Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 53 338
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 26
Момичета, да попитам на вас изписваха ли ви Квамател, в листовката пише, че се прилага  за профилактика за поглъщането на стомашна киселина. Въпроса ми ако някой го е пил в каква дозировка и колко дни. Анестезиолога ми го изписа мисля че за 5 дена заедно с противоалергичното, но не съм съвсем сигурна. Опитвам се да се свържа, за да го питам, но не отговаря.

# 16
  • Мнения: 269
И аз направлението за лапаро го взех от личния.

# 17
  • София
  • Мнения: 421
Момичета, колко време след операцията излизате от упойката? Буди ли ви някой? Моята операция е на 11ти и притеснението леко нараства.

# 18
  • Мнения: 68
Здравейте. Престой ми лапаро във Варна  тоя месец. Днес насрочиха дата. Проблема е неясен. Болки 11м след секцио. Но високо горе, не на разреза. Какво ще ме посъветвате относно какво се носи в болницата , каква е и как се чувствате след упойката и т.н  Мерси

# 19
  • Мнения: 311
Момичета, колко време след операцията излизате от упойката? Буди ли ви някой? Моята операция е на 11ти и притеснението леко нараства.

Здравей! Моята операция е била 34 мин. Док ме събуди. Нямало е проблем с това. После известно време бях замаяна, но сравнително бързо ме пусна това усещане. Обаче пък бях зверски гладна и жадна Blush 

Нормално е да имаш притеснения и няма да те убеждавам в противното...като мине операцията ще се увериш сама Simple Smile

Успех и бързо възстановяване!

# 20
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Момичета, колко време след операцията излизате от упойката? Буди ли ви някой? Моята операция е на 11ти и притеснението леко нараства.

След операцията сестрите ме събудиха и двата пъти. Единия път лежах в интензивно и мисля, че ми слагаха нещо в системата, защото спах през почти цялото време. А след второто лапаро ме върнаха в стаята, събудиха ме, но след 10 мин си заспах за няколко часа. Но след обяд, даже пих кафе и пуших и то на собствен ход. Правила съм и ЦС с упойка, бях замаяна няколко часа.
При всеки е различно, но няколко часа ще поспите.
Не се притеснявайте, ще мине всичко и после дискомфорта, не е много голям.

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 08:45 от mima666

# 21
  • София
  • Мнения: 421
Много благодаря! Simple Smile Успокоихте ме.

# 22
  • Мнения: 145
Здравейте,  момичета,  мина и моята лапароскопия във вторник. Надявам се днес да ми махнат дрена и да ме изпишат.
Да попитам антибиотика как беше при вас?  На мен са ми сложили еднократно в  операционната. Дали е достатъчно?  И също така имали ли сте някакво гадене. Едва ли е от упойката,  беше преди повече от ден,  все пак.

# 23
  • Мнения: 311
Аз нямах изписан антибиотик и гадене нямах...

# 24
  • Мнения: 41
Здравейте момичета ! На 11-ти този месец ми предстои лапароскопия за премахване на сраствания между матката и дебелото черво -ендометриоза. Не съм в България и дълго чаках тази операция, но сега се притеснявам защото точно по това време трябва да съм неразположена и бих желала да ви попитам според вас дали ще бъде проблем това? Много се притеснявам да не ме отложат отново😐🙄😭

# 25
  • Мнения: 311
Здравей! По принцип лапароскопията се прави на чист ден (между 9-12 ден най-добре, но се прави и в края на цикъла). Моята операция я планираха според цикъла ми. Не съм сигурна, но вероятно ще те е отложат с няколко дни...

Успех Flowers Four Leaf Clover

# 26
  • Мнения: 41
Странно, че не са ме информирали за при такава ситуация какво се прави. Имам някакъв слаб спомен за разгивор с гинеколог преди 2г. И  тогава нямаше проблем,но беше само диагноститична лапаро.За жалост ако ме отложат ще е с поне едно 45 дни.А иначе я чакан от 8 месеца в Шотландия 😁

# 27
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 26
На мен също ми дойде цикъла ден преди операцията. За мое учудване доктора каза, че няма проблем, но аз поисках да я отложим. В някои болници даже това е задължително условие.

# 28
  • София
  • Мнения: 421
И моята е на 11-ти, пих хапчета, за да сме сигурни, че няма да съм в цикъл.

# 29
  • Мнения: 257
BlushBlush    Здравейте, момичета!
Отдавна чета публикации във форума, но до сега никога не съм писала.
  Обръщам се към Вас, тъй като в много от публикациите, интересуващи ме - видях Ваши коментари и видях, че има момичета  - със същия или подобен на моя случай - аномалии на матката.
  Ще разкажа  историята ми - на 27 години съм, от 9 месеца с приятеля ми правим опити за бебе - за сега неуспешни.
   Реших, че е време за изследвания, тъй като от години знам, че имам две матки - не беше уточнено дали са с две отделни шийки и т.н.
   Посетих преди няколко дни лекар в Пловдив (клиника Торакс)  - който ми каза, че ясно се вижда, че са две матки с две отделни шийки и вижда, и септум. Първата стъпка, която каза да предприемем е - спермограма, която ще направим след няколко дни, да видим какви са резултатите и оттам да действаме с мен - тъй като съм по сложна.
   Според него или трябва да отстраним септума и да правим опити още няколко месеца, или да минем към лапароскопия, която смята, че е по-добре от цветна снимка.
  Виждам, че Вие сте минали по същия път - исках да попитам кое първо предприехте - кое и как ви помогна или съответно навреди. Попитах лекаря - дали септума би бил причина да не забременявам до този момент - според него- Да. Във форума четох, че също би бил причина и за евентуална пречка за износване на плода. Също така се питам: лапароскопията е просто изследване - пуска се течност по тръбите, за да се установи дали са проходими и т.н. или би се нарекла, че е вид лечение - тъй като много жени във форума пишат, че след направена лапароскопия - след няколко месеца са забременели. Другото, което бих желала да попитам - дали при лапароскопия е  възможно да се направи и хистероскопия - за отстраняване на септума.
   Това, което смятам да направя е - да посетя друг лекар, да чуя неговото мнение и оттам да решим как ще действаме, но бих желала да чуя и мнението на Вас, които сте минали по този път!
   Благодаря Ви предварително, момичета! Желая успех на всяка една, съвсем скоро да държи - щастието в ръцете си! Blush
    

Общи условия

Активация на акаунт