Как се преодолява изневяра?

  • 26 338
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте татковци и майки. Начетох се на мнения как мъжете изневерили и т.н., но за моята драма не намерих съвет. От две години и половина имам брак с жената, за която мислех, че е съвършена и ме обича от дъното на душата си. От близо една години имаме прекрасно малко детенце. Работим за още едно, поне така си го представях. Винаги съм смятал, че нещата м-у нас са супер, има ли сме дразги, но все пак живеем заедно от 5, а ходим от близо 6 години...да предположим, че сме добре подсигурени и не сме имали проблеми във връзката си. Но... и винаги го има това НО, от известно време, нещо ме човърка. И съответно това човъркане не ми даде мира, докато не разбрах, че моята любима, майката на малкото ни ангелче, ми е изневерявал в продължение на месеци с колега. След седмици лъжи и отричане, триене и възстановяване на служебни чатове, мейли и съобщения, стигнах до истината, че след работа прави секс с колега в офиса. Излизали са на разходки, за които помня, че ми казваше как били с колежка и как се прегръщали и прекарали супер яко цял ден... мда .. така казваше...Идилия, след това се прибира вкъщи, много е изморена, депресирана от тежката работа и семейния живот и т.н. През тези месеци слушах, колко съм невероятен, как няма друг мъж, като мен, колко съм красив, единствен и незаменим. Без да влизам в детайли, след месец безсъние, проблеми и т.н. прецених, че детенцето ни не заслужава разбито семейство и, че ще се борим за този брак. Истината е, че малкия стана много изнервен не спеше и той и т.н. Тя разбира се още от първия момент ми обясняваше как е грешка, как ме обича и как ще напусне работа и т.н., и т.н.

Това беше предисторията, а проблемът е че се опитвам да бъда по-добър, да показвам, че я обичам и да я дарявам с това, което тя твърди, че и липсва... мили думи и да знае, че я обичам... с този уж не поддържа контакт, но това се правя, че го вярвам на юнашко доверие... За жалост, при мен нещата се обърнаха, нямам вече завидното самочувствие, егото ми е смачкано, желанието ми за всичко е убито, съмнявам се във всяка нейна дума, всяко действие и поставям под съмнение собствените си качества и ценности. В работа нещата зациклят, гони ме една депресия. Карам го на автопилот, но знам, че това ще е до време и вместо да въстановява, ще допогреба брака. Не искам да, извинете за израза, из**кам 2-3 загорели моми или да влизам в любовни игри с непознати само, за да си вдигна самочувствието. Искам да запазя поне принципите си, вече имам дете...не искам някой ден да се червя пред него, а да съм му пример за подражание. Дайте мнение, как сте се преборили с това? Запазили ли сте щастливо семейство след подобни проблеми?

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 08:42 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 9 196
Мит е. Както е казал поета - дай една тухла на жена си, защото е лека ...
Можеше да има оправдание, ако просто се е влюбила в друг и не си това, което и е нужно, но с тия лъжи, как си единствен и най най ... абе лека си е.

# 2
  • Мнения: 2 242
Може да се опитате да закрепите положението, но след време стените ще рухнат под натиска на това, което тя е направила. А може и да се осъзнае и да заживеете дълго и щастливо, но честно казано аз този вариант не го вярвам.. Аз такова нещо като възобновена любов не съм виждала, май го има само по филмите.
И според мен не трябва да се поддържат угаснали отношения само и единствено заради детето. След време става по-лошо и за него, и за вас.

# 3
  • Мнения: 12 473
Прости на себе си, че си имал такива високи очаквания за някой толкова обикновен и я приеми такава, каквато е.

# 4
  • София
  • Мнения: 336
Аз не разбрах - имате дете на 1- една година (даже още няма), работите за второ (т.е. ще са породени), тя ходи на работа и е успяла и паралелна връзка да създаде. 
Не е за шегуване - ама, Уау, от къде тая енергия!
За съвет - спрете с опитите за второ и вижте дали ще можете да простите на човека до Вас, ама истински, а не при всяко скарване да се напомня и рови. И дали тя също ще положи усилия, за тия неща трябват двама.

# 5
  • Мнения: 1 589
Прости на себе си, че си имал такива високи очаквания за някой толкова обикновен и я приеми такава, каквато е.

Какви високи очаквания е имал?Просто е искал да има нормално семейство.

Време,много време.Това ти трябва.

# 6
  • Мнения: 11 844
Хората сме различни, но аз мисля все пак, че по-големия процент хора не могат да забравят/простят такова нещо и всъщност това проваля всичко. Тоест и да приемем, че тя просто е сгафила и няма повече...ти от сега нататък винаги ще имаш едно на ум, ще се появяват някога пак съмнения, дебнене и това ще влияе на бъдещите ви отношения и ще ги отрови. След лъжа много трудно може да се започне на чисто и отначало.
А иначе моето мнение за изневярата е, че това е като удрянето - случило ли се е веднъж, ще се случи и пак след време, особено като е простено...но пак казвам, това си е моето мнение  Crazy


# 7
  • Мнения: 12 473


Какви високи очаквания е имал?Просто е искал да има нормално семейство.



Е как какви?
"взел" е нещо обикновено и си е наумил, че е изключително и необикновено.
А тя е млад човек, ненаиграл се и не наясно със себе си.

# 8
  • Мнения: X
Благодаря на всички за мненията. Обяснението, вярно или не е, че лична несигурност и проблеми(събраха се доста неща за година и малко ..раждането, сватба, смърт в семейството, нова работа в която не се справяше много... не в този ред, но са това) са я подтикнали към търсенето на начин да избяга от реалността.

Не я оправдавам, все пак аз минах през същото без раждането и бях там, за да я подкрепям и да говоря за всички проблеми с нея.

Другите жени в след родилна депресия си боядисват косата или си сменят прическата, но явно има и други начини, както каза една приятелка.

Не знам дали времето ще промени нещо, но до тогава предполагам, че трябва да отклоня вниманието си с детето, спорт, работа или комбинация от всичко, за да не се обърна назад един ден и да съжалявам за един живот пропилян в нерви, дебнене и ревност.

# 9
  • Мнения: 11 844
Благодаря на всички за мненията. Обяснението, вярно или не е, че лична несигурност и проблеми(събраха се доста неща за година и малко ..раждането, сватба, смърт в семейството, нова работа в която не се справяше много... не в този ред, но са това) са я подтикнали към търсенето на начин да избяга от реалността.

.......


Проблеми тепърва предстоят в живота ви, грижите за детето ще се увеличават...ако дойде второ още повече, значи очаквай още такива "бягства" щом това е нейния начин за спряване  Rolling Eyes
В една двойка в която всичко е наред обикновено при проблеми и несигурност се търси опора в близкия ти човек а не някъде навън, където да си мислим, че проблеми няма. Сам казваш - ти също си ги преживял тези неща, но не си намери друга. Дано греша, но нещата са обречени според мен, не знам на каква възраст е тя, но ми звучи много незряла.

# 10
  • Мнения: X
Аз не разбрах - имате дете на 1- една година (даже още няма), работите за второ (т.е. ще са породени), тя ходи на работа и е успяла и паралелна връзка да създаде. 
Не е за шегуване - ама, Уау, от къде тая енергия!
За съвет - спрете с опитите за второ и вижте дали ще можете да простите на човека до Вас, ама истински, а не при всяко скарване да се напомня и рови. И дали тя също ще положи усилия, за тия неща трябват двама.

Здравей, благодаря за съвета, много уместно. Детенце е на близо две годинки, а тя работи от година. В моето съзнание всичко беше нормално и да имаме дечица с 2-3 години разлика беше нормално, през призмата на случилото се обаче, вече всичко е различно.

# 11
  • Мнения: X
Ами на една възраст сме, на 30.., би трябвало далеч да сме минали тийнейджърските си неволи, но явно живота е шарен.

Благодаря на всички за мненията. Обяснението, вярно или не е, че лична несигурност и проблеми(събраха се доста неща за година и малко ..раждането, сватба, смърт в семейството, нова работа в която не се справяше много... не в този ред, но са това) са я подтикнали към търсенето на начин да избяга от реалността.

.......


Проблеми тепърва предстоят в живота ви, грижите за детето ще се увеличават...ако дойде второ още повече, значи очаквай още такива "бягства" щом това е нейния начин за спряване  Rolling Eyes
В една двойка в която всичко е наред обикновено при проблеми и несигурност се търси опора в близкия ти човек а не някъде навън, където да си мислим, че проблеми няма. Сам казваш - ти също си ги преживял тези неща, но не си намери друга. Дано греша, но нещата са обречени според мен, не знам на каква възраст е тя, но ми звучи много незряла.


# 12
  • Мнения: 25 620
От две години и половина имам брак с жената, за която мислех, че е съвършена и ме обича от дъното на душата си. От близо една години имаме прекрасно малко детенце.

Детенце е на близо две годинки, а тя работи от година.

Ама много мразя такива нескопосани пързалки, значи. То пък да не можеш да преброиш до 2 и да не помниш какво си написал преди няколко часа... Няма да питам и кой гледа детето, че съвсем ще се оплетеш.
Изобщо не будиш грам съчувствие в мен, независимо мъж ли си, жена ли си и с каква цел пускаш това писание тук.

# 13
  • Мнения: X
Здравей, за да не се оплитаме взаимно, драмите са започнали когато малкия е бил около годинка - годинка и нещо... сглобявам пъзел от чатове, мейли и обясненията на жена ми все пак..., а вече гони почти две.
Детето го гледаме и двамата вкъщи. Но в момента не искам да нищим годинките на детето, не търся съчувствие или подкрепа, или разбиране. Питам как се преодолява изневяра. Другото е просто, за да има контекст целия ми въпрос.

