Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 58 443
  • 670
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 505
Дай и време. Разбирам, че е ужасно неприятно. Sad И наистина зависи колко плаче там, разбира се.Разпитай подробно сестрите, ако може да влиза с някое детенце, което е спокойно и не плаче, ако стои цял ден да я взимаш на обяд, ако имаш възможност... Но за това с бабата  и дядото няма защо да се тревожиш, просто те си го изживяват това разделяне от мама и стават прилепчиви. Но аз говоря за случаи, в които тя се дере докато изляза и 5 мин след това, ако плаче през цялото време вече... не знам. Иначе моята се успокои на 24-25 ден посещение в яслата, и то като я оставям пак плаче, де. Сега като се замисля, по-спокойна е откакто имат много нови играчки. Grinning
Стискам палци по-бързо да влязат в релси нещата! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 348
Благодаря ви момичета. Надявам се неразположенията да са по леки от сега нататък.

Мисис не се отказвай ако така го чувстваш. При мен нещата в началото бяха същите и малкият 20 дена не беше качил нищо.Започнах да дохранвам с АМ на всяко хранене, колкото изпие и за 2 седмици качи 800гр., което си е доста. След време ми се наложи да се цедя 24часа и се оказа, че кърма вече има само, че следобяд беше по малко. Аз процедирах така до обяд само кърмене след това пропусках едно и хранех с пълна доза АМ, за да се събере кърма. Вечерта пак го кърмих. Може би кърмата не е слязла напълно, познати са ми казвали, че понякога процеса отнема повече време. Можеш да пробваш различни варианти според детето. Успех.

Да се оплача и аз, малкият от 2-3 вечери се буди по 2-3 пъти на вечер с истеречен рев и неможем да го успокоим. Иска баща си да го гушка, а мен ме бута да се махам от спалнята и да ги оставя сами. До сега не е правил така, мислех, че са започнали да излизат кътниците, но май не е това.

# 32
  • Мнения: 1 118
Стейси, честито и лека и безпроблемна бременност. Наскоро писах за нощен терор (night terror), имахме подобен период с малкия. Можеш да прочетеш по-подробно в интернет какво точно представлява. В нашия случай обаче се будеше с рев и беше абсолютно неутешим, никой не можеше да го успокои или гушне. При вас поне приема баща си, което е по-малкото зло.

Мисис, Относно кърменето, аз не съм капацитет, тъй като с октомврийчето бързи загубих борбата, но съм изцяло на принципа "спокойна майка-спокойно дете" и нищо не е на всяка цена. Детето ми наддаваше чудесно и с АМ, спеше по цели нощи супер спокойно и не бих казала, че е боледувал повече от кърмени деца на неговата възраст. Естествено, че кърменето е хубаво, но ако това внася напрежение за майката и и е в голяма тежест (особено цеденето, което си е утрепия), то това не може да се пренебрегне. Кураж! И да кърмиш, и да даваш АМ, ти си най-добрата мама за дечицата ти!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 309
Как може да сте толкова свестни.... Heart

linaaa Разпитах наистина по-подробно какво се случва в яслата през деня. Може да е по-спокойна след това.

При мен също се усеща известна прилепчивост. Например иска да излизаме заедно, пък аз понякога го пращам с баща му или до скоро с баба му. Беше драма докато излезе, после се успокояваше.

Днес за пръв път е на ясла от почти месец. Малко ми е странно. Толкова тихо из нас, даже ми липсва Stuck Out Tongue Winking Eye

eli При вас сам ли си мина периода?

# 34
  • Мнения: 1 118
Мисис, страх ме е да се "похваля", но скоро не е имало нощен терор. Надявам се и да няма. За пръв път се случи лятото, после дълъг период от време всичко беше ок, но се случваше октомври честичко, което съвпадна с тръгването му на ясла и боледуванията. Ще видим как ще е за в бъдеще, то си е до нервна система, психика и емоционалност, нищо не зависи от нас. Единствено можем да се стремим да спазваме установения режим, тъй като превъзбудата влияе на съня.

