Хистеректомията - въпроси,отговори,коментари. тема 5

  • 56 323
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 305
Здравейте!
Бихте ли ми препоръчали добър специалист за извършване на хистеректомия в Пловдив или София( без значение, въпросът е на кой хирург да се доверим)?

# 31
  • Мнения: 7 897
Без колебания препоръчвам Илия Карагьозов, болница Вита2 в София. Цената не е ниска обаче, има избор на екип, вип стая и т. н. Мога да разкажа на ЛС.

# 32
  • Мнения: 4 983
В никой случай прехваления Христамян.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 040
Проф.Чакалова от Онкологията-София.Много съм доволна

# 34
  • София
  • Мнения: 1 202
Ако е възможно хистеректомията да бъде лапароскопска, препоръчвам д-р Попов, Вита 2. Истински професионалист. Възстановяването е несравнимо по - бързо, условията в болницата са отлични.Подобна операция обаче струва около 2000 лева.

# 35
  • Мнения: 7 897


В подкрепа на горното твърдение за Вита 2 - снимките са от там.

# 36
  • Мнения: 17
В никой случай прехваления Христамян.
Защо мислиш така?
Питам, за да си сверя часовника?

# 37
  • Мнения: 4 983
Август се оперирах при него в Парк хоспитал.Пълна безотговорност и незаинтересованост.Един път не дойде да погледни операцията,даже и при изписването,а тя е била гноясала от вътре болнична инфекция.Два месеца ми я оправяха другаде.Казваш им,че имаш болки,никой не поглежда от къде са,бият обезболяващо и това е.Апаратурата в операционната им е стара и ми изгориха седалището по време на самата операция,още го лекувам.На всичко отгоре получих и лимфедем.Бил е добър специалист,но вече лежи на старата си слава и работи през пръсти.Пълна безотговорност.

# 38
  • Мнения: 17
И аз съм оперирана от него преди 3 месеца Вертхайм. Дойде в стаята точно два пъти. През останалото време задавах въпросите на сестрите и докторите, които минаваха на визитацията, като се надявах, че всички въпроси, които задавах относно оплакванията си се докладват на него, но впоследствие разбрах, че такова нещо няма. Аз имам проблем с пикочен мехур и още съм с катетър 3 месеца след операцията. Разбира се ходих и при уролога в тяхната болница, който ми постави стентовете, но лечение не ми беше предоставено само изчакване да се оправи от само себе си, но това е друга тема за разговор. Относно Христамян мнението ми е,  че е внимателен към пациентите, но си работи по стария си метод. Тоест маха всичко без значение дали може да съхрани някой орган. Преди операцията бях на преглед при него и ми каза, че тумора е тръгнал към влагалището, за това се съгласих да ме оперира той(но според хистологията нямам променени клетки в епитела). Иначе щях да търся друг специалист, който да ми запази яйчниците, както и ми беше предложено от друг доктор. Но нали е много хвален специалист и аз му повярвах.
Буболина за какво си оперирана и кога настъпи лимфедема? От Пловдив ли си, ако да къде ходиш на профилактични прегледи след операцията, че си търся доктор който да ме следи. Аз още не съм била на гинекологичен преглед след операцията в момента провеждам и лъчетерапия. Преди да започна от лъчетерапията ми казаха че те щели да ме прегледат, после излезна че най-добре, който ме бил оперирал да ме прегледа и имах само два дни да бъда прегледана но нали е трудно да се свържеш с д-р Христамян та камо ли да отидеш на преглед така и си останах не прегледана. И за докторите от КОЦ 2 в Пловдив мога да дам мнение ...

