Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 27

  • 93 902
  • 773
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 241
Здравейте, търся сироп за бебе на 10 месеца, който да съдържа екстракт от червена боровинка и златна пръчица. Намерих само таблетки Цистирен, но те са за деца над 7 години и за възрастни. Ще бъда благодарна, ако някой сподели информация.

# 256
  • Мнения: 2 325
Давала съм на детето си (по препоръка на нефролог) сироп само с червена боровинка - Феминела Урофорте.

# 257
  • Мнения: X
Здравейте, а има ли някой, запознат с диагноза "двойна дренажна система" тоест двоен уретер, и увеличени размери на бъбреците? Отскоро сме  с тази диагноза, макар че е вродена аномалия, го установиха чак сега. Синът ми е на 8 год. Още не сме търсили второ мнение, затова търся информация по темата.

# 258
  • Мнения: 7
Здравейте, още през бременността ми се установи че малката задържа урина в левия бъбрек,след раждането диагнозата беше пиелактазия н ляв бъбрек-пиелон в ПЗР 5 ММ, на три месеца доктора каза че е здрава и го няма, но сега на 6 месеца има пиелон в ПЗР н десен 6мм, а на ляв бъбрек 7 ММ, повече нищо не каза само след 3 месеца пак да идем на преглед. Има много изпатили майки моля за съвет да я заведа ли на някакви изследвания или при друг доктор, страх ме е после да не е много късно? Благодаря предварително!

# 259
  • София
  • Мнения: 1 176

@ toronto_toni, заведи  го за второ мнение. Следи урината за всеки случай. В лека степен се израстват нещата.

# 260
  • Мнения: 12
Здравейте, търся сироп за бебе на 10 месеца, който да съдържа екстракт от червена боровинка и златна пръчица. Намерих само таблетки Цистирен, но те са за деца над 7 години и за възрастни. Ще бъда благодарна, ако някой сподели информация.

Здравейте! Аз давам на дъщеря ми Уринал сироп, който е само от червена боровинка, но след като стана на 1 г. (в листовката пише, че е за деца над 1 г.). Пие го без проблем, тъй като е сладък и вкусен. Може да се пие дълго време. Нефрологът обаче каза, че е добър за профилактика, но ако има да става инфекция, сиропът нямало да я спаси Sad. Това малко ме обезнадежди, но въпреки това сега пак го давам. След операцията е имала само два пъти бактерия и в двата случая беше като допълнение към бронхиолит. За съжаление и двата пъти не съм давала сиропа по това време, за да видя дали е можело да предотврати инфекция Sad.

# 261
  • Мнения: 1 117
 Аз давах Уринал сироп дълго време с кратки паузи между опаковките и на двете деца, заради Е.Коли и Протеус мирабилис. От септември не бях давала и ето, че по повод вирус пуснах изследване на урина и на двамата и отново сме с гранични стойности за Е.Коли.Можете ли да ме посъветвате как трайно могат да се унищожат тези бактерии?

# 262
  • Мнения: 748
Здравейте! Дъщеря ми е на 6г. с диагноза Нефротичен синдром. Появи се преди половин година и от тогава е на лечение  с Дехидрокортизон по схема, като постепенно лекарствато се намаля с цел да се спре, но така и не можем да стигнем до спиране. През този период направи два рецидива, като всеки път започваме отначало, с висока доза кортизон. Лекуваме я в Пловдив, но ми се иска да потърся и друго мнение, дори и в чужбина. Ще съм благодарна ако ме насочите към конкретен лекар или болница.

# 263
  • shumen
  • Мнения: 17 901
Меричери,как са децата?
Сентидо,аз мисля,че бактерии се лекуват с АБ.

# 264
  • Мнения: 69
Здравейте, имам момиченце на шест месеца с диалетаза на пиелона на десен бъбрек размер 5, 5мм. Има ли някое детенце, което го е надраснало, защото докторката каза, че има случай бъбрека да редуцира сам тази тъкан и трябва да се следи?

# 265
  • Мнения: 25
Здравейте, а има ли някой, запознат с диагноза "двойна дренажна система" тоест двоен уретер, и увеличени размери на бъбреците? Отскоро сме  с тази диагноза, макар че е вродена аномалия, го установиха чак сега. Синът ми е на 8 год. Още не сме търсили второ мнение, затова търся информация по темата.


Моето момче е с двойно дренажна система и двоен бъберек, писала съм за него, той беше с 3та степен хидронефроза в ляво, но само в горната част на бъбрека. Всички казваха, че е за операция, но се размина понеже го израсна и сега е доста по-малко задръжката!

# 266
  • Мнения: X
Здравейте, а има ли някой, запознат с диагноза "двойна дренажна система" тоест двоен уретер, и увеличени размери на бъбреците? Отскоро сме  с тази диагноза, макар че е вродена аномалия, го установиха чак сега. Синът ми е на 8 год. Още не сме търсили второ мнение, затова търся информация по темата.


Моето момче е с двойно дренажна система и двоен бъберек, писала съм за него, той беше с 3та степен хидронефроза в ляво, но само в горната част на бъбрека. Всички казваха, че е за операция, но се размина понеже го израсна и сега е доста по-малко задръжката!

Здравейте, а бихте ли споделили при кой детски уролог сте водили детето, и какви изследвания правихте. Тъй като сме от Варна, където няма детски уролози, ни препоръчаха да търсим такъв в София. Досега посещавахме само уролози за възрастни и детски нефролози, мненията им доста се различават, освен това го гледат само на ехограф, без допълнителни изследвания. Ще очаквам отговора Ви, благодаря!

# 267
  • Мнения: 5 525
Меричери,как са децата?
Сентидо,аз мисля,че бактерии се лекуват с АБ.
Здравей, децата вече са младежи. Минко е голям - студент по дентална медицина. Мария същи, става на 18 тази година. Михаил също е добре. Що се отнася до уропролемите те май са си постоянна величина. Мария продължава да ходи при д-р Минова. Има периоди през които е добре и такива в които се влошава. На ехограф нещо не се вижда, и е на лекарства на периоди. Михаил е с нова, 3 операция за хипоспадия. Този път я направихме при д-р Джинович в Сърбия. Всичко мина успешно, засега всичко върви добре. Върнахме се края на миналата седмица, така, че все още ни е съвсем прясно.
А ти как си?

# 268
  • shumen
  • Мнения: 17 901
Меричери,благодаря.И аз съм добре.Покрай малкия нямам много време за мен,но сега реших да си обърна внимание и се оказа,че в бъбрека нямам нищо,но в жлъчката имам камък.Планираха ме за операция уж за вчера,но се разболях и я отложихме за началото на другия месец.

# 269
  • Мнения: 5 525
Меричери,благодаря.И аз съм добре.Покрай малкия нямам много време за мен,но сега реших да си обърна внимание и се оказа,че в бъбрека нямам нищо,но в жлъчката имам камък.Планираха ме за операция уж за вчера,но се разболях и я отложихме за началото на другия месец.
Успех, пази се и се грижи за себе си!

Общи условия

Активация на акаунт