Близнаци - късно констатиране, че всъщност са две

  • 27 323
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 232
Здравейте!

С втора бременност съм (детето ми е на 3г.) и имам огромно, ОГРОМНО желание да имам близнаци. Днес бях на първа ФМ и БХС (13 г.с.) и се видя само 1 плод. Знам, че ще ви се стори смешно, но има ли сред вас такива, които въпреки ЖК и ФМ (и твърдението, че плодът е един) имат близнаци? Четох много из форума и има, но мненията са от (преди) 2009 г. и от тогава, предполагам, техниката е напреднала и е по-трудно да се направи грешка с ултразвука. Смейте се на воля, аз също си се смея, но наистина, въпреки прегледа днес, надеждата в мен още я има Heart Heart Simple Smile
(нямам блинаци в рода или поне не знам за такива Simple Smile )

Лека вечер и ще се радвам на отговорите ви Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 196
Не, няма такъв вариант.
Годината е 2018, що за въпрос изобщо, вече имате едно дете, очаква се да сте адекватни, ако не за друго, то защото сте родители ...

# 2
  • Мнения: 39 315
ми за смях си е

# 3
  • Мнения: 29 344
Ако си била на ФМ, няма начин да ти кажат едно, а да са близнаци. Там се вижда всичко с подробности, вкл. вътрешни органи, мозък и т.н. Не знам за каква надежда говориш.....?!?

ПС: моя позната в далечната 1999 г. беше бременна и ѝ казали при прегледа на ехограф, че ще е момиче. Тя обаче до последно се надяваше, че са сбъркали, не искаше момиче, избираха име, дрехи, количка като за момче. Тъпо....

# 4
  • Мнения: 2 681
Няма как да не се чуят и две сърца, ако има.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
На ФМ няма как да се пропусне цяло бебе, абсурдно е.

# 6
  • Мнения: 18 560
На ФМ не може да се пропусне такова нещо.Няма шанс. Разбирам желанието ти,но Не се надявай напразно. Още повече, че нямаш и в родата близнаци. Те се "предават"от страната на жената. Шанса изобщо до имаш близнаци не е голям. В моята рода имаме доста. И ММ все питаше със страх дали са две. 😊Живо и здраво да се роди.

# 7
  • Мнения: 142
Щом няма близнаци в родата ,едва ли.А и на ФМ е недопустимо да се пропусне такова нещо.Не слушай разкази от преди 30 години.

# 8
  • Мнения: 232
Благодаря на всички! Simple Smile Да се роди здраво бебе на термин е най-важното! Пък дали едно или две - Божа работа! Simple Smile
Хубав ден на всички!

# 9
  • Мнения: 9 196
Божата работа се вижда на ехограф в трети месец.

# 10
  • Мнения: 234
В моята рода няма близнаци, но аз имам, така че и това не е съвсем определящо. Но в 13г.с. е невъзможно да не ги видят, така че няма как да са близнаци. Пожелавам ти здраво и щастливо бебече!

# 11
  • Мнения: 1 698
Като имате толкова голямо желание, защо не потретите след време. Имах такива съученици, батко, после още един и третата бременност близнаци. Бяха голяма атракция. Не бяха малцинствени. Бащата беше професор, сега и четиримата са университетски преподаватели, двамата в чужбина.
Успех!

# 12
  • Мнения: 232
Живот и здраве ще потретим, да Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Хъм всъщност е възможно ,ако прегледа се прави с дървена слушалка,но на феталната морфология е абсурд да пропуснат цяло бебе.
Аз  съм с близнаци ,вярно на първия преглед не се видяха две,след 8м седмица вече се видяха,но най-странното е че не се видя.третото бебе ..въпреки че ехото беше модерно(така или иначе третото не.оцеля)
Само да спомена ,че хич не е нужно в.рода.да имаш близнаци.Въпроса тук е колко яйцеклетки ще” излюпиш ” и колко ще се оплодят(за разнояйчните.става.дума)

# 14
  • Мнения: 18 560
Да не е нужно да иматв рода. Но шансовете са доста по-малки.

# 15
  • София
  • Мнения: 565
Сериозно бих се притеснила,ако на феталната морфология не забвлежат цяло бебе, а аз разчитам да преценят дали всичко е наред Simple Smile нека всичко да ви е благополучно с бременността и раждането, детето да е здравичко, а догодина още едно... Така ще имате почти близнаци: )

