Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 106 850
  • 1 046
  •   0
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 522
Разбира се, че друг щеше да е! Аз на 43 бях с резултат 1:40 - и годините имат значение. Но имах отклонения и в хормоните.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 651
Налага ми се да правя амниоцентеза,исках да прочета какво ще ми е необходимо като изследвания, документи, имам още почти 4 седмици до среща за записване на час и пр,но в сайта на Майчин дом не намирам подробна информация. Попаднах на старо мнение във форума,но не знам дали е актуално,че в сайта на Майчин дом има подробна информация.
Ако ще си правиш амниоцентезата в МД най-добре влез на сайта им и там ще видиш всичко актуално. Помня, че трябваше да си носиш и картончето с кръвната група. Изслезванията трябва да са ти правени най-малко 7 дни преди постъпването. ......

Ако някой може да ми даде линк ще съм благодарна.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, на 33 години съм и резултат от ранния БХС за синдром на Даун е 1:1500...не мога да се ориентирам притеснително ли е? Коментара в самото изследване е да се явя след 15 г.с. за отхвърляне на дефекти на невралната тръба. На лекар съм в петък и много искам да съм спокойна до тогава...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 252
Налага ми се да правя амниоцентеза,исках да прочета какво ще ми е необходимо като изследвания, документи, имам още почти 4 седмици до среща за записване на час и пр,но в сайта на Майчин дом не намирам подробна информация. Попаднах на старо мнение във форума,но не знам дали е актуално,че в сайта на Майчин дом има подробна информация.
Ако ще си правиш амниоцентезата в МД най-добре влез на сайта им и там ще видиш всичко актуално. Помня, че трябваше да си носиш и картончето с кръвната група. Изслезванията трябва да са ти правени най-малко 7 дни преди постъпването. ......

Ако някой може да ми даде линк ще съм благодарна.

Предполагам, че за това е ставало въпрос: http://genetika.maichindom.com/за-пациенти/често-задавани-въпроси/#A - има раздел, конкретно за амниоцинтезата и под всеки въпрос има подробен отговор.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 651
Налага ми се да правя амниоцентеза,исках да прочета какво ще ми е необходимо като изследвания, документи, имам още почти 4 седмици до среща за записване на час и пр,но в сайта на Майчин дом не намирам подробна информация. Попаднах на старо мнение във форума,но не знам дали е актуално,че в сайта на Майчин дом има подробна информация.
Ако ще си правиш амниоцентезата в МД най-добре влез на сайта им и там ще видиш всичко актуално. Помня, че трябваше да си носиш и картончето с кръвната група. Изслезванията трябва да са ти правени най-малко 7 дни преди постъпването. ......

Ако някой може да ми даде линк ще съм благодарна.

Предполагам, че за това е ставало въпрос: http://genetika.maichindom.com/за-пациенти/често-задавани-въпроси/#A - има раздел, конкретно за амниоцинтезата и под всеки въпрос има подробен отговор.
Благодаря ти много.

# 35
  • Мнения: 152
Налага ми се да правя амниоцентеза,исках да прочета какво ще ми е необходимо като изследвания, документи, имам още почти 4 седмици до среща за записване на час и пр,но в сайта на Майчин дом не намирам подробна информация. Попаднах на старо мнение във форума,но не знам дали е актуално,че в сайта на Майчин дом има подробна информация.
Ако ще си правиш амниоцентезата в МД най-добре влез на сайта им и там ще видиш всичко актуално. Помня, че трябваше да си носиш и картончето с кръвната група. Изслезванията трябва да са ти правени най-малко 7 дни преди постъпването. ......

Ако някой може да ми даде линк ще съм благодарна.

Предполагам, че за това е ставало въпрос: http://genetika.maichindom.com/за-пациенти/често-задавани-въпроси/#A - има раздел, конкретно за амниоцинтезата и под всеки въпрос има подробен отговор.
Благодаря ти много.
Аз трябваше да правя, но се отказах. Ако не си намерила информация ми пиши на лично и вечерта ще си видя изискуемите документи.

# 36
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Днес си видях резултатите от БХС
Комбимиран риск за Даун 1:550
Биохимичен риск за Даун 1:100
На 39 г. и 8 месеца. Трета бременност. Теста е правен в 13 г.с. Чета информация и се обърквам ( побърквам... ) Ще ходя да си взема резултата от лабораторията тези дни. Но до тогава ако някой може да каже нещо за тези стойности. Ще бъда благодарна .

# 37
  • Мнения: 18 522
Нормални са за възрастта ти, но виж да няма отклонения в хормоните. Риска за всички жени на 40 години  е 1:100, тоест една жена от 100 може да роди дете с Даун.Иди при добър професионалист за ФМ и ако трябва, може да направиш неинвазивен тест. Успех! Аз имах риск 1:40, бебето ми е ОК Simple Smile

# 38
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Нормални са за възрастта ти, но виж да няма отклонения в хормоните. Риска за всички жени на 40 години  е 1:100, тоест една жена от 100 може да роди дете с Даун.Иди при добър професионалист за ФМ и ако трябва, може да направиш неинвазивен тест. Успех! Аз имах риск 1:40, бебето ми е ОК Simple Smile

Много Благодаря 🌼🌺🏵️
Вие правихте ли такъв тест? И къде?

# 39
  • Мнения: 18 522
Аз раждах преди 2 години и правих Пренатест в моя град, кръвта се изследва в София. Сега е по-евтин даже. Това е варианта да не те бодат за амниоцентеза. А и амниоцентеза се прави след 16-17 седмица мисля, докато неинвазивни тестове може след 10-тата. Аз правих в 13-та седмица моя.

Ходих и на ФМ при Димитрова и тя ми каза, че "всички 40 годишни и нагоре сте с висок риск, какви резултати очаквате"? Нещо такова беше. Ти си почти на 40

# 40
  • София
  • Мнения: 5 651
viketoriqблагодаря за предложението, вече направих процедурата.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 252
trikitil, браво на теб!Как мина?Добре ли се чувстваш?

# 42
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Благодаря Ви,
Днес се консултирах с доц. по генетика. Реших,че ще направя пренатална тест, за да сме сигурни и спокойни. Това с чакането втори БХС и след това боцкане... Един от хормоните ми е доста завишен hcg. За морфология за сега неспомена да правим отново. И така на 17.12 ще дам кръв за ДНК изследване до 28.12 ще чакаме резултата. Благодаря ви Весели и спокойни празници....

# 43
  • Мнения: 18 522
И моя Hcg беше два пъти и половина завишен, а другото - Afp или не помня, алфафетопротеин, ми беше 0.4 при идеален случай 1.0. Тоест 60% надолу от идеалното. Те по някаква медиана ги смятат. Медианата е 1, всичко останало е отклонение нанякъде.

В Майчин дом имаше жена с риск 1:15 - на 38 години - беше се побъркала милата от притеснение - оказа се здраво бебе Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 5 651
trikitil, браво на теб!Как мина?Добре ли се чувстваш?
Добре мина, процедурата е "лека". Наложи се даже два пъти да ме бодът, но бебето се размести, явно бутна иглата и от там дойде второти убождане. После го "заклещиха" да не шава повече.
Димитрова избрах да я прави заради това, че съм предна плацента, и тогава е по трудно взимането.

Общи условия

Активация на акаунт