Новите съседи - в очакване на новия сезон

  • 56 199
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 956


Добре дошли в новата тема!
Да се забавляваме заедно!




# 1
  • Мнения: 3 956
Едно интересно четиво, ако някой не го чел.

Грешки или гафове

В сериала често се срещат грешки, като:

1
Висенте отива да живее с Хави и Лола, след смъртта на Грегория, като казва, че е изял и последния й крокет.

По-късно този крокет се появява във фризера на Висенте, като става ясно, че всъщност откакто Грегория е починала той го пази за спомен.

Освен това е странно, че след приблизително 6 години този крокет е годен за консумиране и е запазил оригиналния си вкус. Също така, докато Гоя пържеше крокети те изгоряха, но сезон 9 епизод 2 той е с перфектен златист цвят, без никакви признаци за изгаряне.

2
В сезон 7 епизод 10 Висенте отива с Амадор в една дискотека. В следващата сцена той е в мезонета и вечеря. По-късно той отново е в дискотеката.

Алберто Кабайеро потвърждава в Twitter, че това е грешка при редактирането на епизода.

3
По време на конкурса за падел на Монтепинар Лола казва, че няма ракети и ще поиска от брат й. По-късно Естела казва, че Лола е единствено дете.

4
В сезон 7 епизод 12 Юдит и Хави се представят за двойка пред управителката на детска градина. Юдит казва, че не са женени, защото е "Много старомодно". По-късно, когато искат да кажат, че са се разделили казват, че са се развели. И тримата се придържат към сценария, че още в началото са били женени.

5
В сезон 9 открадват колата на Антонио и той никога не я вижда... докато в по-късен епизод абсолютно същата кола е паркирана пред кооперацията.

6
Когато Амадор отива да продаде бъбрека си там работи мъж. Мъжът и Амадор не се познават, но по късно същият актьор изиграл мъжа се оказва баща на Амадор.

7
Когато в Монтепинар идва инспекторка тя влиза в дома на Юдит, а съседите остават да чакат навън. След малко пред вратата идва пациент на Юдит. След като той си тръгва съседите отново са пред вратата, всякаш не са помръднали.

8
Антонио и Берта искат да имат второ дете. Обаче става ясно, че Берта не може да има деца. В по-ранен епизод се споменава, че тя е вързала тръбите си и не иска повече деца.

9
В сезон 9 епизод 13 Менчу и Йоли казват, че бащата на Йоли е плешив, но в сезон 9 епизод 16 той не е.

10
В началото Арасели не иска да живее в Монтепинар. По-късно Енрике казва на Юдит, че живее в кооперацията, защото Арасели го е накарала.

11
В епизод от втори сезон Серхио се опитва да купи точки от Висенте, но се оказва, че той няма книжка.

В много епизоди по-късно се вижда, че Висенте има шофьорска книжка и собствена кола.

12
Колата на Антонио (Mersedes Benz) е различна през първия сезон по отношение на останалите сезони, но има една и съща регистрационна табела.

13
В 3×08 Хави чува Естела да говори с Фермин (бащата на Лола), но в 4×11 той също мисли, че бащата на Лола е Бин Ладен.

14
В епизод от 5-ти сезон се спомена, че Арасели и Енрике са били на меден месец в Париж, но по-късно казват, че той е бил в Оропеса дел мар.15

В 3×04 се състояват две сцени с Лола. Между тях има още една, в която тя е с приятелките си и е с различен стил и прическа.

16
В епизода на третия сезон, в който Нинес ражда сина си Тонин, когато той започва раждането е в процес на присъствието на Лео, Ракел и Антонио, които идват с нея в болницата, но в следващата сцена, Лео се появява в бара с "Лъвовете" и по-късно отново е в болницата.

17
В Петия сезон, когато съседите влизат да се оплакват пред Енрике и го хванат с Юдит, сред тях е и Лео. В следващата сцена Лео е в бара с "Лъвовете". Веднага след това се връща при съседите.

18
Естесо - кучето на Естела изчезва без обяснение какво се случва с него.

