Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 21

  • 53 382
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 347
Мисис да капките са според антибиограмата,  но сякаш още не са повлияли. Трябва да ги слагаме 10 дни. А за промивките с ФР, много им се кефи не спира да пипа канала, дозатора и батерията. Голяма игра пада. А за нослето вече си мисля,  че може и да е от много чистият ни въздух в Бургас. Абе все трябва да има по нещо да се притесняваш.

# 31
  • Мнения: 1 117
Мисис честа кола леко и безаварийно Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 268
Мисис честита кола.
Пюр страхотно е, че каката е склонна да приеме бебето.
Звучи страхотно!
Весело лято за всички!
Аз съм в драмата с яслата. Нямаме шанс в близките, а ще трябва да пътуваме. А и ми е мъчно да я пускам, макар, че ще се радва на децата.

# 33
  • Мнения: 495
Успех на всички който кандидатстват за ясла, при нас шанса клони към 0 за държавна, но все пак се надявам да има късмет 🤞

# 34
  • Мнения: 1 268
Пробвайте за аслата и в др квартали. Колкото и да е странно , имате някъв шанс

# 35
  • Мнения: 2 706
Аз тръпна за класирането, че...
Успех на всички! Има и други класирания, така че, има надежда!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 233
Помбер, то всички тръпнем, истерията е масова Simple Smile И аз, дето мога да лавирам със заетостта си, прихванах от общия дух Simple Smile

# 37
  • Мнения: 347
Момичета имам нужда от малко помощ. Миналия Петък отбих малкия и си пих хапчетата за спиране на кърмата. Но сега  имам голям проблем с гърдите. От Понеделник почувствах, че започват да се пълнят с кърма. Започнах да си правя чай от Салвия и да си слагам компреси от прясно зеле, но всеки ден имах лек дисконфорт и лика болка ако малкия ме удари. От вчера взех да пия Лецитин  превантивно да не ми се запушат каналите,  но положението днес е по зле, доста по наляти са ми гърдите (но все още не да станали като буци) и на едната направо напипам единия канал. Аз съм с висок пролактин по принцип, но преди да спра да кърмя си направих изследвания и излезе в нормите, което ме учуди. Ендокриноложката ми каза,  че процеса трае около десет дена,  но мен това ме притеснява. Някоя от вас имала ли е такъв проблем.
Най много се притеснявах за малкия как ще го приеме, той си заспива нормално и почти не се събужда вечер, дори днес на обяд заспа сам в кошарата. Притесняваха ме хапчета, защото съм ги пила и ми беше много зле в началото, а дозата в случая е голяма, то какво стана всичко,  за което се притеснявах мина нормално и пак имам проблем.
Някоя мама, която има опит би ли споделила, какво още мога да направя.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 309
steisi77 За съжаление нищо незнам по темата. Уви, не се получиха нещата с кърменето при мен и още на 20-ия ден спрях, а кърмата изчезна до 2 седмици.... Само капки бяха 😞

Може би консултант по кърмене може да даде полезен съвет.

Има ли приети на ясла?

Днес имаше промо в Хиполенд и минахме да вземем лятна количка. Взех една. Но отказвам да ходя по магазини с него. Кошмар!

Тръшка се навсякъде за всичко. Май и аз допускам грешки, четейки разна литература. Но днес рева легнал на пода в магазина, а аз чаках да му мине. А магазинът пълен, народ, чудо...

Много ми е трудно, особено в края на деня. Нямам сили и нерви да го изтърпя Disappointed

# 39
  • Мнения: 19 686
Каква количка купихте?

Стейси, имам телефона на консултантка.

# 40
  • Мнения: 505
Стейси, не мога да помогна, но стискам палци да се нормализират нещата скоро!

Мисис, ние мисля, че сме класирани...чак не мога да го повярвам и не смея да се похваля още.  Simple Smile
Съчувствам...И мойта дзверка започна да се тръшка. Върви си, всичко 6, ухилена, стигаме улица, хващам я за ръка и ...О! ужасТ , краката и изведнъж станаха кашкавалени...та седя и рева на тротоара...
Продължава да лапа всичко, което може да се лапне...не знам какво море ще караме, не искам да си го представям дори...Зъбите са все още 5 на брой (вече...не знам, ще и купя изкуствени вампирски зъби), с гърнето сме до никъде...и нещо положително - прояде хляб.  Simple Smile Правех си сандвич и една бърза ръчичка ми докопа филията, успях да си спася по-голямата част, но другото беше изядено от крадлата. Grinning

Това е от нас!  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 347

Стейси, имам телефона на консултантка.

Може ли телефона на лични и евентуално в кои часове е удобно да я потърся.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 233
Стейси, пий лецитин смело.... Това, което аз знам (консултирай се с ендокринолог обаче) е, че при проблеми с пролактина спирането на кърменето трябва да е плавно - поне седмица - десет дни дай на организма си. Иначе вероятно няма да можеш да регулираш нивото му месеци наред....
Ние не сме приети в ясла 😎 Не драматизирам хич....
П.с. мисля, че се препоръчваше спирането да е естествено, без медикаменти... Със стягане на гърдите и разреждане на кърменето.... Ама , изобщо, пролактина е важен, не неглижирай момента 😍

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 10:10 от Marisha*

# 43
  • Мнения: 14 715
И моят опит сочи,че е най-добре леко полеко да се разрежда кърменето и постепенно да се спре. То при мен си стана от самосебе си,но не съм имала никакви проблеми.

# 44
  • Мнения: 2 706
steisi77 За съжаление нищо незнам по темата. Уви, не се получиха нещата с кърменето при мен и още на 20-ия ден спрях, а кърмата изчезна до 2 седмици.... Само капки бяха 😞  И при мен беше същото!

Уфф, не са приели малкия на ясла, скапа ми се настроението от сутринта още

Общи условия

Активация на акаунт