Рейки тема 5

  • 37 342
  • 165
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Обяснение на Рейки

Учените откриха, че в тялото протича електрически ток по нервната система и че това е един от начините, по които тялото се саморегулира. Нервната система е свързана с всеки орган и тъкан в тялото и чрез нея от главния мозък пътуват сигнали, които регулират всички телесни функции. Благодарение на физиологичния разтвор на кръвта, електрически ток тече и от сърцето по кръвоносната система. Електрическите потоци текат във всички клетки и около тях. Много от телесните клетки съдържат течни кристали, намиращи се в клетъчните мембрани, в миелиновите обвивки на нервните влакна и на други места. Когато върху кристалите се упражни натиск, възниква пиезоелектричен ефект. Следователно течните кристали в телата ни непрекъснато пораждат електрически ток. Токът често е кохерентен - т.е. подобно на лазера, всички честоти на дадено място са съгласувани. Лазероподобните вибрации могат да пътуват в тялото и да се излъчват навън. Когато по даден проводник протича ток, около него се образува електромагнитно поле. Електричните токове, течащи в човешкото тяло, също създават електромагнитни полета, които пронизват и обгръщат човешкото тяло и могат да се измерят от чувствителни магнитометри. Сборът от всички биомагнитни полета образуват едно голямо биомагнитно поле, което обгръща тялото и което ние наричаме аура. Според принципа на индукцията биомагнитното поле на даден човек въздейства върху биомагнитните полета на околните, в резултат на което може да въздейства върху функциите на органите. Когато някой получава Рейки настройка, електрическият ток, протичащ през него, се увеличава и когато положи ръце върху проблемен орган, от тях се индуцират лечебни честоти, които променят нехармоничните вибрации на органа и ги настройват на здравословния обхват за този орган. Предаването на Рейки от разстояние става на принципа на скаларните вълни, които взаимодействат с атомните ядра и могат да се разпространяват на всякакви разстояния, без да губят своята сила, въздействайки върху биологичната тъкан. Тъй като са съставени от молекули и атоми, живите тъкани в тялото са свързани с всички сили в природата и са подвластни на тяхното взаимодействие. Развивайки се, ние превръщаме тези сили в част от функциите на нашето тяло и пред нас се разкрива възможността да осъзнаем в дълбочина най-загадъчните сили на Вселената. Твърде вероятно е някой ден науката да направи удивителни открития, които да разширят познанията ни и коренно да променят качеството на живота на нашата планета.

Енергийното ни поле е индикатор на нашето здраве, непрекъснато е под въздействието на стреса, лошата екология и отрицателните биополета на заобикалящите ни. Енергийното поле се накъсва, по него се появяват дефекти и пролуки, през които е възможно да проникнат още вредни влияния. В определен момент функционално слабата или претоварена система не издържа и проблемът слиза на физическо ниво. Човек се разболява и симптомите се проявяват. Това накратко представлява и всяка болест, като пролуките в енергийното поле се получават най-вече от отрицателни мисли, неправилно поведение, слаба грижа и липса на любов към себе си и своето тяло.

Мисълта има материална основа, тя е енергия. Човешкото съзнание може да влияе върху физическите процеси в нашия свят и в нашето тяло. Накъдето е насочена мисълта, натам се насочва и енергията. Човешкото тяло е изградено от енергия, която е плътна и затова я виждаме, като всеки орган вибрира със своя честота. Когато тази честота се промени към „нездравословна”, тогава конкретният орган или система у човека се разболява. Всеки човек има определен потенциал от жизнена енергия (ки, ци, прана), който в един момент се изразходва и именно тогава настъпва умората, претоварването, гладът и т.н. Гладът е начин да накара човекът своеобразно да се зареди, тъй като храната е източник на енергия. Но е ясно, че човекът не може непрекъснато да яде или спи, за да си набавя енергия. Би трябвало да има и други, по-лесни и по-здравословни начини. Един от начините е Рейки. Тя освен че изчиства и доставя свежа енергия в организма, лекува болести, уплътнява енергийното поле на човека, релаксира го, както и работи за духовното му израстване и за превръщането му в по-спокойна, уравновесена личност, която знае как да възприема живота и своята роля в него. Освен това Рейки спомага на човека да управлява събитията в живота си и да го възприема като своего рода забавна игра, която колкото повече играеш, толкова повече разбираш, че животът съвсем не е тежък и черен, какъвто обикновено ни го представят. Поне за тези, които разбират правилата.

Лечението чрез полагане на ръце е било известно и прилагано преди хиляди години от редица древни народи - китайци, индуси, тибетци, египтяни, евреи и други. Всеки от нас по някакъв начин е използвал полагането на ръце върху себе си или върху друг. Върху себе си – когато ни боли нещо, ние несъзнателно слагаме ръката си там и с топлината на дланта успокояваме болката. Върху друг – когато го прегърнем и утешим, като по този начин му отдаваме енергия.

Рейки е много древно целителско изкуство, преоткрито за съвременния свят от японския монах Микао Усуи в древни тибетски сутри.

Думата Рейки има японски произход и се превежда като универсална, космическа или Божествена жизнена енергия. Рейки на японски се изписва с два йероглифа – Рей и Ки. Рей означава свещен, дух, мистерия, универсален, божествен, космически. А йероглифът Ки означава енергия, природна картина, талант, чувство. Ки е енергията на жизнената сила, която тече във всичко живо и без която животът е невъзможен. Тя се проявява както в хората така и в животните, растенията и минералите. Ки присъства във всичко около нас – дори в неодушевените предмети. Докато тя е енергията, която ни заобикаля и прониква във всичко, Рейки е по-високо трептене във Вселената, т.е. тя е с по-висша вибрация. Рейки идва директно от Източника, Създателя или Висшия разум и се прилага върху всичко одушевено и неодушевено. Тъй като е енергия, вибрираща с висока честота, не се вижда с просто око, но може да бъде регистрирана с Кирлианова фотография. Въпреки че Рейки се корени в източните духовни практики, тя не е религия и е достъпна за всеки, независимо от личните му вярвания.

Настройката изчиства местата, където енергията е в недостиг или излишък, балансира се енергийната система на човека, а оттам и физическото тяло, балансират се чакрите и т.н.
Рейки е полярна енергия и лекува, като хармонизира една честота с друга. В човешките клетки има кристалчета, които пазят информация за всяко нещо, преживяно от нас. В чакрите ни има информация за всичко – минали животи, поведение, емоции и т.н.
Също така е ясно, че всички сме малки магнитчета, както Земята е един огромен магнит. И постоянно си взаимодействаме с други електромагнитни полета, които ни влияят и на които ние влияем.
ВЪВЕДЕНИЕ

Франк Арджава Петер

“Никой човек не е остров” е казал през 16-и век поетът Джон Дон, и до днес думите му продължават да са актуални и верни. С всеки ден нашият свят става все по-малък. Интернет, проблемите с околната среда, политиката и международната търговия сближават различните култури. Тенденцията на 21-ви век е: “Да го направим заедно.”
Конкуренция отживя своето време. Днес еволюцията е движение от зависимост към независимост, достигайки взаимозависимостта.
Зависимостта не е само отрицателно понятие. Тя показва способността да обичаш, да бъдеш отворен за другите, да приемаш и оценяваш достойнството на другия, да видиш собствените си недостатъци и да осъзнаеш, че не си сам. Зависимостта е първата крачка към любовта.
Но ако не притежаваме желание да постигнем успех със собствени сили, да стоим твърдо на собствените си крака и да живеем собствения си живот, вероятността за развитие е минимална. Това важи на индивидуално, културно и международно ниво. Един независим човек, една независима общност, са привлекателна проява на голяма сила и чиста мощ – сила, която не може да бъде пренебрегната. Независимостта обаче не е крайната цел.
Следващата стъпка – взаимната зависимост – съдържа в себе си идеята за общуване между отделните хора и народи, както и факторите, които влияят върху околната среда. Перфектна аналогия за състоянието на взаимозависимост е принципът на светлината. Една и съща светлина свети във всеки от нас. Тя осветява пътя на всяко същество, независимо дали притежава разум или не, независимо какъв е неговият път. Трябва просто да погледнем природата, за да видим как се проявява удивителното взаимодействие на нейните сили. Накъдето и да обърнем поглед, откриваме единството на всички неща. В системата на Рейки силата, любовта и светлината също образуват единно цяло. Само единството на енергиите превръща живота в нещо, което си струва да се живее.
В живота има една основна истина, основана на тези три понятия: сила, любов, светлина, въпреки че съществува далеч отвъд тях. Това е идеята, че нищо не може да бъде направено, ако божественото не го е пожелало. Индийският мъдрец Рамакришна Парамханса предлага да предоставим на Бога властта над нашия живот: “Нека Бог подписва всички важни документи, тогава всичко ще си идва на мястото.” Всъщност, точно това трябва да се случи, за да се превърне всеки човек в проводник на божественото.
Днес отделното его не е в състояние да оцелее. То е изпълнило своя дълг, и предназначение, изиграло е ролята си. То е сънувало собствения си сън, но ние вече сме будни. Когато се събудим, сънищата губят своето значение и скоро биват забравени. Може би точно затова Рейки се превърна в най-често прилаганата индивидуална лечебна техника в целия свят. Потенциалът, който има Рейки и който тепърва ще се проявява, е много повече от индивидуално лечение.
Няколко са причините, които обясняват защо силата на Рейки е в състояние да обедини света.

Рейки като система на лечение и начин на живот е изключително достъпна за овладяване. По думите на д-р Усуи “всеки може да практикува Рейки”.
Рейки дава резултати, които се проявяват на всички нива – физическо, умствено, емоционално, душевно, както и техните изяви: удоволстви, болка, здраве и болест.
Рейки лекува настоящето, но също така лекува миналото и бъдещето.
Рейки лекува болни и здрави; богати и бедни; млади и стари.
Рейки лекува всички хора, независимо от тяхната националност, пол и раса, независимо от религията, която изповядват, независимо къде живеят и с какво се занимават. Рейки е над всички разделения и обединява всички религии, раси и хора.

Всеки от нас е част от енергията на Рейки. Щом като една и съща енергия кара да бие сърцето на всеки от нас, значи може да работим заедно с всички, вместо против всички. Когато две ръце се обединят, преодолява се усещането за индивидуалност.

Всички ние сме едно!...

Принципите на Рейки:

Точно днес:

1.   Бъди радостен!

2.   Очаквай най-доброто!

3.   Обичай всичко съществуващо!

4.   Работи усърдно!

5.   Бъди благодарен за всичко, което получаваш!
Продължение на първите  теми, започнати от звездичка.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324927
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=402197
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=527350.0
 http://www.bg-mamma.com/?topic=558336

# 1
  • Мнения: 1 152
Здравейте, дали е възможно чрез лечение с Рейки да се избавя от определен иррационален страх? Дълго време работя над това, включително семинари, литратура и психотерапия, но към момента не постигам сериозно подобрение.

# 2
  • Мнения: 3
Здравейте! Отскоро съм в Рейки и имам един леко глупав въпрос, който ме е срам да задам на мастъра ми. Grinning Има ли проблем самонастройките да се правят със слушалки в ушите? Видях, че при поставен пейсмейкър не трябва да се извършва лечение и се чудех дали случая със слушалките е същият.

Gaggi, аз точно поради тази причина реших да изпробвам Рейки и за момента ефектът е поразителен. Много нервен чове съм по принцип, изнервям се за най-малкото. Откакто Рейки влезе в живота ми, това не е така. Може би не съм най-достоверният източник, защото едва от няколко дена съм в Рейки, но моят съвет е да опиташ!

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 15:01 от Lilanda

# 3
  • Мнения: 1 152
Lilanda, къде практикуваш?

# 4
  • Мнения: 3
Ами моят мастър ми е близък приятел още откакто бяхме деца (ето я и причината да не искам да му задавам глупави въпроси Grinning). Но доколкото знам във всеки по-голям град има поне по един курс. За това не мога да ти дам съвет, за жалост. ;с

# 5
  • Мнения: 2 988
Здравейте, дали е възможно чрез лечение с Рейки да се избавя от определен иррационален страх? Дълго време работя над това, включително семинари, литратура и психотерапия, но към момента не постигам сериозно подобрение.
Рейки ще ви донесе баланс на всички нива и като цяло подобрение на общото физическо/психическо/емоционално състояние, но се опасявам, че срещу повечето видове фобии не е особено ефективен метод. Аз бих препоръчал ТЕС/EFT (техника на емоционалната свобода) като най-лесно достъпен метод, за по-тежки случаи хипнотерапия или за по-леки есенциите на д-р Бах.

# 6
  • Мнения: 135
Здравейте, момичета.  Може ли да ми кажете за Варна добър Рейки учител.  Благодаря. 

# 7
  • Мнения: 2 988
Попремина малко "модата" на Рейки. Всичко вече е отдавна описано подробно в книгите и в интернет и е нужно минимално усилие човек да се запознае с всичко необходимо. Дистанционни инициации от мастъри се правят дори безплатно или срещу символично заплащане. При такава "конкуренция" да се намери отцелял учител е много трудно. Повечето са се пренасочили към терапия на пациенти, а не към индивидуални ученици. Като алтернатива на липсата на личен учител може да потърсите участие в семинар. Все още периодично се провеждат такива.

# 8
  • Мнения: 135
Попремина малко "модата" на Рейки. Всичко вече е отдавна описано подробно в книгите и в интернет и е нужно минимално усилие човек да се запознае с всичко необходимо. Дистанционни инициации от мастъри се правят дори безплатно или срещу символично заплащане. При такава "конкуренция" да се намери отцелял учител е много трудно. Повечето са се пренасочили към терапия на пациенти, а не към индивидуални ученици. Като алтернатива на липсата на личен учител може да потърсите участие в семинар. Все още периодично се провеждат такива.
Благодаря за отговора. Точно от прочетеното разбрах, че е най-добре личен контакт.  Прекрасен ден Flowers Four Leaf Clover

# 9
  • Мнения: 2 988
Да, по традиционния метод така се твърдеше, че личния учител е най-доброто, инициация на място по традиционен начин, символи, ритуали, последователности... Няма нищо лошо в традицията, но да се научи всичко това от личен учител готов да отдели толкова време поединично на всеки ученик отдавна е доста скъпо удоволствие. А и всичко се променя с годините. Хората експериментираха достатъчно много за да установят, че и дистанционните инициации и лечебни сеанси са също толкова ефективни както и извършените на място, използването на символи изобщо не е задължително, ритуалите също. Така всичко може да се опрости дотолкова, че човек да го усвои в рамките най-много на двудневен семинар. За много други хора информацията в интернет е достатъчна и дистанционна инициация или самоинициация е това от което се нуждаят за да започнат да практикуват.

