Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 71 566
  • 752
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Изобщо не е позволен и е голяма глупост, при положение, че с нищо друго не съм прегрешила. Твърд алкохол ми се случва да пия 3-4 пъти годишно, а по време на диета беше просто тъпо. Изобщо няма да обсъждам следващия ден, при положение, че не можех да неутрализирам с въглехидрати и мазно.

# 481
  • Мнения: 4 711
Добро утро,

Ден 15, втори ден П. Днес се измерих - 53.800. Явно тук ще се позастоя малко. Чакам МЦ след седмица, но не се чувствам подута. Само кръст ме боли, което понякога се случва.

Менюто вчера:
З - овесена палачинка
О - пилешки пържоли с айран
В - пъстърва с айран, половин чаша км 0.1% с малко сетвия и ванилия (яде ми се сладко сега)

Днес:
З - овесена палачинка
О - пилешки пържоли с айран
В - пъстърва с айран, може пак км с нещо

Артемис ми даде идеята за км с канела и ванилия, беше много добра и мисля да продължа с канелата  Peace

Ния, изчисти ли плюса от алкохолната вакханалия?

# 482
  • Мнения: X
Eden, днес също съм на П. И аз ще пробвам КМ с ванилия и канела, иска ми се нещо сладко днес.
Изчистих само около 400грама от вакханалията, но заради работа пропуснах спорта последните дни. Налага се и да пътувам доста тази година, така че ще трябва да измисля как да съвместя спорта с това. Днес ще плувам 2 часа, надявам се утре да съм се върнала към 50ката. Между другото, това, което не ми даде диетата и спортът до сега откъм стягане на бедра, плуването прави, ще се стремя да е 3 пъти всяка седмица.

# 483
  • Мнения: 4 711
Няколко пъти си правих км със съвсем малко стевия и повече канела, повече ми хареса от км с малко стевия и повече ванилия. Намери собственото си предпочитание, но определено става като кремче. Преди правех онези, които бях постнала по-нагоре. Но след това ми се яде повече и повече от тях, говорят ми от хладилника. Кексът е много приятен, но реално увеличава овесените трици над нормата за деня според фазата. Заради това него не си го позволявам.

Аз още никакъв спорт не практикувам, чувствам се отпаднала. Но си търся някакви упражнеия за крака и дупе, понеже и на мен те са ми проблемного място. Аз не мога да плувам и този вид спорт отпада при мен.

# 484
  • Мнения: 4 711
Добър ден,

Днес е ден 19, килограмите бяха 53.600 тази сутрин, обиколките са мръднали само на талията. Чакам МЦ до няколко дни, не се чувствам подута, но може и да задържам нещо. Решила съм в събота или неделя да се меря, мерки да взимам в неделя. В тази фаза на диетата няма кой знае какво мърдане на килограми и си спестявам сутрин на студа събличането.

Днес втори ден П:
З - овесена палачинка и кафе с мляко
О - патешки дробчета с малко зеленчуци в тях и айран, десерт км 0.1% с малко стевия и канела
В - риба с айран

Утре същото меню, но на обяд ще включа зелена чушка и броколи.

# 485
  • Мнения: 2 501
Здравейте момичета. Имам бебче на 7+ месеца. Кърмим се и смятам да кърмя до годинката поне. Яде пюре е каша, но и често я кърмя особено през нощта.
Имам 12 кг да свалям, които обаче не мърдат и грам. Предполагам и хормоните се виновни, нямам цикъл все още. Не ям много, но килата си стоят. Прочетох, че има олекотен режим за кърмачки, не мога да ви изчета всички назад, има ли кърмещи мами тук? Дали е удачно, сваляла ли се?
Също да попитам, че не разбрах овесени ядки сутрин с кис.мляко позволено ли е?

# 486
  • Мнения: 4 711
Здравейте, момичета,

Днес ден 26 и кантарът показа 53.100 кг. МЦ дойде по-рано и може би помогна малко. Измерих си талия, ханш, никаква разлика от миналата седмица и май няма смисъл толкова често да го правя.

Лошото е, че сега като ми се ядеше сладко и се научих освен на кремчето с км, стевия и канела, на онези фитнес напитки с 0 захар и подсладители. Тази седмица съм пила всеки ден по половин бутилка или около 370-400 мл. Освен това от петък ме боли много гърлото и не съм добре, доста хапчета за гърло изсмуках, моите не са със захар, а с подсладители. И въпреки че уж може да се употребяват подсладители в кафе и т.н. (аз там не слагам), си мисля, че това е доста хлъзгава територия и мисля от утре нищо такова да не приемам.