# 14
  • Мнения: 2 170
Здравейте татковци и майки. Начетох се на мнения как мъжете изневерили и т.н., но за моята драма не намерих съвет. От две години и половина имам брак с жената, за която мислех, че е съвършена и ме обича от дъното на душата си. От близо една години имаме прекрасно малко детенце. Работим за още едно, поне така си го представях. Винаги съм смятал, че нещата м-у нас са супер, има ли сме дразги, но все пак живеем заедно от 5, а ходим от близо 6 години...да предположим, че сме добре подсигурени и не сме имали проблеми във връзката си. Но... и винаги го има това НО, от известно време, нещо ме човърка. И съответно това човъркане не ми даде мира, докато не разбрах, че моята любима, майката на малкото ни ангелче, ми е изневерявал в продължение на месеци с колега. След седмици лъжи и отричане, триене и възстановяване на служебни чатове, мейли и съобщения, стигнах до истината, че след работа прави секс с колега в офиса. Излизали са на разходки, за които помня, че ми казваше как били с колежка и как се прегръщали и прекарали супер яко цял ден... мда .. така казваше...Идилия, след това се прибира вкъщи, много е изморена, депресирана от тежката работа и семейния живот и т.н. През тези месеци слушах, колко съм невероятен, как няма друг мъж, като мен, колко съм красив, единствен и незаменим. Без да влизам в детайли, след месец безсъние, проблеми и т.н. прецених, че детенцето ни не заслужава разбито семейство и, че ще се борим за този брак. Истината е, че малкия стана много изнервен не спеше и той и т.н. Тя разбира се още от първия момент ми обясняваше как е грешка, как ме обича и как ще напусне работа и т.н., и т.н.

Това беше предисторията, а проблемът е че се опитвам да бъда по-добър, да показвам, че я обичам и да я дарявам с това, което тя твърди, че и липсва... мили думи и да знае, че я обичам... с този уж не поддържа контакт, но това се правя, че го вярвам на юнашко доверие... За жалост, при мен нещата се обърнаха, нямам вече завидното самочувствие, егото ми е смачкано, желанието ми за всичко е убито, съмнявам се във всяка нейна дума, всяко действие и поставям под съмнение собствените си качества и ценности. В работа нещата зациклят, гони ме една депресия. Карам го на автопилот, но знам, че това ще е до време и вместо да въстановява, ще допогреба брака. Не искам да, извинете за израза, из**кам 2-3 загорели моми или да влизам в любовни игри с непознати само, за да си вдигна самочувствието. Искам да запазя поне принципите си, вече имам дете...не искам някой ден да се червя пред него, а да съм му пример за подражание. Дайте мнение, как сте се преборили с това? Запазили ли сте щастливо семейство след подобни проблеми?
Раздели се дори за малко с нея . Примерно 3 месеца. Ако веднага си хване някой ,забрави да ти е била вярна. То и сега не е надеждно.
Може да звучи отвратително , но за мен решението е да покажеш на семейството ѝ че тя е безотговорна и ти изневерява, да се разведеш с нея , да се бориш за правата над детето и после да се грижиш за него. Може да си намериш жена , която ще се грижи за него и ще го обича като майка.

# 15
  • Мнения: 12 790
Аз друго се питам. Ти как разбра, че жена ти ти изневерява? Казваш:
 "от известно време, нещо ме човърка. И съответно това човъркане не ми даде мира, докато не разбрах, че моята любима, майката на малкото ни ангелче, ми е изневерявал в продължение на месеци с колега. След седмици лъжи и отричане, триене и възстановяване на служебни чатове, мейли и съобщения, стигнах до истината, че след работа прави секс с колега в офиса."

Чел си й имейлите и съобщенията? Това с човъркането не го разбрах. Защо си й чел имейлите?
Да беше се борил за този брак по друг начин.

# 16
  • Мнения: X
Ами след като прочетох въпросните мейли и т.н., нещата станах ясни. Човъркането дойде много по-рано и беше базирано на промяната в отношението и като цяло. Постоянна напрегнатост, оставане в офиса до късно, което не е нормално за нея, нежеланието да споделя и т.н. До последно си повтарях, че няма как внушенията ми да са реални. Видях един случаен СМС и от там започнах да ровя повече и то само защото тя отричаше и твърдеше, че този СМС бил шега. Както и да е. Имаш право, че подобни проблеми са двустранни, но така и тя не ми сподели къде съм сбъркал, а питах стотици пъти. За това останаха мойте предположения и така.

Аз друго се питам. Ти как разбра, че жена ти ти изневерява? Казваш:
 "от известно време, нещо ме човърка. И съответно това човъркане не ми даде мира, докато не разбрах, че моята любима, майката на малкото ни ангелче, ми е изневерявал в продължение на месеци с колега. След седмици лъжи и отричане, триене и възстановяване на служебни чатове, мейли и съобщения, стигнах до истината, че след работа прави секс с колега в офиса."

Чел си й имейлите и съобщенията? Това с човъркането не го разбрах. Защо си й чел имейлите?
Да беше се борил за този брак по друг начин.

# 17
  • Мнения: 243
Благодаря на всички за мненията. Обяснението, вярно или не е, че лична несигурност и проблеми(събраха се доста неща за година и малко ..раждането, сватба, смърт в семейството, нова работа в която не се справяше много... не в този ред, но са това) са я подтикнали към търсенето на начин да избяга от реалността.

Не я оправдавам, все пак аз минах през същото без раждането и бях там, за да я подкрепям и да говоря за всички проблеми с нея.

Другите жени в след родилна депресия си боядисват косата или си сменят прическата, но явно има и други начини, както каза една приятелка.

Не знам дали времето ще промени нещо, но до тогава предполагам, че трябва да отклоня вниманието си с детето, спорт, работа или комбинация от всичко, за да не се обърна назад един ден и да съжалявам за един живот пропилян в нерви, дебнене и ревност.



Много се ядосвам на такива жени/мъже и ще бъда напълно откровена с вас. За да си позволи подобни неща точно в този период, най - вероятно тази жена ще го направи пак. От думите ви ми става ясно, че сте мъж отдаден на семейството и ме е яд, че има жени, които искат и наполовина такова отношение, каквото е вашето, а не могат да го намерят. Лично мое мнение е, че това ще ви тежи, а може би има жена, която ще ви заслужава повече.
Давам ви пример, аз обожавам съпруга си, смятам, че по - добър от него няма, приела съм и плюсовете и минусите му. Никога не бих го предала по този начин, имали сме разговори, в които сме се разбрали, че ако някога единия от двамата изстине ще сподели и няма да унижава половинката с изневери. Дори и на децата си не бих го причинила, що за пример бих дала. И не говоря празни приказки, тъй като със съпруга ми сме заедно в добро и лошо 12г., така че не я оправдавайте с трудностите в живота. Една жена или съответно мъж, ако обича или поне уважава половинката си не би лъгала по този начин.

# 18
  • Мнения: X
Общо взето ако жената започне паралелна връзка, т.е. изневяра, няма преодоляване. Резултатът е един и той е раздяла. Може тя да поиска, може съпругът.
Другия вариант е след много време изневярата да приключи без официалното разтрогване на брака, обаче изневерите от нейна страна ще продължат. Тук важи принципа "кривото не се оправя". За нея съпругът й вече не е неин партньор и тя постоянно търси друг, после друг и така до живот. Следователно този начин на живот не е добър нито за съпруга, нито за съпругата.
Ето връзка за женската изневяра:
http://izneviara.com/priznaci-za-izneviara/21-iznevjarata-pri-jenite.html

# 19
  • София
  • Мнения: 38 515
И аз веднага събрах едно и едно и видях, че не излиза сметката.

# 20
  • Мнения: 12 790
Общо взето ако жената започне паралелна връзка, т.е. изневяра, няма преодоляване. Резултатът е един и той е раздяла. Може тя да поиска, може съпругът.
Другия вариант е след много време изневярата да приключи без официалното разтрогване на брака, обаче изневерите от нейна страна ще продължат. Тук важи принципа "кривото не се оправя". За нея съпругът й вече не е неин партньор и тя постоянно търси друг, после друг и така до живот. Следователно този начин на живот не е добър нито за съпруга, нито за съпругата.
Ето връзка за женската изневяра:
http://izneviara.com/priznaci-za-izneviara/21-iznevjarata-pri-jenite.html
mitko_kost, твърдението просто не е вярно. Има всякакви случаи в живота. Ако познаваш много семейни хора, сам ще се убедиш.
А статията е смехотворна - ама моля ви се, само прочетете:
"Връзките при жените в днешно време следват много предвидима схема.
• Притискат мъжете за обвързване
• Взимат това, което искат от връзката
• Губят интерес към секса
• Привлечени са от някой друг
• Започват да изневеряват
• Стават сърдити и негодуващи
• Започват да казват на партньора си, че имат нужда от време за почивка"
и т.н.
Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 38 515
Леле, какви глупости.
Първо на първо, една жена 99/ не изнверява през първата година на майчинството по простата причина, че тя няма време да погледне себе си, пък камо ли нещо настрани.
Да, може да охладнее към мъжа, но тук обикновено той има вина - ходи си на работа и не се интересува какво съава вкъщи.
Втората година детето може да се даде само на частна ясла. Това означава двойно притеснение за майката - хем да плаща високата такса, хем да работи, хем се тревожи детето да не се разболее.
Въобще, трябва да е някакъв пълен непукист, за да си намери любовник в този период.