# 10
  • Мнения: 2 352
Знае ли някой нещо за рейки лечетелят Стайко Стайков?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Гледала съм предаване с него .Твърдеше, че имал всичките девет степени на Рейки , незнам за кои точно степени говори.Традиционно Рейки има три степени ,като трета може да е разделена на 3а и 3б .Може  някакво разклонение на Рейки да е, на ман лично не ми допада .Но всеки е индивидуален и има различни  потребности .

# 12
  • Мнения: 2 352
Благодаря !
Попадна ми статия за него и реших да попитам.
Детето ми е след инсулт, но той е от преди 4 години и не ми се вярва вече нещо да може да помогне.

# 13
  • Мнения: 416
Здравейте, момичета. Вчера премина моята инциация в 1 ниво. Интересно ми е вие какво почувствахте по време на инициацията?

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Благодаря !
Попадна ми статия за него и реших да попитам.
Детето ми е след инсулт, но той е от преди 4 години и не ми се вярва вече нещо да може да помогне.
Много съжалявам , според мен пробвайте каквото ви идва от вътре .Това ,че медицината казва нещо нищо не значи .Със сигурност Рейки би помогнало да се промени начина на мислене ,довел до инрулта.При Рейки особеното е , че не е само външна помощ човека трябва да осъзнае кое предизвиква дисхармония и да се промени иначе ефекта ще е минимален и временен .Пробвайте и с хранителни добавки бионаличен куркумин се сещам на първо време, хомеопатия класическа .Където усетите подтик.Успех Heart
Здравейте, момичета. Вчера премина моята инциация в 1 ниво. Интересно ми е вие какво почувствахте по време на инициацията?
По време на инициацията първо ниво усетих лека болка в гърба, която тогава отдадох на неудобна поза в последствие разбрах, че това е от разблокирване на блокаж.Виждах цветове и това беше .Като започнах със сеансите имах силно затопляне в ръцете и по местата с проблеми усещах пулсиране .

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 07:23 от niditop3

# 15
  • Мнения: 3 118
Здравейте, момичета. Вчера премина моята инциация в 1 ниво. Интересно ми е вие какво почувствахте по време на инициацията?
Аз имам само първо и второ ниво. Отдавна съм ги взела, щеше ми се да мина и трето, но не му е дошло времето.
Аз по време на инициацията почувствах затопляне на ръцете. Обикновено това е признак, че протича енергия.

# 16
  • Мнения: 2 352
Благодаря !
Попадна ми статия за него и реших да попитам.
Детето ми е след инсулт, но той е от преди 4 години и не ми се вярва вече нещо да може да помогне.
Много съжалявам , според мен пробвайте каквото ви идва от вътре .Това ,че медицината казва нещо нищо не значи .Със сигурност Рейки би помогнало да се промени начина на мислене ,довел до инрулта.При Рейки особеното е , че не е само външна помощ човека трябва да осъзнае кое предизвиква дисхармония и да се промени иначе ефекта ще е минимален и временен .Пробвайте и с хранителни добавки бионаличен куркумин се сещам на първо време, хомеопатия класическа .Където усетите подтик.Успех Heart


Благодаря, става въпрос за дете на 3год и 4мес. при получаване на инсулта...Както и да е.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
ravi  в такъв случай родителите да преразгледат емоционално къде има проблем и да корегират.Куркумина важи ,аз давам на сина ми на 5г е ,хиперактивен и направи два гърча .Освен с енергия му давам и добавки има значително подобрение.

# 18
  • Мнения: 12 473
Привет момичета,
Записвам се с удоволствие в темата.
Вчера минах инициация на първо ниво и ще ми е интересно да споделям усещанията си..
Като начало - имам различно усещане по време на сън и все едно се наблюдавах докато спя и контролирах качеството на съня си.
В резултат се събудих напълно свежа и все едно нямам нужда от задължителното кафе..))

# 19
  • Мнения: 416
Привет и от мен. Вчера беше моята инициация второ ниво. Не почувствах кой знае какво на инициацията. Пробвах да работя от разстояние имам силни усещания. Искам Д а попитам как използвате символите на рейки в ежедневието си? Аз пък констатира, че съм станала доста крайна, откакто имам инициация. Не търпя фалш и лицемерие. Зачерквам фалшиви приятели. От вчера лесно се изнервям Simple Smile

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
И при мен е така с фалшивите хора, а аз бях най-търпеливия човек.Рейки помага да се променим.
Символите може да ги ползваш по-всяко време на деня, сутрин за защита задължително в началото ги слагах.Представях си около себе си сфера външният и край виолетов цвят и в сферата символите на Рейки.

# 21
  • Мнения: 416
Малкият ми син на 9 г. проявява голям интерес към рейки. Имам желание да имам 3 то ниво да направя инициация на цялото семейство Grinning

# 22
  • Мнения: 2 988
До преди много години по традиция не се правеше инициация на деца и подрастващи. Виждам, че през последните години нещата са се променили и на много места рекламират и това. Поне би трябвало детето да бъде достатъчно добре информирано за същността на Рейки и само да направи избора, че желае такава инициация. Още не съм направил Рейки инициация на дъщеря ми, която е вече на 11г. понеже не усещам да е проявила особено желание, но още от бебе съм й дал един "Orb of life", който да я зарежда с енергия и пази от негативно вмешателство. Дали е правилно и пожелано е доста спорно, но поне разболяванията й досега се броят на пръстите на едната ръка и има енергия за двама.

# 23
  • Мнения: 416
Аз имам двама сина. Единият проявява интерес, а другият не. Разпитах моята мастърка каква и е опитността с деца. Тя ми каза, че най-малкото дете, на което е предала рейки е било 2 клас. Още има време до мастърското ми ниво,но ако синът ми още иска, ще му направя настройка:))

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Моят син има настройка като беше на 4г.Имаше проблем, за това му я направихме, за да преминава Рейки по -лесно .

# 25
  • Мнения: 416
Моят син има настройка като беше на 4г.Имаше проблем, за това му я направихме, за да преминава Рейки по -лесно .
здравей. Разкажи по—подробно. Той има ли усещания в ръцете:grinning:

# 26
  • Мнения: 2 988
Всеки усеща енергията различно особено в началото когато все още има доста енергийни блокажи пречещи на свободното протичане на енергията в по-големи количества. Доколкото си спомням отначало при мен усещанията бяха главно в областта на 7-ма чакра и ръцете, но в последствие след многобройни инициации в най-различни системи енергията започна да се усеща с цялото тяло. Срещал съм и хора, които изобщо не успяват да почувстват нищо. Това не е фатално, но все пак е добре, ако можем да преценяме количеството на потока енергия, който е особено силен за проблемни области за да задържим повече ръцете си там. С времето най-често усещанията се подобряват.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Да и при мен беше по същият начин .В началото само в ръцете усещах ,след това с цялото тяло .Усещам се в потока на енергията.
Малкия не споделя какво усеща ,слага си ръчичките рядко, но аз основно работя върху него .Настройката му беше ,за да тече по-добре енергията, която аз му подавам.Той беше на 4г като му я правихме и нищо не сподели като усещане, беше му интересно.
Пс
С какви други енергии работите?
Аз освен Рейки ,работя със Сейким, Изис Сейким, Амадеус, Рейки гТуммо.От всяка получавам по нещо различно от другите, само Амадеус някак  ползвам рядко, може би защото нямам усещания ,когато го прилагам и не се сещам за него .

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 07:35 от niditop3

# 28
  • Мнения: 2 988
Преди около 20г. в търсене на по-мощна и по-ефективна енергийна система и донякъде подвластен на егото си за още, повече и още повече стигнах до колекция от инициации до мастерска степен в няколкостотин енергийни системи. Днес дори не си спомням имената на повечето от тях. Напълно излишно, много скъпо и безсмислено занимание. Убедих се, че разликата между всички тях е минимална и по-важното е да се усъвършенства използването на една или няколко системи отколкото да се правят колекции и да се има само бегла представа за вече хилядите такива. Често активирам най-подходящата за случая и дори не знам коя е, но Рейки и Сейким са ми от най-първите и все още ги ползвам. В действителност не ми се налага много да ги ползвам за лечение защото откакто започнах да се занимавам с това постепенно през годините здравословното състояние на цялото ни семейство се подобри значителни и вече да давам енергия на някого за здравословен проблем е голяма рядкост.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Напълно съм съгласна с това !Може само с една система да се постигнат много добри резултати, но и аз се подхлъзнах от желанието си за повече знания .Имам мастърска степен само в Рейки , може би ще продължа със Сейким ,защото много ми допадна енергията и като че ли дава по-бързи резултати от към личностно израстване.Много бързо ми се случиха някои ситуации ,за да се осъзная .А може и момента да им е бил тогава .

# 30
  • Мнения: 416
От преди два часа съм рейки мастър:blush: много съм въодушевена. Имам въпрос към рейки мастърите. Ако на един човек се предаде два пъти настройка в рейки 1 примерно, какво се случва

# 31
  • Мнения: 223
От преди два часа съм рейки мастър:blush: много съм въодушевена. Имам въпрос към рейки мастърите. Ако на един човек се предаде два пъти настройка в рейки 1 примерно, какво се случва
Нищо.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Нищо не се случва ,някои хора минават няколко пъти едно ниво.За мен е напълно безмислено , просто трябва да се работи с енергията .

# 33
  • Мнения: 1 305
Здравейте дами,
Имам питане и се надявам някой да ми отговори :
От 10.03 съм инициирана първо ниво и започнах да си правя сеансите...само че вече три дни пропускам ( не последователно).
Единия ден с е прибрах от работа в 11 вечерта, другия път бях на интервенция...третия път заспах още в началото ...
Когато мине 21 дневния период на всекидневни сеанси , нямам намерение да ги прекъсвам защото ми носят много радост , но тези три пропуска много ли са фатални? Гузно ми е на душата, моля за мнение...

Още едно питане :в материалите ,които ми дадоха по този начин се позиционират ръцете в задната част на тялото , ала ми е силно дискомфортна 15 позиция, както и 17... 🤦♀
Гледах ,че има и други варианти на позициите, например ето тази , която е отпред и отзад едновременно].             мога ли да ги заменя или са си строго определени и не търпят промяна?

Последно: какви са думичките , с които активирате енергията, освен изречението “нека енергията на Рейки да премине през моето тяло за мое най-висше благо и добро” ? Някак малко ми се струва...


Предварително благодаря на отзовалите се, всеки отговор ще ми бъде от полза.

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 14:21 от Serendipity*

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Здравей и честито за инициацията.Рейки е магия !
Не са фатални пропуските на сеансите ,не го мисли .Ако си много изморена може да активираш Рейки и да си сложиш ръцете на 3и 4 та чакра с намерението Рейки да тече през теб ,колкото имаш нужда.Сутрин благодариш на Рейки
За активацията важно е намерението , аз си казвам" Благодаря ти Рейки, че съм твой канал и имам възможност да лекувам.. моля Рейки да се активира и да лекува еди си какво .. .това което искам в името на най-висше добро"
Позициите аз правя само отпред по чакрите -очи, слепоочия ,отзад на главата, тил и чело, уши, врат, сърдечна чакра, слънчев сплит, втора и първа .На първа чакра имам намерение Рейки да ме заземи.

# 35
  • Мнения: 1 305
Здравей и честито за инициацията.Рейки е магия !
Не са фатални пропуските на сеансите ,не го мисли .Ако си много изморена може да активираш Рейки и да си сложиш ръцете на 3и 4 та чакра с намерението Рейки да тече през теб ,колкото имаш нужда.Сутрин благодариш на Рейки
За активацията важно е намерението , аз си казвам" Благодаря ти Рейки, че съм твой канал и имам възможност да лекувам.. моля Рейки да се активира и да лекува еди си какво .. .това което искам в името на най-висше добро"
Позициите аз правя само отпред по чакрите -очи, слепоочия ,отзад на главата, тил и чело, уши, врат, сърдечна чакра, слънчев сплит, втора и първа .На първа чакра имам намерение Рейки да ме заземи.
niditop3,  много, много ти благодаря эа отговорите!
ще си ги интегрирам в сеансите...😊


Спокойна вечер!

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
За нищо Blush
Успех в практикуването !

# 37
  • Мнения: 192
Здравейте! Попаднах на темата, търсейки отговор на подобно питане като зададеното от Serendipity*. Бях инициирана в Рейки I-во ниво преди месец. С учителя се запознах предния ден преди посвещаването. Моя близка ми го препоръча и ме записа за посвещаване заедно с нея. След като ме инициира, си поговорихме малко и оттогава не съм го виждала или чувала.
По време на инициацията не почувствах нищо, както и след това. Мастерът ми каза, че ще последва 20-дневно изчистване и ще чувствам дискомфорт от различен характер, но не почувствах нищо по-различно от обикновено. Същият ден ми се гадеше доста по време на дълъг път, но след това нищо.
Не бях добре запозната с Рейки преди сеанса и, като че ли, така си и тръгнах от там. Всичко, което научих, беше от няколко листа, които получих от него и от тогава го прилагам така. Истината е, че първите няколко дена си правех сеанс всеки ден, след това разредих, поради липса на време и подходяща обстановка, а напоследък си правя веднъж на няколко дена. Знам, че няма никаква опасност или вреда от Рейки, но се чудя дали не греша някъде. Знам, че енергиятя се засилва с практиката в началото, но.. аз изгубила ли съм я като не съм практикувала всеки ден? И тя отслабва ли с непрактикуване? Сигурно въпросите ми са много глупави..
Не усещам нищо по време на сеансите. Не видях и особена промяна в живота или в мисленето си за този месец. Ще съм благодарна, ако получа нясоки.
И също така не знам дали правя самия сеанс правилно. Правя го легнала, в пълна тишина, със слушалки в ушите. Слушам една мелодия в YouTube със звънче на всеки три минути, за да сменям положението на ръцете. Започвам с молитвена поза и благодаря за Рейки и за помощта, която ми оказва (буквално казвам това) и местя ръцете на очите, след това - слепоочията, темето, гърлото, щитовидната жлеза, гърдите, слънчевия сплит, корема и завършвам с яйчниците, че там имам проблем. Накрая отново отправям същата благодарност. Всичко трае около 30-32 минути. Бихте ли споделили вие как правите сеанс?

