Аранжиране на маса - тема 7

  • 125 435
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Австрия
  • Мнения: 2 316
О, благодаря ти, Чопи! Много ценя мнението ти Hug Целта ми беше комбинация между естествени материали и злато - тук, разбира се, съвсем не става дума за благородния метал, а за негова имитация, но в смисъла на лукс и съвременност от една страна и асоциацията с природата, с естествената й периодичност и сезонност. Краят на есента - завършването на един цикъл: дърветата са оставили своите "наследници", гъбите се възползват от есенната влага, пчелите (форми напомнящи пчелни килийки, свещи от пчелен восък) са се приготвили за зимата.. Всичко е вече спокойно и доволно Wink

Дечи, Hug Чиниите в действителност, погледнати като посуда, са доста скучновати, макар да имитират натурални материали, те са от т.нар. SAN Plastik - Styrol-Acrylnitril, материал, характeризиращ се с голяма устойчивот, нечупливост и лекота. Често се ползва в детски градини, старчески домове, в някои специализирани болници. Тези са на House Doctor. Към тях имам и една огромна купа, която е много удобна за бъркане на тесто и за подготвянето на зелена салата.

В действителност изглеждат наистина като от някакъв вид дърво/дървесина, много повече отколкото на снимката. И 'златото' на чашите е много по-сходно на гъбените чадъри, но.. на снимка не се получава добре. Вероятно чашите отразяват покривката и не са толкова осветени, колкото гъбите, чиято месингова повърхност отразява светлината идваща от горе и стоят по-светли. Оо-добре да снимам.. не мога. Но се радвам на декорацията като малко дете на бонбони.. и на мен много ми харесва Grinning Blush

# 646
  • Австрия
  • Мнения: 2 316
В деня на Християнското семейство:



Здраве, разбирателство и благополучие в семействата ни да има!

21.11_2a by Dimitrana S, auf Flickr

А следващата неделя е първият Адвент.. до тогава със синчето ще поукрасим тук-там у дома Grinning

Очаквам ви в темата, момичета Hug

# 647
  • Мнения: 1 034
И нашият ден на Християнското семейство- само двамата с бебето сме (“големите” им е скучно с нас)

# 648
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Разгледах всички красоти на ДимС. Останах запленена- толкова красота и уют от снимките.Много естетски аранжировки и оригинални торти! Поздравления!

# 649
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет и от мен!

Ние сме в селската къща в България преди старта на коледния сезон. Е, вече сложих украсата тук, а в Германия ще започвам живот и здраве уикенда.







И нещо, което не е баш маса, но ако трябва, ще го махна.



Ще ви коментирам идните дни, че от телефона не ми е много удобно. А сега се отправям към градината. 😃

# 650
  • София
  • Мнения: 493
DimS, твоите аранжировки са радост за окото и душата! Невероятни са! Имаш уникален усет Simple Smile
Как привеждаш в такъв вид покривките ти? Уникално изгладени, без едно петънце?

# 651
  • Австрия
  • Мнения: 2 316
Хей, Мила, трябваше да снимаш по-подробно.. но с бебе.. понякога не остава достатъчно време, сила или пък желание. Тишльойферът е интересен, много добре стои и сам по себе си оформя голяма част от декорацията - харесва ми!

Фенерите са много сполучливи икейски артикули, Криси, ние имаме в синьо и в сребристо - малкият вече си ги присвои и ползва с лед-свещички в неговата стая Grinning И не, в никакъв случай не махай първия коледно-празничен елемент в темата за таз година  Heart Eyes
Ийеее.. очаквам вече снимки на зимните делнични и най-вече празнични маси Heart Eyes

Все още нямам ясна, конкретна идея/идеи за идните декемврийски дни. Но е ясно, че ще ползвам това, което е вече налично.. предвид лок-даун-а у наше село Rolling Eyes и при все наличието на удобно онлайн-пазаруване, ще се постарая да не купувам нищо ново за тази Коледа..

Благодаря от сърце за похвалните думи! Hug

За покривките съм споделяла преди време - гладя по 2-3 пъти Satisfied Е, не точно.. гладя основно покривката след пране, когато не е напълно суха, а леко влажна - на максимална температура с пара, но не много. След гладенето я оставям за половин час върху масата за гладене преди да я сгъна и напъхам в шкафа. Преди да застилам масата, изваждам от шкафа и приглаждам - основно ръбовете, получени от сгъването. Понякога на вече доста слаба ютия, минавам по покривката и върху самата маса (плотът на нашата го позволява). разбира се, много е важно от какъв материал е покривката, съотношението в състава на плата, изработката.. моите покривки основно са купувани от Butlers и съответно по-голяма част са от 100% памук, 3-4 са с превес на лен или полиестер. Като цяло съм доволна от памучните, изключая 3 бр. закупени  от неизвестно къде, които са и от доста тънък плат (харесвам по-плънти), макар памук уж, не се гладят никак добре..
За петната - хм.. това е относително: кога повече, кога по-малко.. (понякога дори никакви Satisfied ) третирам преди пране със спрей за петна и в повечето случаи резултатите са добри.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 02:49 от DimS.

# 652
  • Мнения: 14 654
DimS. предполагам тортите и сладкишите ти ги правиш?Каква фантазия,каква красота!Аз не правя такива неща и онемях.Не ми идва отвътре.Идва ми само да си хапвам.Сама ли се научи?