# 22
  • Мнения: X
На мен една си поиска, даже дойде в къщи с бебето под една година. С жена ми заедно бяха раждали. За любопитните - остана си с кафето.
Та свят всякакъв.

# 23
  • Мнения: X
Относно статията - тя не е за Uncommon, нито за друга жена. Тя е за този, който има нужда от нея. Няма как да се разбере  ако не се случи, а на жена няма как да се случи.  Всичко написано в резюмето към книгата е вярно  и е резултат на 10 годишно изследване на Michelle Langley:
http://womensinfidelity.com/about-michelle-langley/
---
Същност за дамите не е важен този механизъм на първата изневяра, те го правят инстинктивно, за тях е важно какво ще им се случи след края на изневярата, важно е те каква цена ще платят, струва ли си цената, ще бъдат ли щастливи или постоянно ще търсят щастието след всяко разочарование...

Много философски стана.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 515
Въобще, нещо огромно трябва да издиша, за да си остави една майка бебето на няма и годинка и да тръгне на работа!
Шефът я е притискал?
Тя е мега специалист и кариерист?
Тогава за какво второ дете говорим?
Офффф, дайте 🍿🥡🍸🍷🍺

# 25
  • Мнения: X
Издиша майката.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 515
Издиша историята, защото е съчинена.

# 27
  • Мнения: X
Добре де, съчинена е. Спокойна ли си вече?

# 28
  • Мнения: X
Между другото бившата ми жена тръгна на работа когато бебето навърши  шест месеца, даде го на майка си да го гледа.
Както казах, свят всякакъв.

# 29
  • Мнения: X
Здравей,

Каква полза бих имал да съчинявам подобна история. Дори да беше съчинена, какво щеше да промени това. На мен лично ми се ще да е така и аз да си запълвам времето с писане във форуми от скука или спокоен живот, но уви. Ако мислиш, че на мен ми е лесно да проумея всичко което ми се случи, се бъркаш жестоко, това е причината да отворя темата. Всичко, което казваш е така и все пак, факт... случи ми се... нямам обяснение, и аз съм във филма. Просто мнението ви ми помага да осъзная аз ли съм луд, жена ми ли, нормално ли е, не е ли... и т.н.

Мерси за всички мненията, за жалост май всички се събирате около едно мнение и то е че където е текло пак ще тече и че най-вероятно ще се повтори.
Ще съм честен, нямах опит с изневери до сега. В интерес на семейството ми, мога само да се надявам да сме първото изключение при което приказката ще завърши успешно. Надеждата умира последна е казал поетът. Решил съм заради малкия да живея с това и да дам шанс на семейството ни. Ще застана зад решението си, дано е за добро... в най-лошия случай ще знам, че съм направил каквото съм можел.

Издиша историята, защото е съчинена.

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 19:30 от Анонимен

# 30
  • София
  • Мнения: 38 515
Добре, ти говорил ли си с нея за това?
Тя наясно ли е с последствията?
Накъде е тръгнала?

# 31
  • Мнения: X
Говорим отново и отново. На теория ме обича, било е грешка, ние сме най-важното нещо на света за нея, няма да се повтори никога повече и т.н. ... нямам вина, тя била виновна за всичко, нямала обяснение с кой акъл го е направила, нямала чувства към човека и не поддържат връзка в момента..., но каквото и да ми казва не го вярвам, напълно оправдано.

Дори да е честна на 100%, до кога така?

И за това питам за други патили... Случват ли се такива грешки и нещата могат ли да се върнат в някакви норми на семеен живот или всичко е обречено? Поне да почерпя опит.

Както и да е... в един момент решаваш, че е по-добре да спреш да питаш и дълбаеш, а да вземеш решение и да видиш на къде ще тръгнат нещата.

Добре, ти говорил ли си с нея за това?
Тя наясно ли е с последствията?
Накъде е тръгнала?

# 32
  • Мнения: 3 250
Голяма драма когато съпругата изневери, но когато съпругът го направи дори не е кой знае каква изненада.
Ще го преживееш така, както милиони жени го преживяват.

# 33
  • Мнения: 2 988
И за това питам за други патили... Случват ли се такива грешки и нещата могат ли да се върнат в някакви норми на семеен живот или всичко е обречено? Поне да почерпя опит.
Могат да се върнат нещата в някаква степен, но съвсем както е било се случва само като изключение. Напълно открити разговори по случилото се, взаимно изясняване на позициите и ако си убеден, че не е тотално хлътнала, може да го преодолее, силно желае да й дадеш втори шанс, ако си силен и можеш наистина истински да простиш може да продължите напред с възможно най-малки поражения в отношенията ви. С времето нещата ще се изгладят още малко, но само, ако е принципно стойностен човек, било е грешка и не й идва отвътре да се пробва отново и отново.

# 34
  • Мнения: 7 276
Значи авторът си е взел решението- да остане в името на детето и иска тук потвърждение, че постъпва правилно. Съжалявам, но не мисля, че историята ще има добро развитие. Просто към момента жената на автора не е готова да се раздели с него, дали финансово или емоционално... Иначе изневери и лъжи аз  не съм простила, защото имат склонността да се повтарят до безкрайност.

# 35
  • Мнения: 547
Здравейте татковци и майки. Начетох се на мнения как мъжете изневерили и т.н., но за моята драма не намерих съвет. От две години и половина имам брак с жената, за която мислех, че е съвършена и ме обича от дъното на душата си. От близо една години имаме прекрасно малко детенце. Работим за още едно, поне така си го представях. Винаги съм смятал, че нещата м-у нас са супер, има ли сме дразги, но все пак живеем заедно от 5, а ходим от близо 6 години...да предположим, че сме добре подсигурени и не сме имали проблеми във връзката си. Но... и винаги го има това НО, от известно време, нещо ме човърка. И съответно това човъркане не ми даде мира, докато не разбрах, че моята любима, майката на малкото ни ангелче, ми е изневерявал в продължение на месеци с колега. След седмици лъжи и отричане, триене и възстановяване на служебни чатове, мейли и съобщения, стигнах до истината, че след работа прави секс с колега в офиса. Излизали са на разходки, за които помня, че ми казваше как били с колежка и как се прегръщали и прекарали супер яко цял ден... мда .. така казваше...Идилия, след това се прибира вкъщи, много е изморена, депресирана от тежката работа и семейния живот и т.н. През тези месеци слушах, колко съм невероятен, как няма друг мъж, като мен, колко съм красив, единствен и незаменим. Без да влизам в детайли, след месец безсъние, проблеми и т.н. прецених, че детенцето ни не заслужава разбито семейство и, че ще се борим за този брак. Истината е, че малкия стана много изнервен не спеше и той и т.н. Тя разбира се още от първия момент ми обясняваше как е грешка, как ме обича и как ще напусне работа и т.н., и т.н.

Това беше предисторията, а проблемът е че се опитвам да бъда по-добър, да показвам, че я обичам и да я дарявам с това, което тя твърди, че и липсва... мили думи и да знае, че я обичам... с този уж не поддържа контакт, но това се правя, че го вярвам на юнашко доверие... За жалост, при мен нещата се обърнаха, нямам вече завидното самочувствие, егото ми е смачкано, желанието ми за всичко е убито, съмнявам се във всяка нейна дума, всяко действие и поставям под съмнение собствените си качества и ценности. В работа нещата зациклят, гони ме една депресия. Карам го на автопилот, но знам, че това ще е до време и вместо да въстановява, ще допогреба брака. Не искам да, извинете за израза, из**кам 2-3 загорели моми или да влизам в любовни игри с непознати само, за да си вдигна самочувствието. Искам да запазя поне принципите си, вече имам дете...не искам някой ден да се червя пред него, а да съм му пример за подражание. Дайте мнение, как сте се преборили с това? Запазили ли сте щастливо семейство след подобни проблеми?

Не съм изчела останалите коментари по темата, но ще изкажа моето мнение по въпроса.

Първо - според мен тази жена не Ви обича. За мен, когато един човек обича друг, той му е достатъчен във всяко отношение, не става въпрос само за секс, и не се налага да търси нещо при някой друг.

Второ - това, което сте написали за детенцето, че не искате да разбивате семейството, заради него, повярвайте ми, много по-добре е раздяла навреме, отколкото във времето да очаквате нещо да се промени и да живеете с човек, който Ви е наранил и към когото чувствата Ви вече ги няма, защото те ще изчезнат. Изневериш ли веднъж се повтаря. Изневяра не се прощава, колкото и да си мислите, че сте простили и ще продължите напред, просто вече нищо не е същото и това доверие, на което се крепи връзката вече няма да го има.

Трето - Няма нужда да "ч**ате загорели моми", за да си оправите настроението или самочувствието, единственото, което ще Ви оправи и което Ви е необходимо е раздяла. Не вярвайте сляпо на тези красиви думи, които Ви изрича. Пак казвам, ако Ви е обичала толкова и е държалава на Вас, най-малкото преди да го направи е щяла да се замисли за последствията след това действие и нямаше да Ви лъже така нагло в очите. Аз не мога си представя и винаги съм се чудела на тези жени, как след такова нещо, вечер се прибират и лягат в леглото до мъжа си. Аз ще умра от огризение и изобщо няма да мога да спя...

Съжелявам, че съм толкова крайна, но според мен това е решението и аз така бих реагирала и постъпила в ситуацията. Относно детето - не се притеснявайте, пак може да го обичате и да му осигурите щастлив живот, дори и да сте разделени с майка му. В крайна сметка живеем във време, в което, за съжеление, всяко второ дете, е дете на разделени родители.

