Йоркширски териер - тема 11

  • 48 067
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 211
Моята е стандартна, към 4 кг отива сега зимата. Яко игра пада с децата! Но все пак, ако се пресили, започва тази вътрешната кашлица.

# 31
  • Мнения: 17 936
Записвам се при вас, и моята дъщеря е луда по породата. Мъжко или женско се гледа по- лесно? Като за напълно начинаещи

# 32
  • Варна
  • Мнения: 725
Записвам се при вас, и моята дъщеря е луда по породата. Мъжко или женско се гледа по- лесно? Като за напълно начинаещи
Според мен с женско е по-лесно , и пак зависи от самия нрав на кученцето ✌ Успех !

# 33
  • София
  • Мнения: 2 995
Free Agent, установихте ли причината за кашлицата?
При нашето се оказа стеснена трахея (дефект на породата), след нато някакви некадърници го лекуваха дълго време за пневмония Sad

Категорично съм против минитата и аз. Качественото, здраво йорки трябва да е около 3 килограма, за предпочитане от сертифициран развъдник.
Не е проблем да се гледа с малки деца, но трябва да се внимава повече. Макар че йоркито съвсем разумно и инстинктивно ги избягва.

# 34
  • София
  • Мнения: 38 211
Е то се знае - малките породи правят така. Като се разиграе и пресили и тогава става. Иначе не.

# 35
  • Мнения: 17 936
Записвам се при вас, и моята дъщеря е луда по породата. Мъжко или женско се гледа по- лесно? Като за напълно начинаещи
Според мен с женско е по-лесно , и пак зависи от самия нрав на кученцето ✌ Успех !
А кървене, разгонване...как протича при двата пола? Споделете опит

# 36
  • София
  • Мнения: 38 211
Не се усеща! Понякога бърша една-две капки, обаче сега нищо не усетих. Аз и затова не съм я кастрирала. Искам да я забременя, обаче не мога да хвана момента.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 020
Ние избрахме мъжко, след препоръка на наши приятели с женска. Мотивът им беше, че мъжкият има "нуждата" да маркира и така по-лесно ще се научи на вън да си върши работите. Докато тяхната женска и до ден днешен е на пелена.
Всеки според вижданията си. Ако пък пишка у дома можеш да си позволиш да не го разхождаш в студените дни. Ние нашия Нико няма ден, в който да не е излизал два пъти за по минимум пет минути. Той самият когато му е студено сам бърза да си свърши работата и да ме води у дома.
Колкото хора, толкова и мнения.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По повод реверзибилното дишане (обратно кихане) - често се случва при дребните породи. При нас няма връзка с натоварването. Случва се най-често сутрин при събуждане. Ветеринарката ми каза, че пресъхването на лигавиците влошава нещата и ме посъветва като се случи да капя физиологичен разтвор в нослето. И наистина веднага спира пристъпа след 2-3 капки.

# 39
  • Мнения: 7 106
Обратното кихане е различно от това, което описват момичетата по-горе. Това, другото състояние се нарича колапс на трахеята и засяга дребните породи по-често. Дължи се на стесняване на трахеята, при някои много малко, без да застрашава здравето и живота , при други доста по-изразено и се влошава с годините. Проявява се при бурна игра и радост, тичане, при притеснение, при някои и след пиене на вода. Изразява се с кашлица и напъване като при повръщане придружено с кашлица. При руснаците съм чела, че при по-тежките случаи на влошаване слагат стенд - една тръба в трахеята, за да я държи отворена. Тук при нас още няма лечение на това състояние, дай Боже на никой стопанин да не му се налага да опира до него. Иначе в леката си форма няма последствия за здравето и живота на любимеца, доста йоркита, чихита и пинчери са така.

# 40
  • Мнения: 2 687
И ние сме щастливи йорки-имащи отскоро 🥰 последните една-две седмици забелязвам това задушаване/давене/кашляне, то минава бързо,като цяло (няма време за капки),но е много неприятно и ме плаши... сякаш сутрин повече,но и през ден,без връзка с активност или пиене на вода... Иначе на пелена ходи само понякога,ако сме в банята с пелената след сън и специално й говоря... Иначе обикновено върши работата точно когато се вдъхнови, без никакъв усет да се сети,че затова сме й намилали досега... Дори на дивана се случи! Даваме награди,пляскаме "браво"... но хич не се усеща сякаш какво прави... Дори на разходка го прави... Като и цъфне тогава вдъхновението... Може би е малка още... 4 месеца...

# 41
  • Мнения: 7 118
Хайде и аз да се присъединя. Имаме си с моето момиче мини Йорки от 6 месеца вече. Много е тиха и спокойна, много послушна и много лесно се гледа. Казва се Чери. Ще се радвам да споделям заедно с вас тази тема Bowtie

# 42
  • Мнения: 2 687
Справяте ли се с тоалетната?

# 43
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
Ние имаме йорки на 4 месеца,  скоро започнахме да излизаме навън. Доста често си върши работата където трябва, но понякога изобщо не й се търси тоалетната и си прави бели където й падне. Нашия вет каза, че има време и до 6тия месец ще се научи,  но като чета как някои свикват за 3-4 седмици и се притеснявам,  че ни се е паднала блондинка 😊

# 44
  • Мнения: 2 109
И аз се притеснявах, не само за тоалетната, ами и за други неща. Сериозно си мислех, че е тъпичък. За тоалетна се научи на 10 месеца, изкарваме го редовно от 4ти. Просто изведнъж започна да стиска и да чака да си излезе. Почти на година е и рязко поумня, започна да разбира и да се учи бързо на нови неща. Явно просто са си бебета.

Общи условия

Активация на акаунт