Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 58 824
  • 670
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 744
И ние изкарахме варицела и тя и мъж ми, един месец не бях на работа, това беше такава Зона на здрача, че не искам да си я спомням...Сега пък ни затвориха градината заради грипна ваканция...Всички деца са болни, а тя се размина щото си седя в къщи с варицела...Ваксината я има, 500 лв е , доколкото знам, че влезе от догодина наборите в задължителният вакс календар...
Тя на тоалетната ходи вече, но за това голяма заслуга има ДГ, защото там я научиха, пък и вероятно е гледала и по-големите деца там.

# 586
  • Мнения: X
С нашата лятото имахме драма с акото, бях споделила и тук. Накрая посетих даже и психолог, с чиято помощ се преборихме. Иначе беше някакъв кошмар, не ходеше с дни, стискаше, ревеше, пищеше, държейки се за дупето и не и не...  Сега няма и помен от това, но като се сетя за тогава.....

# 587
  • София
  • Мнения: 861
Мисис, ти си моят герой. Не знам как се оправяш с болежките и на двете, направо нереално ми се вижда Hug

И ние изкарахме варицела и тя и мъж ми, един месец не бях на работа, това беше такава Зона на здрача, че не искам да си я спомням...Сега пък ни затвориха градината заради грипна ваканция...Всички деца са болни, а тя се размина щото си седя в къщи с варицела...Ваксината я има, 500 лв е , доколкото знам, че влезе от догодина наборите в задължителният вакс календар...
Кой е търговският продукт? Thinking При нас в склада на Софарма още не знам да е постъпвала такава ваксина, но знам ли, някъде другаде може да има... Педиатърът ми каза, че ще е достъпна от догодина, но може и да е имал предвид имунизационния календар наистина. Е, за мен е вече твърде късно, струва ми се, но е хубаво да се знае като информация.

Иначе засега, втори ден, върви окей. Температура още няма, но пъпките се множат. Мажа я упорито с гелчето против сърбеж и пудричката, за да не се инфектират.  Иначе не е по-кисела от обикновено, но с храната ми капризничи повече от всякога. Днес за втори път правя палачинки, защото няма апетит и не иска друго да яде... Rolling Eyes

По цял ден вкъщи обаче е изключително потискащо. Дори ММ като дойде, пак не смея да изляза, защото се притеснявам аз самата да не взема да лепна вируса на някого. Обриви още нямам, но днес като се събудих ми беше лошо и всичко ме болеше, все едно съм си лепнала грип - лош знак Sweat Smile

За Коледа ѝ купихме най-хубавите (и скъпи) кукли на Елза и Ана от Хиполенд - и познайте, сега и двете са с изгризани ръце Anguished Въобще сме много далеч от това да си пазим играчките. А иначе постоянно ни врънка за куче Sweat Smile  Нямам смелост засега за домашни животни. То аз след нея едвам смогвам да изчистя - буквално за един час игра и в стаята ѝ все едно бомба е паднала. Стените и вратата ѝ са изрисувани с фулмастери, чистя пластелин от паркета, намирам трохи от бисквити по всевъзможни места... Лудница пълна Laughing

# 588
  • Мнения: 14 770
Мисис,стискам палци да се разминете със сериозните неща и да минава.
Шушулката от миналия понеделник е вкъщи. Много странно започна с ниска температура,после мина и нищо. Мислех даже да я давам на ДГ,но ме домързя да стана и я оставих. В събота като текна един сопол... една ужасна кашлица. Вече е по-добре,но до края на седмицата ще си седи. После сигурно ще ни пуснат и нас грипна,ама каквото дойде. Добре,че още не съм почнала работа,че не знам какво щяхме да правим.
Иначе само с яденето ми е проблем,че е злояда много,другото е ок. Почна и Р да казва,макар и малко заваляно. Blush

# 589
  • Мнения: 1 744
Пош би ли споделила каква беше констатацията на психолога?
Ние също търсим добър психолог, защото имаме нощтни кошмари все още и изобщо проблем със заспиването и спането като цяло, което си е жив АД!!!
По отношението и тя вече не яде като преди, преди много ядеше, сега нищо. Само след варицелата започна да омита цели планини от ядене, та се надявам да се оправи. Но това салати, плодове - за нищо на света не ги близва.

# 590
  • Мнения: 1 118
Привет, момичета! И ние сме в кюпа с проблем с акането. Върши го само и единствено в гащите и у дома, поне в градината не им прави мизерии. С пишкането няма абсолютно никакъв проблем, пикае си прав на тоалетната, навън, по заведения. Изцяло е без памперс, махнали сме нощния и няма фалове. Но с това ако не можеш да се разберем, всеки ден му обясняваме, че е голям, че не е хубаво, че трябва да се върши на тоалетна и не, и не! Вдигам ръце вече. Той говори много добре, абсолютно разбира и осъзнава за какво става въпрос, но просто има някаква психологическа бариера явно. Ще следя и аз какъв съвет е дал психолог по този въпрос и някакви идеи и съвети как да подходя без да го стресирам.