# 38
  • Мнения: 223
Здравейте! Попаднах на темата, търсейки отговор на подобно питане като зададеното от Serendipity*. Бях инициирана в Рейки I-во ниво преди месец. С учителя се запознах предния ден преди посвещаването. Моя близка ми го препоръча и ме записа за посвещаване заедно с нея. След като ме инициира, си поговорихме малко и оттогава не съм го виждала или чувала.
По време на инициацията не почувствах нищо, както и след това. Мастерът ми каза, че ще последва 20-дневно изчистване и ще чувствам дискомфорт от различен характер, но не почувствах нищо по-различно от обикновено. Същият ден ми се гадеше доста по време на дълъг път, но след това нищо.
Не бях добре запозната с Рейки преди сеанса и, като че ли, така си и тръгнах от там. Всичко, което научих, беше от няколко листа, които получих от него и от тогава го прилагам така. Истината е, че първите няколко дена си правех сеанс всеки ден, след това разредих, поради липса на време и подходяща обстановка, а напоследък си правя веднъж на няколко дена. Знам, че няма никаква опасност или вреда от Рейки, но се чудя дали не греша някъде. Знам, че енергиятя се засилва с практиката в началото, но.. аз изгубила ли съм я като не съм практикувала всеки ден? И тя отслабва ли с непрактикуване? Сигурно въпросите ми са много глупави..
Не усещам нищо по време на сеансите. Не видях и особена промяна в живота или в мисленето си за този месец. Ще съм благодарна, ако получа нясоки.
И също така не знам дали правя самия сеанс правилно. Правя го легнала, в пълна тишина, със слушалки в ушите. Слушам една мелодия в YouTube със звънче на всеки три минути, за да сменям положението на ръцете. Започвам с молитвена поза и благодаря за Рейки и за помощта, която ми оказва (буквално казвам това) и местя ръцете на очите, след това - слепоочията, темето, гърлото, щитовидната жлеза, гърдите, слънчевия сплит, корема и завършвам с яйчниците, че там имам проблем. Накрая отново отправям същата благодарност. Всичко трае около 30-32 минути. Бихте ли споделили вие как правите сеанс?
Същото и при мен. Инициацията ми беше 2015 лятото. Нищо не чувствам и до днес. Най-глупаво похарчените ми 60 лева. Колкото повече минава времето, толкова по-абсурдно ми изглежда това нещо. И ме е срам от себе си, жена на средна възраст да се излагам така. Сега бих си купила с тия пари качествени ботуши и да ходя 3 зими поне с тях.

# 39
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Относно това, че нищо не чувствате: В книгата си Рейки за цял живот авторът Пенелопи Куест споделя, че също не чувства нищо, когато прави Рейки на себе си. Според нея усещането се появява с опита, когато се прави Рейки на други хора.

# 40
  • Мнения: 223
Относно това, че нищо не чувствате: В книгата си Рейки за цял живот авторът Пенелопи Куест споделя, че също не чувства нищо, когато прави Рейки на себе си. Според нея усещането се появява с опита, когато се прави Рейки на други хора.
Доколкото си спомням, за да даваш на други хора, трябва да вземеш второ ниво. Хитро са измислили пирамидата. Значи отчаяният човек да прочете, че и въпросната авторка е нямала усещания на първо ниво и да се изръси и за второ. Мастер да си. Моята редовно пътува по света, чак до Бали стига. Ама не е луд ядящия баницата. Опичайте си акъла.

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
За да даваш Рейки на друг човек не е необходимо второ ниво. Второ ниво е за Рейки от разстояние. Авторката е мастер и когато прави Рейки на себе си, няма усещане, т.е. не зависи от нивото.

Никой никого не кара насила да получи инициация или да практикува Рейки. Това е изцяло на добра воля и по собствено желание. Явно Рейки не е било за Вас.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Съжалявам ,че сте се разочаровали.Но Рейки винаги работи независимо дали усещаме или не.Въпросът е да се практикува и да не чакаме като с вълшебна пръчка всичко да ни се оправи.Рейки помага да осъзнаем кое да променим в себе си, за да сме в баланс със всичко ,дали ще го направим или не ,ние решаваме .Трябва и вяра във Всичко което е! Иначе няма смисъл ,убеждавам се че не за всеки е подходяща Рейки .Защото много хора не могат да оценят дара на Рейки !

# 43
  • Мнения: 1 305
При мен определено имаше энаци эа промяна.
И със сигурност имам усещания след инициацията, а и по време на сеансите, които си правя.
Нова съм в енергията Рейки, но эа мен това е най -хубавия подарък, които съм си правила. Эа първи път осъществявам  толкова освежаваща връэка със себе си по време на сеанса.. Много силна и дългопродължила болка в шията ми просто си отиде тихичко ,(  а лекарите ми иэписваха силни лекарства эа нея, както и антидепресанти Simple Smile и ме товареха с модерни диагноэи )

Пирамида в Рейки не виждам. Инициираха ме срещу символична сума  , а сеансите ми удома са ми беэплатни..😊

bissera, според мен си продължавай със сеансите, не се откаэвай.
Обаче эабеляэвам раэминаване ( не энам доколко е важно) : при мен сеанса е около час и малко..20 поэиции, по 3 ми ути эадържам ръцете.
А ти каэваш 30 минути , ами малко ми се вижда..
Аэ эапочнах да чета книгата " Духът на Рейки" . Има я в Спирала, можеш да си я свалиш.
Ако науча още нещо , ще ти пиша..


# 44
  • Мнения: 192
При мен определено имаше энаци эа промяна.
И със сигурност имам усещания след инициацията, а и по време на сеансите, които си правя.
Нова съм в енергията Рейки, но эа мен това е най -хубавия подарък, които съм си правила. Эа първи път осъществявам  толкова освежаваща връэка със себе си по време на сеанса.. Много силна и дългопродължила болка в шията ми просто си отиде тихичко ,(  а лекарите ми иэписваха силни лекарства эа нея, както и антидепресанти Simple Smile и ме товареха с модерни диагноэи )

Пирамида в Рейки не виждам. Инициираха ме срещу символична сума  , а сеансите ми удома са ми беэплатни..😊

bissera, според мен си продължавай със сеансите, не се откаэвай.
Обаче эабеляэвам раэминаване ( не энам доколко е важно) : при мен сеанса е около час и малко..20 поэиции, по 3 ми ути эадържам ръцете.
А ти каэваш 30 минути , ами малко ми се вижда..
Аэ эапочнах да чета книгата " Духът на Рейки" . Има я в Спирала, можеш да си я свалиш.
Ако науча още нещо , ще ти пиша..

Много благодаря! Ще намеря тази книга и ще я прочета. Би ли споделила позициите, които правиш ти? Моят учител ми обясни, че е напълно достатъчно да въздействам на всички чакри по време на сеанса, но аз си добавям от мен още 2-3 проблемни места.

# 45
  • Мнения: 416
Здравейте! Попаднах на темата, търсейки отговор на подобно питане като зададеното от Serendipity*. Бях инициирана в Рейки I-во ниво преди месец. С учителя се запознах предния ден преди посвещаването. Моя близка ми го препоръча и ме записа за посвещаване заедно с нея. След като ме инициира, си поговорихме малко и оттогава не съм го виждала или чувала.
По време на инициацията не почувствах нищо, както и след това. Мастерът ми каза, че ще последва 20-дневно изчистване и ще чувствам дискомфорт от различен характер, но не почувствах нищо по-различно от обикновено. Същият ден ми се гадеше доста по време на дълъг път, но след това нищо.
Не бях добре запозната с Рейки преди сеанса и, като че ли, така си и тръгнах от там. Всичко, което научих, беше от няколко листа, които получих от него и от тогава го прилагам така. Истината е, че първите няколко дена си правех сеанс всеки ден, след това разредих, поради липса на време и подходяща обстановка, а напоследък си правя веднъж на няколко дена. Знам, че няма никаква опасност или вреда от Рейки, но се чудя дали не греша някъде. Знам, че енергиятя се засилва с практиката в началото, но.. аз изгубила ли съм я като не съм практикувала всеки ден? И тя отслабва ли с непрактикуване? Сигурно въпросите ми са много глупави..
Не усещам нищо по време на сеансите. Не видях и особена промяна в живота или в мисленето си за този месец. Ще съм благодарна, ако получа нясоки.
И също така не знам дали правя самия сеанс правилно. Правя го легнала, в пълна тишина, със слушалки в ушите. Слушам една мелодия в YouTube със звънче на всеки три минути, за да сменям положението на ръцете. Започвам с молитвена поза и благодаря за Рейки и за помощта, която ми оказва (буквално казвам това) и местя ръцете на очите, след това - слепоочията, темето, гърлото, щитовидната жлеза, гърдите, слънчевия сплит, корема и завършвам с яйчниците, че там имам проблем. Накрая отново отправям същата благодарност. Всичко трае около 30-32 минути. Бихте ли споделили вие как правите сеанс?
Същото и при мен. Инициацията ми беше 2015 лятото. Нищо не чувствам и до днес. Най-глупаво похарчените ми 60 лева. Колкото повече минава времето, толкова по-абсурдно ми изглежда това нещо. И ме е срам от себе си, жена на средна възраст да се излагам така. Сега бих си купила с тия пари качествени ботуши и да ходя 3 зими поне с тях.
съжалявам, че при вас не се е получило. Дори не знам как е възможно да не се получи. Аз пък бях толкова впечатлена, че взех трите нива за 4 месеца и направих настройка на сина ми и на мъжа ми. И при двамата се пилучи

# 46
  • Мнения: 2 988
Много хора не успяват да развият усещане за енергията не само в началото, но и дълги години по-късно и това често се явява голямо предизвикателство за тях. Да повярват на нещо без да могат да го “видят” или “пипнат” е нормално в началото да се стига до сравнения за по-голямата полезност на чифт обувки и да си слагаме спирачки преди да сме видяли каквато и да е полза. Ако се практикува редовно и се наблюдава безпристрастно ефекта от прилагането на енергията може да се компенсира в някаква степен липсата на усещане. Иначе най-верния отговор който беше даден е че не му е било още времето на човека за това. Може би на по-късен етап. Инициации се правят дори безплатно и символичната сума която сте платили вече няма нищо общо с парите искани за това в средата на миналия век от над $10хил. Преди 20г. само първо ниво Сейким ми струваше над $500, а за всичко останало след това не искам и да споменавам.

# 47
  • Мнения: 1 305
При мен определено имаше энаци эа промяна.
И със сигурност имам усещания след инициацията, а и по време на сеансите, които си правя.
Нова съм в енергията Рейки, но эа мен това е най -хубавия подарък, които съм си правила. Эа първи път осъществявам  толкова освежаваща връэка със себе си по време на сеанса.. Много силна и дългопродължила болка в шията ми просто си отиде тихичко ,(  а лекарите ми иэписваха силни лекарства эа нея, както и антидепресанти Simple Smile и ме товареха с модерни диагноэи )

Пирамида в Рейки не виждам. Инициираха ме срещу символична сума  , а сеансите ми удома са ми беэплатни..😊

bissera, според мен си продължавай със сеансите, не се откаэвай.
Обаче эабеляэвам раэминаване ( не энам доколко е важно) : при мен сеанса е около час и малко..20 поэиции, по 3 ми ути эадържам ръцете.
А ти каэваш 30 минути , ами малко ми се вижда..
Аэ эапочнах да чета книгата " Духът на Рейки" . Има я в Спирала, можеш да си я свалиш.
Ако науча още нещо , ще ти пиша..

Много благодаря! Ще намеря тази книга и ще я прочета. Би ли споделила позициите, които правиш ти? Моят учител ми обясни, че е напълно достатъчно да въздействам на всички чакри по време на сеанса, но аз си добавям от мен още 2-3 проблемни места.

Аз също си добавям позиция на мястото , където ми беше силната болка, не ми се вярва да е нередно, но пък и аз тепърва се уча. Със сигурност не съм напреднала много, защото не се ориентирам добре :

Ето днес например , имах силно неприятни усещания от раз : както си стоях кротко на работа започнах да виждам едни големи петна, все едно съм си светела в очите с фенерче , след няколко минути усещането леко се смени : в периферията на очите ми сякаш имаше мараня..( дори не мога да го обясня правдоподобно Simple Smile) .
Това усещане ми се е случвало няколко пъти  през две, три години ,  но аз порядъчно се паникьосах . Веднага ми се прииска да активизирам Рейки, ама така се бях вторачила в страха , че изобщо не знаех какво да правя.
 Обадих се на моя  близка, която е минала и второ ниво и тя веднага се свърза с мен. Бързо ми преминаха усещанията , след което тя ми се обади , за да ми каже какво е усетила ( дори беше усетила , че доста съм се движила по време на сеанса ) . На мен наистина ми олекна много бързо, а по принцип аз умея да задълбавам неразположенията си и ги хиперболизирам до драматични размери Simple Smile
Остана ми болка в главата ( което ме води към идеята за мигрена ) , а сега когато си направих целия сеанс , мина, всичко ми мина, светна ми направо в душата .

Рейки е магия! Продължавам да се убеждавм в действието й !

# 48
  • Мнения: 192
Благородно завиждам на хора като Вас, които споделят за такава промяна и помощ от страна на Рейки (а те са много)! Точно поради тази причина стигнах до желанието да използвам Енергията - често чувствам физически дискомфорт от различно естество, силноемоционална съм и задържам емоциите си, имам проблемни отношения с близките си, имам нужда да се отърся от минали събития и да огранича страховете за бъдещето, несигурността си. А така силно вярвах, че ще ми помогне.. Отворена съм за алтернативни практики. Практикувам йога, дишане и медитация и бях във възторг, когато открих Рейки. И още не съм се отказала от нея. Просто се надявам и тя да ме открие!

# 49
  • Мнения: 22
Здравейте, дали може някой да ми препоръча добър рейки учител или курс в София за първо ниво? От години усещам енергия и топлина в ръцете си, но тогава нищо не бях чувала за рейки и нямах обяснение за тези усещания. След като научих за тази система ми се иска да мина обучение и да разбера дали е за мен и мога ли да използвам тази енергия по ползотворен начин.

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
При Рейки учителят сам ще се появи.Ще го усетите...иначе е пълно с мастъри отвсякъде.Бъдете готова да забелязвате знаците .
Успех!

