Празник има малкото мече, на годинка вече е ! Октомврийчета - Тема 13

  • 36 914
  • 736
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема

Опции:

# 15
  • София
  • Мнения: 5 606
Прекрасен Андрей! Май за първи път го виждам Simple Smile
А Лори ми е любимка Heart

Тепърва започват настинки, направо ми става лошо. Бързо оздравяване на всички.
Имате ли идея дали може да им се дава сироп от черен бъз?

# 16
  • Мнения: 18 268
Неизвестна, срещам инфо, че е подходящ за бременни, кърмачки и бебета. На един от сиропите с черен бъз в упътването има дозировка за деца от 1 до 6 години.

За кашлица на голямата много ѝ помагаше чай от дюли, тъкмо им идва сезонът и мисля да заредя. Мият се добре, после се режат на четвъртини и се варят със семките. Става сладка и една идея по-гъста течност. Също и издълбана черна ряпа, която се пълни с пудра захар или мед (с мед е по-добре, но още им е рано) и после се пие по лъжичка от течността.

# 17
  • Мнения: 627
Попи, да питам за дюлите. Колко често се дава чайчето на бебета и колко време долу горе се варят?

И аз го обличам с анцуг и късо боди, отгоре по-леко якенце. Но му бяха студени ръцете и лицето. Ама пък тялото беше топло и не мисля отсега да го навличам повече от това.

# 18
  • Мнения: 18 268
Toni, дюлата като цял плод няма проблем да се дава още от 7 месец, така че чаят - знам ли, колкото често по принцип се пие чай. Grinning Не съм засичала колко време варя, някой път докато омекнат плодовете, друг път съм зарязвала повечко време.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 606
Аз съм много доволна от черния бъз, поне за себе си като съм пила. Ще видя и на него да дам.

# 20
  • Мнения: 411
Благодаря за новата тема Алекс,страхотна е !
Да се оправят всички..,забалост наистина идва сезона на настинките Sad ще ги борим,дано да минават леко при всички.
Благодаря за рецептата с чай от дюли ,веднага се запазва Simple Smile
От къде взимате сироп от черен бъз?
Вчера го облякох с боди с дълъг ръкав,много тънко якенце и плюшен панталон, то му беше студено личицето, незнам шапки от кога да слагам..., А като гледам как ги търпи,ще е борба.Момичета,моят момък не търпи буйките пищи ,рита и ги сваля Sad
Много хубави бебенца-дечица видях Simple Smile
Момичета,незнам дали сте разбрали в Лидл има книга с рецепти за малки и големи , с точки 5 точки и се взима книгата,като една точка дават за покупки от 25 лв.

# 21
  • Мнения: 267
Привет и от нас:)
Беба вече ходи доста стабилно, но само у дома.Навън само за ръка.Бабите ми пилят на главата да правя прощъпулник, а така да не ми се занимава😩
Дайте съвет как да отложа яслата, без да си спирам майчинството.Не ми е за тия 380 лв, ами в момента върви првструктуриране във фирмата и не е момента да се появявам и да си разбутвам статута.
Текат тия 60 дни които имам право по закон от 15.09 да отложа.Но на 15.11 трябва да я намеря начин да я отложа.Не искам да я пускам точно в най-грипавото време.Иначе е ясно, че с бележка от ЛЛ може да не ходи.
Има ли някакъв протокол от ЛКК с който мога да отложа за няколко месеца?Някой в подобна ситуация?🤔

# 22
  • София
  • Мнения: 685
Пусни си платения отпуск и ще имаш оше месец, иначе за бележката май е до еди колко си време и после се пускат изследвания да се види дали не се злоупотребява с тия бележки

# 23
  • Мнения: 1 872
Аз май най-накрая намерих ясла за малкия. Таман се бях предала, че никъде няма места за неговия набор и намерих супер вариант. Направо след 6-ти ще пусна към месец платен отпуск и от ноември ще тръгне. Само ми се иска да е проходил дотогава, въпреки че те не го поставят като изискване. Просто ще му е по-забавно. Ходихме да видим децата и беше много щастлив.

# 24
  • Мнения: 410
Браво майчета, за това, че ще пуснете малките на ясла. Аз не кандидатствах, защото ми се струва малка за ясла. Ще си се гледкаме, а догодина дано ни приемат, че иначе незнам каква ще я свършим...

# 25
  • София
  • Мнения: 18 635
Правим си един кооператив и така.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 07:50 от midnightStar

# 26
  • София
  • Мнения: 685
Браво на Елени с голяма коса вече и зъби.
И аз догодина ще кандидатства.
A ние имаме домашен сок от бъз, дали е ок

# 27
  • София
  • Мнения: 5 606
Сок не знам, аз сироп ще търся. Дядото на ММ прави и ще взема от него.

# 28
  • Мнения: 1 639
Опа,нашата ясла е супер както много пъти съм казвала,Директорката е веднъж. Говорих с нея и се разбрахме да пускам Стани докато тече още отпуската до обяд само,после да си плащам там 30 лева,че нали имаме голям батко и таксата е на половина и когато реша да го пусна. Иначе детегледачка ще взимам,но запишеш ли го няма как майчинство,а под масата пари никой няма да вземе вече щото покрай всички.скандали малко рискуват,пък каму ли за някви 60 лева на месец. Аз пак съм доволна че ще го водят и няма да трябва нон стоп бележки да взимам. Само трябва една Хеп Б остана че иначе няма как да го запиша,ич не ми се иска сега повече ваксини ама няма как. А за това.манту ще.гледам да спазаря да напише че има.белег пък по нататък ще го.правим. Стани иначе все същото,лази като стрела,ходи що го добре.като го държа.ама не се пуска и желание не изявява.

# 29
  • Мнения: 1 872
Като го запишеш, ще получаваш 50% от майчинството за втората година.

Общи условия

Активация на акаунт