Аранжиране на маса - тема 7

  • 123 964
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря за новата темичка, Димс, и съжалявам, че не се погрижих аз за нея.

Имам нова работа, която адски харесвам, но за съжаление с нея никакво време не ми остава. Правя някакви безкрайни работни дни, а поне 3 от 5 дни съм в командировки, ето, сега пак съм на летището.

Исках да си направя от любимите летни маси (морски), още повече, че времето при нас много предразполага, но стигнах дотам да извадя и изгладя една покривка, която вече седи от 2 седмици. Не можах дори една свещ да бодна, някоя хубава чинийка...

Та засега само се записвам в хубавата ни темичка с надеждата поне това лято да смогна с нещо... иначе в работата се очертава да е така поне до края на годината.

Извинете ме за помрънкването и липсата на снимки. Радвам ви се много и ви пожелавам едно цяяяяло лято, пълно с... ВРЕМЕ!

:-*

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
То имало нова тема, а аз съм недогледала, ама нали само ви чета,явно съм се разсеяла и съм пропуснала...
chrissy честита нова работа!Върши я с желание и нека ти носи само удоволствие и положителни емоции!

# 17
  • Мнения: 636
chrissy,чудих се какво става с теб, липсваш. Радвам се, че нещата се развиват добре за теб, а за маси все ще намериш време по-нататък.
fatalina, честита ти нова снахичка! Все така да се уважавате и обичате! Масата е прекрасна.
DimS., какво да кажа...Винаги съм се възхищавала на начина, по който се заиграваш с цветовете. Масите ти са толкова изчистени откъм аксесоари, а толкова красиви. Понякога по-малкото е повече..
Skyblue, гледайки твоите и маси и тези на DimS. , ми се пълни душата. Тази година пощръклях по тюркоазения цвят и накупих всичко - покривки, прибори, подложки, чаши...За мен това е супер универсален цвят, връзва се с всичко ,както видяхме, и с оранжево и със лайм зелено, и с лилаво. Моята идея беше да го съчетая с червено, но не ми хареса с чиниите, които имах. Затова ви показвам една ежедневна маса в комбинация с бяло. Както се вижда, бяхме на морска тематика цяло лято и малко взе да ми омръзва вече, макар лятото сега да започва.

 



# 18
  • Мнения: 6 255
Чопи, благодаря за пожеланията!
Супер свежа лятна маса.
Криси, пожавам ти пълноценна работа и приятни емоции!
Младоженците сега ще си правят нова кухня и аз съм решила да ги изненадам с някой красив сервиз за хранене. Нещо и на мен ми се върти в главата да бъде тюркоаз, т.к. ще отвори другите цветове - бежаво и кафяво. Или пък нещо в лила, че това пък е любимият цвят на снахата.

# 19
  • Мнения: 9 825
chrissy,чудих се какво става с теб, липсваш. Радвам се, че нещата се развиват добре за теб, а за маси все ще намериш време по-нататък.
fatalina, честита ти нова снахичка! Все така да се уважавате и обичате! Масата е прекрасна.
DimS., какво да кажа...Винаги съм се възхищавала на начина, по който се заиграваш с цветовете. Масите ти са толкова изчистени откъм аксесоари, а толкова красиви. Понякога по-малкото е повече..
Skyblue, гледайки твоите и маси и тези на DimS. , ми се пълни душата. Тази година пощръклях по тюркоазения цвят и накупих всичко - покривки, прибори, подложки, чаши...За мен това е супер универсален цвят, връзва се с всичко ,както видяхме, и с оранжево и със лайм зелено, и с лилаво. Моята идея беше да го съчетая с червено, но не ми хареса с чиниите, които имах. Затова ви показвам една ежедневна маса в комбинация с бяло. Както се вижда, бяхме на морска тематика цяло лято и малко взе да ми омръзва вече, макар лятото сега да започва.