# 51
  • Мнения: 2 988
През всеки човек непрекъснато протича жизнена енергия, която би могла да бъде ползвана точно както Рейки и подобни. При едни хора е по-малко, при други повече, а при някои в изобилие. Ако сте забелязали когато си ударите коляното например как инстинктивно се хващате с двете ръце за мястото на болката. Това е начин да насочите повече жизнена енергия към проблемен участък за намаляване на болката и по-бързо възстановяване. Не е добра идея да се ползва собствената жизнена енергия за други хора както правят екстрасенсите например защото води до изтощаване и нужда от възстановяване. За разлика от всичко това Рейки е допълнителен канал за енергия, който се активира от Рейки учител (или по-висше създание) и може да се ползва по подобен начин както собствената ни енергия, но с много по-голям интензитет ако ни е нужно без да ни изтощава. Дали ще имате усещания в ръцете или не е отделен въпрос. Индивидуално е и не е задължително за успешната работа с енергията. Исках да направя тези уточнения за да не бъркате усещанията за топлина в ръцете които всички имаме с активирането на допълнителни канали за енергия като Рейки например.

# 52
  • Мнения: 12 473
Да, и аз имам нужда от учител.
Предният много ме разочарова..(

# 53
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен! От миналата есен познавам уникалните възможности на рейки енергията. От пролетта имам второ ниво. Единствено не мога да се справя с горещите вълни. От 5 месеца нямам цикъл и тези вълни с изпотявания са ужасни. Ако някой има опит с това, моля за съвет.

# 54
  • Мнения: 2 988
На ваше място бих се консултирал незабавно с лекар. Очистващия период след първата инициация отдавна би трябвало да е преминал с всички евентуални симптоми на дискомфорт. Когато се работи с енергията може да има, може и да няма усещания, но резултата е връщане към цялостна хармония и енергиен баланс, а не дискомфорт и здравословни проблеми. Когато не се работи с енергията обикновено нещата постепенно с времето вървят към влошаване точно както е било преди първата инициация. Естествено винаги има индивидуални (очистващи) реакции на всеки човек към енергията (най-вече когато нещата са били доста зле в началото) и са възможни и някакви по-рядко срещани аномалии, но вашия случай не ми изглежда такъв и бих потърсил медицинска помощ.

# 55
  • Мнения: 2
Може би не бях разбрана правилно. Периода на изчистване отдавна мина. При всякакви емоционални и физически дискомфорт рейки ми е помагала да се справя. Забравих какво е хапче за глава и не само. В случая с менопаузата обаче ефект няма. Затова, ако някой се е справил с помоща на рейки енергията, моля да сподели!

# 56
  • Мнения: 2 988
Да, не съм ви разбрал правилно за това(вероятно защото съм мъж). Останах с погрешното впечатление, че случилото се е в резултат от работата с енергията, което щеше да е много обезпокоително.

# 57
  • Мнения: 1
Здравейте. Моята молба е, ако може някой да ми препоръча учител за иницииране на рейки в Пловдив. Има много мнения по въпроса, някои смятат, че учителят сам ще те намери /при мен е трудно, защото никой в моята среда не се занимава с това/, други, че няма значение кой ще го направи, но за мен е важно да е някой, който не приема рейки за бизнес. Предварително ви благодаря.

# 58
  • Мнения: 23
Здравейте, може ли да се овладее рейки без учител?

# 59
  • Мнения: 2 988
Може. Въпреки, че традиционно е нужна поне инициацията в Рейки да бъде извършена от мастър то усвояването на работата с енергията може да стане самостоятелно и без учител. Дори има възможности за самоинициация, безплатни дистанционни инициации онлайн, аудио инициации и т.н. неизискващи мастър/учител. Търсете и ще намерите всякакви други алтернативи.

# 60
  • Мнения: 1 305
Здравейте и от мен
 Моля, дайте ми идеи как да използвам Рейки в ежедневния си живот.

Като чета информацията , до която се доккосвам , Рейки ми изглежда нещо съвсем естествено и няма нужда от подробни ритуали , а само да се обърна към енергията, за да потече прз храната и напитката ми ( например).
 Друг път , обаче си мисля , че има нужда от точно определени действия или думички , за да се случат нещата.
 
И така ми се иска всеки ден да каня Рейки в живота си, ала не съм сигурна , че правилно върша нещата и не знам дали процесът ще тече.
Например ми стои в главата , че трябва да си правя цял сеанс от час и нещо , като преди това разчистя пространството , в което се намирам, паля ароматна свещ, пускам музика и стоя в тъмна и необезпокоявана стая ( дори предупреждавам мъжа ми да стои тихо в другата стая)
Отнема време и ми се струва прекалено изискващо. Задължителни ли са всички тези подробности или моята мастърка така ми ги е наложила от собствената си интерпретация?

Струва ми се , че нещата могат и с лекота да се случват
Моля за разяснения Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 00:08 от Serendipity*

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
При Рейки няма нищо задължително и си се случват с лекота нещата.Няма нужда от тези приготовления ,за да тече енергията.Нужно е само намерението да я използваме.Не са необходими специални думи и т.н .Всичко това го правим за наше убеждение .
Рейки си тече понякога без да искаме да активираме, ако имаме нужда , колкото повече лекота и свобода толкова по-добре.
Всички тези ритуали ги правя ако имам възможност и да се" поглезя", но не и ежедневно.
Аз в началото също бях така със специални подготовки...все едно Рейки ще се пропилее напразно , ако не я използвам правилно ,което е голяма заблуда .
Hug Успех

# 62
  • Мнения: 416
Здравейте, може ли да се овладее рейки без учител?
не

# 63
  • Мнения: 4
 Здравейте. Може ли някой да ми поясни едно чудене. Ако имам опасения, че някой е направил магия на съпругът ми, която засяга отношенията ни. Възможно ли е с рейки енергията да се изчисти, хармонизира. Етично мога ли да правя рейки сеанс без негово знание с цел изчистване чуждо влияние, ако има такова? Благодаря ви.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
С кое ниво Рейки сте?С второ може да работите върху ситуация, за да се подобрят отношенията ви.Когато човек има силна вяра, магията няма сила.Работете за засилване на вярата ви.Има символ в Рейки, който е за изчистване на такива въздействия , но нямам опит, за да споделя.
Не е редно да пращаме енергия на човек без негово съгласие!

# 65
  • Мнения: 2 988
Разговаряйте със съпруга си, изяснете всички недоразумения и проблеми между вас преди да си внушавате, че има външно негативно енергийно въздействие, което е доста по-рядък случай. Ако видите, че се държи съвършено неадекватно спрямо както го познавате или изобщо избягва разговор по възникващите проблеми между вас тогава вече може да проверите дали има наличие на външно вмешателство за да бъде отстранено. Със или без негово знание също можете да изпращате Рейки към ситуацията с цел да бъде разрешена по най-добрия начин за всички и без вреда за никого, но според мен това ще е временно облекчаване на симптомите в случай на действаща негативна програма. Всичко е енергия, например храната също е енергия, може да бъде както лекарство така и отрова и няма значение дали изобщо вярваме в съществуването на отрови то поглъщането на такава може да се окаже пагубно. В дуалистичния свят в който живеем всяко нещо съществува в двете крайности и с всички нюанси между тях. За съжаление няма как да вярваме, че съществува само лечебна енергия, а да не съществува и такава, която ни унищожава. Никой от пострадалите от силно радиационно облъчване например не се е спасил само с вяра. Наличието на Киприянови и други молитви потвърждава съществуването на целенасочени пагубни външни въздействия(дори и да не се категоризират като магия), които първо трябва да бъдат неутрализирани и после да се прави възстановяване на щетите където вече Рейки може да е от полза.
Надявам се, че недоразуменията между вас са от натрупано премълчаване и ненавременно изясняване на нормално възникващи проблеми в семейството и с околните и изпращане на Рейки към ситуацията би спомогнало за нейното постепенно разрешаване.

# 66
  • Мнения: 240
  Здравейте, някой прави ли рейки от разстояние? Или познавате ли някой който прави? Може ли с рейки да се помогне за започване на желаната работа? Все съм на крачка и все не стават нещата. Всички отговори ще са ми от полза.
Благодаря!

# 67
  • Мнения: 2 988
В случая нещата са по-прости и може да се изпраща Рейки директно към написано желание. Ето един примерен шаблон в центъра на който можете да си напишете желанието за успешно намиране на желана работа и да му давате Рейки всеки ден по около 5 минути така както бихте го правили на човек до вас. Ако желанието ви е с голяма стойност за вас и е без вреда за никого би трябвало да се осъществи в значима степен достатъчно бързо.

# 68
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Етично мога ли да правя рейки сеанс без негово знание с цел изчистване чуждо влияние, ако има такова? Благодаря ви.

Една идея от мен: иди да ти пеят Киприянова молитва.
Аз с майка съм ходила преди време, защото баща ми много се промени. В църквата казахме, че е за него. После вкъщи прикадихме и пръскахме със светена вода.

# 69
  • Мнения: 417
Здравейте! Къде мога да намеря рейки ле4ител?

# 70
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В този под форум има тема за енергийна взаимопомощ. Там могат да ти пуснат рейки или ако държиш на реален сеанс да попиташ кой може да ти направи.

# 71
  • Мнения: 417
В тоцжзи под форум има тема за енергийна взаимопомощ. Там могат да ти пуснат рейки или ако държиш на реален сеанс да попиташ кой може да ти направи.

Благодаря!

# 72
  • Мнения: 16
Здравейте,
от скоро се занимавам с Рейки. Все още не съм получила инициация, защото не се чувствам готова. Рейки ми помага да изляза от депрсията и хипохондрията, която ме обзе през последните 6 месеца , след дълго ходене по лекари, симптом след симптом и т.н. Искам да кажа, че харесвам и имам доверие на мастерката си. Откакто започнах Рейки имам странни усещания. След всеки сеанс или общо взето през ден-два усещам различни симптоми. След първите 2 сеанса нямах усещания почти, но след 3-ия имах доста силни усещания. Тъй като лекувам стомашно -чревни проблеми, за което правих и колонскопия, а сега ми предстои и гастро , след 3-ия сеанс имах доста засилени гастритни симптоми, болки в кръста, гърба, кашлица, храчки, но без това да засегне общото ми състояние. Даниела, мастерката ми, ми каза че имам колит и наистина след 4-5 сеанс усещането за подуване на червото, което имах изчезна, просто усещах след всеки сеанс как излиза някаква тежест от там. Усещах и как енергията ми чисти постепенно червото-като почнеш от там и минеш през стомаха, после хранопровода и излиза под формата на храчки. А преди 2 дни ми се случи нещо много странно- работи върху стомашна чакра, там където има проблем и прибирайке се за у нас изведнъж ме прободе стомаха, имах чувството че все едно "родих" нещо през стомаха си, после болката премина към далака и и след 15 минутки всичко отмина. През нощта имах подобна болка в областта на черния дроб. Усещам понякога тежест в стомаха, където се предполага че имам гастрит според лекарката и тази тежест се качва нагоре към гърдите и после отхрачвам нещо и ми минава. Сега обаче имам едни симптоми, които ме притесняват. Усещах понякога след сеанс топла вълна или парене по единия крак, в другия понякога изтръпване, сега усещам парене, боцкане по тялото в различни части. Нормални ли са тези симптоми и това т.н. лечебна криза ли е? За всеки случай започнах да пия повече магнезий и , витамин Д и В комплекс, като мисля да посетя и невролог за всеки случай. Просто ми е странно, че откакто ходя на рейки-2-3 седмици вече, постоянно ми изникват нови симптоми- стомах, глава, сега това затопляне по тялото и боцкане. Иначе се чувствам доста добре, не ми е лошо, имам сили, не ми се вие свят, заредена съм и дейна съм, просто тези неприятни и странни усещания?

# 73
  • Мнения: 416
Нормално да усещаш неща в тялото си, дори е странно като нямаш инициация, явно си доста чувствителна.  Енергията те удря точно там , където имаш нужда.

# 74
  • Мнения: X
Здравейте, бременна съм и четох,че рейки е много хубаво по време на бременност.
Може ли някой да ме посъветва какво да направя с кого да се свържа?
Има Ли някой в темата от Стара Загора?

# 75
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Здравейте.
Да, аз съм от Стара Загора.
Рейки работи винаги в името на най-висше добро. Има много материали по темата Рейки. Не знам друго какво мога да кажа. Ако имате конкретни въпроси, ще се радвам да съм полезна.
Лека бременност желая

# 76
  • Мнения: 1 529
Здравейте.
Да, аз съм от Стара Загора.
Рейки работи винаги в името на най-висше добро. Има много материали по темата Рейки. Не знам друго какво мога да кажа. Ако имате конкретни въпроси, ще се радвам да съм полезна.
Лека бременност желая
Може ли да препоръчаш рейки терапевт в града? Никога не съм ходила и искам да пробвам.

# 77
  • Мнения: 1
Здравейте! Виждам, че скоро е писано и реших да потърся мнение от вас. В последните месеци имам ужасни болки в плешката. Минах през двама невролози, изследвания, терапия с лекарства и инжекции и никакво подобрение. Исках да попитам дали смятате, че рейки биха помогнали?

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Болките качват ли се към врата и главата?
Има ли цикличност? ( около или по време на овулация или цикъл)

Аз имах умопомрачаващи болки под костта на плешката по време на първата бременност.
Изпробвах: тейпинг, акупунктура и накрая ме пратиха на остеопат.
Според мен той ми пускаше рейки, защото само си държеше ръцете на мястото с болката.
След един сеанс спряха, появиха се месеци след това от носенето на бебето.

# 79
  • Мнения: 92
Здравейте.
В понеделник имам час за иницииране на Рейки.Предполагам това е първо ниво.Мастера с който говорих ми каза,че ще мога да ги прилагам върху себе си и хора от семейството.Четох за някакви 21 дни,но така и не разбрах за какво са и какво се прави през тези дни.Предполагам,че ще ми каже,но всякаква информация е добре дошла Simple Smile Също така как ще протече самото иницииране,думи или докосвания?Веднага ли след това ще мога да го прилагам?

# 80
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
В продължение на 21 дни всеки ден ще трябва да правите Рейки на себе си,  без да пропускате. Имайте го предвид, защото изисква време, не помня точно колко, но да речем около час всеки ден.

