Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 127 595
  • 906
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 050
На моя Икейски тиган пише, че е произведен в Китай. Бях писала в предната тема, че е доста държелив, за учебен става Simple Smile

Май ще поръчам директно до България, все пак не е нещо за 50лв. Пък и няма да съм там да го получа, евентуално след месец-два и ако има проблем и се налага връщане, Амазон също ще имат предвид доставки до България, а не да му уреждам аз още един транспорт.

Мирела, точно затова писах, че накрая ще избера по цвят - много ми харесва този бял емайл. След като е и по -функционален, идеално. А за дръжките предлагат ли се фабрични ръкохватки, на Стауб гледах някакви предполагам силиконови.

# 16
  • Мнения: 10 174
Момичета, сериозно ли ще чакате един резен тиквичка да се пече по 15 минути от едната страна? 😵 Аз направих пълна купа с тиквички, ако ще ги чакам така, това означава да се вържа до печката 2 дни.

# 17
  • Мнения: X
Аз да се оплача, че индукционният котлон от Икея, с който готвех на терасата изгоря и сега ползувам един обикновен, с който нещата пак стават, но имам чувството, че индукционният беше много по-добре. По-бързо и по-малко загаряне.

soul81,
давай съвети за бързото печене на тиквички! Много ми трябват! Satisfied

# 18
  • Мнения: 10 174
Simple Smile Аз ги пекох на средна Т при добре нагрят тиган, по 3-5 минути от всяка страна, със съвсем малко мазнина (огромен компромис за мен), нанесена предварително със силиконова четка. Месо пека без мазнина изцяло. Нищо не залепва, тиганът после се чисти лесно след накисване. Пуши, ако се злоупотребява с мазнината, иначе - не. Много съм доволна. Остават линийки от грила, но колкото да е красиво, не обичам да чакам прекалено и да овъглявам храната. Също така, ако повиша много Т, повърхността се препича, без да е сготвена сърцевината и не ме кефи. На твърде ниска Т нямам нерви да готвя, ще ми изтече животът пред печката. Smiley Това да не е външното ни барбекю, че да сложа 20 парчета храна едновременно и да чакам. И мнооого ме блазни идеята за тежест, с която да притискам това, което се пече на тигана, ще търся нещо, голяма муха ми пусна Wink. Тиганът е емайлиран чугун, сигурно и тежестта ще я търся такава.

# 19
  • Мнения: 2 050
Оф айде и аз при чугунките Innocent Много благодаря на когото сподели линка по-напред, възползвах се от намалението. Споменах снощи на мъжа ми като тъкмо се беше събудил в малките часове по някаква причина, да не се оплаква после, че не съм му казала Joy

Ще пристигне ноември - декември, долу-горе навреме да си я тествам и ще споделя резултат. Ще ви питам тогава и за какво да прегледа майка ми откъм дефекти, тя ще я получи.

Изкуших се и грил тиган да си взема в същия цвят намален, но имаше няколко отзива за неравно дъно точно за черешата и не посмях. Пък и честно казано грил и за по-малко пари мога да си харесам.

В момента имаме грил алуфлон или някаква подобна глупост, не беше евтин, пък хич не е хубав. Правя скариди в него, че е голям, но хем залепват, хем са като сварени. И безвреден не е явно.

И да питам има ли някой отзиви за съдовете на Трамонтина? Понеже живеем в Бразилия и избор има, но качеството сякаш няма да отговаря на цените. Едно тиганче за палачинки имам и се изкриви дъното за 0 време.

# 20
  • Мнения: X
soul81,

благодаря за описанието. Долу-горе и аз така ги правя, днес правих само братвурст и панини. Затисках с тенджера и двете храни. Стана идеално. Братвурстът след 3-4 минути печене се отлепи, не загоря, но накрая го позабравих и имаше загоряло. От хляба за панините също. Това загоряло прилича направо на овъглено, поизстръгах го с тъпото на един нож, без да се надере, след това изтупах от частичките и забърсах със салфетка.  Не го мазах вече с мазнина. Стига му, има си патина. Скепшулт е много грапав, порьочен и бързо стана патината. Ще пусна снимка на вурста в другата тема.

Олеле Фифи,
ти до Бразилия ли ще го вземаш?
Заповядай и в другата тема, където готвим в чугун! Ще се радваме на бразилски рецепти, че немските братвурстове са много скучнише.

# 21
  • Мнения: 2 050
Олеле Фифи,
ти до Бразилия ли ще го вземаш?
Заповядай и в другата тема, където готвим в чугун! Ще се радваме на бразилски рецепти, че немските братвурстове са много скучнише.

А не, ще си стои в Бг да чака по-добри времена, ние ще сме тук още малко.

Тук залагат на истинска скара, ние само правим бледи имитации на тиган, ама телешкото си го бива. Иначе много готвят в тенджера под налягане, ама какво точно, идея си нямам. Ще следя и готварската тема, пък може и да се сетя нещо да споделя от тук Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 659
Kristaline аз ползвам силиконови прибори. Купих си от БГ немски, фирмата не помня, но издържат до 300 градуса според описанието. Имам и на Крюзе, които не ми харесват. Има много пластмаса в тях, издържат до 200 градуса, ако не се лъжа и са два пъти по-скъпи.

# 23
  • Мнения: X
Щях да питам и аз за прибори.

PRIMADONNA Girl, кой точно прибор има много пластмаса?
Аз вчера поръчах на Крюзе ето тази лъжица за готвене
https://www.amazon.de/gp/product/B004P1IX8Q/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1

В Икея има интересни прибори. Ето този черпак смятам да взема също.
https://www.ikea.bg/cooking/Kitchen-utensils/fullandad-68402/80393089/

# 24
  • Мнения: 3 659
Ей тези имам на Крюзе. Сега проверих, издържат до 250 градуса.

# 25
  • Мнения: X
Много са красиви. Бих ги имала с удоволствие, нищо че са пластмаса. Реших само силиконовата лъжица да си взема засега, по нататък може и от другите прибори да поръчам. Ужасно са скъпи. Ще чакам намаления.

# 26
  • Мнения: 3 659
Намерих в интернет и този черпак, който повече ми пасва.

# 27
  • Мнения: 419
Извинявам се, но не разбрах как става поръчката от Лава Турция?
Ако реша да взема този тиган, как го доставят до България?

# 28
  • Мнения: 1 405
Директно до България не става, поръчвате до Одрин или Лозенград (първите големи градове след границата), до техните куриерски офиси и отивате да взимате пратката. Може и да платите с наложен платеж.

# 29
  • Мнения: 419
благодаря, няма вариант с нещо като габко, явно Sad
Ами другия път

Общи условия

Активация на акаунт