# 591
  • София
  • Мнения: 1 309
Инер - ха, играчки и бомба! Олеле! Няма къде да стъпиш! Вече ми се гади от навеждане и прибиране... Обаче пък се играе Grinning

Цял ден се гонят с 2 коли в нас. Страхотна игра. Понякога им се радвам, като не ме ядосват Joy

Днес дребното е добре. Не е вдигал температура, конюнктивитът мина, върна розовите бузки. Бати се влоши... Държи над 38.5 цяла вечер. Дано отмине и това Sad

Акото... 50:50, някой път казва, в градината няма проблем, някой път не казва - обикновено в нас.

Докато се учим на гърнето беше забавно. Подкупвах с изненада - обикновено нещо сладко. Наскоро гледам нашия отваря хладилника, оглежда какво има и затваря. Отива до тоалетната и ми вика - Пиш, пиш. Тичам аз, сваляме гащи, сяда и гордо с усмивка ми заявява "Изненада, икам изненада, бизалка"... Joy

# 592
  • София
  • Мнения: 861
С пишкането и акането през деня проблеми нямаме. Даже не си казва, а директно отива и си сяда сама на гърнето. Вика ме с пълно гърло после да дойда да й избърша дупето, ако е вършила голямата работа. Sweat Smile
Но като спи още се напикава. Не мога да махна нощния памперс на този етап... Аз си знам, че не го прави нарочно, просто явно си има още физиологичен проблем. Дано го израсте скоро.

# 593
  • Мнения: 2 615
Ние също имахме проблем с акането.Не акаше по 2-3 дни, и накрая се наакваше.Но с много говорене от моя страна и на баща му се престраши един два пъти да ака в тоалетната.После си продължи пак по стария начин, а аз вече вдигнах ръце и точно, когато взех да не му обръщам внимание и си виках, че така ще я караме, той взе да казва, че имал ако. Памперс няма откакто беше на 1г и 7м, не се напикава и през ноща, но с акането ми побеля косата. Иначе не ходи от миналия месец на градина, защото е все болен и след изкарания бронхит последно реших да си почине малко.
Мисис, бързо да минава вируса и да са добре децата.

# 594
  • Мнения: 1 118
Ох, Краси, нашият си казва за това пусто ако, но просто не иска да седне на WC. Даже си водим диалог: “хайде, мамо, нека да седнем на тоалетната” и в отговор получавам “не, искам да акам в гащите” JoyJoyJoy Вече не знам да плача ли или да се смея. Той осъзнава кога му се ходи, казва преди да са тръгнали нещата, съобщава ни демек, но до там, просто си иска в гащите. Затова и стиска цял ден в градината и като се прибере го свършва у дома. Направо сме в задънена улица. Дано някой ден реши, че не иска вече в гащите. Безсилна се чувствам. Не искам да го насилвам, да не почне да стиска с дни, че и това не си е работа. Пу, все има по нещо с тези дечурлига-първо шишето, бибата, памперсите, сега пък гащите. Аман!

# 595
  • Мнения: 27
Според мен(поне при нас е така) всяко ново нещо се отхвърля, а от тоалетната чиния изпитва дори страх. В градината децата гледат едно друго и се при страшават или им е любопитно. Опррделено мие родителите имаме вина за това, че с по- ранното приучаване психологическите травми ще са по- малко. Дано не се стига до псохолог

# 596
  • Мнения: 1 426
И вкъщи имаме проблем с акането. Казва си, може и да стиска, но си иска памперс и си ака в него.
Пош, при кой психолог ходихте? Може ли координати? Благодаря ти.

# 597
  • София
  • Мнения: 1 309
Ооо всички вече сме с грип. Нямам представа как ще оцелея. Малкото пак е много зле. Мрън.

# 598
  • Мнения: 2 615
Мисис, прегръдки и многоооо бързо да оздровявате всички Kissing Heart

# 599
  • Мнения: 2 288
Ооо всички вече сме с грип. Нямам представа как ще оцелея. Малкото пак е много зле. Мрън.
Мис, прегръдки! Нека Силата бъде с теб!
Като майки нямаме избор и ще трябва да оцелеем. Извикай някоя баба на помощ. Моята свекърва вчера долетя у наше село, че всичкото деца са вирусни, а аз не бях спала от "не знам кога"

Общи условия

Активация на акаунт