# 81
  • Мнения: 12 473
Минах инициация преди 10 дни. Казаха ми 21 дни да си пречиствам и хармонизирам чакрите само.

# 82
  • Мнения: 3
Здравейте, бих желала да попитам ако има мастери в групата. Имам 2ро ниво, но не практикувам от доста време. Преминавам през развод, имам 2 малки деца и съм бременна. Поради всички лични проблеми се чувствам доста затруднена дори да оформя намеренията си. Бихте ли ми казали върху какво е добре да работя и фактът че не усещам енергията вече нормално ли е? Благодаря ви предварително

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Може с Рейки второ ниво да работите върху ситуация, нещата ви да се разрешат по най -добрият начин. Иначе върху себе си си оравете Рейки с намерение да ви балансира и да сте заземена т. е да следвате своя житейски път . Да останете в центъра си . Няма значение какво чувствате. Рейки работи !Най-важна е чустотата на сърцето ... Вярвайте във своите духовни водачи, те ви подкрепят. Успех

# 84
  • Мнения: 2 988
Някой ползвал ли е Рейки като съпътстваща терапия при усложнения от корона вирус? Изпращам дистанционно лечебна енергия на роднина, който рязко се влоши и постъпи в болница на кислородно дишане с двустранна пневмония. Учудващо бързо успя да си върне сатурацията от 82 на 95 и вече се чувства по-добре, но понеже обратната връзка е много трудна ми е невъзможно да преценям дали и кое от всички неща които добавям е помогнало с нещо.

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Чудесно, браво! Не смятам , че има значение кое, важното е , че човека е добре.Това е водещото , другото е в нашите глави.

# 86
  • Мнения: 1 305
Чудесно е ,че сте отворили темата за корона вируса и Рейки.
Аз направо бях изключила тази опция. Така се бях вторачила навън :в хапчета, в следене на температурата и разни други прояви...
Благодаря за вдъхновението.

# 87
  • Мнения: 6 037
Здравейте, виждам че отдавна не е писано в темата, но ще се радвам ако някой ме ориентира в моята ситуация.
Миналата седмица бях на първи рейки сеанс. Реших се тъй като съм изпаднала в пълна дупка след 7-годишна неуспешна борба за детенце. Чувствам се блокирала от всякъде, в депресия и сякаш целия свят ме дразни и искам да избягам от него. Да не говорим, че нямам никаква енергия и сякаш съм вечно изморена.
Докато се провеждаше първия сеанс "виждах" появяващи се и изчезващи безформени петна в ярко жълто-зелено. В следващите 2 дни се чувствах по-енергична, но и ми се случиха разни неприятни неща вкл. и здравословно не се чувствах добре.
Седмица по-късно направих още една такава терапия и през голяма част от времето виждах нещо като бяло цвете, което се разтворя и свива. Дамата, която ми проведе сеанса каза, че може да съм видяла лотос. Тогава не включих, но сега виждам, че доста книги за рейки имат на кориците си лотос и определено това е цветето, което виждах докато бях със затворени очи. Каква е символиката и добър знак ли е това? Има ли нещо, което сама мога да правя, за да си подпомогна положението или щом не съм минала курс за иницииране не мога да си помогна сама? Въобще, всякакви съвети са добре дошли и благодаря предварително. Hug

# 88
  • Мнения: 2 988
Преди 20+ г. беше трудно, когато нямаше достатъчно информация и всичко се учеше директно от учителя. Сега информацията е на един клик разстояние. Нормално е да "виждаш" всякакви неща, когато се освобождават блокажи точно както е нормално и да няма никакви усещания. Не е нужно да се търси символика макар и понякога да има такава свързана с това, което се е освободило или е било хармонизирано/балансирано. Без инициация в поне първо ниво Рейки не е възможно да се използва тази енергия. Сеансите, които сте посетили са само използвана енергия Рейки върху вас за определено време. Това е нещо, което можете и сама да си правите след първата инициация. Рейки може много да ви помогне за изброените състояния, но може би ви е нужно и повече разходки в природата за разтоварване и зареждане с енергия, заедно с определени добавки като магнезий и витамин Б12 във връзка с липсващата енергия и безпричинна умора.

# 89
  • Мнения: 12 473
Яху,
Не съм съгласна, че само с инициация може да се ползва енергията.
Аз имам 2, а ММ нито една.
И същевременно той е с много мощна енергия (канал) и лекува, настройва, хармонизира и тн. другите.

# 90
  • Мнения: 2 988
Говорим само за енергия Рейки и в случая твърдението ми е вярно. Без отворен канал точно за тази енергия достъп до използването й няма. Иначе има други начини да се концентрира и използва жизнената енергия, която всички притежаваме и без инициация. Една такава система е Quantum-Touch. Съществуват хиляди енергийни системи със или без инициация или самоинициация и т.н.

# 91
  • Мнения: 6 037
Благодаря, ще потърся информация за тази система. Hug

# 92
  • Мнения: 192
Здравейте! Инициирана съм в 1-во ниво от две години. По време на първата година използвах енергията редовно (на ежедневна база). След това обаче рязко спрях- първоначално поради липса на време, а след това просто вече бях отвикнала. Бих искала да започна пак да си правя сеансите и опитах, но не усещам енергията. Възможно ли е каналът да се е затворил? Има ли как да проверя? Или трябва да получа нова инициация..?

# 93
  • Мнения: 2 988
Не сте изгубили инициацията. Продължете редовно да си правите сеансите и постепенно пак ще започнете да усещате енергията, ако и преди сте я усещали. Иначе е нормално и нищо да не се усеща. С времето при неизползване способностите да се канализира значима доза енергия намаляват, но с редовното ползване отново способностите ни се възстановяват. Не пречи и да се повтори инициацията. Редовно съм повтарял върху себе си инициации в много системи и резултата е по-дълбоко активиране на пречистващия период и по-силно канализиране на енергията, което също може да се постигне с редовното й използване.

# 94
  • Мнения: 417
Здравейте! Почти нищо не разбирам по темата, но да попитам - има ли в рейки символи, които могат да се използват за усилване на нещо или за отслабване на нещо?

# 95
  • Мнения: X
В рейки има символи да.
Наскоро ми правиха сеанс изис сейким и резултата беше уау.
Има ли някой който владее рейки и сейким едновременно? Или е по-добре сейким само като по-висша енергия...
Още един въпрос.... можете ли да влизате в акаши?

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Аз работя с Рейки , Сейким и много други. Няма пречки да се комбинират различни енергийни системи.

# 97
  • Мнения: 417
Можете ли да ми препоръ4ате някой, работещ с рейки?

# 98
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте! Реших, че искам инициация в рейки. Отдавна ползвам леки Е. практики не редовно. Има толкова информация в нета, че се загубих. Препоръчайте ми добър учител, школа и аз не знам. Благодаря, предварително!

# 99
  • Мнения: 2
Здравейте! Попаднах на темата, търсейки отговор на подобно питане като зададеното от Serendipity*. Бях инициирана в Рейки I-во ниво преди месец. С учителя се запознах предния ден преди посвещаването. Моя близка ми го препоръча и ме записа за посвещаване заедно с нея. След като ме инициира, си поговорихме малко и оттогава не съм го виждала или чувала.
По време на инициацията не почувствах нищо, както и след това. Мастерът ми каза, че ще последва 20-дневно изчистване и ще чувствам дискомфорт от различен характер, но не почувствах нищо по-различно от обикновено. Същият ден ми се гадеше доста по време на дълъг път, но след това нищо.
Не бях добре запозната с Рейки преди сеанса и, като че ли, така си и тръгнах от там. Всичко, което научих, беше от няколко листа, които получих от него и от тогава го прилагам така. Истината е, че първите няколко дена си правех сеанс всеки ден, след това разредих, поради липса на време и подходяща обстановка, а напоследък си правя веднъж на няколко дена. Знам, че няма никаква опасност или вреда от Рейки, но се чудя дали не греша някъде. Знам, че енергиятя се засилва с практиката в началото, но.. аз изгубила ли съм я като не съм практикувала всеки ден? И тя отслабва ли с непрактикуване? Сигурно въпросите ми са много глупави..
Не усещам нищо по време на сеансите. Не видях и особена промяна в живота или в мисленето си за този месец. Ще съм благодарна, ако получа нясоки.
И също така не знам дали правя самия сеанс правилно. Правя го легнала, в пълна тишина, със слушалки в ушите. Слушам една мелодия в YouTube със звънче на всеки три минути, за да сменям положението на ръцете. Започвам с молитвена поза и благодаря за Рейки и за помощта, която ми оказва (буквално казвам това) и местя ръцете на очите, след това - слепоочията, темето, гърлото, щитовидната жлеза, гърдите, слънчевия сплит, корема и завършвам с яйчниците, че там имам проблем. Накрая отново отправям същата благодарност. Всичко трае около 30-32 минути. Бихте ли споделили вие как правите сеанс?
Същото и при мен. Инициацията ми беше 2015 лятото. Нищо не чувствам и до днес. Най-глупаво похарчените ми 60 лева. Колкото повече минава времето, толкова по-абсурдно ми изглежда това нещо. И ме е срам от себе си, жена на средна възраст да се излагам така. Сега бих си купила с тия пари качествени ботуши и да ходя 3 зими поне с тях.
съжалявам, че при вас не се е получило. Дори не знам как е възможно да не се получи. Аз пък бях толкова впечатлена, че взех трите нива за 4 месеца и направих настройка на сина ми и на мъжа ми. И при двамата се пилучи

Здравейте,

Инициирана съм в Рейки 2ра степен от 15 години и искам да споделя колко съм щастлива за този мой избор.
От личен опит искам да ви уверя, че силата на Рейки енергията се открива на човек реално след иницияцията във втора степен - първа степен е като "встъпление", като начин човек да се запознае с енергията, да започне да я усеща, преди да бъде въведен в потока на Рейки Втора степен, където енергията е десетки пъти по-силна.
И аз след инициациите за първа степен, в самото начало не усещах потока на енергия. Единственото, което усещах веднага след инициирането тогава беше затоплянето на дланите на ръцете и на някои позиции - усещането като намагнетизиране на тях. Тогава бях на 19 години, бях страшно ентусиазирана, имах страхотна нужда от лечението с Рейки, защото страдах от мигрена, а и се чувствах натоварена от хората, с които ми се налагаше да прекарвам ежедневието си, и реално почти всяка вечер си правех поне половин часов сеанс, чрез който не само се зареждах с енергията (все едно си зареждах батериите), но и медитираш - слушам Рейки музика на слушалки - звуците са хем отпускани, хем лечебни. Задължително си балансирам и чакрите, защото, поне при мен, и до ден днешен това ми е толкова нужно, почти всяка вечер усещам нуждата на тялото ми за балансиране на чакрите. Ние сме в един постоянен обмен на енергия с хората около нас и затова възникват такива нужди от енергийно зареждане и балансиране почти всеки ден.
Рейки Първа степен ми помогна много в този период - тогава, заради работата ми и стреса, ежедневието ми беше много тежко, и Рейки сеансите вечер ми бяха от изключителна полза да запазя здравето си и психиката. Тогава бях на 20 години.

Инициирах се в Рейки Втора степен година и половина след Първа степен, стана импулсивно, явно имах вече нужда от това. И няма да забравя този прекрасен слънчев мартенски ден, в който се Инициирах във Втора степен - буквално не съм изпитвала през живота си по-силна и толкова хубава енергия, както тогава - въпреки редовните ми сеанси с Първа степен през изминалата една година и половина, явно бях натрупала много тежък "багаж" в енергийните си полета и силната инициация във втора степен за един час като след премахване на тапа от запушем канал, освободи цялото наслагване на отрицателни емоции от енергийните ми полета. Естествено, пречистването трая и две - три седмици след това, но този първи час непосредствено след иницияцията, беше толкова интензивен и освобождаващ - аз преминах през така наречения ефект на махалото - плаках 10 минути и след това ми беше толкова хубаво, че трябваше от сърце с радост да се смея - буквално всичко тогава ми носеше радост - все едно съм се върнала от онзи свят, дава ми се втори шанс за живот тук, и си много щастлив и радостен и от най-малките неща. Няколко дена се чувствах прекрасно, все едно летях в облаците.
Няма да забравя никога силната енергия при инициацията ми във Втора степен - това няма как да се случи чрез внушение  още повече, че самата инициация трае не повече от 10 минути, през които ти стоиш със затворени очи и Рейки Мастерът извършва енергийния ритуал около теб, без да ти говори на глас или да ти внушава нещо чрез говорене (както е при хипноза например). Не пиеш и никакви напитки, че да си мислиш, че си приел опиат.
Бях на 21 години тогава - все още не бях така обременена от живота и за някъде месец, след силната енергия на инициацията и отново ежедневни сеанси най-вече върху мен самата, на които се упражнявах и с боравенето с трите мантри, които се вграждат в енергийното ни тяло от Рейки Мастера по време на инициацията за Втора степен, животът ми се промени, защото аз се промених точно благодарение на тези три мантри и Втора степен Рейки - мантрите помагат да се работи и с подсъзнанието на човека и точно така се променят постепенно и балансирано самото мислене на човека  и именно това променя и живота на човека към добро.
Спрях да излизам с мъже, които не ме ценяха, и със следващите ми трима приятеля успявахме да изградим стабилна и сериозна връзка, те ме обожаваха и носеха на ръце и мисля, че и на тях им харесваше това, което аз им давах. Но с течение на времето пътищата ни се разделяха и ние приключваме връзката доброволно и с добри чувства и от двете страни, без грозни и разрушителни сцени. А и тогава бях още на 21 години, предстоеше ми следване.
В момента съм щастливо омъжена жена с мъж, с когото сме заедно от 13 години, който все още ме обожава и "носи на ръце".
Искам само да ви обясня, че е нормално в началото да не усещате Рейки енергията, много малко хора са толкова чувствителни, че да я усещат по време на сеанс, но това не означава, че тя не тече.
Истинската сила на Рейки се открива във Втора степен, затова ви съветвам поне половин година да си правите редовно на себе си и на други, които искат, сеанс, за да развиете чувствителността към енергията, Д-р Микао Усуи е тренирал своите ученици в това да усещат различните симптоми в дланите на ръцете по време на сеанс и така да анализират какъв е здравословният проблем на Човека на съответното място в зависимост от това дали ръцете се загряват, охлаждат, намагнетизират на дланите и т. н. За това е нужна практика.

Трябва да измине известен период от време след иницииране в Първа степен, преди да се пристъпи и към Втора, защото там енергийният поток по време на инициацията е много мощен и човек трябва да бъде в състояние да го "поеме", да бъде готов за това.
Много съм щастлива, че тръгнах по пътя на Рейки - предстои ми да се инициирам за Рейки Мастер и много искам да продължа и с Каруна Рейки, където ще мога да боравя с допълнителни мантри, една от които е и за зареждане и лекуване на нашата планета Земя, която има невероятно голяма нужда от лечители в момента.