# 653
  • Мнения: 1 113
Включвам се с първи (семпъл) опит за малко по-празнична маса Simple Smile
Поръчах си рингове за салфетки, но докато пристигнат намерих и тези на прабаба ми (всички чуха, че  търся и се сетиха, че са останали на вилата тези) и реших с огромно удоволствие да ги използвам.
Покривката ми е единствената налична засега, тепърва ще създавам колекция, но реших все пак да се похваля с първата си "аранжировка".

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 21:46 от Alyssa

# 654
  • Мнения: 10 211
Много нежно и красиво. Ринговете на прабаба са едно от най-милите и красиви неща, които съм виждала в темата, много въздействащо за мен, заради моята свързаност с баба. И чудесно хармонират на покривката. Приборите за хранене от къде са, точно в мой стил са?

# 655
  • Мнения: 1 034
ДимС тортите са ти уникални, бише ми адски приятно да видя порастванетона момченцето ти ❤ Страхотен е, жив и здрав да Ви е!
Имам още няколко нащракани снимки, но масата не е нищо особено . Нямам тишлайф, покривка е Blush
Алиса прекрасно е. И аз се влюбих в ринговете на прабаба ти. Имам един сервиз от моята баба и често мисля за него, скоро ще си го донеса в някоя от къщите и ще го снимам и ще я почета с него. Много ми липсва.
Криси страхотно Коледно настроение ме заля и ще търся такива фенери и аз

# 656
  • Мнения: 1 113
Много нежно и красиво. Ринговете на прабаба са едно от най-милите и красиви неща, които съм виждала в темата, много въздействащо за мен, заради моята свързаност с баба. И чудесно хармонират на покривката. Приборите за хранене от къде са, точно в мой стил са?
Много благодаря, и за мен са много скъпи Simple Smile
Приборите са от баба, един огромен кожен куфар с абсолютно всичко необходимо- по 12 вилици, лъжици, ножове, малки, кафени, за сервиране лъжици, за лед щипки, даже черпак има Simple Smile купувала го е сигурно 70-те години, толкова й харесало тогава, че купила 3 такива куфара, та има и тя, и майка ми, и аз Grinning точно същата баба ми беше сега на гости за първи път в новото ни жилище и много се трогна и от ринговете на майка си, и от приборите от нея, много мила вечер се получи.

Ето ги и от по-близо, по някакви причина не ми даде в предния пост да кача две снимки.

# 657
  • Мнения: 6 307
Alyssa, прекрасна маса! Много изчистена и нежна, с прекрасни цветове.
Аз вече месец съм на вилата и за съжаление няма с какво да се похваля. Имах два пъти гости, но всичко беше съвсем ежедневно и не по темата. Предстоят празници, така че тепърва ще се включвам. Здраве на всички!

# 658
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ето ме момичета, привет от вече заснежаващ се малко по малко Мюнхен! Simple Smile
Много се радвам, че забелязвам раздвижване в темата, прекрасният предстоящ празник си казва думата. Simple Smile

Дими, честит рожден на товето малко голямо момче! Много да ви радва и усмихва, да постига целите си и да следва мечтите си! Че е естет като мама, нямах съмнения, той просто едва сега го показа и в нашата уютна темичка Simple Smile.

Много ми харесаха и чиниите, които са нещо като цвят стара мед със златистите подложни чинии, уникално noble  маса се е получила. Благородническа не ми звучи някакси, не съм сигурна как е думата. Фаворит ми е тъмночервената, може би защото нямам почти нищо в този цвят и хич не умея да го съчетавам, на моите маси все ми простее, а тук е издигнат до главен герой на масата.

Данифин, и за мен това е любимото време от годината. Simple Smile Винаги се чувствам супер инспирирана, енергична и пълна с желание да творя и си правя планове като за 3 месеца отпуска Bowtie.

Дечи, чудесни минзухари и чудесни чинии, страхотно нежна есенна маса. Simple Smile

ДжъстМила, жестоки са станали и тиквите, и венецът и много подхождат на тишлойфера.

Тари, много интересни неща на това биенале. Особено тези прибори от клечки много ме впечатлиха. Simple Smile

Горгонзола, много ми харесва как си защипала салфетките с есенни щипки. Имам много щипки, за всякакви сезони и все се чудя как да ги интегрира в масата. Запазвам в главата си твоята идея.

Алиса, браво, чудесно съчетание на цветове, да не говорим пък за първа аранжировка. Ще се радвам да наминаваш по-често при нас. Simple Smile

При нас вчера беше първи адвент. Едвам успях да направя венеца - никъде нямаше клончета по магазините Flushed, пускат ги от другата седмица, когато всички вече ще сме готови. На всички близки вериги гледах сайтовете - нищо... Голяма излагация! Бяхме обаче да си купим елха и там продавачът ми предложи да ми опакова и окастрени клонки от елхиет, които опаковат и воала!, намериха се клонки.

Та показвам първата тазгодишна коледна маса и се похвалвам с нова маса и столове на май няма месец. Simple Smile

Нещо ми липсва все още, нещо текстилно в средата, но след като от два дни украсявам къщата, нямах сили за повече. Simple Smile









Попринцип не качвам храна тук, но този път съвсем случайно така се получи, че менюто е в абсолютно същите цветове на аранжировката. Просто исках да спретна нещо набързо, след като употребих неделята в украсяване. Simple Smile Та, спанак с чери домати и риган, козе сирене с мед, орехи и мащерка и две сухарчета (хлябът е готов, от магазина).

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 18:37 от chrissy

# 659
  • Мнения: 101
Дами, здравейте,

Надявам се да приемате нови членове на вашата групичка Simple Smile Прекрасни вдъхновения показвате Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт