Рецепти за диетата на Аткинс.

  • 6 427
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Намерих такава тема от 06.04.2006-та, но неясно защо не мога да пиша в нея, а и има само 1-2 поста.

Та.... има ли някой, който да знае по-разнообразни рецепти за тази диета? Аз зная (измислили сме си с жената) няколко, ако има интерес, мога да ги споделя.

# 1
  • Мнения: 5 183
Аз съм я 4увала, но не съм много наясно за какво става въпрос. само името ми е познато, но ти сподели ... все ще е от полза   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 251
Това е високо мазнинна-ниско въглехидратна диета, за която бях чела лоши отзиви. Ако намеря, ще постна линка.
Ето ТУК има рецептите точно от сайта .
Ето негативните мнения

# 3
  • Мнения: 301
От три години познавам и ползвам диетата, но не фанатично, а периодично (както сега например, 2 седмици преди морето) за да сваля поне 7-8кг, а може и повече. Прочетох стандартните негативи против диетата, но ако се загледате, преобладават думите "мисля", предполагам", "смятам", "би трябвало" и т.н. С диетата сте точно толкова в опасност, колкото и без нея. Това е доказала практиката за повече от 35 години, а не нечии догатки. Все пак почти 1/3 от холивудкстите знаменитости поне веднъж годишно минават през Аткинс, а те доколкото знам никак не са безразлични към здравето си Simple Smile

Аз съм от лошите изпълнители на тази диета, защото карам само първия стадии от 14 дни. Но и това ми е достатъчно, защото свалям от 6 до 10 кг и което е най-важното, доста дълго време след това се задържа. Това което ме привлича в тази диета, е че тя забранява да си гладен Simple Smile Аткинс казва: гладен ли си, яж!

# 4
  • Мнения: 672
Аз подкрепя тази диета. У дома се спазва вече 3г, но не чак толкова строго. И двамата със съпругът ми се чувстваме по-добре.
Често преглеждам форума , и ако ми попадне подходяща рецепта ( понякога пропускам по някоя съставка, като галета, брашно и др.) си я копвам. Ето от последните дни:

яйчена яхния
Продукти: Лук, моркови, домати (най-добре от консерва), брашно, яйца, магданоз
Задушавам лука и морковите (добре наситнени). Добавям смлените домати и водичка. Когато уврат прибавям сол и брашно (размито във вода) за сгъстяване. Добавям яйцата едно по едно (без черупките, но така, че да останат цели), като бройката зависи от броя на порциите (в една порция предвиждам 2 яйца). Като уврат, наръсвам с магданоз и готово   

Бързи кюфтенца с кисело мляко

Продукти:

за каймата - 500гр. кайма, 1 яйце, 1 с.л. червен пипер, 1 ч.л. черен пипер, 1 ч. л. кимион, 1 ч.л. чубрица, сол на вкус

за сосът - 1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, 3 скилидки чесън (пресовани), сол на вкус

Оформят се малки кюфтенца, които се овалват в брашно и се нареждат в намазнена тава. Заливат се със соса. Поръсват се с 1-2 с. л. олио. Пекат се в загрята фурна до зачервяване.

Телешко с кисело мляко

500гр. телешко месо, 1 глава лук, 100 мл. олио, 1 кубче бульон, сол, черен пипер

Заливка: 2 кофички кисело мляко, 3 яйца, 2 с.л. брашно, 1/4 ч.л. лимонена киселина.

Нарязаното месо, олиото и ситно нарязаният лук се слагат в тенджера и се пържат докато течността се изпари (аз слагам малко вода и винаги задушавам, а не пържа). Добавят се 2 ч.ч. вода с разтворения бульон, сол и черен пипер. Ври, докато месото омекне.
Продуктите за заливката се разбъркват до получаване на хомогенна смес, която добавяме към готовото месо. Всичко се разбърква и след 2-3 мин. се маха от огъня.
Пълнени тиквички на Снежи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107208.0

Обожавам пица и за блат използам омлет ит яйца и сол, а картофите в мусаката ги заменям с тиквички.
Това е от мен.  Ако се спазва строго диетата на Аткинс тези рецепти май няма да свършат работа, но ние не премахваме на 100% виглехидратите , а следим да са много малко.

# 5
  • Мнения: 301
Simple Smile Рецептите до една ще ги пробвам! Тенкс!

А аз по време на диетата, на 2-3 дни веднъж правя гювечета с всичко възможно, което Аткинс дава Simple Smile колбас, чушки, сирене, кашкавал, патладжан, доматена бърканица "Пинджур" (или подобно), накрая след като са готови пускам и разбърквам по едно яйце и оставям да поистинат.

# 6
  • Мнения: 672
Ето още една рецепта :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106284.0

Като изключим тортите Laughing,  рецептите на Снежи са подходящи Hug

Общи условия

Активация на акаунт