 




Приемате ли гости Simple Smile) мн е хубаво.
Такива подобни неща гледах в Джъмбо и ми останаха очите в тях. Задоволих се само с две стъклени нещоца в същия този страхотен летен цвят!

# 20
  • Мнения: 636
rumka833, гости приемаме винаги и по всяко време Simple Smile. Купичките наистина са от Джъмбо и чинии видях там, подобни на моите.
На мен понеже малко ми поомръзна морско-синята тематика, затова смених палитрата. А и единственият плюс да работиш извън града, насред нищото е, че в съседство има поле със слънчогледи. Така че цветът за август е жълто:


Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 09:20 от choppi

# 21
  • Австрия
  • Мнения: 2 299
Choppi, красиви са и двете маси! Много приятни - всяка по своему: морската с романтиката на водния лазур, слънчогледовата - с топлината и уюта на жълтото Heart Eyes Изключително много ми допада цветовото съчетание на втората, а салфетките напомнят слънчогледова пита Blush Харесват ми цветните прибори - и сините, и жълтите - прекрасно си ги съчетала! И тюркоазените чаши и купички Cupid и жълтите чинии Yellow Heart Всичко Smile Благодаря за снимките и настроението!


Време да имаш... да, много е важно. И здраве! Бъди здрава, Криси, а време ще се намери - по-точно: има време за всичко или всяко нещо с времето си Wink Прекрасно е, че харесваш работата си, така че.. отдай й се! - трябва да има и такива периоди Simple Smile Аз (със сигурност и другите) ще се радвам на снимки от теб, когато можеш.


Пък.. у нас постепенно преминаваме на училищна вълна. Май се вълнувам (за сега) повече от малкия Relaxed Ще ми се да му направя тематична торта, съответно и масата да подредя.. веднъж се става в първи клас Nerd след 2 седмици ще покажа, живот и здраве, учебната година тук започва от 1. септември.

# 22
  • Мнения: 636
DimS., с нетърпение очаквам да видя какво ще сътвориш за първия учебен ден. Това си е сериозен повод за празнуване, един нов етап от живота. Помня колко горда и щастлива бях аз на първия учебен ден на моята дъщеря и колко се вълнувахме всички.
Аз явно още не мога да се отърся от водно-морската тема и продължавам в тази насока. Една маса от последните дни и вече наистина ще прибирам морските декорации ( те са навсякъде у дома ).




# 23
  • Австрия
  • Мнения: 2 299
Ами, хубав е тюркоазеният цвят!  И масата е хубава и свежа: всеки път се любувам на чашите, Choppi Cupid

Мдаа.. вече си имам първокласник Relaxed И торта си имаме за празника, и маса със съответната тематика, и гости... само времето някак си все аха! - и да не достигне Rolling Eyes Laughing

TDABCD_1a by Dimitrana S, auf Flickr

# 24
  • Мнения: 636
DimS., както винаги, всичко е изпипано до най-дребен детайл - и масата, и тортата, дори и тоалетите ви - всичко е прекрасно. Сигурна съм, че си направила празника на детето незабравим и много специален. А приборите за хранене направо ме изумиха, много са интересни. Ако има някакъв начин да ги видим по-отблизо, ще съм ти много благодарна.
Аз наскоро отпразнувах рожден ден скромно, в съвсем тесен семеен кръг. Имах само 2 часа да се приготвя - да сготвя, изчистя и подредя масата, затова и много не съм се старала. Избрах цветовете заради жълтите рози, които ми подари моето момче, и заради новата ми покривка. Напоследък съм се пристрастила към карето като десен.
На първата снимка видях, че съм забравила салфетките, но се оказа, че от тези, които си бях наумила, са останали само 3 бр. Затова сложих от тези, от които имах под ръка.



