БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 016
  • 770
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Мога ли да ползвам шипково масло около очите?
И да похваля кремчето със семена на Wooden Spoon, действа страхотно на моята суха през зимата кожа - овлажнява, омекотява и лицето стои изгладено. Дали е визуален ефект, не знам, но съм много доволна.
И ако може препоръки на околоочен за суха кожа?
Благодаря Simple Smile

Може да го използваш и за очния контур,аз съм на втора опаковка и съм доволна,но имам друг любимец за нея зона Simple Smile
Би ли споделила кой е?

# 556
  • Мнения: X
Не мога да си намеря крем дезодорант или рол-он с натурален състав, който да издържа дълго срещу неприятните миризми. Не се потя много, но за собствен комфорт търся нещо изчистено откъм състав и свежо. Идеи?

# 557
  • Мнения: 134
DivaOrhideq, това с дезодорантите е доста индивидуално. При едни има желания ефект, при други - не. По препоръка съм си купувала всякакви стикове и рол-они, но все оставах разочарована.
Единствения продукт, който успя да ме впечатли е на L'angelica с лавандула и лайка от ДМ. Няма алуминий, парабени и алкохол.

# 558
  • Мнения: 9 468
Аз обожавам на сапунена работилница лайм и бергамот.

# 559
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Не мога да си намеря крем дезодорант или рол-он с натурален състав, който да издържа дълго срещу неприятните миризми. Не се потя много, но за собствен комфорт търся нещо изчистено откъм състав и свежо. Идеи?
Ползвам този, има приятен мирис:
https://www.balevbiomarket.com/rolkov-dezodorant-s-ekstrakt-ot-nar.html

# 560
  • Мнения: X
zenata, ползвала съм го и грам не съм доволна. Много бързо започвам да мириша зле, а по принцип и много изпотена почти няма лоша миризма Simple Smile

# 561
  • Мнения: 9 468
ами на всеки действа различно, да. жалко, че не ти е допаднало. аз съм влюбена направо в него, а не е като да не се потя.
между другото веднъж си бях забравила деото и си взех от дм стик на алверде. мега странен ми се стори, един воднист такъв. отврат.

# 562
  • Мнения: 14
Не мога да си намеря крем дезодорант или рол-он с натурален състав, който да издържа дълго срещу неприятните миризми. Не се потя много, но за собствен комфорт търся нещо изчистено откъм състав и свежо. Идеи?
За крем дезодорант против изпотяване ползвам този от години и съм много доволен:
https://zelen.bg/biomagazin/just-amazing/naturalen-krem-dezodorant-just-amazing/
Няма вредни съставки, ухае на цитруси и е подходящ за мъже и жени. Споделете за натурален шампоан без SLS – Sodium Lauryl Sulfate и други вредни съставки. Явно съм с по-чувствителен скалп и ми се появява пърхот от този пенител, а той присъства в почти всеки шампоан.

# 563
  • Мнения: 1 973
От известно време ползвам розовия от серията 1000 рози на Андалу. Много добре ми се отразява на косата, не ми я омазнява, придава много хубав блясък. Единствено шампоаните на марката ми наелектризират косата, но с балсам или маска е ок.

# 564
  • Мнения: X
Цитат
За крем дезодорант против изпотяване ползвам този от години и съм много доволен:
https://zelen.bg/biomagazin/just-amazing/naturalen-krem-dezodorant-just-amazing/
Няма вредни съставки, ухае на цитруси и е подходящ за мъже и жени. Споделете за натурален шампоан без SLS – Sodium Lauryl Sulfate и други вредни съставки. Явно съм с по-чувствителен скалп и ми се появява пърхот от този пенител, а той присъства в почти всеки шампоан.

Благодаря, чудих му се, но ме спира начинът на нанасяне..Не е ле трудно да се взима по малко?

За шампоан - аз съм супер доволна от Натура Сиберика(особено един бял с 99% натурален състав),  но имам нужда от разнообразие след две опаковки, та ще следя.

# 565
  • Мнения: 134
Аз ползвам безсулфатен шампоан на италианската марка Reistill и съм много доволна. Има различни видове според типа коса. Поръчвам си го от moiatakozmetika.com

# 566
  • Мнения: 14
В началото ми беше странно да го ползвам, но се свиква с нанасянето. Харесва ми това, че ме предпазва от изпотяване и неприятна миризма дори през най-горещите дни през лятото и е изцяло натурален продукт. Ще погледна този шампоан на Reistill.

# 567
  • Мнения: 1 218
Цитат
За крем дезодорант против изпотяване ползвам този от години и съм много доволен:
https://zelen.bg/biomagazin/just-amazing/naturalen-krem-dezodorant-just-amazing/
Няма вредни съставки, ухае на цитруси и е подходящ за мъже и жени. Споделете за натурален шампоан без SLS – Sodium Lauryl Sulfate и други вредни съставки. Явно съм с по-чувствителен скалп и ми се появява пърхот от този пенител, а той присъства в почти всеки шампоан.

Благодаря, чудих му се, но ме спира начинът на нанасяне..Не е ле трудно да се взима по малко?

За шампоан - аз съм супер доволна от Натура Сиберика(особено един бял с 99% натурален състав),  но имам нужда от разнообразие след две опаковки, та ще следя.
Натура сиберика въобще не са натурални! Ако това е вашия шампоан:
https://www.sibericabg.com/productbg/1015
То състава даден е доволно синтетичен, и твърдо доста над 5 % синтетика:
Състав: Aqua, Sodium Cocoyl Isethionate, Lauryl Glucoside,  Cocamidopropyl Betaine, Pine Amidopropyl Betaine (PS), Hippophae Rhamnoidesamidopropyl Betaine (HR), Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Bidens Tripartita Flower/Leaf/Stem Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract (*), Glycerin, Hesperis Sibirica Extract (WH), Cortusa Sibirica Extract (WH), Sorbus Sibirica Extract (WH), Aquilegia Sibirica Extract (WH), Anthemis Nobilis Flower Extract (*), Saponaria Officinalis Root Extract (*), Hippophae Rhamnoides Fruit Oil (*), Citric Acid, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Limonene (**), Linalool (**).

# 568
  • Мнения: X
Това е да...Close ми като съм невежа по въпроса, явно са ме заблудили...дано и аз не подведох някой. Благодаря!

# 569
  • Мнения: 1 218
Това е да...Close ми като съм невежа по въпроса, явно са ме заблудили...дано и аз не подведох някой. Благодаря!
Иначе като шампоан си го бива, кокоил-изетионата е изключително мек пенител.

Общи условия

Активация на акаунт