# 36
  • Мнения: X
Здравей Мария, не съм изневерявал и не ми бях изневерявали до сега, за това е драма. Simple Smile Пък и когато намесим и дете става още по-сложно. Напълно те подкрепям и смятам, че без значение дали мъжа или жената е потърпевша изневярата има еднаква тежест и разбива семейства. Въпроса е как това да не се случи.
Голяма драма когато съпругата изневери, но когато съпругът го направи дори не е кой знае каква изненада.
Ще го преживееш така, както милиони жени го преживяват.

# 37
  • Мнения: 547
Здравей Мария, не съм изневерявал и не ми бях изневерявали до сега, за това е драма. Simple Smile Пък и когато намесим и дете става още по-сложно. Напълно те подкрепям и смятам, че без значение дали мъжа или жената е потърпевша изневярата има еднаква тежест и разбива семейства. Въпроса е как това да не се случи.
Голяма драма когато съпругата изневери, но когато съпругът го направи дори не е кой знае каква изненада.
Ще го преживееш така, както милиони жени го преживяват.

Няма как да не се случи. То вече се е случило. Ако не се разделите сега, то ще го направите след втората или третата изневяра...

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 12:04 от sweety2831

# 38
  • Мнения: 11 844
От мои наблюдения повечето мъже изневеряват по причини от рода - за бройката, да си докажат нещо...и т.н. без чувство имам в предвид.
Но когато жената изневерява почти винаги е вложено чувство т.е. изневярата при мъжа може и да е само физическа, но при жената това е много рядко.
Казвам това в този ред на мисли, че за мен когато изневериш душевно на партньора си, връщане назад няма. Уточнявам, че за мен лично всяка изневяра е пагубна и не бих простила, но понеже има хора които чисто физическата изневяра някак я приемат...затова смятам, че жената рядко пристъпва до такава, тя има нужда от емоция, не е за самия нагон.

Но въпреки всичко пожелавам успех  Hug, дано вашата двойка е изключение и един ден не съжалявате, че сте пропилели години вместо да уредите живота си на ново.

# 39
  • Мнения: X
Здравейте, предполагам, че търсите и мъжко мнение щом темата е пусната в "татковци", а не примерно в "семейни отношения".

По въпроса с изневярата мога да кажа единствено, че от описанието на ситуацията, жената ми звучи като патологична лъжкиня и к--ва. Съжалявам, че се изказвам по подобен начин, но това е най-краткото и най-точното усещане, което оставя историята. И вероятно дълбоко в себе си и Вие си го мислите/чувствате това.

От там насетне - единственото, което за мен оправдава обсъждането на подобен проблем в "татковци" е наличието на общо дете.

Трябва да си отговорите на няколко въпроса, свързани с това дете:
1. Колко точно държите на това дете, доколко сте привързан? Ако не можете и една секунда да живеете без дететенцето е едно, ако примерно основно тя си го гледа и бихте били ОК с организираните виждания, които се полагат на бащата след развод и с помагането му при необходимост - това е друго. Тогава изборът е ясен.
2. Тя добра майка ли е? Ако и като майка е такава, каквато е като съпруга, може би най-логичното е да си тръгнете с детето, въпреки че е много нетипично след развод детето да остане при бащата. Но може да стане, особено ако е лош родител и е доказуемо това.
3. Склонни ли сте да ѝ простите, да се доверите отново, да я обичате както преди? Ако да - тогава просто продължавате както досега. Ако не - има две опции. Или си тръгвате (с детето или без - вижте горните въпроси), или оставате заради детето в отворена връзка (експлицитно да го изговорите това). Вторият вариант ми се вижда напълно възможен (поне временно) при зрели хора, които се уважават взаимно и са надскочили собственическите чувства в отношенията си. Естествено ако някой от двамата срещне любов, вероятно ще поиска да е постоянно с другия човек, но е възможно и да има точно обратния ефект - да се сближите и пак да потръгнат нещата. Но определено не е за всеки подобно нещо и изисква наистина да сте безупречни в поведението си пред детето.

Това са ми в общи линии мислите. Най-добрият вариант естествено е прошката, единствено не съм убеден, че няма да се повтори същото след време и че ще имате хармония, ако конкретната изневяра е само симптом на дълбока неудовлетвореност у жената от връзката. Можете да пробвате да работите с брачен консултант, не знам дали има реално полза от такива - нямам нито пряк, нито косвен опит (нямам познати, които да са ходили системно и да са се похвалили, че им е помогнал).

Във всеки случай горе главата, звучите като свестен човек, искрено вярвам, че ще намерите щастие по един или друг начин! Simple Smile

пс. Не правете второ дете с тази жена.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е ама като почнете жената не изневерява без чувства дрън, дрън, че пляс. Не всички сме влюбчиви.
Моето мнение е ако всичко друго ви е било наред дай и шанс, може пък да осъзнае грешката си и да не повтори.
Все пак помисли, какво би могло да и липсва, за да го направи. Не те упреквам, не казвам, че вината е в теб, но понякога ни приемате за даденост и спирате да се стараете.
Едва ли ще простиш, помъчи се да забравиш.

# 41
  • Мнения: X
Здравей, мерси за съвета. Детето ми е всичко за мен и това е основната причина да дам втори шанс на брака.
Ако е патологична лъжкиня, до сега го е крила много добре, за вече 5-6 години е била напълно честна и не съм имал повод да се съмнявам в нищо, което може да е и на база на моята доверчивост. За другото, смятам, че е добра майка и на фона на тези две неща нямам избор освен да се опитам да забравя (което е по-трудното май). За прошка трудно може да става дума. За себе си не смятам, че да отделя малкия от нея или тя от мен би било полезно за него.

Здравейте, предполагам, че търсите и мъжко мнение щом темата е пусната в "татковци", а не примерно в "семейни отношения".

По въпроса с изневярата мога да кажа единствено, че от описанието на ситуацията, жената ми звучи като патологична лъжкиня и к--ва. Съжалявам, че се изказвам по подобен начин, но това е най-краткото и най-точното усещане, което оставя историята. И вероятно дълбоко в себе си и Вие си го мислите/чувствате това.

От там насетне - единственото, което за мен оправдава обсъждането на подобен проблем в "татковци" е наличието на общо дете.

Трябва да си отговорите на няколко въпроса, свързани с това дете:
1. Колко точно държите на това дете, доколко сте привързан? Ако не можете и една секунда да живеете без дететенцето е едно, ако примерно основно тя си го гледа и бихте били ОК с организираните виждания, които се полагат на бащата след развод и с помагането му при необходимост - това е друго. Тогава изборът е ясен.
2. Тя добра майка ли е? Ако и като майка е такава, каквато е като съпруга, може би най-логичното е да си тръгнете с детето, въпреки че е много нетипично след развод детето да остане при бащата. Но може да стане, особено ако е лош родител и е доказуемо това.
3. Склонни ли сте да ѝ простите, да се доверите отново, да я обичате както преди? Ако да - тогава просто продължавате както досега. Ако не - има две опции. Или си тръгвате (с детето или без - вижте горните въпроси), или оставате заради детето в отворена връзка (експлицитно да го изговорите това). Вторият вариант ми се вижда напълно възможен (поне временно) при зрели хора, които се уважават взаимно и са надскочили собственическите чувства в отношенията си. Естествено ако някой от двамата срещне любов, вероятно ще поиска да е постоянно с другия човек, но е възможно и да има точно обратния ефект - да се сближите и пак да потръгнат нещата. Но определено не е за всеки подобно нещо и изисква наистина да сте безупречни в поведението си пред детето.

Това са ми в общи линии мислите. Най-добрият вариант естествено е прошката, единствено не съм убеден, че няма да се повтори същото след време и че ще имате хармония, ако конкретната изневяра е само симптом на дълбока неудовлетвореност у жената от връзката. Можете да пробвате да работите с брачен консултант, не знам дали има реално полза от такива - нямам нито пряк, нито косвен опит (нямам познати, които да са ходили системно и да са се похвалили, че им е помогнал).

Във всеки случай горе главата, звучите като свестен човек, искрено вярвам, че ще намерите щастие по един или друг начин! Simple Smile

пс. Не правете второ дете с тази жена.

# 42
  • Мнения: X
Мерси Глухарче, много си права и съм мислил какво не съм правил както трябва и какво й липсва. Разбира се, че има такива неща, няма перфектни хора и далеч не се мисля за безгрешен. Казах си, че ако се хвана на хорото със заздравяване на брака трябва да допринеса и със своята роля. Признавам, че е доста трудно да си бесен, излъган и т.н., и да трябва да се стараеш да се държиш по-добре и позитивно от преди да ти изневерят. Дано в крайна сметка нещата не излязат красиви лъжи и пропиляно време.

Е ама като почнете жената не изневерява без чувства дрън, дрън, че пляс. Не всички сме влюбчиви.
Моето мнение е ако всичко друго ви е било наред дай и шанс, може пък да осъзнае грешката си и да не повтори.
Все пак помисли, какво би могло да и липсва, за да го направи. Не те упреквам, не казвам, че вината е в теб, но понякога ни приемате за даденост и спирате да се стараете.
Едва ли ще простиш, помъчи се да забравиш.