Желая хармония, красота и здраве на всички, тръгнали по този път ❤️

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Аз също мисля, че няма как да не се получи настройката. По- вероятно да съе нямали търпение да получите усещания. Те са много индивидуални и трябва ежедневна практика .Рейки работи при всеки различно , зависи кой колко е отдаден. Аз имам над 20 настройки в различни системи и знам , че всяка дава по нещичко .Мастър Рейки съм и знам как се случват настройките, дори и мастъра е само проводник на енергията, била съм свидетел на най- различни ситуации по време на настройка . Винаги е различно и единственото важно в този процес е чистото намерение на получаващия и даващия надтройка. Проблем е също , че някои учители с цел да превличат ученици обещават чудеса. Това също е много индивидуално и е безотговорно да даваш такива нереалистични очаквания… Най - вече се иска разбиране на това какво се случва и какви са възможностите на работата с Рейки.

# 101
  • Мнения: 2
Здравейте, виждам че отдавна не е писано в темата, но ще се радвам ако някой ме ориентира в моята ситуация.
Миналата седмица бях на първи рейки сеанс. Реших се тъй като съм изпаднала в пълна дупка след 7-годишна неуспешна борба за детенце. Чувствам се блокирала от всякъде, в депресия и сякаш целия свят ме дразни и искам да избягам от него. Да не говорим, че нямам никаква енергия и сякаш съм вечно изморена.
Докато се провеждаше първия сеанс "виждах" появяващи се и изчезващи безформени петна в ярко жълто-зелено. В следващите 2 дни се чувствах по-енергична, но и ми се случиха разни неприятни неща вкл. и здравословно не се чувствах добре.
Седмица по-късно направих още една такава терапия и през голяма част от времето виждах нещо като бяло цвете, което се разтворя и свива. Дамата, която ми проведе сеанса каза, че може да съм видяла лотос. Тогава не включих, но сега виждам, че доста книги за рейки имат на кориците си лотос и определено това е цветето, което виждах докато бях със затворени очи. Каква е символиката и добър знак ли е това? Има ли нещо, което сама мога да правя, за да си подпомогна положението или щом не съм минала курс за иницииране не мога да си помогна сама? Въобще, всякакви съвети са добре дошли и благодаря предварително. Hug

Здравей, бях попаднала преди време на американски форум, където една жена разказваше за трудния си път с неуспешни ин-витро процедури.
Тя имаше проблеми с производството на качествени и годни за оплождане и зачеване яйцеклетки.
Тя описа подробно как ѝ са се увеличили двойно или тройно количеството на годни яйцеклетки след ежедневно посещение на сеанси при Рейки - терапевт за определен период от време. Честно казано, не съм следила дали впоследствие е имала успешна бременност (дано!) , но ежедневните Рейки сеанси ѝ помогнаха да увеличи броя на годните яйцеклетки, което не е малко.
От личен опит при сеанси с Рейки, мога да кажа, че дори и само спокойствието и отпускането, до което води Рейки енергията, са от изключително голямо значение при опити за забременяване и за износване на едно здраво и спокойно бебче. Така, че горещо съветвам, ако нямаш възможност сама да се инициираш в Рейки (трябва да почувстваш, че си готова за това), поне да посещаваш редовно Рейки - сеанси. Всеки ден хабим много от жизнената си енергия във взаимоотношенията си в околния свят и трябва да си я възстановяваме ежедневно.

# 102
  • Мнения: 6
Здравейте. Искам да изкарам курса. Може ли да ми препоръчате учител от варна.  Благодаря предварително

# 103
  • Мнения: 256
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър рейки мастър, с опция за онлайн сеанси? Благодаря предварително!

# 104
  • Мнения: 296
Здравейте,във момента ми правят рейки сеанси,заради сериозни здравословни проблеми. Човекът който ми ги прави от разстояние ме увери че до седмица ще почувствам подобрение. Вече ми направи три сеанса,но аз не чувствам подобрение. Чувствам се като все едно че имам настинка или вирус,без да имам температура,плюс моите си неразположения. Незнам дали наистина съм настинала или е от сеансите. Въпросът ми е трябва ли да имам някакви усещания и възможно ли е такова бързо подобрение? Също така много искам да взема първо ниво Рейки,но незнам дали трябва да изчакам да се излекувам или може и докато съм болна,това ще влоши ли състоянието ми или ще помогне да се подобря. Благодаря предварително.

# 105
  • Мнения: 296
Вече имам десет сеанса и подобрението ми е слабо,но все пак имам подобрение. Но основният проблем заради който правя сеансите все още си стои. Състоянието ми е ден добре,ден не добре. Попитах човека който ми прави сеансите,той каза че това е нормално.
Моля Ви някой да ми каже това нормално ли е да се чувствам един ден добре,после на другия ден ми става зле,после пак се подобрявам. Колко сеанса се правят с рейки и когато сеансите свършат,подобрението трайно ли е или пак се влошаваш. Препоръчайте ми някой който лекува с рейки във Пловдив.

# 106
  • Мнения: 146
Вече имам десет сеанса и подобрението ми е слабо,но все пак имам подобрение. Но основният проблем заради който правя сеансите все още си стои. Състоянието ми е ден добре,ден не добре. Попитах човека който ми прави сеансите,той каза че това е нормално.
Моля Ви някой да ми каже това нормално ли е да се чувствам един ден добре,после на другия ден ми става зле,после пак се подобрявам. Колко сеанса се правят с рейки и когато сеансите свършат,подобрението трайно ли е или пак се влошаваш. Препоръчайте ми някой който лекува с рейки във Пловдив.
От какво се лекувате? В енергията има спад постоянно и една неправилна ваша дума може да доведе до разбалансиране на чакрите, и да - всичко е нормално, зависи от вас, зависи от човека, който ви лекува, не става с магическа пръчка. От Пловдив съм, пишете ми ако искате.

# 107
  • Мнения: 296
Вече имам десет сеанса и подобрението ми е слабо,но все пак имам подобрение. Но основният проблем заради който правя сеансите все още си стои. Състоянието ми е ден добре,ден не добре. Попитах човека който ми прави сеансите,той каза че това е нормално.
Моля Ви някой да ми каже това нормално ли е да се чувствам един ден добре,после на другия ден ми става зле,после пак се подобрявам. Колко сеанса се правят с рейки и когато сеансите свършат,подобрението трайно ли е или пак се влошаваш. Препоръчайте ми някой който лекува с рейки във Пловдив.
От какво се лекувате? В енергията има спад постоянно и една неправилна ваша дума може да доведе до разбалансиране на чакрите, и да - всичко е нормално, зависи от вас, зависи от човека, който ви лекува, не става с магическа пръчка. От Пловдив съм, пишете ми ако искате.

Правиха ми рейки преди три години и имах голямо подобрение и знам че рейки работи. Но дали щото бяха само два сеанса,не съм имала неразположения. За това сега малко се притесних. Тогава ми ги направиха през една седмица. Сега ми правят всеки ден. По принцип се чудих колко сеанса трябва да се правят. Също така имам голямо желание да взема първо ниво,но не съм наясно дали трябва най напред да се излекувам или може и докато съм болна.

# 108
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Зависи от какво се лекувате. Не очаквайте Рейки да реши всеки проблем , понякога лечението е като магия, но има случаи когато не е . Рейки работи най- добре върху емоциите, когато проблема е породен от това ново  дори да е стигнало до физическото се справя . Но ако патологията е сериозна няма как само Рейки да е достатъчно.Няма формула колко сеанса как трябва да се правят , индивидуално е.

# 109
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рейки работи най- добре върху емоциите, когато проблема е породен от това ново  дори да е стигнало до физическото се справя .

Къде мога да прочета повече. Много е интересен този аспект.

Аз ходих на една сесия, после получих първо ниво.
Проблемът, за който отидах, беше комплексен и незнам дали е бил само емоционален, трудно и специалист би могъл да прецени.

При мен нямаше веднагическа промяна, но като погледна назад, виждам обаче положително развитие, което се е случило плавно. Т.е. промяна е имало, но аз не съм се вглеждала, просто съм следвала това, което се случва.

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Аз от опит говоря най- вече- иначе пише всякакви проблеми, че лекува.
Когато отидох за пръв път на сеанс при мен имаше голямо подобрение на емоционално ниво , отделно самото преживяване беше много силно по време на сеанса . Бях очарована , естествено веднага исках да изкарам първо ниво, след това второ, след това Сила + Рейки, Сейким, мастърското ниво и т.н навлязох много в енергийните лечения. Междувременно стана ясно, че синът ми има проблеми - работих върху него с всичко, с което разполагах. Подобряваше се емоционално , но другите проблеми си стояха, е сваляла съм температури, настинки - това не го броя.Говоря когато има сериозен здравословен проблем.През годините съм помагала на близки основно , когато проблемите са били емоционални или в резултат на емоции. Няма как още в началото да се предвиди дали ще се случи излекуване или само ще се облекчи състоянието. Трябва няколко сеанса поне и се вижда на къде върви случая.
Но цял живот ще бъда благодарна на Рейки ,защото мен лично ме промени- разшири съзнанието ми ,станах  по- разбираща, засили много  интуицията ми.Помогна ми да премина през доста кризи по най- лекия възможен начин…

# 111
  • Мнения: 296
Аз от опит говоря най- вече- иначе пише всякакви проблеми, че лекува.
Когато отидох за пръв път на сеанс при мен имаше голямо подобрение на емоционално ниво , отделно самото преживяване беше много силно по време на сеанса . Бях очарована , естествено веднага исках да изкарам първо ниво, след това второ, след това Сила + Рейки, Сейким, мастърското ниво и т.н навлязох много в енергийните лечения. Междувременно стана ясно, че синът ми има проблеми - работих върху него с всичко, с което разполагах. Подобряваше се емоционално , но другите проблеми си стояха, е сваляла съм температури, настинки - това не го броя.Говоря когато има сериозен здравословен проблем.През годините съм помагала на близки основно , когато проблемите са били емоционални или в резултат на емоции. Няма как още в началото да се предвиди дали ще се случи излекуване или само ще се облекчи състоянието. Трябва няколко сеанса поне и се вижда на къде върви случая.
Но цял живот ще бъда благодарна на Рейки ,защото мен лично ме промени- разшири съзнанието ми ,станах  по- разбираща, засили много  интуицията ми.Помогна ми да премина през доста кризи по най- лекия възможен начин…

Нали казват,че болестите идват от емоциите? Има ли болести които не са от емоции?
Аз също имам голямо желание да взема първо ниво и като Ви чета се вдъхновявам още повече. Но във момента правя рейки сеанси и не съм наясно дали може сега или трябва да се излекувам най напред. Чета че след инициативата се чистиш и тогава има неразположения и ако съм болна има ли вероятност да ми стане по зле или напротив ще се подобрят нещата.

# 112
  • Мнения: 2 988
Нали казват,че болестите идват от емоциите? Има ли болести които не са от емоции?
Големите разочарования идват от прекаленото опростяване на дадена материя водещо до очаквания на бързи резултати от дадена терапия за всякакви ситуации. Болестите могат да бъдат най-разнообразни и в различни стадии на развитие. Според мен основните причини за болестите са:
1. Наследствени болести, генетично придобити.
2. Заразни болести, придобити чрез контакт.
3. Причинно-следствени, дисбаланси в организма ни причинени от първопричина.
4. Травми, инциденти и др.
Само една малка част от т.3 се дължат като следствие на изживяване на отрицателни емоции в настоящето или емоционални блокажи останали от преживени силни емоции в миналото. Изисква се осъзнатост, решителност и силна воля да се откъснем от средата, която ни ги създава (да премахнем първопричината), а за емоционалните блокажи да предприемем подходяща терапия - за мен най-подходяща е техниката на емоционалната свобода за леки състояния или психотерапия/хипнотерапия за по-тежки случаи.
Рейки помага за хармонизиране и балансиране на всички нива за случаи по всичките точки по-горе, но в зависимост от стадия на развитие на болестта и съществуващи първопричини, резултатите не винаги са бързи и ясно забележими, но съм убеден, че винаги допринасят в някаква степен за решаване на проблема, директно или индиректно.

# 113
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Напълно съгласна съм с yahoo.
Като причинно- следствените болести или т.н кармични са най- трудни , бих казала там само се омекотява състоянието . Но докато не мине времето , което ти е дадено да се изживее  и при най- добрия лекар и лечител с най- добрите терапии да отидеш няма да помогне . Случаят на синът ми е точно такъв .
За наследствените болести нещата са малко по- различни, също са трудни , но терапии има. За това и следващото нещо , което започнах да уча е Класическата хомеопатия- тя се справя с т.н миазми .За Рейки не бих казала , че ги лекува. Но може да подпомогне лечението.
Има болести в резултат на вредни навици на човека - тук слагам емоциите, но освен тях има грешки в диетата, неблагоприятни условия на живот, вредни навици… Рейки тук може да помогне като тласне човека към промяна. Но ако той не промени навиците си няма как да се случи излекуване.
С острите болести се справя чудесно , много кратно съм се убедила в това.
Но все пак по- важната роля е в това, че тласка човека към промяна за по- добро, ако той има волята да го направи.

# 114
  • Мнения: 12 473
т.2 и 3 са пряко зависими от здравия имунитет, а той - определено е зависим от емоционалното здраве. Дори и т.4 бих я сложила там, защото често тези инциденти са в “помощ” да сменим посоката или обърнем внимание на неразрешените ни вътрешни проблеми.
Отключването на болестите от т.1 също могат да зависят от емоционалния стрес, както и лекуването им може да се повлияе от емициналното оздравяване и стабилност.

# 115
  • Мнения: 296
Напълно съгласна съм с yahoo.
Като причинно- следствените болести или т.н кармични са най- трудни , бих казала там само се омекотява състоянието . Но докато не мине времето , което ти е дадено да се изживее  и при най- добрия лекар и лечител с най- добрите терапии да отидеш няма да помогне . Случаят на синът ми е точно такъв .
За наследствените болести нещата са малко по- различни, също са трудни , но терапии има. За това и следващото нещо , което започнах да уча е Класическата хомеопатия- тя се справя с т.н миазми .За Рейки не бих казала , че ги лекува. Но може да подпомогне лечението.
Има болести в резултат на вредни навици на човека - тук слагам емоциите, но освен тях има грешки в диетата, неблагоприятни условия на живот, вредни навици… Рейки тук може да помогне като тласне човека към промяна. Но ако той не промени навиците си няма как да се случи излекуване.
С острите болести се справя чудесно , много кратно съм се убедила в това.
Но все пак по- важната роля е в това, че тласка човека към промяна за по- добро, ако той има волята да го направи.