Някъде из темите бях чела, че някои вдигат нивата на инсулина и така си пречим. Хем ни се яде, хем си трупаме пак мазнини. Порових се и единственото, което намерих е, че стевията не вдига нивата на инсулина, но при подсладителите резултатите са хаотични, зависи от самият подсладител и т.н. Минавам отново само на стевия и без такива купени неща.

Днес първи ден П, менюто:
З - овесена палачинка с кафе и мляко
О - дробчета и айран
В - риба и айран

След седмица ми е командировката в Лондон, смениха ми хотела с по-хубав (където бях миналата година), но само с шепа колеги и явно ще си ходя насам натам сама. Хубавото е, че има два големи магазина Tesco в близост и ще мога по-спокойно да си взема нормални неща за ядене вечер. А и в този хотел определено има какво да се яде по Дюкан, така че съм спокойна за закуската.

Само да не ми го сменят пак, че има една седмица до заминаване и големи промени Grin

# 487
  • Мнения: 252
Здравейте! От днес се присъединявам към вас с първа фаза на Дюкан. Септември месец бях 59 кг, а днес съм 64.7.  За 5 месеца лека полека качих 6 килограма и е време да се взема в ръце. Пет дена- до петък включително ще съм на чисти протеини, после ще редувам, но още не съм решила как. Сега ще ви чета назад много подробно и ще си водя записки. Успех на всички!

# 488
  • Мнения: 4 711
Здравейте! От днес се присъединявам към вас с първа фаза на Дюкан. Септември месец бях 59 кг, а днес съм 64.7.  За 5 месеца лека полека качих 6 килограма и е време да се взема в ръце. Пет дена- до петък включително ще съм на чисти протеини, после ще редувам, но още не съм решила как. Сега ще ви чета назад много подробно и ще си водя записки. Успех на всички!
Успех Flowers Four Leaf Clover

Ако имаш въпроси, питай

# 489
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. От понеделник се присъединявам към вас. Правила съм диетата преди много години, нямам вече много ясни спомени. Иначе съм ветеран в спазването на диети и свалянето на кг. Последно свалих доста кг с НВВМХ. Но много ми омръзна вече. Не че това е много различно, ама поне се надявам да се сваля по-бързо. Имам едни последни 7-8 до 10 кг за сваляне, които много ми се опъват.
Относно Дюкан ми възникват два въпроса:
- може ли да заменя цялото количество трици с ленено семе? Имам спомен, че триците ми причиняват жесток запек. Ще опитам пак, но ако ефектът е същия, трябва да ги заменя с нещо.
- Вторият етап също е без никаква добавена мазнина нали? Да съм сигурна, че правилно съм разбрала.
- ясно че е въпрос на вкус, но споделете кое от обезмаслените кисели млека най-става за ядене?

# 490
  • Мнения: 252
Да, вторият етап също е без мазнина. От млеката 0.1 % аз предпочитам това на Верея. За триците не знам, чела съм, че част от тях може да се заменят с ленено семе.
                  Аз се издъних на първата фаза. За три дни свалих 1 килограм вода, после прекратих и ядох какво ли не и пих алкохол. Върнах сваленото, че и отгоре. От днес започвам отново първа фаза за 5 дни, но махам изварата и дюканския крем- карамел, с които прекалявах. Сладкарската извара на Лидъл явно не е подходяща за режима. Млечните ми спъват отслабването. Ще оставя половин кофичка кисело мляко вечер с две лъжици овесени трици преди лягане.Триците чета, че е хубаво сутрин да се приемат, но ще трябва да направя малко компромис. Имам синдром на вечерното хранене, през деня не ми се яде, но вечер не мога да заспя, без да съм хапнала нещо. Понякога се мъча до 2-3 часа и след това помитам каквото сладко видя и тогава заспивам. Трябва да намеря начин да се преборя с това, но вече толкова години не успявам.

# 491
  • Мнения: 4 711
Здравейте, момичета,

Идвам на отчет след 1 месец на Дюкан.

Килограми :
Начало 59.400кг (само да спомена, че беше на 01.01 или след празнуване на НГ, така че сигурно е имало поне 1 кг вода от храненето предната вечер)
Днес: 52.400 кг.

Обиколки:
Талия (разликата между измерена на 05.01 и днес) -6 см
Ханш (същата разлика, тук меря най-дебелата част) -8 см
И през кокал на ханша (това го имаше за някаква пола и си меря и там) -1 см

На мен цел ми бяха 52 кг и обиколка на ханша 90-92, тук имам да свалям още някой и друг сантиметър и заради това ще се опитам да седя на фаза 2 поне до РД (13.02).