# 43
  • Мнения: 2 988
Също мисля, че не е задължително да е имало особени чувства в конкретната ситуация. С появата на детето се е сменил в голяма степен баланса между двама в дисбаланс между трима с приоритет на детето. Възстановяването след раждане е започнало да повдига самочувствието на жената, а връщането към работа шансовете да попада в точното време на неправилните хора. Когато твоето внимание също се е изместило от съпругата ти към детето е нормално в някаква степен тя да се почувства ощетена откъм внимание, нежност, обгрижване. Бушуващите хормони от бременност, раждане, кърмене... понякога предизвикват ефект на повторен пубертет и човек е много по-лесно склонен да сгреши и да се оплете в лъжи. Ако си познаваш добре съпругата ще прецениш доколко стойностен човек е бил преди периода на бременността и наистина ли си заслужава за да простиш и продължиш. За да я избереш и да си стигнал дотук с нея се предполага, че вече си наясно с този въпрос. Всеки греши и ако се осъзнае сам или с чужда помощ и търси прошка би могло и е редно да му се даде втори шанс. Все пак акцента ми е, че за да сгреши е имало предпоставки, някаква празнина между вас, която я е накарала да се поддаде на изкушението за да го направи не веднъж, а да прерастне в паралелна връзка. Върху това трябва да помислиш, какво съществено се е променило между вас.

# 44
  • Мнения: X
Здравей, мерси за съвета. Детето ми е всичко за мен и това е основната причина да дам втори шанс на брака.
Ако е патологична лъжкиня, до сега го е крила много добре, за вече 5-6 години е била напълно честна и не съм имал повод да се съмнявам в нищо, което може да е и на база на моята доверчивост. За другото, смятам, че е добра майка и на фона на тези две неща нямам избор освен да се опитам да забравя (което е по-трудното май). За прошка трудно може да става дума. За себе си не смятам, че да отделя малкия от нея или тя от мен би било полезно за него.
Няма да е полезно за него, но няма и да е полезно да се гледате лошо и да се карате нон стоп пред него. Така че прошка. За забравяне трудна работа Simple Smile

След което решавате дали отворена връзка или не. Понеже доколкото разбирам "напълно честната" съпруга не иска да каже каква е причината да се впусне в систематична авантюра, която да съчетава не просто с лъжи, ами с оплакване и мрънкане (поне да се връщаше щастлива и усмихната вкъщи)

Следродилна депресия 2г. след раждането няма, може да е преминала в друг вид депресия. Но не съм чувал досега депресия да води до промискуитет. Самата депресия се лекува с антидепресанти доста успешно.

Ако ще продължавате напред заедно - най-важното е да говорите с нея, а не с форум бг-мамма. Това, че се обръщате към форума само по себе си не е много добър знак - ако не изчистите помежду си тези проблеми, ще стават само по-лоши нещата занапред.

# 45
  • Мнения: 1 443

Дайте мнение, как сте се преборили с това? Запазили ли сте щастливо семейство след подобни проблеми?

Авторе, съжалявам за това, през което преминаваш....
Моята история е много подобна, само че героят,който изневеряваше, е моят вече бивш съпруг.
Аз не успях да запазя семейството си. За мен е невъзможно да се запази каквото и да е, когато доверието вече го няма. Това е като да живееш с напълно непознат човек. Ти си я възприемал по един начин, а сега виждаш,че е съвсем различна, и новият образ никак не ти харесва, предполагам.Постоянно да си в напрежение какво се крои зад гърба ти, не, това не е живот и няма щастие в такава конфигурация. Не и за теб.Когато светът ти се е срутил и е трудно да проумееш как е възможно най-близкият човек да те лъже нагло, безсрамно да те пренебрегва и унижава без да му мигне окото....
Първото, за което трябва да помислиш е, заслужава ли жената да се бориш за нея? Да знаеш,че правилното действие е обратното - ако тя наистина държи на теб, след такова предателство, трябва ТЯ да се бори и да полага усилия!!! И единствено от теб зависи дали ще и дадеш шанс.

 От моя опит мога да кажа само, че допуснах огромна грешка в старанието си да дам шанс, защото бившия нито си прекрати връзката, нито промени отношението си към мен.Резултатът е една година адски нерви и напрежение за мен,докато господина се кефи максимално на две жени ,борещи се за него.Не издържах и се разведохме, а бяхме семейство дълги години и с две деца.Сега ми е непоносимо да го виждам и чувам дори.

Не се тревожи за детенцето.Ако се стигне до раздяла, детето е малко,няма да помни драмите.А вие с жена ти ако успеете да запазите нормална комуникация, ще го отгледате спокойно и то ще е щастливо.

# 46
  • Мнения: 3 689
Здравей, за да не се оплитаме взаимно, драмите са започнали когато малкия е бил около годинка - годинка и нещо... сглобявам пъзел от чатове, мейли и обясненията на жена ми все пак..., а вече гони почти две.
Детето го гледаме и двамата вкъщи. Но в момента не искам да нищим годинките на детето, не търся съчувствие или подкрепа, или разбиране. Питам как се преодолява изневяра. Другото е просто, за да има контекст целия ми въпрос.
Моментално загубих интерес към темата и съчувствие към автора. Предлагам раздела "Дом и семейство" да се преименува на "Измислени истории"

# 47
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Манекене, ставаш все по-странен.

Перко, много се вживяваш в нещата. След н на брой години брак ще спрете да правите с**с. Като те удари кризата на средна възраст, ще гледаш да забиеш нещо младо и ти ще започнеш да изневеряваш.

# 48
  • Мнения: 3 689
Манекене, ставаш все по-странен.
Кое ти е странно? Че жените и мъжете изневеряват е ясно, но мъж да иска прости няколкомесечна изневяра не се случва по-често от 1:1 000 000. Съгласна?

# 49
  • Мнения: 2 714
Дори да е измислена историята, казусът е реален и мненията може на друг да послужат.
За мен е голяма грешка да се насилваш да подобряваш отношението си. Аз не бих повярвала в искреността ти и това допълнително би генерирало напрежение. Сгрешила съм и ако наистина имам намерение да не повтарям, бих предпочела да си изтърпя последствията и отново да изградим доверие.
На твое място бих казала, че съм наранена, обидена, но ще се опитам да не го проявявам. Ако нещо не достига в отношението ми, да ми се каже, ще опитам да го променя. Не знам доколко ще успея, но ще опитам. Очаквам искреност в поведението, за да съм наясно накъде отиват нещата. Едва ли ще е лесно и за кратко време, такива рани трудно зарастват, но се надявам.
В никакъв случай не бих казала на партньора, а и не бих се опитвала да възстановя връзка само заради детето. Това демотивира. И е обречена кауза.

# 50
  • Мнения: 3 250
Прекалено много драми си натрисате, вместо да гледате практично на нещата.
Тук изказалите се дами, които са били жертви на изневяра и дават съвет, че няма за какво да продължава този брак, не че нещо, но не ви ли е хрумнало някога, че начинът ви на мислене може да не е съвсем в крак с реалността?

# 51
  • Мнения: 1 443
Кажи каква е реалността, кажи.

# 52
  • Мнения: 3 250
Кое е най-добро за мен? Искам ли да започна отначало? Отначало има ли? Трябва ли обидата да се превърне в драма? Има ли място драмата в живота ми?
Само на мен ли са ми изневерил? А останалите семейства, които живеят нормално,при тях това явно не се е случвало никога?

# 53
  • Мнения: 1 443
Отначало има, но не и със същия човек, който те гледа в очите и те лъже, не те уважава, не те зачита,присмива се на твоите недостатъци зад гърба ти докато е с другата/другия и прочее. Много е грозно, много. Който го е изпитал само той може да разбере. Единствен вариант за нормално съжителство при такива обстоятелства е, ако и двамата партньори са с подобна нагласа,т.е. за нито един от тях да не е проблем, че партньорът му може да забива нещо странично от време на време. Но вече, с паралелните връзки става наистина сложно, особено ако има силни чувства, не само секс.

# 54
  • Мнения: 3 250
Непременно ли е вярно това с неуважението, незачитането и присмиването? Ако жената на автора му е изневерила значи ли, че му се присмива, не го уважава и зачита? 
Защо нейната изневяра трябва да има нещо общо с личността на съпруга?
Присмиването, неуважението и т.н и т.н могат да се случват и без изневяра.

# 55
  • Мнения: 305


Какви високи очаквания е имал?Просто е искал да има нормално семейство.



Е как какви?
"взел" е нещо обикновено и си е наумил, че е изключително и необикновено.
А тя е млад човек, ненаиграл се и не наясно със себе си.
Това е любовта, да обожаваш другия.

# 56
  • Мнения: X
Непременно ли е вярно това с неуважението, незачитането и присмиването? Ако жената на автора му е изневерила значи ли, че му се присмива, не го уважава и зачита? 
Защо нейната изневяра трябва да има нещо общо с личността на съпруга?
Присмиването, неуважението и т.н и т.н могат да се случват и без изневяра.

Разбира се, че е вярно! Щом държиш на един човек и на избора си, не се присмиваш, уважаваш го и го зачиташ!Все пак харесваш/обичаш самия човек - точно личността му!

# 57
  • Мнения: X
Кое е най-добро за мен? Искам ли да започна отначало? Отначало има ли? Трябва ли обидата да се превърне в драма? Има ли място драмата в живота ми?
Само на мен ли са ми изневерил? А останалите семейства, които живеят нормално,при тях това явно не се е случвало никога?
1-Най-доброто за теб е това, което вярваш, че ще те направи щастлив/а
2,3-Ново начало, има, но не и с човек с който вече си имал/а това "начало"
4-Обидата не е драма, а избор
5-Драма, винаги има в живота
6-Не, но защо трябва да си като другите?
Това успоклява ли те?
7-Има ли изневяра, значи вече няма семейство, колкото и да ни се иска, това да не е така.