Във такъв случай,може ли да се комбинира рейки със хомеопатия?
Не получих отговор за това ще попитам отново. Извинявам се че се повтарям,но живо ме интересува,кога може да се вземе първо ниво Рейки. Във момента правя сеанси заради здравословни проблеми. Мога ли сега да взема първо ниво или трябва да изчакам оздравяване. Чета,че след инициация има изчистване,това ще влоши ли състоянието ми или ще го подобри.
Благодаря за отговорите.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 08:51 от Silvia Toncheva 642426

# 116
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Може да се комбинира , тук зависи от хомеопата. Някои избягват , защото по- трудно се проследява реакцията на организма . Не трябва да е непосредствено след приема също, най- добре да се изчака реакция и тогава. Аз Рейки я използвам ако има влошаване , за да намалеят симптомите и да подпомогне процеса. Или ако имам остро състояние по време на хронично лечение и не искам да давам лекарство, тогава използвам Рейки.
Хомеопатията е мощен инструмент сама по себе си и се комбинара добре със всички холистични терапии, стига да е премерено.
Правилно подбраната хомеопатия
Факт е, че емоциите влияят, но много често емоциите са в резултат на нарушена биохимия и понякога трябва да се запълнят липсите , за да се балансират емоциите. Всичко е индивидуално и не бива да се обобщава , защото понякога ( от личен опит говоря) човек може да загуби много време фокусирайки се в едно , а проблема да се окаже съвсем друг.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 11:33 от niditop3

# 117
  • Мнения: 2 988
т.2 и 3 са пряко зависими от здравия имунитет, а той - определено е зависим от емоционалното здраве. Дори и т.4 бих я сложила там, защото често тези инциденти са в “помощ” да сменим посоката или обърнем внимание на неразрешените ни вътрешни проблеми.
Отключването на болестите от т.1 също могат да зависят от емоционалния стрес, както и лекуването им може да се повлияе от емициналното оздравяване и стабилност.
Разбира се, че реалните ситуации при хората не могат да се разделят еднозначно по категории защото всичко случващо им се е резултат от сложна мрежа от причини, следствия, избори от самите тях в комплексно взаимодействие с тези на околните. И всичко това е в непрекъснато развитие. Все пак съществува доказана връзка между физическото здраве от психичното здраве зад което пък стои като съставка емоционалното здраве. От друга страна не е доказано, че твърде емоционалните хора са много по-често болни, а напълно лишените от емоции почти не боледуват, което би било аргумент, че емоциите са значима причина за болести. Дори и да допуснем, че това е вярно, то емоциите не са само отрицателни, а положителните са способни дори да лекуват или поне да неутрализират частично негативните. Отделно тялото има уникалните способности да се самолекува, нужно му е само достатъчно време и премахване на причините. Увеличаването на  жизнената енергия ускорява този процес. Рейки спомага за увеличаване на тази енергия и връщане на организма към баланс. Така ако имаме и/или поддържаме достатъчно жизнена енергия можем да неутрализираме голяма част от въздействието на отрицателните емоции върху здравето ни. Аз лично бих премахвал причините, които ми създават негативни емоции макар и да осъзнавам, че не винаги това е възможно.

# 118
  • Мнения: 12 473
Разболяват се не по-емоционалните и тн хора, а тези, които имат непреработени негативни емоции.

# 119
  • Мнения: 2 988
Говорите само за емоционалните блокажи за които и аз писах в по-предния пост, но това е само едната посока свързана с вече отминала емоция, но оставила трайни следи. Има болести причинени от продължила достатъчно дълго или от свръх емоция, най-често водеща до подтискане или дори трайно отслабване на имунната система като такива свързани например с чувството за страх/безнадеждност/безпомощност/отчаяние и подобни. Очевидно за мен е това по-вероятно да се случи при по-емоционалните хора. Но пък и за хора без емоции също няма гаранция, че за тези болести ще имат силна имунна система (по много други причини) за да се каже еднозначно коя е по-значимата причина за да се разболеят.
Идеята ми беше, че нещата са доста по-комплексни и няма само една опростена причина защо се разболяваме точно както няма и една единствена рецепта как да оздравеем.

# 120
  • Мнения: 3 118
Според мен няма никакви ограничения кога да се вземе инициация в рейки.
Щом има голямо желание, значи е дошло времето. Peace

И когато го вземете това първо ниво сама ще се лекувате.

Преди време, когато ходих да вземам първо и второ ниво учителят казваше, че един проблем се решава за толкова време, за колкото е възникнал.

# 121
  • Мнения: 2 988
Преди време, когато ходих да вземам първо и второ ниво учителят казваше, че един проблем се решава за толкова време, за колкото е възникнал.
Това понякога се казва на начинаещите с цел да се внуши търпение защото повечето добри резултати не се случват толкова бързо колкото ни се иска. Иначе е очевидно, че не е вярно твърдение. При "проблеми" възникнали от инциденти, за секунди могат да бъдат нанесени поражения, които да се лекуват с месеци и дори години. Натрупани с години енергийни блокажи пък могат да бъдат изчистени с до няколко сеанса. Винаги е добре да имаме търпение, но не е добра идея да робуваме на стереотипи защото често се случва точно това в което вярваме - например че възстановяването ще е бавно и трудно.

# 122
  • Мнения: 3 118
Да питам, някой скоро да е карал курс в София?

# 123
  • Мнения: 597
Възможно ли е човек, обучен в рейки, да черпи енергия от околните? Има ли таква техника?

# 124
  • Мнения: 2 988
Възможно е човек и без да е обучен в нещо да черпи енергия от околните, а ако това принципно се случва в по-значими мащаби такива хора си имат и име: енергийни вампири. Рейки е канал за допълнителна енергия първоначално към нас и после от нас насочена където пожелаем, отделно от нашата жизнена енергия и съответно няма никаква връзка с ползване на нашата жизнена енергия или такава от други хора.
Защо ви е да черпите енергия от околните когато можете да имате достъп до всевъзможни канали енергия без да ощетявате когото и да било. Би трябвало да знаете, че отнемането от енергията на другите би влошило жизнения им статус, а продължително вмешателство би довело и до здравословни проблеми. Такава ли ви е целта?

# 125
  • Мнения: 597
Аз не се занимавам с рейки, но имам позната, която е обучена и практикува рейки.  Ако съм била в нейно присъствие, след това се чувствам изтощена и трябва да спя. За това се чудех дали използва рейки техники да черпи енергия.

# 126
  • Мнения: 2 988
Твърдо не е от Рейки такъв страничен ефект. След сеанси с Рейки е възможно да се получи релаксиране до степен да ни се доспи, но не би трябвало да има елементи на изтощение, а точно обратното - зареждане с енергия. Всеки човек може да бъде иницииран с дадено Рейки ниво, а пък всеки човек си има и много други способности, и добри и лоши. Ако не става въпрос за съвпадение на случилото се с други причини да се чувствате така, по-добре избягвайте контактите с този човек. Аз също познавам хора, които ме изцеждат дори само с разговор по телефона с тях. Избягвам ги максимално. Няма никаква връзка с Рейки това.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 103
Зравейте, yahoo, вашите мнения по темата са много полезни, затова и аз искам да Ви задам един въпрос.
Имам 1-во ниво на рейки.  Старая се да практикувам често, но имам един проблем. Когато започна сеанс, най много до 3-4 позиция ми се доспива неудържимо и изпадам в дрямка, след това ако се събудя бързо продължавам, но в повечето случаи се отказвам, защото имам да върша някакви задачи и не ми се отделя толкова време. Даже започнах да го използвам вечер в леглото за по-бързо заспиване, което не знам дали е правилно. Сигурно от месеци не съм успявала да направя цял сеанс по тази причина, което мисля влияе и върху резултатите. Май освен да релаксирам и да се унасям, друго не постигам така.  Също така искам да изкарам и второ ниво, но при друг учител и търся препоръки за София. Може и на лично. Благодаря!

# 128
  • Мнения: 3 118
А, нека да не е на лично. И аз търся препоръки за София.

Замислих се, какво значи 3та 4-та позиция. Аз ли нещо съм проспала в час?

# 129
  • Мнения: 146
Зравейте, yahoo, вашите мнения по темата са много полезни, затова и аз искам да Ви задам един въпрос.
Имам 1-во ниво на рейки.  Старая се да практикувам често, но имам един проблем. Когато започна сеанс, най много до 3-4 позиция ми се доспива неудържимо и изпадам в дрямка, след това ако се събудя бързо продължавам, но в повечето случаи се отказвам, защото имам да върша някакви задачи и не ми се отделя толкова време. Даже започнах да го използвам вечер в леглото за по-бързо заспиване, което не знам дали е правилно. Сигурно от месеци не съм успявала да направя цял сеанс по тази причина, което мисля влияе и върху резултатите. Май освен да релаксирам и да се унасям, друго не постигам така.  Също така искам да изкарам и второ ниво, но при друг учител и търся препоръки за София. Може и на лично. Благодаря!
Намесвам се, за да споделя моят опит, имаше време, в което и аз заспивах, точно около 3/4 позиция, за себе си го отдавам на изтощение, при взаимодействие с енергията се успокоявам и заспивам, ръцете ми остават където са, говорим за 20/30 минути, като се събудя - продължавам. Не се чувствам ощетена по никакъв начин. Всичко е въпрос на вашите възприятия.
@Пит не е задължително да сте проспали нещо, не знам как ви е преподадено и как правите сеанс. Стандартно има определен брой позиции по цялото тялото върху, които се поставят ръцете, може по 15 минути на чакра, може отваряне, чистене, зареждане, затваряне на чакрата. Модели и течения много.

Последна редакция: чт, 14 апр 2022, 14:33 от dimana7901

# 130
  • Мнения: 2 988
Много отдавна живея доста далече от България и за съжаление не мога да дам никакви препоръки за учител в София. Тези които познавах там през годините се преориентираха към други неща и отдавна не се занимават с ученици.

За сеансите: не е задължително винаги да се следва една и съща последователност и да не успявате да довършите по някакви причини. Следващия път започнете оттам докъдето сте спрели предишния път или наблегнете на местата където интуицията ви показва, че се нуждаят от повече задържане, особено ако имате усещане за енергията и чувствате, че тече в по-големи количества (което обикновено значи, че нуждата там е по-голяма). При мен усещането е с различни по сила вибрации в седма чакра и с различна топлина в ръцете, но и да не усещате нищо си е съвсем нормално. Няма нищо погрешно в това да не спазвате традиционно приетата пълна последователност, да прескачате или дори да давате Рейки само на едно проблемно място, дори и това съвсем да не е чакра. Релаксацията до степен на заспиване е най-естествения завършек на Рейки сеанс и някои хора с по-трудно заспиване целят точно този ефект. Експериментирайте свободно с Рейки. Няма да се случи нищо нередно, а само вероятността да откриете нови приложения нараства.

# 131
  • Мнения: 296
Здравейте,днес бях на втори сеанс рейки. По време на сеанса ми стана лошо - замаяно,леко сърцебиене,треперене. Честно казано се изплаших и се наложи да прекъсна сеанса. Попремина ми и се прибрах.Сега няколко часа по късно още ми е леко лошо. Парят ми ушите,лицето и врата и леко ме втриса. Това което ми се случи нормално ли е. Моля ако някой може да даде мнение по въпроса.

# 132
  • Мнения: 2 988
Ето тук е разказано накратко за евентуалните странични ефекти след сеанс. Нищо обезпокоително, ако всичко това отмине до няколко дена.

# 133
  • Мнения: 296
Ето тук е разказано накратко за евентуалните странични ефекти след сеанс. Нищо обезпокоително, ако всичко това отмине до няколко дена.

Благодаря! Аз по време на сеанса наистина виждах цветове! Във написаното се казва,че ако имаш неприятни симптоми,може да се заземиш допълнително. Трябва ли да го направя? Паренето и втрисане то поотминаха,но сега ми се гади много,даже не вечерях. След всеки сеанс ли ще е така?

# 134
  • Мнения: 2 988
Нещата приличат като на прочистване на задръстена канализация с налягане от чиста вода. В началото могат да излизат всякакви "боклуци", но като се попречисти малко повече ще се стигне и до "бистрата вода". Колко време ще отнеме "пречистването" при всеки е трудно да се каже предварително, но щом се виждат още симптомите на лечебните кризи е добре да се продължи със сеансите до степен в която само ви зареждат с енергия и просто се чувствате добре след тях, без неприятни странични ефекти.
Заземяващите упражнения ускоряват процеса на балансиране на енергията. Не са задължителни, но бих ги препоръчал за да се почувствате по-бързо  по-добре.

# 135
  • Мнения: 256
Здравейте. Моля да ми препоръчате рейки мастър, който прави сеанси дистанционно. Благодаря! И нещо бих искал да попитам, рейки има ли способността, да изчиства блокажи, заключен късмет, и "въртене в омагьосан кръг" причинени от дългогодишни вмешателства причинени от "недоброжелатели"?

# 136
  • София
  • Мнения: 481
Здравейте! Прочетох последната тема и живо се интересувам от Рейки. Очаквам да ми се обадят за инициация в първо ниво. Бих искала обаче да попитам, дали мога да го взема без да съм била на нито един сеанс с Рейки. Ще попитам и Мастера, но бих искала да споделите и вашето мнение. Ще следя темата, въпреки, че нещо е доста замряла. Благодаря предварително.

# 137
  • Мнения: 2 988
За инициация в Рейки няма никакво значение дали сте имали предварително Рейки сеанси или не. Темата е замряла защото има толкова писано за Рейки, че трудно се сещам какво още би могло да се напише. В съчетание с все по-малкото хора интересуващи се от Рейки и многото им други житейски проблеми е нормално интереса с годините да спадне. Това не значи, че Рейки не се използва, просто вече по-малко се говори за това.

# 138
  • София
  • Мнения: 481
Flowers HibiscusСърдечно благодаря за отговора. Ще продължа да си чета от книжките, които сте препоръчали. След инициацията ще пиша отново.

