Майски бебета 2018

  • 65 638
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 664
Към раждалите секцио.
Болят ли ви операциите и около тях?
На мен ми е 25 ти ден и ме боли още и пия обезболяващи на моменти? Не ми се срува нормално. В  понеделник съм на лекар, ама и вие споделете как е при вас

# 16
  • Мнения: 188
Към раждалите секцио.
Болят ли ви операциите и около тях?
На мен ми е 25 ти ден и ме боли още и пия обезболяващи на моменти? Не ми се срува нормално. В  понеделник съм на лекар, ама и вие споделете как е при вас

Аз съм със секцио и болки не изпитвам още от изписването от болницата. Дискомфорт има когато нося бельо или дрехи с ниска талия, които се търкат в белега. Но като изключим това, единственото, което усещам е лек сърбеж, които предполагам се дължи на зарастването. Възможно е обаче и моят организъм просто по-бързо да се е преборил с последиците от интервенцията, тъй като аз дори и след операцията не съм пила обезболяващи.

# 17
  • Мнения: 360
Аз лично съм решила,че ще си взема Pregnacare за кърмачки. Има и таблетки с Омега 3, който е изключително важен за развитието на мозъка на бебчетата, а аз ям много рядко риба.

# 18
  • Мнения: 66
Аз пия Огестан по препоръка на АГ, но и консумирам доста мляко и млечни продукти.
Относно раната от секциото, мен не ме боли , а само ме засърбява от време на време, най-добре се консултирай с АГ.

# 19
  • Мнения: 635
Аз лично съм решила,че ще си взема Pregnacare за кърмачки. Има и таблетки с Омега 3, който е изключително важен за развитието на мозъка на бебчетата, а аз ям много рядко риба.
Ако ти се преяде риба първо хвърли едно оки в нета коя може да се консумира че има такива които съдържат живак и те нетрябва да се ядът, по спомен акула и скумрия (не съм убедена не помня с точност)
Знам че не е тук мястото но най после си получих еднокатната помощ и детските. Вас колко време ви ги забавиха?

Последна редакция: нд, 17 юни 2018, 14:42 от cecinka92

# 20
  • Мнения: 360
cecinka92, знам че в някои риби се съдържа живак и затова избягвам да консумирам риба, а и като цяло не обичам много. Именно затова ще си взема витамините с Омега 3.
Аз за еднократна помощ не съм подавала още, а за детските къде, какво,как се подава и има ли определени изисквания?

# 21
  • Мнения: 635
cecinka92, знам че в някои риби се съдържа живак и затова избягвам да консумирам риба, а и като цяло не обичам много. Именно затова ще си взема витамините с Омега 3.
Аз за еднократна помощ не съм подавала още, а за детските къде, какво,как се подава и има ли определени изисквания?
Подават се в агенция за социално подпомагане.Ето и един линк на първата страница са описани изискванията.
Но се подготви за много писане.Ако никъде не можеш да намериш какви документи трябва да си подготвиш ми драсни и ще ти обясня

# 22
  • Мнения: 84
Здравейте мамчета,днес бяхме с бебка на първата й имунизация( след болницата). Претеглиха я , прегледаха я... Качила е към 700 гр. Лекарката й казва, че можело и повече. Вашите лекари какво казват? Чета къде ли не, че е индивидуално, но нали има някакви норми? Моята не ми каза да сме извън нормите, но останах с чувството, че не си храня достатъчно детето Sad Иначе яде по 7 пъти в денонощието. Режим няма. На АМ сме, защото след две седмици мъки да засуче кърмата ми спря почти напълно. Цедя по 20 мл от двете гърди. Пих чая на Хип, някакъв др билков- стигнах до 30 мл и толкоз. То вече имам желание да я спря на цяло, няма смисъл. Към кой да се обърна по този въпрос? АГ-то ми? Още не съм ходила на преглед. В неделя стават 40 дни след раждането ...

# 23
  • Мнения: 518
Не се притеснявай, ние сме на 32 дена и сме качили към 500-600 г, казаха, че е ок, само на кърма сме, честно казано минахме и продължаваме да минаваме през много трудности с яденето, суче детето, но по на често по малко, аз имам голямо желание да кърмя и бебчо го усеща, имаше момент, в който ме болеше, бях изморена, и нямах желание исках да се откажа, тогаа и тя го усещаше, не искаше да суче, плачеше. Сега когато се нормализираха нещата, всичко е ок. Не се отказвай толкова бързо, цеди се, бъди постоянна и ще видиш как ще тръгне. Аз се храня също така обилно и пия много течности, което също има значение.

# 24
  • Мнения: 633
Моят мушмурок го изписаха 2.8 кг, сега е над 4.2 кг. изцяло на кърма. Мъчат го колики по малко, давам Инфант Дофилус.

# 25
  • Мнения: 188
За нормите - аз знам, че по 30гр на ден е нормата за тази възраст. Но правилно си прочела, че всичко е строго индивидуално. Ето моята госпожица за 1м качи 1200гр - казаха, че е доста, но това не е повод за притеснение. Ние също сме изцяло на кърма.

# 26
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Изобщо не е притеснително щом е само на кърма да наддава повече. Моето момче за 30 дни качи 1800гр (от 3200гр на изписването стана 5000гр преди 2 седмици). Не е добре знам, ако качва много и е на АМ.

# 27
  • Мнения: 399
И ние сме изцяло на кърма. Изписаха я 2960 и оня ден на консултацията беше 3200. Аз знам, че нормално е по 150 грама на седмица, но педиатърката каза, че и това е в норма. В началото наддават най-много, мисля до 3тия месец, но според мен си е индивидуални и си е до детето.

# 28
  • Мнения: 360
Нас ни изписаха 3070 и на 24-тия ден,на консултацията го измериха 3900. На мен педиатърката ми каза,че ако има на денонощие поне 4 изхождания, се храни добре. Като цяло - всичко е много индивидуално.

# 29
  • Мнения: 204
Дава ли някоя от вас капки Колийф за колики? По какъв начин го правят кърмещите? Защото като ги смеся с 15 мл кърма, Беба много се изнервя и после не иска да суче! В лъжичка с няколко капки кърма дали е подходящо?

Общи условия

Активация на акаунт