*Само ще допълня, че семейството не го правят децата, затова и не е удачно да се оправдаваме с дете/ца, те са липсващата част от пъзела, но не са целия пъзел, тъй, че не се оправдавайте с децата или с "ама искам да има баща/майка" , че може би, ако се разделите, изведнъж ще престане да има майка или баща и ще излезе, че са направени само от единия родител-да, да ама не! Зад оправданията с децата, винаги има нещо друго, дали обич, навик, страх и пр.
На Автора, мога да кажа само, че женка му е постъпила отвратително и  най-малко  той трябва да накланя глава и да се бори за нея! Мога да ти кажа, че много малко мъже, реагират и обичат като теб, ти си мъж за пример, но до там, това не значи, че като обичаш, трябва да те мачкат и лъжат и да се възползват от любовта ти! Съгласна съм, липсвало ви е нещо, но ако искаше да го търси в теб, щеше да го намери, просто го е искала от друг и ако държеше на теб, нямаше да те лъже, а напротив, щеше да постъпи човечно и да ти обясни, защо и как! Така или иначе, колкото и да лъжеш и мажеш става по-лошо, дали за теб или за другия, истината рано или късно се разбира. Ако съжаляваше твоята женица, нямаше да продължи да го прави, а какво да говорим докато го прави да ти любезничи и лигави! Да, доказано е, че жените при изневяра се държат точно по този начи, по който обясняваш, че се е държала женка ти, а мъжете точно обратната - пълен непукизъм, но.. Не е редно, нито едното, нито другото, редно е когато уважаваш себе си-избора си и човека до теб, да си искрен, колкото и болезнено да е, тъй като ти е ясно, че като се разкрие лъжата, ще стане още по-голямо мазало, а не просто да държиш човека до теб — за по-сигурно и просто , да си знаеш, че няма да останеш сам!
Ново начало няма, трябва да не ти дреме изобщо за тоя човек, че да почваш на ново, да няма чувства, да няма нищо, че да го преоткриеш дадения индивид!

# 58
  • Мнения: X
Автора сам ще разбере всичко с времето, сега иска да даде още един шанс на това семейство.
Само дето това семейство вече го няма, то вече е фасада. За нея той вече не е нейния мъж, нейния интимен партньор, тя вече не го обича. Все още е там поради финансова или друга полза.
След следващата изневяра от нейна страна той ще трябва да реши дали да се разделят и да си направи ново семейство, или да остане за цял живот със старото фалшиво "семейство", като цял живот ще трябва да се примирява и изневерите й.
Избора е негов.
И двата варианта съм ги виждал.

# 59
  • Мнения: 1 305
Здравейте татковци и майки. Начетох се на мнения как мъжете изневерили и т.н., но за моята драма не намерих съвет. От две години и половина имам брак с жената, за която мислех, че е съвършена и ме обича от дъното на душата си. От близо една години имаме прекрасно малко детенце. Работим за още едно, поне така си го представях. Винаги съм смятал, че нещата м-у нас са супер, има ли сме дразги, но все пак живеем заедно от 5, а ходим от близо 6 години...


Eдинственият вариант, който ще работи при вас е да си намерите и посетите добър психотерапевт.
Или самостоятелно , или като двойка.
По време на процеса ще разберете от какво имате нужда и в каква посока ще тръгнат отношенията и живота ви.
Тук , дори и да имаме желание да дадем съвет , той ще е роден само от чуждия опит и фантазии.
А те работя няма да ви вършат.

# 60
  • Мнения: X
 В случая само ще си дадат парите. Да пробват ако искат.
Психотерапевтите в тези случаи казват: "кривото не се променя", когато съвета е безплатен де. Ако е платен са като адвокатите.

Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 14:42 от Анонимен

# 61
  • София
  • Мнения: 38 515
Колко време е продължила въпросната връзка с колегата?

# 62
  • Мнения: 1 305
В случая само ще си дадат парите. Да пробват ако искат.
Психотерапевтите т тези случаи казват: "кривото не се променя", когато съвета е безплатен де. Ако е платен са като адвокатите.

Надявам се не говорите от опита си .
и с риск да прозвуча заядливо , ще ви обърна внимание , че заради подобни клиширани изрази в България все още психотерапията се смята за ненужна загуба на време и пари.
А е (може би )  единственото , което при подобни страдания , носи утеха и разплитане на възела

# 63
  • Мнения: X

Не говоря от опита си.
Но им чета сайтовете и публикациите. Всичко е комерсиално, предполагам де, да не се заяждаме.
В този случай предполагам, че някой ще направи няколко сеанса за да продаде надежда, въпреки че много добре знае  като професионалист какво ще стане. Едва ли ще им каже: Вашата връзка вече е обречена, отивайте си.
При други обстоятелства обаче психотерапията може да е много полезна. Пак го казвам без опит.

# 64
  • Мнения: X
Очевидно е едно - че на жена ти нещо не и достига във вашата връзка и то винаги ще е налице. Други неща обаче, във вашата връзка, и стигат, харесват ѝ, държи да ги има - и за това остава. За това хората не се разделят така лесно, защото зрелия човек си дава сметка, че няма (или се среща много рядко) комплект "всичко, което желая - в един мъж".
Но оттук-оттам в повествованието личи, че тя и доста послъгва, което, ако бях мъж, щеше да е причината да мисля за раздяла.

А че е к--ва, както я нарече някой по-напред, това е доста селски етикет. Нормална, обикновена жена, на която нещо просто не и достига. Това е. Същото, както при мъжете, които изневеряват, но държат на семейството си.

# 65
  • Мнения: X
Здравейте и благодаря за мненията.
След толкова гледни точки, някак се примирих и с моята, взех я преди доста време, но вътрешно имах и още имам свойте терзания.

Това, което разбирам с времето, а и вие потвърдихте от опит или разбиране е, че подобно нещо не се преживява и прощава лесно, ако въобще се прощава. За себе си знам, че в живота лесни неща няма и ако цената е да преглътна егото си веднъж, то бих я платил на драго сърце. Ако не стане, не е било писано и съм станал глупак борещ се за загубена кауза, но... няма да съм първия герой борещ се с вятърни мелници.

Не търся оправдание в детето, за да запазя връзката ни. Но когато знаеш, че и това човече търси мама и тати и ни води и двамата из цялата къща за ръчичка(заедно), за да си играе с нас или да ни показва разни неща, мирогледа ти се променя. Не е толкова лесно да кажеш ма**ата му, когато повтаря мама, тати, мама, тати.

За съпругата ми, колкото и странно да звучи я обичам. Все още смятам, че хората правят грешки и тя е направила такава. Живота е пред нас, за да разбера дали е било еднократна “грешка” или всичко м-у нас е свършило, но аз отказвам да го приема. Не изключвам второто, но се надявам на първото.

За това да не се престаравам, имате право за което благодаря.

Дори да не пиша активно последните дни, следя темата и още веднъж мерси за всички мнения.

# 66
  • Мнения: 2 714
Успех!

# 67
  • Мнения: 11 844
.........

За съпругата ми, колкото и странно да звучи я обичам.
........

Не е странно, любовта не изчезва с магическа пръчка дори и да има разочарование и болка.

От сърце ти желая успех! Дано тази жена оправдае очакванията ти  Hug

# 68
  • Мнения: 305
Дано тази жена разбере какъв мъж има.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако е умна ще разбере. Успех желая и аз Simple Smile

# 70
  • Мнения: 12 790

Не говоря от опита си.
Но им чета сайтовете и публикациите. Всичко е комерсиално, предполагам де, да не се заяждаме.
В този случай предполагам, че някой ще направи няколко сеанса за да продаде надежда, въпреки че много добре знае  като професионалист какво ще стане. Едва ли ще им каже: Вашата връзка вече е обречена, отивайте си.
При други обстоятелства обаче психотерапията може да е много полезна. Пак го казвам без опит.

митко_кост, психотерапевтите не дават прогнози за развитие на бракове. Не казват дали връзката е обречена или не е обречена, защото те не са гадатели. Те помагат на хората да разберат по-добре себе си, да си изяснят защо се чувстват наранени, защо са склонни към определен тип връзки, помагат им да добият увереност и самочувствие. Човекът трябва да активира вътрешния си ресурс и да се справи сам, психотерапевтът не може да му реши никакъв проблем - само да му покаже пътя.

Perk0, моите уважения за позицията.

# 71
  • Мнения: X
Не ми се спори. Доста по-рано е трябвало да се ходи при психотерапевт. Но Perk0 не е знаел, дамата пък си е правила удоволствието и едва ли е искала да ходи някъде.
Та така.
Иначе и аз давах шансове, два пъти...
Бившата не прекрати.
В интерес на истината пробва, но не се получи.
След 6 месеца взех решението.
Нека и той да пробва, да му е чиста съвестта.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 508
За разбитото доверие е ясно, но не бих дала съвет да търсиш щастие на друго място. Имам пример пред мен за семейство минало през същото. След 25 години се обичат и са заедно. Жената още се обвинява за младежкото си залитане. В днешно време е по-трудно да продължиш напред с партньора , а не да избягаш от него и проблемите. Като че ли повечето предпочитат второто и разбитите семейства са налице.

# 73
  • Мнения: X
Като за начало стартирай с тест за бащинство. Сигурен ли си, че детето е твое?! Ако имаш такава шавлива половинка не може да си сигурен от кога има афера. Това с втория шанс аз лично не го разбирам. Или обичаш някого и си само с него, или си боклук Simple Smile Малко съм крайна...но за мен лечение за изневерите няма. Станало ли е веднъж, ще стане пак.

# 74
  • Мнения: 3 250
Във форума има много наранени от изневяра жени, но наранени е едно, а озлобени съвсем друго.
Гледай си живота и не се терзай, излишно е.