# 139
  • Мнения: 351
Скъпи приятели, искам да ви попитам за Усуи Рейки. Искам да започна 1во ниво. В софия се обадих на няколко места и ми казаха,че графиците са пълни до м.Ноември? Може ли някой да ми препоръча добър учител? Не ми е хрумнало от никъде, веднъж бях в една гадна ситуация и една жена ми препоръча Рейки.. Готова съм. От все сърце желая. Но не мога да намеря мастер учител☹ Отбягвам хората които дават обучение в домашни условия. Ако е възможно да е някакъв център. 🙂 Благодаря от сега!🙏🏻

# 140
  • Мнения: 1
Възможно ли е човек, обучен в рейки, да черпи енергия от околните? Има ли таква техника?

- не, това не е рейки. енергиен обмен има, "черпене" няма. все едно да изтеглиш енергията на слънцето - можеш ли !?!? всеки сам изразходва енергията, която генерира/придобива. Малко повече информация на тези линкове:

https://reikiburgas.blogspot.com/2015/05/blog-post_51.html
https://reikiburgas.blogspot.com/2015/08/blog-post.html

"Аз не се занимавам с рейки, но имам позната, която е обучена и практикува рейки.  Ако съм била в нейно присъствие, след това се чувствам изтощена и трябва да спя. За това се чудех дали използва рейки техники да черпи енергия. "

- по-скоро вие сте "черпили от нея". рейки терапията води до релакс и подобни на описаните от вас състояния.

"Имам 1-во ниво на рейки.  Старая се да практикувам често, но имам един проблем. Когато започна сеанс, най много до 3-4 позиция ми се доспива неудържимо и изпадам в дрямка, след това ако се събудя бързо продължавам, но в повечето случаи се отказвам, защото имам да върша някакви задачи и не ми се отделя толкова време. Даже започнах да го използвам вечер в леглото за по-бързо заспиване, което не знам дали е правилно. Сигурно от месеци не съм успявала да направя цял сеанс по тази причина, което мисля влияе и върху резултатите. Май освен да релаксирам и да се унасям, друго не постигам така."

- Нормално е. Така действа енергията. Тъй като не изключвате каналът, терапията продължава и в сънят ви. При вземане на първо ниво, трябва изрично да изказвате утвърждения за включване и изключване на рейки каналът ви преди и след терапия. Постоянното "пребиваване" с включен рейки канал на този етап ще ви "изморява". При следващите нива рейки това ще премине и само мисълта ще е достатъчна. Малко повече информация има на този линк:

https://reikiburgas.blogspot.com/2015/03/1.html

прочетете също и това, има практически съвети за хора, които скоро са взели 1 ниво Усуи рейки:

https://reikiburgas.blogspot.com/p/blog-page.html

Последна редакция: ср, 24 авг 2022, 14:55 от daodajing

# 141
  • София
  • Мнения: 481
Бих искала да попитам, дали според вас с рейки може да се помогне на човек с алкохолна зависимост. Да подпомогне отказването. Дали практикуващите от повече години са се сблъсквали с такъв случай и имало ли е някакъв ефект.

# 142
  • Мнения: 1
Не бих искал да опетнявам името на Рейки майстора 3-ниво Стефан Кънев, но при мен тъй нареченото *инициация* не мина хич добре. Получих страшна мигрена и главобол когато Стефан Кънев визуализира символа на сила Чо Ко Рей върху главата ми. Чел съм случаи при които просто нищо не се усеща, но има и случаи при които изпитваш хубави и приятни неща.(сполучлива инициация) При мен се получи болезнения случай. Според Стефан Кънев, болката е окей и ще отмине, тоест няма как да ми навреди, но истината е че почти бях за спешното. Според мен той просто не ми подходжа като учител. Изпих доста аспирин, аналгин и какво ли още не. Печалното беше, че това което в Япония се учи на първи курс, той го учи на втори. Стефан Кънев е много добър лектор, определено знае 5 принципа на ушио и ги и прилага(понякога Wink Иначе Стефан Кънев е страхотен психолог и психотерапевт. Аз знам че имам лек талант и усещам рейки енергията с ръцете си студ(термично някои усещат или студ или топлина). Излекувал съм или поне съм закърпил определено количество хора и явно това им помага. Само че аз не *визуализирам* японски символи, ами използвам по-просто геометрични фигури. Не се отказвам от Рейки като път, засега ще търся нов учител. Явно при мен просто е пътя на бодлите.

# 143
  • Мнения: 416
Бих искала да попитам, дали според вас с рейки може да се помогне на човек с алкохолна зависимост. Да подпомогне отказването. Дали практикуващите от повече години са се сблъсквали с такъв случай и имало ли е някакъв ефект.
не мисля..

# 144
  • Мнения: 2 988
За съжаление, Рейки не може да помогне при наличие на силно проявени зависимости (алкохол, дрога, хазарт...). Това е част от свободната воля на човека и тя не може да бъде нарушавана въпреки моментните проблясъци и желание за промяна от самия човек при направен пореден голям гаф. В следващия момент подсъзнанието отново продължава по вкоренената програма и желанието за откъсване от дадена зависимост се размива като сигналите за промяна си остават противоречиви, без ефект от каквато и да е терапия. Трябва да се работи с първопричината и то при силно желание от самия човек (което е най-трудното). Хипнотерапия за препрограмиране на подсъзнанието е добро начало за това.

# 145
  • Мнения: 11
Здравейте. Моля да ми препоръчате рейки мастър, който прави сеанси дистанционно. Благодаря! И нещо бих искал да попитам, рейки има ли способността, да изчиства блокажи, заключен късмет, и "въртене в омагьосан кръг" причинени от дългогодишни вмешателства причинени от "недоброжелатели"?
Здравейте препоръчвам Мастер Гергана Горанова офиса и е в Пловдив,ако имате интерес пишете ми ,ще ви дам нейни контакти

# 146
  • Мнения: 575
Здравейте , някои фб групи предлагат инициации в различни енергии , но само с едно обучение / СинергоЕтика е с няколко нивА/
Това правилно ли е , възможно ли е с едно обучение от 10 лекции да се предаде читаво обучение ?
Някой запознат ли е с Изис Сейким , то изисква ли обучение в няколко нивА ?

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Здравейте! Да, Изис Сейким се преподава на нива.
Нямам познание за Синергоетика.
Но за мен лично има смисъл в постепеннате настройка към енергиите, защото трябва време да се усвоят правилно.

# 148
  • Мнения: 2 988
10 лекции даже е доста време за сегашните съкратени семинари, които обикновено в един ден или максимум 2 дена (събота и неделя) дават основите и извършват инициация в съответното ниво. Не би трябвало според мен да се прави инициация в повече от едно ниво в един ден. Оттам нататък е практика и добавяне самостоятелно на нови знания/символи/техники... От много отдавна всичката информация е на един клик разстояние, но вече липсва желание.

Изис Сейким си спазва традиционното делене на три нива: първо, второ и мастър ниво.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2023, 23:41 от yahoo

# 149
  • Мнения: 575
Благодаря за мненията ви ,момичета 🌹

Важно ли е дали обучението и  инициацията се правят на живо ,или може и онлайн

# 150
  • Мнения: 2 988
Стига да е направено от човек с опит няма никакво значение. Имам десетки инициации лично и стотици дистанционно, няма разлика, отваря се канал за енергията, от нас зависи да практикуваме и да го използваме максимално. В подкрепа на тази теза е и факта, че първата инициация на човек изобщо също е била дистанционно.

# 151
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
И за мен няма разлика . Аз съм получавала и дистанционни и контактни инициации, както съм и правила от двете.Усещанията и преживяванията не зависят от това, как ще е извършена. По-скоро  човека , на който му се прави трябва да си отговори как би се чувствал по-добре. Някои се отпускат по-добре , когато са сами. Други предпочитат да знаят, че има някой до тях и това ги успокоява. Индивидуално е.

# 152
  • София
  • Мнения: 500
Имам към вас въпрос: Какво е силата Рамала? Намерих на няколко места да споменават, но не разбирам какво е и за какво служи? Няма или аз не намирам инфо.

# 153
  • Мнения: 575
Хареса ми описанието за Омни рейки , чух се  с една рейки мастърка по тел, но тя ме поотчая, като ми каза , че е много важно , особено инициациите да се правят на живо/а Омни рейки е надграждаща Усуи/ ..а аз съм в Шумен и не знам към кой да се обърна                                                                                                                                                                                                         А  тва Омни ме привлича все повече и повече по ирония на съдбата Simple Smile

# 154
  • Мнения: 2 988
Харесайте си една енергийна система, инициирайте се както интуитивно смятате за най-правилно и най-важното е практикувайте колкото се може повече. Всичко останало са незначителни подробности, които след време сами ще установите, че не са били решаващи за крайния резултат. Така ще постигнете повече полезни резултати отколкото да губите време в търсене на "по-добра/мощна/ефективна..." система. Повярвайте ми, загубил съм много време в търсене на най-доброто от най-доброто и съм иницииран в няколко стотин системи като след 20 г. на някои дори не им помня и имената. Разликата е толкова несъществена за обикновен практикуващ, че не си заслужават времето и усилията. А инициациите в някои от тях бяха и безумно скъпи, отделно че съм пътувал и за сцециални семинари за инициация провеждани само в Щатите.

# 155
  • Мнения: 575
Четох , че Омни е съчетание от мъжка и женска енергия и активира цялата чакрена система  , което вероятно я прави по- универсална и някак цялостна

# 156
  • Мнения: 149
Здравейте, инициирана съм в 1ниво Рейки засега. Въпроса ми е каква е точно идеята на сертификата, който се получава след завършеното ниво, и дали ученикът се вписва в някакъв регистър или нещо подобно, или получаваме само лист сертификат и толкова?

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Абсолютно съгладна съм с yahoo, няма почти никакво значение , в коя система точно ще ви инициират. Работата и ефектите са почти еднакви. Това са рекламни трикове, кои чакри и кои енергии отваря. Източника е един и същ и на всеки се дава , за което е готов. Инициирана съм във почти всичко, което се преподаваше в България до преди 5-6 години, защото след това се спрях 😃. Традиционно Рейки, Интегрирано Рейки, Каруна Рейки, Сила плюс Рейки, Любов и Светлина плюс Рейки, Сейким, Изис Сейким, гТуммо, Амадеус, Чиос, Космоенергетика… и със сигурност пропускам още . Категорична съм, че става въпрос за едно и също под различна форма.
Катя сертификатите , които се издават не се водят в никой регистър не е официален документ , ако това е въпроса ти.

# 158
  • Мнения: 575
Сред нас в тази група дали има рейки учители които и да правят инициации ?

# 159
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
В темата са се включвали хора , които правят инициации. Аз също съм от тях, но като цяло основно с близки и познати съм работила.Развивам се в друга сфера и там ми е насочена енергията.

# 160
  • Мнения: 1 099
Здравейте, направих 2 рейки сесии преди месец-два и съм възхитена от силата им.

Вчера имах насрочен час за 3та, но терапевката ми беше претърпяла инцидент и не можеше да проведе часа. Предложиха ми да я замести неин колега. По-принцип щях да откажа, но вече бях била път и се съгласих. Беше младо момче на 30-35. Всичко почна нормално, почна от шията, почувствах в лек степен раздвижването на енергиите. НО- оттук насетне сесията беше неприятна. В първите 2 нямаше почти никакво докосване на тялото. Този човек през цялото време си слагаше ръцете върху тялото ми все едно беше масаж (без натиск). В един момент беше дори между гърдите ми, което едва бе мина допустимите граници и аз от само себе си прекъснах каквото и да е отпускане ис ледователно никакъв ефект. Едва дочаках сесията да свърши.

Моля ви споделете мнение дали това е нормално ли? Не ме е изнасилил разбира се, нито ме е докосвал по гениталиите, но според мен за рейки тези докосвания бяха абсолютно ненужни (ако знаех, че включва такива нямаше да се съглася да ходя при мъж). Аз сбърках, че не го спрях, но ми е едва третата сесия и просто не можах да преценя дали това е нормално.
Моля споделете мнение, ако е прекрачил професионална граница, ще се оплача. Разбира се не искам да обвинявам, ако просто си е вършил работата и е нормално да има непрекъснат допир с ръце.

# 161
  • Мнения: 2 988
Трябвало е да споделите с него, че не желаете докосване. То не е и необходимо за Рейки. Просто някои практикуват с докосване, други без, като тезата за докосването е доста дискутирана за предимствата и недостатъците. Когато има полза да, но когато на пациента му е неприятно трябва незабавно да се спре защото се получава точно това - негативен резултат.

# 162
  • Мнения: 1 099
Много благодаря за бързия отговор!
Оставих се по течението (моя грешка, че не казах веднага определено!). Почна от главата (мисля, че така почваха и другите две сесии), странното беше като продължи полагането на ръце и надолу по тялото, което за мен беше прекалено интимно и неприятно.
Малко ми е опита от два пъти, не знаех кое е нормално. В първите две сесии, бях толкова отнесена, че дори да са ме докоснали за малко не съм разбрала.

По принцип предполага ли се, че терапевта ще пита клиента преди сесия или всеки терапевт си има стил (с или без полагане на ръце)?

# 163
  • Мнения: 2 988
Въпрос на лично предпочитание е на практикуващия, но понякога се съобразява с пациента по вътрешно усещане как ще е по-добре. А някои го правят само защото е твърде изморително да си държат протегнати ръцете на дистанция толкова дълго време, понякога по цял ден когато има много хора. Няма връзка с никакво намерение за интимност, практикуващите обикновено са много над тези неща. Обаче при много  хора, човешкото докосване добавя положителен ефект. Когато това не е така е добре незабавно да се заяви.

# 164
  • Мнения: 1 099
Да, трябваше да кажа не, но бях изпаднала в ступор. Преживявала съм сексуално насилие като дете и тази случка ме върна точно там.
Благодаря много за разяснението, разбирам тази гледна точка.
Но практикуващият не може да решава по собствено усмотрение дали ще докосва клиента или не. Този човек най-малкото трябваше да ме предупреди в началото на сесията и да ме пита дали съм ОК с това. Да каже как работи. Има не малко хора като мен, и не смятам че само аз съм отговорна в случая.

# 165
  • Мнения: 350
Да, трябваше да кажа не, но бях изпаднала в ступор. Преживявала съм сексуално насилие като дете и тази случка ме върна точно там.
Благодаря много за разяснението, разбирам тази гледна точка.
Но практикуващият не може да решава по собствено усмотрение дали ще докосва клиента или не. Този човек най-малкото трябваше да ме предупреди в началото на сесията и да ме пита дали съм ОК с това. Да каже как работи. Има не малко хора като мен, и не смятам че само аз съм отговорна в случая.
Здравейте, а при кого ходите на рейки и сте доволна?

Общи условия

Активация на акаунт