Цигара IQOS

  • 204 629
  • 257
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 539
Пуша Айкос от 7месеца , спрях от първия ден другите цигари , та искам да попитам някой има ли разлика в теглото след спиране на обикновенните цигари?

Не, няма!Пуша го вече точно една година!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 995
Аз имам - +4 кг. за 3.5 месеца. С предното спиране на цигарите ми се получи по същия начин, затова съм го приела за нормално.

# 32
  • Мнения: 539
Аз имам - +4 кг. за 3.5 месеца. С предното спиране на цигарите ми се получи по същия начин, затова съм го приела за нормално.

Няма логика! Бездимно, но все пак е пушене...Ако сте ги намалила като цяло, се хапва повечко, от там са килата, не от цигарите😏😉

# 33
  • Мнения: 14 718
Аз пуша от месец и още не мога да кажа.

# 34
  • Мнения: 5 435
Аз също ги пуша от месец, не мириша на цигари, не ми оставя неприятният вкус в устата. Да не говорим за сърцебиенето, което получавах когато пиех кафе и пушех.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 995
Не ми намигай, Силвия, не съм на 20 и мога да си следя и храната, и макронутриентите, и всичкото. Също не съм ги намалила като цяло.

Пушене е, но си спестяваш повече от половината екстри от нормалните цигари, може някоя от тях да увеличава чувствителността към инсулина, да подтиска лептина или .. знам ли.

# 36
  • Мнения: 52
Пробвала съм само - ментолови цигари бяха. Още след първата проба запалих нормална цигара и ми стана кофти от нея. Мисля че може би е добра опция за отказване на цигарите след няколко дни, но знам ли. Предполагам само.
Не ми е прилошавало или да ме заболи глава от 2-3 цигари, но не знам как би било ако пуша повече цигари на ден.
Странно ми се струва да дадеш 90лв или 75 за нещо което съдържа никотин, за да се откажеш като цяло от пушенето.
Моето мнение е, че идеята им е да продължат пушачите да пушат, но не нормалните цигари, а да преминат към  IQS

# 37
  • Мнения: X
vanviva_46, вредното в стандартните цигари не е никотина, а всички останали съпътстващи продикти - катран и т... Ако те интересува прочети и ще разбереш.
https://www.google.com/search?rlz=1C1CHBD_enBG812BG813&ei=iL … .0i71.H77nDheEBCw
https://srzi.bg/uploads//pages/Promociq_i_profilaktika/5.Zavisim … I_prezentazia.pps

# 38
  • Мнения: 52
Знам това благодаря за информацият

# 39
  • София
  • Мнения: 1 244
Няма и логика да има промяна в килограмите, защото този проблем възниква при липсата на заместител. И съдя и по себе си: Аз като съм паузирала цигарите си тикам в устата семки, дъвки, бонбонки, зеленчуци, чайчета с мед и въобще всичко, което може да се натъпче там и определено не е влизало като количество докато пушиш. Само броколи да набиваш паралелно с останалото хранене, пак е промяна за организма ти. Затова обикновено се съчетава с диета. Има някакви теории за връзка между тютюнопушене и метаболизъм, но не са общовалидни, даже май не са доказани. В този смисъл няма причина да има промяна в теглото и със смяната на, хм, оралния никотинов заместител, какъвто донякъде са бездимните цигари. Лепенки, хапчета - да, но запушиш ли си устата с нещо нехранително, не би трябвало (освен ако не си изключение).