# 75
  • Мнения: X
Това за кого е написано?

# 76
  • Мнения: 3 250
За автора е написано, и е относно тези жени, които му дават акъл да се развежда, защото техните мъже са им изневерили.

# 77
  • Мнения: X
За автора е написано, и е относно тези жени, които му дават акъл да се развежда, защото техните мъже са им изневерили.

Е много ясно, че изневярата е равносилна на развод. Трябва да си изключително зле за да си живееш щастливо с някой, който ти изневерява. Някак ми е гнусно, ама има всякакви хора.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За автора е написано, и е относно тези жени, които му дават акъл да се развежда, защото техните мъже са им изневерили.

Е много ясно, че изневярата е равносилна на развод. Трябва да си изключително зле за да си живееш щастливо с някой, който ти изневерява. Някак ми е гнусно, ама има всякакви хора.

Всеки греши. Силата е не да избягаш, а да се изправиш, да се поотупаш и да продължиш. Виж ако има втори и трети път е друго, но ако човека осъзнае грешката си и се помъчи да оправи нещата си струва да му дадеш шанс.

# 79
  • Мнения: X
За автора е написано, и е относно тези жени, които му дават акъл да се развежда, защото техните мъже са им изневерили.

Е много ясно, че изневярата е равносилна на развод. Трябва да си изключително зле за да си живееш щастливо с някой, който ти изневерява. Някак ми е гнусно, ама има всякакви хора.

Всеки греши. Силата е не да избягаш, а да се изправиш, да се поотупаш и да продължиш. Виж ако има втори и трети път е друго, но ако човека осъзнае грешката си и се помъчи да оправи нещата си струва да му дадеш шанс.
Ала-бала. Това е като алкохолиците. Един път алкохолик- алкохолик за цял живот.
Всеки си има ценностна система.
Не е нормално да си с някого от сравнително скоро, да имате малко дете и да ходиш насам-натам.
Те са го казали, един път к***а=к***а за цял живот.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Ала-бала. Това е като алкохолиците. Един път алкохолик- алкохолик за цял живот.
Всеки си има ценностна система.
Не е нормално да си с някого от сравнително скоро, да имате малко дете и да ходиш насам-натам.
Те са го казали, един път к***а=к***а за цял живот.


Ала-бала е твоето.
Явно не си е струвал този, който ти е изневерил.

# 81
  • Мнения: 3 250
Когато дойдеш на мяра, хващаш вяра.
Тогава вече можеш да издигаш на пиедестал морала  или да живееш.

# 82
  • Мнения: 3 915
Много съжалявам, но подкрепям мнението, че станало ли е веднъж - ще стане отново. За мен 5-6 години си е малко време, ние сме заедно от толкова с мъжа ми и все още имаме тръпката, без да навлизам в подробности. Жена ти явно има слаби ангели. Аз бих дала шанс, но повтори ли се отново не бих простила. Така отстрани е трудно да се дава мнение и съвет, но така го чувствам. Пак казвам - давам шанс, но не прощавам. Според мен бих го помнила и натяквала цял живот, познавайки се. За мен такова нещо не се прощава, за мен е предателство.

# 83
  • Мнения: X

Ала-бала. Това е като алкохолиците. Един път алкохолик- алкохолик за цял живот.
Всеки си има ценностна система.
Не е нормално да си с някого от сравнително скоро, да имате малко дете и да ходиш насам-натам.
Те са го казали, един път к***а=к***а за цял живот.


Ала-бала е твоето.
Явно не си е струвал този, който ти е изневерил.
Айде сега, някой ми изневерил. Никой -никога, нито пък аз.
Просто така съм възпитана, израснала в стабилно семейство и т.н и си имам своите принципи.
За мен всички жени и мъже, които изневеряват са си чисто и просто боклуци Simple Smile
Ако искаш да изневериш просто приключваш връзката си и започваш нова или пък развод.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Айде сега, някой ми изневерил. Никой -никога, нито пък аз.
Просто така съм възпитана, израснала в стабилно семейство и т.н и си имам своите принципи.
За мен всички жени и мъже, които изневеряват са си чисто и просто боклуци Simple Smile
Ако искаш да изневериш просто приключваш връзката си и започваш нова или пък развод.


Теоретично много работи може да си говорим, като ти дойде на главата много неща се променят.

# 85
  • Мнения: 9 196
Какво се променя? Трябва да си супер отчаяно, смачкано същество, да живееш с някой, който кръшка? Това не се променя, или си безгръбначно, или не си.

# 86
  • Мнения: 3 915
Ама защо винаги се казва "Като ти дойде до главата, еди какво си"? Аз се познавам, например, и не бих преглътнала такова нещо, както казах по-горе може би ще дам шанс, но не бих простила. Може би дори бих си тръгнала. Смея да твърдя съм независима, добра заплата, добра работа, собствено жилище - защо да ме унижава някой с подобен тип предателства? Защото за мен си е предателство. Подкрепям казаното, за мен изневеряващите са чисто и просто боклуци. И ако някога мъжът ми ми изневери, колкото и да го обичам - такъв ще е в очите ми. Като не държиш на някой - раздяла, развод, чупката и с новата/новия, да те няма.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ама защо винаги се казва "Като ти дойде до главата, еди какво си"? Аз се познавам, например, и не бих преглътнала такова нещо, както казах по-горе може би ще дам шанс, но не бих простила.

Пишеш това, което пиша и аз. За втория шанс Simple Smile

# 88
  • Мнения: X

Айде сега, някой ми изневерил. Никой -никога, нито пък аз.
Просто така съм възпитана, израснала в стабилно семейство и т.н и си имам своите принципи.
За мен всички жени и мъже, които изневеряват са си чисто и просто боклуци Simple Smile
Ако искаш да изневериш просто приключваш връзката си и започваш нова или пък развод.


Теоретично много работи може да си говорим, като ти дойде на главата много неща се променят.
Няма да ми дойде до главата. С ММ сме се разбрали, ако се стигне до изневяра просто сядаме, казваме си каквото има да се казваме, разделяме имуществото и се развеждаме. Животът е прекалено кратък за да се губи с грешните хора.
Най-важното е  да не правите компромиси заради децата, те стават големи и самостоятелни, а вие си оставате сами, наранени и разочаровани.

# 89
  • Мнения: 2 988
...може би ще дам шанс, но не бих простила.
Безсмислено е по този начин. Ще дадеш шанс на какво? На една очевидно приключила връзка за теб без да се интересуваш от причините и без да те интересуват последствията - говори само накърненото ти его. Без да си способна да простиш и то истински бъдещето ви е обречено на неуспех. Всичко ще те връща отново и отново към тези блокирани негативни емоции и ще е равносилно на чудо, ако някога можеш да се почувстваш щастлива отново с този човек. Прощава се обаче само когато се вижда, че човека си заслужава, допуснал е грешка за която силно съжалява и моли за втори шанс, убедени сме, че авантюрата му е приключена, няма силни чувства към друг и към нас те не са отслабнали и много други ако-та според ценностната ни система.
Ако човека се е променил дотолкова, че вече не си заслужава усилието да се мъчим с него, решението е далеч по-лесно. Ако си е бил такъв поначало няма какво да го виним, избора е бил наш да си вкараме таралеж в гащите. Ако е допуснал неволна еднократна грешка за която съжалява шанса да се поправят нещата е голям, но при взаимно желание. Ако е допуснал паралелна връзка за мен значи само, че се е получила голяма празнина между вас с времето и е била запълнена от друг. В този случай без изясняване на това какво ви е раздалечило и стъпки в посока на поправянето му е безсмислено да се дава втори шанс защото първопричината за изневярата ще доведе не след много дълго до същите последствия.

# 90
  • Мнения: 3 915
Да, затова написах, че "дори може би ще си тръгна". Не съм мислила по темата, за мое щастие. Знам само, че не бих простила.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е то доста не сме изпадали в такава ситуация. В момента сме в тема, в която даваме такъв съвет и е желателно да помислим и да си изкажем мнението реално, да се поставим на мястото на автора.
Лично аз изказвам мнение въз основа на 15 годишно съжителство в разбирателство, уважение, зачитане на мнението ми, без скандали и в хармония. Не бих си прекратила взаимоотношенията заради еднократна забежка. Ако се извини и ми обещае, че няма да се повтори и виждам, че се старае бих преглътнала егото си и бих дала втори шанс. Може би ще се и замисля, дали все пак и аз нямам някаква вина. За съжаление в забързаното ни ежедневие пренебрегваме понякога половинките си, особено и като има деца. Понякога почти нямам време за него, може да е имал нужда от нещо, но да не съм забелязала. Но пък и мъжа ми е малко темеруд, не говори за проблемите си.

# 92
  • Мнения: 1 443

Айде сега, някой ми изневерил. Никой -никога, нито пък аз.
Просто така съм възпитана, израснала в стабилно семейство и т.н и си имам своите принципи.
За мен всички жени и мъже, които изневеряват са си чисто и просто боклуци Simple Smile
Ако искаш да изневериш просто приключваш връзката си и започваш нова или пък развод.


Теоретично много работи може да си говорим, като ти дойде на главата много неща се променят.
Няма да ми дойде до главата. С ММ сме се разбрали, ако се стигне до изневяра просто сядаме, казваме си каквото има да се казваме, разделяме имуществото и се развеждаме. Животът е прекалено кратък за да се губи с грешните хора.
Най-важното е  да не правите компромиси заради децата, те стават големи и самостоятелни, а вие си оставате сами, наранени и разочаровани.

