Симптоми на прееклампсия

  • 9 452
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 886
Как така кръвно, което стига 148/80 не е проблем?
Доплер на артериите правиха ли ти?

# 31
  • Мнения: 21
Как така кръвно, което стига 148/80 не е проблем?
Доплер на артериите правиха ли ти?

Не, не са ми правили

# 32
  • Мнения: 8 886
Иди при друг лекар да ти направят.
С това кръвно не бих оставила нещата така.

# 33
  • Мнения: X
Здравейте  ... извинете че повдигам стара тема ,но виждам че тук има по -опитни и разбиращи от мен . Доста се тревожа защото в началото на бременноста ми откриха риск от прееклампсия.  Сега съм 26 г.с . Като цяло кръвното ми си е ниско .На един преглед при АГ преди седмица ми измериха кръвното 140/80 . Бях си доста притеснена и развълнувана  преди прегледа както винаги .  И като ми казаха това кръвно тотално се шашнах.  Предните дни го гледахме и все беше 110/60 дори по -ниско . За това и не можах да повярвам направо .
У дома беше 130 ,120 горна.  Променяше се . Но отново бях ужасно притеснена .
На другия ден при АГ отново го измериха 140/80 . Прибрах се и пак беше 120 горна на 60,70 долна .
Лекарите ме наплашиха много . Ходих до личния . При него съм спокойна.  Измери ми го и беше 110 на 60 . На другия ден бях  на кардиолог и жената там го измери 110 на 70 . Каза да спра да се шашкам и че всичко е наред . Ако вдигна по -високо от 140 да и се обадя и ще изпише необходимо лекарство .

Сега си го меря сутрин и вечер у дома . Сутринта го измерих 110 на 60 . Тази вечер се не беше постоянно .  И признавам пак бях доста притеснена докато го мерих вечерта . АГ, личен и кардиолог ми казват че няма нужда от лекарства, но продължавам в някакви по -напрегнати моменти да вдигам кръвното и това ме тревожи защото не се прави нищо  по въпроса . 
Когато вдигането на кръвно е моментно  и не се задържа за дълго опасно ли е ???

Не сън качила много килограми . +5 кг съм. И не задържам вода . Нямам отекли крайници . Нямам белтък в урината ... явно притеснението ми е в повече и все пак ... не знам дали не трябва да се направи нещо щом има моменти в които вдигам такова кръвно .

Моля ви за съвет .

Общи условия

Активация на акаунт