Утрогестан

  • 31 591
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 731
Здравейте, аз все така не го приемам, но лекарят всеки път ми казва да не го спирам “за всеки случай”, но иначе всичко било чудесно..   Аз също смятам, че лекар не се лъже, но наистина се чувствам много по-добре откакто го спрях, а бебето се развива нормално - вече дори усещам движения.  Всеки път докторът ми настоява да го продължавам, за да “избегнем” усложнения, но в същото време всичко било наред ...

Добре де, а какъв точно ти е проблемът да му кажеш?!

С първата бременност нямах никакви проблеми. Отидох на редовната ФМ в 23-а седмица, където съвсем случайно се оказа, че шийката е толкова скъсена, че на практика вече няма такава. Две седмици по-рано всичко си беше наред. Не съм имала контракции, болки, кървене. След прегледа, който беше в 18:30 ч., ме оставиха в болницата и ми казаха, че по всяка вероятност ще остана там до термина. Само че аз родих точно дванайсет часа по-късно. Към полунощ започнаха адски контракции, които лекарите не успяха да овладеят, последва родилна зала и на сутринта вече не бях бременна.

Следващата бременност изкарах със серклаж, на утрогестан и магнезий, ставане само до тоалетната, прегледи всяка седмица и безкраен страх, че нещо пак ще се случи. Честно, това бяха най-кошмарните девет месеца в живота ми. Не искам да те стряскам, дано всичко бъде наред, но поведението ти е крайно безотговорно, а начинът ти на мислене - незрял. По същия начин след няколко месеца ще си гледаш детето - педиатърът ще ти разправя едно, а ти на своя глава ще правиш друго.  Решенията си са си твои и последиците от тях също, но ти пиша всичко това, защото преживях нещо гадно и на никого не го пожелавам.

Пак казвам, не е задължително да си съгласна с лекаря. Случвало се е да не съм съгласна с лекарите, с които се налага да си общувам, но винаги споделям аргументите си (аз не съм от хората, които се изказват неподготвени) и се опитваме да намерим решение, което удовлетворя и двете страни. Отиди при лекаря, кажи му как се чувстваш, сигурно има алтернатива на утрогестана в твоя случай.

# 16
  • Мнения: 15
Nedinka Много съжалявам и ти съчувствам за това, което си преживяла. Всеки път имаме спор с лекаря дали да продължа утрогестана, като неговия довод е “за всеки случай”, като нещата така и не стигат до компромисен вариант. Преди НГ ходих на второ мнение специално за този утрогестан - казаха ми, че няма причина да го приемам, но нямало да навреди, дори да си го взимам до края на бременността. В никакъв случай никого не съветвам да прави като мен, но аз се чувствам по-добре без да го приемам, бебето се развива нормално и не виждам причина да ходя като болна и да ми е отвратително “за всеки случай” . Казах и преди, че лекарят се занимава предимно с инвитро  и допускам, че е възможно наистина да се презастрахова. Моята бременност е нормално зачетаната, без дори да е планирана. С изключение на 4тата седмица, когато имах отлепване, всичко е наред.

# 17
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Здравейте, аз все така не го приемам, но лекарят всеки път ми казва да не го спирам “за всеки случай”, но иначе всичко било чудесно..   Аз също смятам, че лекар не се лъже, но наистина се чувствам много по-добре откакто го спрях, а бебето се развива нормално - вече дори усещам движения.  Всеки път докторът ми настоява да го продължавам, за да “избегнем” усложнения, но в същото време всичко било наред ...

Дори и така да е, нищо не ти пречи да продължиш приема. Не виждам основа за това да правиш своеволия, защо като знаеш какво трябва да правиш изобщо ходиш на консултации?

# 18
  • Мнения: 15
Здравейте, аз все така не го приемам, но лекарят всеки път ми казва да не го спирам “за всеки случай”, но иначе всичко било чудесно..   Аз също смятам, че лекар не се лъже, но наистина се чувствам много по-добре откакто го спрях, а бебето се развива нормално - вече дори усещам движения.  Всеки път докторът ми настоява да го продължавам, за да “избегнем” усложнения, но в същото време всичко било наред ...

Дори и така да е, нищо не ти пречи да продължиш приема. Не виждам основа за това да правиш своеволия, защо като знаеш какво трябва да правиш изобщо ходиш на консултации?

Ами ако прочетеш внимателно ще видиш, че съм описала какво ми ПРЕЧИ. Къде написах , че ЗНАМ какво трябва да правя? Казах как го усещам за себе си . Прочети пак Simple Smile

# 19
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Здравейте, аз все така не го приемам, но лекарят всеки път ми казва да не го спирам “за всеки случай”, но иначе всичко било чудесно..   Аз също смятам, че лекар не се лъже, но наистина се чувствам много по-добре откакто го спрях, а бебето се развива нормално - вече дори усещам движения.  Всеки път докторът ми настоява да го продължавам, за да “избегнем” усложнения, но в същото време всичко било наред ...

Дори и така да е, нищо не ти пречи да продължиш приема. Не виждам основа за това да правиш своеволия, защо като знаеш какво трябва да правиш изобщо ходиш на консултации?