# 39
  • Мнения: 4 983
На мен също ми сложиха стендове на бъбреците,а са напълно излишни,никой друг не слага и Христамян не е слагал  когато е оперирал в държавната болница,но там нали се плащат,слагат на всички подред,да бяха казали,да им дам парите за стендовете и да не бяха ми ги слагали.Пет дена след като ми ги сложиха имах страшни болки при уриниране и кръв в урината,казах им,никой не погледна от какво са,само ми биеха обезболяващи.На шестия ден ме оперира,след операцията имах температура и ми даваха антибиотик,след като спрях антибиотика и лекарствата след изписването болките и кръвта в урината пак се появиха.След махане на стендовете нямам проблеми с пикочния мехур.Но ги свалих другаде.Жената,която оперираха преди мен е от моя град и се видяхме случайно при гинеколога, и тя имаше проблеми със стендовете,изпущала урина и тя щеше да ги маха.Лимфедема получих четири месеца след операцията.Оперирана съм от рак на шийката на матката,нямам разсейки,нямам назначена нито химио,нито лъчетерапия.Гинеколога при който ходя е съвестен,компетентен,разбира си от работата,търси първопричината за всяко нещо,но не е в Пловдив,а в Хасково,ако искаш ще ти дам адрес и телефон.Можеш да го посетиш,поне насоки да ти даде какво да правиш.

# 40
  • Мнения: 17
О колко ми е познато това със стентовете. Аз имах кръв и дразнене още след като ми ги сложиха. Такива неща съм виждала по катетъра, че по едно време си мислех, че нещо се разлага. Имам и снимки даже. Като ходех на контролни при уролога му го казвах но не обърна внимание. В последствие излезна, че съм имала и бактерии. И аз си мислех да ги вадя при друг, но реших че който ги е сложил той трябва да си ги махне. Като ми ги махнаха ме оставиха да се пробвам да ходя до тоалетна като ме източиха два пъти първия ден. На втория урината ми миришеше странно и изглеждаше много мътна. Казах на сестрата не ми обърна внимание. И ме изписаха без да ми влеят антибиотик първия ден и ми изписаха рецепта и си тръгнах без катетър. До вечерта вече бях вдигнала температура заради задръжка на урина. Урината ми беше станал бяла като мляко. Ами разочарована съм от тази болница. А стентове превантиено слагат и на други места. И сега нямаш проблем с ходенето до тоалетната ли?

# 41
  • Мнения: 4 983
Да пази Господ с ходенето до тоалетна нямам никакъв проблем.Тези бактерии да не са вътре болнична инфекция.Грешката ти е,че си се върнала там.Болницата е под всякаква критика.

# 42
  • Мнения: 17
Незнам от къде са бактериите. Едни казват от стентовете, други от катетъра...истината е някъде там. За грешка - може и да е грешка, но аз им се доверих така че обвинявам единствено себе си, че съм взела това решение. За лимфедема- личния каза, че ми е неизбежен и ме попита дали не са ме предупредили преди операцията - ми не никой не ме е предупредил само съм чела, че на някои се получава. После се сърдят докторите като четем в интернет. Ми ще четем като трябва да им вадиш думите с ченгел ако изобщо имаш представа какво да попиташ. Какви са ранните симптоми на лимфедема? Може ли поне да се поддържа да не стане тежък?

# 43
  • Мнения: 4 983
Лимфедема е оток, подуване и втвърдяване  на единия крак.Не при всички се получава.След оперативния период е много важен,но никой като не ти е казал  какво да правиш и да не правиш се получава.Лечение не знам дали има,другия месец ще ходя на специални масажи в София при Бойка Павлова,като се върна ще кажа намалил ли се е обема на крака.Много е неприятно,облечеш панталон единия крачол препънат,другия широк,обувки по поръчка-едната по- широка от другата и така.А е можело да се махне само матката,хайде и яйчниците да махне за по-сигурно,ама и лимфни възли при положение,че имах скенер и нямах разсейки никъде,даже в яйчниците.А ти помисли за смяна на уролога и гинеколога.Може ли на лични какви пари на кого,да си сверя и аз часовника.

# 44
  • Мнения: 17
А какво се прави или неправи след оперативно за да се избегне лимфедема.

Общи условия

Активация на акаунт