По оригиналния първи въпрос: Да, усещам понякога замайване, също така се появиха необясними храчки и промяна във вкуса. Това започна може би след седмица - 10 дни след като минах на IQOS. Тъй като в първите три - четири дни промяната беше най-осезаема: лекота в гърдите, изчистване от тютюневия вкус, липса на пушачески "махмурлук", го отдавам на няколко неща. Едното е изчистване от натрупани катрани и други зловония (храчките примерно - нямах такива като пушех нормални цигари, но то самото пушене подтиска отделянето). Няма логика да разкарам катраните и да има храчки, освен ако не е чистене. Но ще видим.
Второто е увеличен кислород до мозъка (вдишайте няколко пъти много дълбоко и ще получите същото замайване), при мен дори не е след пушене, а почти постоянно. Няма логика да е постоянно, ако има връзка със смяната на цигарите с бездимни. Тук е важно да отбележа, че първо пушех доста, второ промяната е съчетана с повишаване на физическата активност, която също увеличава доставките на кислород.
Промяната във вкуса и усещанията не е сериозна или рязка при мен, но познати с айкос ми споделят за супер изострени сетива и рецептори. Преоткриват чудесата на храната Simple Smile)
Пуша ги от около месец, като не съм променяла количеството цигари - кутия преди, кутия сега. Само пушех по-слаби (откъм никотиново съдържание, при IQOS нямаш избор).
Това са мои наблюдения и ако "симптомите" продължат дълго със сигурност ще се замисля. Но опцията "мързеливо" и "безволево" така лесно да превключа на нещо, което не смърди, не дими и окажда и не ми пожълтява пръстите, да не говорим за друго... е, дано да е така добре, както изглежда засега.

P.S. Тъпо е, че няма тема за бездимните цигари, толкова много търсих, преди да реша да пробвам и се натъкнах само на морализатори. Може да не са безвредни, може и да не са така добри като вапорайзерите, може да има твърде много маркетинг и липса на достатъчно научни доказателства, но е безобразно да слагаме чертата винаги на "откажи ги или въобще се разкарай". Не е особено гениално, иначе отдавна да беше проработило. В случая на този шибан наркотик, който е легален и достъпен във всеки магазин, и много добре знаем, че не се отказва така лесно и трайно, по-добре е винаги по-малкото зло.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 02:31 от phil

# 40
  • Мнения: 7
Пуша по 2 - 3 цигари с IQOS от около месец и всеки път има леко замайване. Винаги обаче ми се качва пулса  - усетих го още първия път и почти винаги го меря след цигара - ами качва се - отива към 100. После- след 15 - 20 минути чак се нормализира 😕

# 41
  • Мнения: 52
Да и ние с моя приятелка го забелязахме само че на марката Glo има леко покачване на пулса

# 42
  • Мнения: 2 721
Аз затова ги спрях, последните 2седмици яко сърцебиене , чак в гълото ми се качваше сърцето + че стиковете ми имаха ужасен вкус (въпреки чистенето) и не си ги доизпушвах. Ами знам , че за повечето не е Ок , но се върнах към нормалните цигари и тези екстри изчезнаха.

# 43
  • Мнения: 14 718
Е за повечето е без значение,щом така сте преценила,никой няма да ви съди. Аз също пуших онзи ден обикновени цигари,че наоколо нямаше от къде да купя стикове. Ами не мога,горчат ми,гадно ми е. И все пак ми се ще да спра всякакви,но за сега ще карам с iQos-a.

# 44
  • Мнения: 6 777

По оригиналния първи въпрос: Да, усещам понякога замайване, също така се появиха необясними храчки и промяна във вкуса. Това започна може би след седмица - 10 дни след като минах на IQOS. Тъй като в първите три - четири дни промяната беше най-осезаема: лекота в гърдите, изчистване от тютюневия вкус, липса на пушачески "махмурлук", го отдавам на няколко неща. Едното е изчистване от натрупани катрани и други зловония (храчките примерно - нямах такива като пушех нормални цигари, но то самото пушене подтиска отделянето). Няма логика да разкарам катраните и да има храчки, освен ако не е чистене. Но ще видим.
Второто е увеличен кислород до мозъка (вдишайте няколко пъти много дълбоко и ще получите същото замайване), при мен дори не е след пушене, а почти постоянно. Няма логика да е постоянно, ако има връзка със смяната на цигарите с бездимни. Тук е важно да отбележа, че първо пушех доста, второ промяната е съчетана с повишаване на физическата активност, която също увеличава доставките на кислород.

Замайването се дължи на увеличеното количество никотин в кръвта. Никотинът свива кръвоностните съдове и кръвоснабдяването към мозъка намалява. Оттам за да компенсира намаленият приток на кръв мозъкът увеличава пулса и кръвното налягане. Ако количеството кислород към мозъка беше увеличено, пулсът щеше да спада.

Общи условия

Активация на акаунт