# 25
  • Австрия
  • Мнения: 2 299
Choppi, със закъснение, но от сърце: Всичко най-хубаво за рождения ти ден! Tada
Бъди здрава, обичана и щастлива Flowers Rose
За набързо подредена - масата е много симпатична, пълна с настроение, с уют, с топлина Simple Smile
Не знам какви салфетки си имала във визия, аз я виждам с някакви сини - като чашите (отново цветни - много ми допадат), но в интерес на истината, атмосферата е достатъчно жизнерадостна и приятна и биха пасвали с почти във всеки цвят Hands Plus1

DimS... А приборите за хранене.. Ако има някакъв начин да ги видим по-отблизо, ще съм ти много благодарна.

Скрит текст:

Вече се връщаме вкъщи към ежедневното, свикваме.. и масата е по-делнична:

TDdrot3a by Dimitrana S, auf Flickr

Хубави септемврийски дни, момичета Blush

# 26
  • Мнения: 6 255

Димс, Честит ти първокласник! Супер е тематичната торта.
Това е тортата от сватбата на големия ми син.

# 27
  • Мнения: 9 825
Вилици-моливите са върхът!
Моля ви, кажете ми, колко пари кармите средно- на тримесечие например, за да си наредите така масите? Аз чат-пат вземам по някоя покривка, останалите ми неща са от както се сдобихме с къщата. Много съм изостанала значи Sad

# 28
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Никога не съм засичала точно на тримесечие, но около 15 до 25 евро може би. Много от нещата си правя сама, хоби ми е и шиенето, и майсторенето на украси. Обикновено за Коледа и за летните неща имам по-високи разходи, затова сложих около 5-7 евро месечно средно. За пролет и есен нямам особено много неща, там играя с цветовете повече, както и с естествени декорации, които нищо не ми струват. За пример, за покривка ми трябва плат около 1,50м на 1,50м, това (или 1,40м) е стандартната ширина на много платове. От подходящите за покривко, които си взимам от Сф, цената на линеен метър е 5 до 7 лв, т.е. една покривка ми излиза в най-лошия случай 10лв. Не слагам цената на конеца 😃, той е 1-2лв и се ползва за много неща. 😃 От България си ги взимам тези неща, логистично ми е по-удобно.

Със салфетки в момента съм се заринала, защото не редя маси напоследък, но от едноцветните една опаковка с 20бр. качествени в Кауфланд, ДМ и т.н. излиза около 1 евро, цветните намирам по намаления за до 1,50евро от магазини тип за левче. Такива цени съм виждала и в София, с уговорката, че дори нз всички евтини магазини там.

Чаши, чинии, прибори, дори нямам по цял сервиз, един единствен сервиз имам с 6 чинии, 2 с 4 (единият не е ежедневен). Под сервиз разбирам в случая само чиниите за основно, дори нямам от същите видове за предястия, десерти, салати. С др думи, имам всичко на всичко 12 големи чинии и 4 съвсем официални, ако изровя абсолютно всичко от всичките ми шкафове.

Прибори имам 2 икеа комплекта за ежедневна употреба, т.е. общо 12 вилици, лъжици и ножа от по 6 евро всеки комплект, както и още един комплект, ако каним повече гости, да има отделни прибори за отделните степени на менюто.

Изобщо нямам толкова неща аз поне, също както и исках да покажа, че след първоначалните разходи общо за посуда в къщата, текущите после далеч не са така високи.

# 29
  • Мнения: 6 255
Аз съм на 52 години и през годините съм събирала доста сервизи, чаши, купии други. Прибори имам само едни ежедневни и едни от Русия -за 12 човека. И аз като Криси си правя сама украса, използвам цветни сълфетки и други сувенирни елементи. Цветна хартия, тюл и други парчета плат, от които са ми ушили тишлайфери. Наскоро децата за рожденият ми ден ми подариха нов сервиз чинии основни и за салата и две покривки. Не купувам непрестанно неща. От време на време като ми скимне си взимам по нещо. Купувам и свещи и цветя и така   разнообразявам цветната гама.

Общи условия

Активация на акаунт