Ин Витро център Стефанов - тема 10

  • 68 108
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 579
И аз мисля така. Притесняват ме усложненията, които могат да се получат след снимка. А и от какво би могло да се получи проблем с тръбите? Не съм боледувала, хламидия нямам... Абе ще го измисля. Благодаря за съветите Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 513
Какви усложнения след снимка?
Не съм чувала някой да има такива. Аз съм правила при Стефанов преди година и не беше цветна снимка,а хидротубация. Сега на друго място година по-късно ще правя ЦС при друг доктор. Няма нищо страшно  Peace

# 47
  • Мнения: X
Не е задължително да си имала хламидия, за да имаш проблем с тръбите. При мен мисля, че от спукана киста на яйчника се беше получил хидросалпингсът навремето. Но ти, след като не си боледувала, може и съвсем да нямаш проблеми с тръбите. Може и затова да не са ти назначили снимка.
Но дори и да ти направят, не мисля, че ще има усложнения. Даже по-скоро може да се подобрят нещата като мине контрастното вещество по тях.
Аз съм си правила ЦС два пъти. При първия път установиха хидросалпингс на дясната, а лявата беше доста нагъната и трудно проходима. При втората около година след първото и след оперативна лапароскопия за клампиране на дясната тръба, резултатът беше, че дясната е непроходима, а през лявата все пак имаше проходимост. И мисля, че явно при първата снимка леко се е поотпушила, ако може да се каже така.
Сега докторът не е сигурен дали при лапарото в друга клиника все пак са ми махнали хидросалпингса, защото в епикризата не пишело дали е премахнат и съответно иска да си направя нова.

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 825
при мен проблема на тръбите идваше от това че имах адски мн инфекций като малка на бъбреците едната беше мн силно нагъната а другата пострада от некъдърноста на лекар
Успех ти желая и да не стигате до ин витро
Мн често срещан и вторичния стерилитет Когато аз тръгнах по този път се запознах с една жена която и тя имаше детенце на 6 г и опитваха за второ
Мина ЦС мина лапаро направиха един опит но не успешен и тя се отказа

# 49
  • Мнения: 579
Благодаря ви момичета! Успех!

# 50
  • Мнения: 161
Започвам стимулация началото на септември.ще ми е първи опит.има ли и други за септември?

# 51
  • Мнения: 5
Здравейте момичета , аз съм съвсем новичка тук ...Започвам при д-р Стафанов инвитро , след 3 неуспешни инсеминации във Виена Инвитро Център София.Исках да попитам за отзиви и коментари и дали някой започва сега процедурата?

# 52
  • Мнения: 1 191
Здравей, Tani4ka добре дошла и дано не се задържиш за дълго в тези теми! Ако ти се четат повече мнения, може да прегледаш старите теми, ще ги намериш на първа страница. Повече момичета в процедура ще има септември, август месец клиниката е в почивка. Повечето които пишем тук вече сме успели и ни е мъчно да оставим темата, дано се включат повече нови момичета! Успех!

# 53
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора , да клиниката почива август , аз сега започвам с витамините ...ще прегледам първите страници , дано и аз не се задържа дълго....Прекрасен ден от мен !

# 54
  • Мнения: 97
Здравейте,дами! За пръви път пиша във форума, въпреки че ви чета от почти две години  Grinning. Аз съм бивша (скоро може и отново настояща) пациентка на д-р Стефанов. От първият път с голям късмет ми се получи, е бременност не беше лека, но със съдействието на другият ми гинеколог (да е жив и здрав) и сега си гледам една 8 месечна принцеса.
Много ми е приятно да чета темата, много се надявам всички да сбъднат така съкровената си мечта за детенце.
Моят съвет на всеки в процедура и в подготовка, да се въоръжите с много търпение, старайте се да сте позитивни и да се самоуспокоявате. Това го казва бивш песимист Sunglasses.
Успех на всички, мога да ви поръся малко с розов прашец  Simple Smile

# 55
  • Мнения: X
Salilinda, докторът ли няма да преглежда през август месец или цялата клиника ще е затворена?
Очакваме резултатите от СГ на ММ и не знам при това положение кога ще си ги получим.

# 56
  • Сливен
  • Мнения: 825
Уважаеми пациенти,

Уведомяваме Ви, че Д-р Стефан Стефанов ще бъде в отпуск от 30.07.2018 до 31.08.2018 включително.
Клиниката (клинична, андрологична лаборатория и регистратура) ще работи с работно време - от понеделник до петък от 09.00 - 17.00 часа (от 30.07 - 31.08 включително).

Поради профилактика андрологична лаборатория няма да работи в периода от 06.08.2018 до 10.08.2018 влючително.

Екипът на МЦ “Ин Витро Стефанов” ви пожелава спокойно, щастливо и слънчево лято!

# 57
  • Мнения: 5
Благодаря , приятна почивка на целия екип и много слънчеви емоции!

# 58
  • Мнения: 161
Някой правил ли е сат тест на сперматозоиди? Има ли нжда да се прави при 2% морфология? Ще правим икси и се притеснявам дали ембрионите може да са със някакъв дефект и да се роди дете със накакаво увреждъне или синдром?

# 59
  • Мнения: 1 191
Ju86, ние бяхме с 2% морфология и 36% ДНК фрагментация, но не са ни назначавали такъв тест. Има резон в теста, ако в рода на мъжа има родени деца със синдром, повтарящи се аборти с доказани увреждания несъвместими с живота, но само за застраховка без показания ми се струва доста прекалено и излишно, този тест изследва само най-честите хромозомни аномалии, не е 100% застраховка. Хиляди жени забременяват всеки ден по света, без никакви изследвания и за жалост винаги има риск от увреждане, но повечето двойки стигнали до ин витро, ако не е проблема само в жената, са с такъв процент на морфологията, ако не и по-нисък и ако само това ти е притеснението, спокойно можеш да си спестиш 1500 лв. Разбира се, ако е назначено от лекар и има основания бихме го направили без да се замислим.

Общи условия

Активация на акаунт