Счетоводни въпроси - 2

  • 45 588
  • 628
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 47 888
Срокът за представяне в НОИ е до 10 число на месеца, следващ месеца в който е представен на работодателя. НОИ изплаща в срок до 15 дни ли беше,ме помня вече. Абе чака се
Сметка сигурно имаш в НОИ, нали си била майчинство

# 166
  • Мнения: 64
Сметката ми сега е друга.
В такъв случай работодателят ли е длъжен да уведоми НОИ за сметката, или аз трябва...?
Срокът за представяне в НОИ е до 10 число на месеца, следващ месеца в който е представен на работодателя. НОИ изплаща в срок до 15 дни ли беше,ме помня вече. Абе чака се
Сметка сигурно имаш в НОИ, нали си била майчинство

# 167
  • Мнения: 47 888
Ти трябва да уведомиш работодателя и след това той НОИ

# 168
  • Мнения: 64
Да, той си я има отначало. В такъв смисъл отговорността е негова.
Благодаря за отговора
Ти трябва да уведомиш работодателя и след това той НОИ

# 169
  • Мнения: 47 888
Не, не е Simple Smile
Ти трябва изрично да декларира желание за смяна в НОИ Simple Smile

# 170
  • Мнения: 64
Ох Боже и това ли Simple Smile
Още веднъж благодаря за отговора
[/b]b]
Не, не е Simple Smile
Ти трябва изрично да декларира желание за смяна в НОИ Simple Smile

# 171
  • Мнения: 822
Точно с такъв въпрос съм тук - за промяна на банкова сметка в НОИ. Лицето има нова банкова сметка и ми носи удостоверение от банката за нея, заедно с болничен. Как точно става промяната?
В прил.№9 - I.Удостовервам следните обстоятелства в т. 25 и 26 какво се попълва старата или новата банкова сметка?
И съотвено в II.Удостоверявам следните промени в обстоятеластвата: в т.15 и 16 попълвам дата за входиране на удостоверението от банката и данни за банковата сметка?
Мерси.

# 172
  • Мнения: 939
Здравейте,
В момента разработвам сайт/блог, с полезни статии и инструменти. Желая след като го напълня с достатъчно съдържание да го регистрирам в Google Adsense и се надявам ако имам достатъчно трафик да получавам доход от реклами.
Понеже не съм наясно с това какъв данък ще дължа и как се процедира изобщо в такива ситуации много бих се радвала ако можете да ми помогнете. Работя на трудов договор, в момента съм в майчинство, а блогът ще е като допълнително хоби, от което евентуално да получавам приходи, с които да мога поне да покривам разходите по домейна и хостинга му.

# 173
  • София
  • Мнения: 1 610
Здравей, Дори,
- регистрация като лице на свободна практика
- ще се наложи и регистрация по ЗДДС
- плащаш осигуровки всеки месец
- подаваш декларации всеки месец
- и т.н.

# 174
  • Мнения: 36
Здравейте, предстои ми откриване на ЕООД, като ще имам само един работник. Въпроса ми е дали ще мога сама да се грижа за осигуровките (подаване на Декларация 1 и 6) на мен и моя работник, без да ползвам услугите на счетоводна фирма? И ако може, как става? Годишното финансово приключване ще се извършва от счетоводител.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 09:33 от Nirvana715

# 175
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Здравейте, предстои ми откриване на ЕООД, като ще имам само един работник. Въпроса ми е дали ще мога сама да се грижа за осигуровките (подаване на Декларация 1 и 2) на мен и моя работник, без да ползвам услугите на счетоводна фирма? И ако може, как става? Годишното финансово приключване ще се извършва от счетоводител.

А кой ще прави ведомостите за заплати? Декларациите са обр.1 и 6. Simple Smile

# 176
  • Мнения: 2 461
Здравейте, има ли някой счетоводител, който е по-наясно с мултилевълмаркетинга? Много ще се радвам да ми пише.

# 177
  • Мнения: 36
Здравейте, предстои ми откриване на ЕООД, като ще имам само един работник. Въпроса ми е дали ще мога сама да се грижа за осигуровките (подаване на Декларация 1 и 2) на мен и моя работник, без да ползвам услугите на счетоводна фирма? И ако може, как става? Годишното финансово приключване ще се извършва от счетоводител.

А кой ще прави ведомостите за заплати? Декларациите са обр.1 и 6. Simple Smile

Точно за тях питам, дали мога сама да ги правя?

# 178
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Както се казва "може и да можете", но ние няма как да го знаем.
Прочетете за попълването и преценете.

# 179
  • Мнения: 36
Както се казва "може и да можете", но ние няма как да го знаем.
Прочетете за попълването и преценете.

С попълването мога да се справя - практикувала съм го, но в счетоводна къща със софтуер. Чисто законово и административно не знам как и дали имам правото да подавам лично Декларация 1 и  6 за мен и за работник - чрез ПИК, КЕП или на гише.

Общи условия

Активация на акаунт