Днес П+З
З - овесена палачинка с кафе с прясно мляко 0.1%
О - пилешко месо гърди на фурна + салата краставици и чушки
В - чудя се за пица по Дюкан

Савина, не бяхме ли с теб на 90-дд? Ако е така, много ми е драго да те видя и тук Hug .И аз минах през ВМ-НВХ и задържах с него 52кг, обаче преди 2 години се отпуснах и честно казано, едвам влизах в някакви поносими рамки на хранене (а и дрехи). От миналата година правя трети опит за Дюкан, предните и двата бяха около лятото - края на май и края на август, обаче стигах до 53.500 някъде за месец и после се оливах и без фаза 3, качвах. Може би сега по-лесно свалям, а и задържам, понеже тогава крепях за някакво време въпросните 53-54 кг. Но ми е странно как януари по-лесно ми върви свалянето.

По въпросите - идеята на триците е да са като метла и да изхвърлят всичко. Знам, че и лененото семе действа по подобен начин, но дали се усвояват от него калориите, не знам. За триците знам, че се изхвърлят направо. А пшечните как ти действат? Оригиналната рецепта за палачинак е 50-50 овесени и пшенични трици, аз обаче я правя само с овесени. На теб ако ти понася оригиналният вариант, може да опиташ и с пшенични.
За КМ - аз 0.1% намирам само на Верея и много му свикнах с вкуса. Онзи ден нямах,  правих си км със стевия и канела и сипах малко 3.6% Верея, нещо не ми хареса.
За прясно мляко - предпочитам едно Фитнес 0.1% на MyDay, ако няма от него, Верея 0.1%.
Извара има в Лидл 0.3%, идеална е за десерти и палачинки, понеже седи като гъсто кисело мляко.

Както и да е, отплеснах се. Желая ти успех и моля те, пиши по-често.

Catley, ти отказа ли се? Чета те в Дневникът, ако не ти понасят нисковъглехидратните режими, не се измъчвай.

Teriyaki, Ния, още ли сте на режима?

# 492
  • Мнения: X
На режима съм, имам малко проблеми напоследък, позадържала съм вода и съм подута, което отдавам на стрес, но съм режимна. Въртя се между 50 и 53кг, доста бързо качвам и свалям в зависимост от това дали спортувам, дали съм на П или ПЗ. Днес ще плувам до откат, а ще обядвам пилешко филе на скара и КМ с канела.

# 493
  • Мнения: 252

Catley, ти отказа ли се? Чета те в Дневникът, ако не ти понасят нисковъглехидратните режими, не се измъчвай.

      Поздравления за хубавите резултати, Eden!
      Не съм сигурна, че проблемът с безсънието и нощното хранене е точно заради ниските въглехидрати. Аз от години съм на нисковъглехидратен режим и съм се убедила, че само така мога да поддържам някакви прилични килограми. То моето се получава нещо като въглехидратна ротация.Увелича ли трайно  въглехидратите, почвам лека- полека да качвам. Днес не съм на Дюкан- обядвах зелеви сарми с кайма и ориз. Ще поумувам още какво ще правя от утре. Ако реша пак да съм на Дюкан,  издържа ли 5 дни първа фаза , ще вляза да се отчета.

# 494
  • Мнения: 4 711
Добро утро,

Ния, явно задържаш вода. Мен също ме притесняваха резултатите след П и след П+З, но дори и около МЦ нямаше особена разлика. Да не ядеш и нещо солено? Аз съвсем безсолно съм започнала да се храня, не знам добре ли е това. Никога не зеленчуци не съм слагала сол, само на марули или айсберг съвсем малко. А сега такива салати не ям, че ми вървят с малко мазнина и оцет, пък нали избягваме все още мазнината.

А мерките как са? Следиш ли ги? Аз преди никога, освен ако няма да поръъчвам нещо по интернет. Но сега тачно заради една поръчка се измерих на петия ден и реших да ги проверявам през 1-2 седмици.


Catley, благодаря ти. Още малко и ще мина във фаза 3, а тя ме притеснява, понеже предните два пъти точно там прецаках нещата. А да не говорим, че дори не достигнах до крайната си цел и в двата случая. Но все си напомням, че летните тела се правят зимата.

Дано да ти се получат нещата и ще те очакваме на отчет тук Hug

Общи условия

Активация на акаунт