19
Същото стана и с кучето на Арасели и Енрике.

20
В 7×04 майката на Амадор разбира, че Теодоро може да ходи, но в 8x11 тя отново не знае.

21
В 1×06 Висенте казва, че е на 61 години, а в 7×09 Хави казва, че той е на 63 години. В сезон 9 Висете се пенсионира с 65-годишна възраст. За 9 години Висенте е остарял само с 4 години.

22
В 5×07 Енрике казва, че са минали 20 години откакто с Арасели са женени, но през първия сезон става ясно, че са женени от 1987. Пети сезон е сниман през 2011. Значи тогава са минали 24 години.

23
В 9x15 Фермин чете поема на Арасели. Въпросната поема първо изчезва, после се появява отново, сменя позицията си...

24
В сезон 9 епизод 10, според изчисленията на Арасели, 0,2% ще гласуват за Енрике, 20 % не, а 78,8% не са го чували. 0,2+78,8=79; 79+20=99%. Тогава къде е другият 1%?

25
По време на сезон 4 Мари Тере заминава за Бенидорм да търси любовта.В края на сезона тя се връща,но после пак изчезва и не се споменава нищо за нея.

26
В сезон 10 епизод 3, Маите казва, че е на 45. Епизодът е пуснат в Испания през октомври 2017. Шест години и половина по-рано (май 2011)тя навършва 40 години. Така, за шест години тя остарява с 5.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!   Gift Heart
Повечето грешки дори не съм забелязала.....  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 8 103
Еха, много интересно. Не бях забелязала и аз.

# 4
  • Мнения: 18 876
Десетият сезон сега започвам да гледам някои пропуснати епизоди, които не ги хванах от началото. Гледах в инстаграм снимки на Амадор с Макси, може би Макси ще се завърне за сезон 11.

# 5
  • Мнения: 6 687
Благодаря за темата!
Не съм забелязала много от грешките, но и с тях сериалът е страхотен. Очаквам пак да започнат да го излъчват. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 068
И аз благодаря за новата тема.
много се надявам наистина Макси да се завърне

# 7
  • Мнения: 5 115
Благодаря за темата  Flowers Hibiscus
Не съм ги забелязала тези грешки, смешни ми бяха репликите, героите, случките и съм изключила наблюдателността си явно
 Sweat Smile

# 8
  • Мнения: 20 136
Да се запиша и аз в темата, мерси.

# 9
  • Мнения: 248
Кога се очаква да излезе новия сезон?

# 10
  • Мнения: 3 956
Кога се очаква да излезе новия сезон?

Аз мисля, че септември, ама ще видим.

Скрит текст:
Във фейсбук групата на сериала излезе информация, че африканското гадже на Берта-Онгомбо щял да бъде новия портиер.

# 11
  • Мнения: 1 469
А дано хладния ум се завърне.

# 12
  • Мнения: 18 876
Понеже не знам испански, много вероятно не разбирам правилно всичко - например на много снимки, заедно с  вече познатите актьори, видях една семпла, закръглена женица и си помислих в първия момент, че нов персонаж ще има в сериала. Оказа се, като проверих името, защото беше тагната, че е Лаура Кабалеро - един от сценаристите на сериала. Сега гледам на някои снимки една руса мацка, тагната като едурнити. Проверих и се оказа, че се казва Едурне (наистина така се казва, не в сериала) и е актриса, певица и пр. Вероятно ще участва в сезон 11, но дали е постоянна роля, или епизодична, не мога да кажа.

Според тази статия ще бъде сервитьорка в "Макс енд Хенри", доколкото разбрах:
http://www.lavanguardia.com/series/20180425/442986063507/edurne- … e-se-avecina.html

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 19:12 от кукумицинка

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Записвам се и аз. От всички изброени грешки, съм забелязала не-повече от 2-3. Което означава, че сериалът е направен страхотно, щом не се забелязват и не вадят очи.

# 14
  • Мнения: X
И в крайна сметка, ще го гледаме ли пак след "Щурите", или не?
А как искам пак да го почнат отначало.....  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт