Естествено раждане на близнаци.

  • 15 298
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте.Има ли родили в София естествено близнаци без проблеми и усложнения?Търсих в темите,но не намирам актуална тема.Благодаря за насоките за болница и израждащ.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 635
Мисля от 2017 едно момиче,но като месец не помня,виж след юли.

# 2
  • Мнения: 9
И аз чакам близнаци и се интересувам от тази тема, но и аз също не откривам нищо :/

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Здравейте! Има такива майки във форума, но тези, които аз познавам родиха отдавна. 1 АГ Света София /бившата Тина Киркова/.
Стига всичко да е наред, нормалното раждане си е съвсем възможно. Без усложнения. Иначе лекарите много плашат и предпочитат секцио.
Аз родих с планирано секцио в първия ден на 38 г.с., положението на момичетата изключваше нормално раждане, първият близнак беше седалищно и странично разположен, тесен таз, главите високо.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз мисля че се страхуват доста като става въпрос за близнаци. Можеш нормално разбира се, но при най- малкия проблем ще те срежат сигурно.

# 5
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Преди около десетина години една позната роди естествено близнаци. Беше второ раждане. Тя просто отиде в болницата в последния момент, за да нямат време за секцио Simple Smile. Всичко беше наред. Мисля, че беше в бившата "Тина Киркова".

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за съветите.Не е опция за мен в последния момент,първо раждане ще ми е и не знам реално кога е този последен момент,няма да знам в каква позиция са,как са им тоновете и кръвопотока към тях.Никога не бих рискувала живота им,за сметка на моя или за да не ме срежат.Не съм се отказала,надявам се за следващите 3 месеца да намеря моя лекар,на когото да се доверя.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Пожелавам ти здрави бебчета и да успееш да родиш нормално и безпроблемно ♥

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Мишленце, като наближи момента, ще ти кажат дали е възможно нормално раждане. Зависи от много фактори и няма как да се определи отсега. Аз също исках нормално, но не ми се получи. Пожелавам ти да намериш лекар, на когото да се довериш. Майчин дом също е вариант. Пази се много, за да не тръгне преждевременно раждане. Рязко натежава в 6-ти месец и тогава е най-належащо да почиваш повечко. Следете шийката на матката с добър ехограф.

# 9
  • Мнения: 1 174
Благодаря за съветите.Не е опция за мен в последния момент,първо раждане ще ми е и не знам реално кога е този последен момент,няма да знам в каква позиция са,как са им тоновете и кръвопотока към тях.Никога не бих рискувала живота им,за сметка на моя или за да не ме срежат.Не съм се отказала,надявам се за следващите 3 месеца да намеря моя лекар,на когото да се доверя.
Отиди при Дяволов, не е почитател на секциото. Но не поема рискове за майка дете.

# 10
  • София
  • Мнения: 234
Мишленце, аз родих моите близнаци нормално на 25.11.2017 г. в Надежда. Ако имаш въпроси как протече при мен, може да ми пишеш.
Иначе сега най- важното за теб и бебчетата е да си спокойна. Стискам палци Hug

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Според мен най-важно е бебетата да се родят живи и здрави независимо как и с възможно най-малък риск за майката.

Общи условия

Активация на акаунт