След депозитите накъде? - 2 тема

  • 37 044
  • 245
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 816
Добре, и какво излиза? Най-добре инвестиция в някакво апартаментче и след това  заминава за под наем... Аз друго не мога да измисля, ако имам за инвестиране някаква сумичка.
Извинявам се, че така нахлувам в темата Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 15 910
Да, ако сумата стига за апартаментче в София или още 2 -3 града.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 192
Зависи, гледа се възвращаемост на инвестицията. Ние купихме двустаен за 40 000 Евро, общо всичко ни излезна 50000 евро. Даваме го под наем от 680 до 720лв на доходност 6-7% след приспадане на данъците. Същият този апартамент в момента струва 70к евро. Доходността му е 3%-3.5%. Купихме и земя на по 500-700лв на декар, а взимаме ежегодно 35-40лв рента, там е още по-голяма доходността, но вече и цената не е такава. Дебне се възможност, а не се бяга след стадото. Не знам дали в тази тема написах кое е на далавера сега, но трябва занимавка - ваканционните имоти, под себестойност са  Wink

# 48
  • Мнения: 468
Зависи, гледа се възвращаемост на инвестицията. Ние купихме двустаен за 40 000 Евро, общо всичко ни излезна 50000 евро. Даваме го под наем от 680 до 720лв на доходност 6-7% след приспадане на данъците. Същият този апартамент в момента струва 70к евро. Доходността му е 3%-3.5%. Купихме и земя на по 500-700лв на декар, а взимаме ежегодно 35-40лв рента, там е още по-голяма доходността, но вече и цената не е такава. Дебне се възможност, а не се бяга след стадото. Не знам дали в тази тема написах кое е на далавера сега, но трябва занимавка - ваканционните имоти, под себестойност са  Wink
+1 правите добри инвестиции БРАВО! Аз съм скептичен за инвестиция в НИ в страна в демогравска катастрофа, но явно вие успявате!
Успех!

# 49
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами всичко бяга към София - цели се момента. Сега много хора се нагрухтяха с кредити при ниски лихви с мисълта наемът им да покрива кредита. Общо взето на високи цени го местят от пусто в празно. И при една криза ще изгорят. Миналата година по това време мои птиятелки почнаха да говорят за инвестиция в Криптовалути. А шом маникюристка ти говори за крипто, значе не е там печалбата. Ако някой иска мпога да му разбия приходи и разходи на апартамент едностаен 55м2 в Слънчев бряг. Да се види къде се печели в момента. Разбора се трябва даси на място, дистанционно не става като със земята  Wink

# 50
  • Мнения: 468
Ами всичко бяга към София - цели се момента. Сега много хора се нагрухтяха с кредити при ниски лихви с мисълта наемът им да покрива кредита. Общо взето на високи цени го местят от пусто в празно. И при една криза ще изгорят. Миналата година по това време мои птиятелки почнаха да говорят за инвестиция в Криптовалути. А шом маникюристка ти говори за крипто, значе не е там печалбата. Ако някой иска мпога да му разбия приходи и разходи на апартамент едностаен 55м2 в Слънчев бряг. Да се види къде се печели в момента. Разбора се трябва даси на място, дистанционно не става като със земята  Wink

харесвам как мислите, аз ще се радвам да видя разбивката.
Освен ваканционни НИ друго грабва ли ви - вие май сте фен на НИ всъщност...

# 51
  • Мнения: 18 321
Чиана, спомням си това, което писа в края на м.г. за сл. бряг.
И на мен ще ми бъде интересно да видя сметките.

# 52
  • Мнения: 2 816
chiana2003, бих била много благодарна на подобен анализ Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 604
И сега всички с пълна сила към Сл. Бряг за апартаменти .Да доста са евтини и излизат мн прилични оферти, продават се предимно от чужденци.Но и на мен ми е и интересно да видя една разбивка разбира се да е реална.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 192
Апартамент в центъра на Слънчев бряг, закупен за 22.500 евро. Лятото сме там и това е основна причина, трябва си човек да се занимава, иначе е безсмислено.
Покупна цена 22500
Комисионна     2250
разходи сделка 1250
Общо 26000 евро разходи, около 51 000 лева
Годишни разходи:
Данък 120 лв
Такса вход 220лв
Електричество около 600 лв
вода около 200лв
Данъци около 600 лв
Общо годишни разходи около 2000 лева
За миналата година имаме 82 дена заети от туристи на средна цена 64лв - около 5 250 лв
Зимата го даваме под наем за 200 лв на месец, още 1000-1400лв.  Миналата е за 5 месеца даден
Общо приходи 6250, разходи 2000 лева, чиста печалба 4250 или около 8.3%

Можем да вдигнем още заетостта и ще работим върху това. Трябва да се отбележи, че ние си го чистим, в района сме, ние настаняваме гостите. Плащаме му и и туристическите данъци, тях повечето ги крият.  Mr. Green

Има и вариант да се даде лятото на персонал, те си плащат тока и водата - 3000-3200 вървят, което си е пак 6% възвръщаемост без да си мръднеш пръста  Sunglasses

# 55
  • Мнения: 468
не иска ли разходи за ремонт и подмяна при толкова текучество на хора?

# 56
  • София
  • Мнения: 4 192
завишила съм малко разходите о около 1750 излизат, писала съм 2000 лв. Ако се счупи нещо мъжът ми го оправя. Поддържаме цял хотел, още един апартамент не е нещо особено.  Wink Но пак казвам, трябва да си на място, някои пробват дистанционно и после се вайкат защо не става  Wink

# 57
  • Мнения: 2 816
А удобно ли е да попитам - колко стаен е апартамента? В комплекс ли е, има ли басейн? Не го ли давате евтино?

# 58
  • София
  • Мнения: 4 192
Едноспален е - хол с бокс и отделно спалня. Не е в комплекс. Евтино е относително понятие. Определя се от пазара. В Слънчев бряг всичко е по-евтино от София.  Wink

# 59
  • Мнения: 18 321
Чиана, браво. Успех и това лято.

Общи условия

Активация на акаунт