Ами ако прочетеш внимателно ще видиш, че съм описала какво ми ПРЕЧИ. Къде написах , че ЗНАМ какво трябва да правя? Казах как го усещам за себе си . Прочети пак Simple Smile

Мнението ми е от личен опит, ако разчитаме само на усещанията си, можем да изпаднем в кофти състояния, както ми се случи на мен. Бременноста не е за подценяване, особено след като се нуждаем от лекарска, а не собствена помощ, за да я следим. А и надали е подходящо някоя жена в същото състояние да прочете мнението ти и да реши подобно на теб да не приема предписаните й лекарства. Което е впрочем, което аз направих и съжалявам за действията си, защото беше меко казано безотговорно от моя страна да направя нещо подобно, особено имайки предвид колко чакано е нашето бебенце и през колко чудесии минахме досега, а още не съм влязла и в 5ти месец...

Но организмът си е твой, детенцето също, какво ще правиш с тях си е твоя работа. Аз не се заяждам, а изхождам от личния си опит, с надеждата, че съм полезна за някой. Съжалявам, че не бях полезна за теб. 🙄

# 20
  • Мнения: 15
Здравейте, аз все така не го приемам, но лекарят всеки път ми казва да не го спирам “за всеки случай”, но иначе всичко било чудесно..   Аз също смятам, че лекар не се лъже, но наистина се чувствам много по-добре откакто го спрях, а бебето се развива нормално - вече дори усещам движения.  Всеки път докторът ми настоява да го продължавам, за да “избегнем” усложнения, но в същото време всичко било наред ...

Дори и така да е, нищо не ти пречи да продължиш приема. Не виждам основа за това да правиш своеволия, защо като знаеш какво трябва да правиш изобщо ходиш на консултации?

Ами ако прочетеш внимателно ще видиш, че съм описала какво ми ПРЕЧИ. Къде написах , че ЗНАМ какво трябва да правя? Казах как го усещам за себе си . Прочети пак Simple Smile

Мнението ми е от личен опит, ако разчитаме само на усещанията си, можем да изпаднем в кофти състояния, както ми се случи на мен. Бременноста не е за подценяване, особено след като се нуждаем от лекарска, а не собствена помощ, за да я следим. А и надали е подходящо някоя жена в същото състояние да прочете мнението ти и да реши подобно на теб да не приема предписаните й лекарства. Което е впрочем, което аз направих и съжалявам за действията си, защото беше меко казано безотговорно от моя страна да направя нещо подобно, особено имайки предвид колко чакано е нашето бебенце и през колко чудесии минахме досега, а още не съм влязла и в 5ти месец...

Но организмът си е твой, детенцето също, какво ще правиш с тях си е твоя работа. Аз не се заяждам, а изхождам от личния си опит, с надеждата, че съм полезна за някой. Съжалявам, че не бях полезна за теб. 🙄
Пак ще кажа - поста няма за цел да насърчи който и да е да постъпи, като мен. Със сигурност ще бъдеш полезна на който и да чете поста, това е идеята на форума 😊

# 21
  • Мнения: 1 071
Пробвала ли си с вагинално поставяне? При него няма никакви странични ефекти. Попитай доктора.

# 22
  • Мнения: 15
Пробвала ли си с вагинално поставяне? При него няма никакви странични ефекти. Попитай доктора.
Точно по този начин го приемах и се чувствах отвратително

# 23
  • Мнения: X
Пиех го почти до края, па не умрях. Гнусно ми беше да си го слагам.

# 24
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Мирише гадно, когато се слага вагинално. Но поне нямам странични ефекти, преди го пиех и понякога имах страшно замайване.

# 25
  • Мнения: 69
Бях на лекар вчера. Докторът на ЖК каза да пия утрогестана. Споделих, че съм намалила утрогестана , той каза да продължавам  приема. На феталната излезе момиче, така че вече не ме притеснява толкова приемането. Предвид, че прегледа го прави друг доктор и каза че смисъл от този утрогестан в 16 гс няма и само товаря черния дроб мисля да си остана на намалената доза . Пия сутрин 2 на обяд и вечер по 1.

# 26
  • Мнения: 1 071
Много жени приемат утрогестан до много по-късни седмици. Както писах аз го слагах вагинално до 13та седмица, спрях го. Сега във 23та отново ми се налага да го слагам,поне до 30та седмица. Благодарение на него ми намаляха контракциите, така че не си мислете,че го изписват, за да си правят вятър на устата.

# 27
  • Мнения: 69
Съгласна съм. Ще се пие докато доки не каже. На мен само дозата ми беше висока. Нямах никакъв апетит и в кръвните изследвания излязоха кетони и леко завишена глюкоза. Откакто понамалих  дозичката се храня добре и последните изследвания са чудесни.

# 28
  • Мнения: 7
С ин витро съм и утрогестан ми беше изписан още преди трансфера, слагах го вагинално 2х2 до края на 4 месец и после постепенно ми го намаляха като приключих в края на петия. С мигрена съм и имах силно главоболие от него повръщала съм по 3-4 последователни дни като дори и от водата повръщах, после 1-2 дена съм добре и пак на ново,но така и не ми го спряха.След като приключих с него и оплакванията ми приключиха. Но колкото и тежко да беше според мен не трябва да се спира без консултация от лекар.

# 29
  • Мнения: 69
А някой да е забелязал да му се запушва носа след започване на прием на утрогестан?

Общи условия

Активация на акаунт