Охоо, тука грешиш. Ние с моя бивш също сме имали разговори,че случи ли се такова нещо,искам аз първа да знам.И до там.После се разделяме официално.Точно обратното стана на практика.Аз разбрах последна,а истината беше меко казано, шокираща.

# 93
  • Мнения: X

Айде сега, някой ми изневерил. Никой -никога, нито пък аз.
Просто така съм възпитана, израснала в стабилно семейство и т.н и си имам своите принципи.
За мен всички жени и мъже, които изневеряват са си чисто и просто боклуци Simple Smile
Ако искаш да изневериш просто приключваш връзката си и започваш нова или пък развод.


Теоретично много работи може да си говорим, като ти дойде на главата много неща се променят.
Няма да ми дойде до главата. С ММ сме се разбрали, ако се стигне до изневяра просто сядаме, казваме си каквото има да се казваме, разделяме имуществото и се развеждаме. Животът е прекалено кратък за да се губи с грешните хора.
Най-важното е  да не правите компромиси заради децата, те стават големи и самостоятелни, а вие си оставате сами, наранени и разочаровани.

Охоо, тука грешиш. Ние с моя бивш също сме имали разговори,че случи ли се такова нещо,искам аз първа да знам.И до там.После се разделяме официално.Точно обратното стана на практика.Аз разбрах последна,а истината беше меко казано, шокираща.
Важното е, че си разбрала и в момента е твоя БИВШ. Имам позната, която търпи мъжа си при положение, че всички знаят за многобройните му забежки. Като я питам защо е с него, казва, че го обича и това е Simple Smile

# 94
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
По принцип не пиша в такива теми, но ми се иска да помогна на автора, защото се получава "на чужд гръб и 100 тояги са малко". Всички обвиняват, с лека ръка дават решения....Аз обичам да казвам- нека хвърли първия камък този, който е безгрешен. Да, не всички са изневерявали, но всеки прави грешки.

Тук важно е каква е нагласата на жената. Осъзнала ли е какво може да загуби. Би ли поела риска да го загуби? Колко силна е новата тръпка? Много, много е трудно да й се сложи край. Успяла ли е да го постигне? Кое е надделяло, ако се сложат на кантар- тръпката или обичта към съпруга?
С подкрепа и разбиране от мъжка страна обаче нещата няма да се получат. Те дават свободата да продължиш двойната игра. Трябва рязкост, грубо отношение за известно време, да проличи колко си наранен/ядосан...да усети тя накъде могат да отидат нещата, ако играта загрубее. Ако и това не й отвори очите...лошо.
Решенията за преодоляване са няколко- говорене, говорене, говорене- по много и за всичко. Време без детето- обезателно. Хумор- да, дори на това може да погледне от смешната страна (авторът май може- щом дава примера за новата прическа като лек при едни).
И постепенно връщане на довериоето и пълното съзнание, че това е точният човек за теб. Ако тези две неща липсват- доверието не се върне или има съмнения, че това е Човекът- трябва да се мисли в друга посока.

Спасяване на връзката е повече от възможно. ПОнякога дори става по-здрава, защото виждаш човека до теб с нови очи. Но това спасяване не следва да е на всяка цена.

# 95
  • Мнения: 1 443
Да, Пипи, права си.Има хора, които се осъзнават. Обаче трябва и да го докажат,например, с категорично и моментално прекратяване на отношенията с третия човек. Трудно,лесно, няма средно положение, когато ножа опре до кокала. Защото,партньорът не е майка ти или баща ти съответно,за да търпи игричките ти. За съжаление, в 95% от случаите осъзнаването,ако има такова, настъпва едва след раздялата, даже дори след като мине известно време на съвместно съжителство с другия човек.
Аз се опитвах 6 месеца да спася дългогодишния си брак. Но не стана, въпреки искреното ми желание. Бившият емоционално беше тотално отлетял при другата,макар че си стоеше при мен и децата.Е,благодаря, но това не е живот. Който е бил в такива отношения ще разбере за какво говоря.И както беше силно влюбен в другата, не зная какво се е случило, но само няколко месеца след раздялата ни намерил нова жена и сега живее с нея.

# 96
  • Мнения: 225
Към автора-
Наслаждавай се на това което имаш.
Изневерила , не изневерила щом се държи с теб ок значи има нещо в сърцето и.
Когато жена не те желае и обича повярвай ми страшно си личи.
Тогава ще искаш да върнеш отношенията ви на сегашния етап и ще си готов да простиш всичко.
Не питай, не натяквай и се  радвай  на моментите в които сте заедно.
 ...Това е моя съвет.  






Последна редакция: пн, 05 ное 2018, 22:49 от kapone666

# 97
  • Мнения: 1 267
Йоан 8:2-11
Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея.
Да се знае все пак, че го казва Иисус, а не потребител в БГ Мама!

# 98
  • София
  • Мнения: 3 679
Лесно е да се каже- не питай, не натяквай, не мисли за това....
Е не става.....винаги ще се връща съмнението,винаги ще се прокрадва недоверието, винаги ще се гледа с подозрение....
Аз лично не можах да забравя...простих, но не забравих и затова се разделихме/тук да уточня, че не става въпрос за брак и семейство, а за 10годишна сериозна връзка преди брака ми/
Със съпруга ми сме се разбрали- да прави каквото прави,но да внимава да не разбера....и да взима предпазни мерки Simple Smile
Личното ми мнение е , че ако държиш да запазиш семейството си няма да допуснеш нещата да достигнат до знанието на другия. Никой не е застрахован, никога не се знае че утре няма да се влюбя лудо и да зарежа 15години щастлив брак, но ако е авантюра или забежка,не бих позволила съпруга ми да узнае за това
Надявам се и той да мисли така.....
Така че на въпроса ти- не се преодолява изневярата/поне според мен/винаги го има зрънцето на съмнинието и болката от наранената гордост. Искренно се възхищавам на тези които умеят да забравят и успяват да продължат напред!

# 99
  • Мнения: 1 138
Ей, големи драми правите от това, че някой е ходил другаде. И като се разведеш какво? Ще намериш следващата. Добре! Но може и тя да ти изневери. Пак ще се разведеш . Пак ще търсиш следващата и така до 60г.
Хората не са моногамни. Спрете да го изисквате! Намери си и ти забежка и се успокой. Понякога има такива периоди в живота- те отминават.

# 100
  • Мнения: X
Като се разведе ще си намери друга, но ще внимава да не е курва за да не му се правят курвенски номера.
На теб какъв ти е проблема?

# 101
  • Мнения: X
Ей, големи драми правите от това, че някой е ходил другаде. И като се разведеш какво? Ще намериш следващата. Добре! Но може и тя да ти изневери. Пак ще се разведеш . Пак ще търсиш следващата и така до 60г.
Хората не са моногамни. Спрете да го изисквате! Намери си и ти забежка и се успокой. Понякога има такива периоди в живота- те отминават.
Много странно, че аз и ММ сме моногамни, може би сме старомодни или прекалено морални, май сме като щъркелите Simple Smile
Ако решиш да сключиш брак с някого, да имате деца заедно и да споделяте живота си - това е завинаги, докато смъртта ви раздели. Всичко друго е липса на принципи, слаба воля и липса на самоуважение.
Ти как би се почувствала мъжът до теб да не се прибира вечер, защото има забежка? Тогава въобще защо сте заедно, какъв е смисъла, освен ако нямате финансова изгода: имоти, фирми и т.н?!

# 102
  • Мнения: 225
        В момента съм на финала на много дълга  връзка с жена за която още в началото знаех, че е  палавница но и аз съм такъв. И двамата сме семейни.
Факт е, че страшно ме  забавляваше и ме караше да се чувствам специален и  различен.
Със сигурност и двамата бяхме луди от любов един към друг но се убеждавахме, че е само секс , кръшнахме си и до сега само ревност, кавги, обиди и ...секс. В настоящия момент аз крепя някакви отношения , а тя все още ме следва...
Общо взето много взаимна болка.
Бих дал 10 години от живота си да започна тази връзка отначало.
Просто си паснахме. Трябваше да се разведем но  и двамата мислехме и се провокирахме , че е авантюра. Сега мисълта, че ще спрем да се виждаме ми е непоносима.

Затова посъвeтвах човека да се наслаждава на момента в който любимата му е до него.
Сега е до него и  е  грешна, но когото отиде при друг ще е идеална.




Последна редакция: нд, 11 ное 2018, 09:22 от kapone666

# 103
  • Мнения: 3 689
Какво се случи ? Разделихте ли се и защо?

# 104
  • Мнения: 225
Още не сме. Виждаме се както преди често но нито аз нито тя се държим както преди. Виждаме се на инат.
Няма ги удоволствието , насладата и тръпката  в срещите и то основно САМО заради моята мнителност.
Не съм вярвал но секса с жена ми вече ми харесва повече.




# 105
  • Мнения: 1 138
Е, не сте ли чели на Капоне култовата тема? Голяма забава беше😊

# 106
  • Мнения: 3 689
Още не сме. Виждаме се както преди често но нито аз нито тя се държим както преди. Виждаме се на инат.
Няма ги удоволствието , насладата и тръпката  в срещите и то основно САМО заради моята мнителност.
Не съм вярвал но секса с жена ми вече ми харесва повече.
Всяко начало си има и край. И най-готината жена омръзва на мъжа си.  Щом го няма удоволствието, защо се срещате?

# 107
  • Мнения: 1 589
Е,как защо се срещат ?За да преоткрие жена си! Ще се кротне малко,докато се появи следващата любов на хоризонта.

Горката съпруга(ако има такава).

Общи условия

Активация на акаунт