# 35
  • Мнения: 2 615
Такааа, ние пак сме от вчера с висока температура....иде ми да хвана гората 😕

# 36
  • Мнения: 1 118
Ох, Краси, в много лоша серия влязохте Sad Колко време след антибиотика го пусна пак на ясла? На него май му беше втори АБ от стартирането в началото на октомври, или греша? Ако имаш възможност задръж го две седмици у дома да се стабилизира напълно. Много спада имунитетът просто и веднага лепва нещо и го повтаря. Аз съм пощуряла и давам какво ли не вече, в чудо се видях-на Аквасорс продуктите, шуслерови соли, Имуномикс, пробиотик, почнах и етеричните масла на Дотера да дифузирам, чай с мед (домашен) по 2 пъти на ден. Да видим нашият колко ще издържи, днес му беше първият ден след повече от 2 седмици у дома. Утре уж казаха, че ще остава да спи на обяд, да видим. Успех на вас и силно гуш! Много ми е мъчно като са болни дечицата.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 309
krassi14 Disappointed

Дано да мине бързо. Ели май е права... макар че, ако не се лъжа постояхте вкъщи доста. Disappointed

При нас е минал добре първия ден след по-голямата пауза. ММ успя да го заведе и да го вземе обратно. Утре ще го вземам аз, че ММ хваща пътя из България. Дано изкара повече от 3-4 дни. Като цяло вече минахме голяма доза вируси и би трябвало да е по-добре, но само времето ще покаже.

Тази вечер ще се ляга навреме. Сутринта 40 минути не можахме да го събудим, спеше му душицата.

Сега храни котката с чипс, а котката яде Joy

# 38
  • Мнения: 2 615
Незнам какви са тия вируси ама ни разказаха играта.Вече трета седмица не сме ходили на ясла, а педиатъра каза, че е прихванал нов вирус.Та се въртим в омагьосан кръг.

# 39
  • Мнения: 1 118
Краси, каква е причината при вирусна инфекция да се изписва АБ, щом не е бактериална, какво казва педиатърът, страхува се от усложнения ли? Аз не съм голям капацитет, но все си мисля, че в някои случаи организмът може да се пребори без АБ, както и в случай на температура под 38.5 невинаги е редно да се дава антипирептик. Това е сигнал, че организмът се бори с вируса. Стискам палци бързо да се възстанови малчо, измъчихте се и вие. Страшни вируси има наистина и рано започнаха. Кой знае още какво ни чака до края на зимата Sad Кураж, търпение и здрави нерви.

# 40
  • Мнения: 19 686
Хах, Мушмул е с прословутия ясленски сопол от началото на септември. Сменихме хиляда вида капки, пускахме секрет и не минава. От яслата всеки втори ден ни пишат, че е с runny nose и мъжо вчера им написа обратно "Знаем!". Сигурно съм пред истерична криза, но се смях със сълзи, като го видях Joy

# 41
  • Мнения: 1 118
Ох, Крис, разсмя ме Simple Smile То не е за смях, ама човек вече започва да се самоиронизира в неволята си. Секретът на мушмул чист ли е? Да не е някаква алергия, бистър ли е сополът? На нашия човек само антибиотичните капки и маз (Левофлоксан и МупироНазал) му помогнаха, но той беше с бактерия. Другият понеделник ще даваме контролен секрет да видим какво се случва с гадорията и дали е изтребена. Днес за пръв път ще правят опит да спи в яслата, да видим как ще е. На мушмул харесва ли му в яслата, по цял ден ли е, ходи ли с желание?

# 42
  • Мнения: 2 615
Ели, и аз незнам защо точно ни изписаха антибиотик, но първия път беше 4 дни с Т 39 , която спадаше за кратко и пак се покачваше.Беше и събота и неделя, та в спешен кабинет на преглед от двама педиатри се видяха уж налепи.Та хич не се зачудих.А втория път при температура 6 дни, която много изтормози детето, нещата отиваха към пневмония.Пускани са и изследвания при педиатъра естествено. Сега е само Т, та вече незнам....

# 43
  • Мнения: 1 118
Разбирам, Краси, явно е имало опасност от усложнения. А в момента други симптоми освен температура има ли, гърло, кашлица? Питам, защото единствения път, когато малчо е вдигал температура, след пускане на стерилна урина се оказа, че има ешерихия коли в урината и е с пикочна инфекция. Та оттогава винаги пускам с кръвните изследвания и ЦРП и си имам едно на ум, че невинаги температурата е знак за вирус, а понякога и за бактерия. При вас обаче е възможно да е бил недоизлекуван или отслабнал от предното боледуване и да го е повторило миличкият Sad Страшни боледувания са, като го оставях вчера и днес на ясла и с няколко майки говорих, чиито деца са били болни също. Даже сестрата е отсъствала миналата седмица, защото децата са и лепнали някакъв вирус. А още даже не е започнала грипната вълна. Взимаш си болнични, нали, Краси?

# 44
  • Мнения: 2 615
Да, сега е само с Т, като ЦРП от снощи е 2,5. Аз взех да си мисля, че може и от зъб да е тоя  път, че се белеят и четирите последни кътници.

Общи условия

Активация на акаунт