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
И аз много исках близнаци, и с 2рата, и с 3тата бременност. Simple Smile Първите прегледи съм питала доктора дали е само едно, после вече толкова обстойно се вижда, в 14 г.с. ни казаха и пола, така че 2ро бебе да не се види? Явно не ми е било писано за близнаци. Е, 3-тото се роди с кг на близнаци (5кг и 55см). Grinning

Но пък в Шейново преди 13г вече до 9-тия месец ми казваха момиче, малко преди да родя - момче! Но все пак беше преди 13 години.

# 17
  • Мнения: 1 501
Aз бях по този начин миналата година. В болница Надежда не видяха, че са две, в последствие имам само едно детенце, защото на ранен етап още не е оцеляло другото близначе, но е факт, че са били две, пък не са забелязали. Майка ми е била по същия начин, тя обаче е имала две плаценти и само мен. Тоест там е било очевидно и при раждането, но искам да ви кажа, че тук го има генетичния фактор.

# 18
  • Мнения: 380
Aз бях по този начин миналата година. В болница Надежда не видяха, че са две, в последствие имам само едно детенце, защото на ранен етап още не е оцеляло другото близначе, но е факт, че са били две, пък не са забелязали. Майка ми е била по същия начин, тя обаче е имала две плаценти и само мен. Тоест там е било очевидно и при раждането, но искам да ви кажа, че тук го има генетичния фактор.

Как сте разбрали, че са били две?

# 19
  • Мнения: 1 501
Aз бях по този начин миналата година. В болница Надежда не видяха, че са две, в последствие имам само едно детенце, защото на ранен етап още не е оцеляло другото близначе, но е факт, че са били две, пък не са забелязали. Майка ми е била по същия начин, тя обаче е имала две плаценти и само мен. Тоест там е било очевидно и при раждането, но искам да ви кажа, че тук го има генетичния фактор.

Как сте разбрали, че са били две?

Смених болницата и лекаря и ми казаха.

# 20
  • Мнения: 9 196
Ама това са пълни глупости и измислици, защото някакъв си лекар не може да каже, какво са ти извадили при раждането водено от друг. А за да има оформена видима плацента, трябва да е имало напълно видимо бебе, което не изчезва ей така след определени седмици.

Стига писахте фантасмагории на хората.

И двете плаценти за разнояйчни близнаци не се дължат на никакъв генетичен фактор.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 366
В ранен етап се резорбира,в по късен се мумифицира.В моят случай третото бебе бе се резорбира .
После преди.да.стане плацента е хорион...

# 22
  • Мнения: 225
Нарича се симптом на изчезващия близнак.

# 23
  • Мнения: 2 560
Моята първа, за съжаление неуспешна, бременност беше с близнаци, които докторът видя, чак когато нещата бяха приключили вече. Попитах го как така в предишната клиника, където ходих за потвърждение на бремеността, никой не забеляза, че бебетата са две. Каза, че едиственото приемливо обяснение според него, за да не забележат колегите му, е , че става въпрос за еднояйчни близнаци, които са в един плоден сак и на ранен етап е трудно да се види. За протокола, аз нямам близнаци в рода, обаче мъжа ми има.  Говорихме доста тогава, обясни ми колко по- високи са рисковете при близнаци. При втората ми бременност, като ми каза, че е едно ембрионче, честно казано, изпитах и малко тъга, но и огромно облекчение. Лека бременност и жив и здрав бебок на финала😊!

# 24
  • Мнения: 288
Божата работа се вижда на ехограф в трети месец.
Много остроумно.
Разбира се, че е Божа работа! Всъщност всичко е Божа работа.

# 25
  • Мнения: 1 698
Вчера чух за следния куриозен случай:
Семейство с две деца, момченце и момиченце, решават да имат трето, непланирано, но все пак желано. Жената се оказва бременна с тризнаци. Сега гледат пет деца. Та, внимавайте какво си пожелавате.
Адмирации за семейството, че не са абортирали плодовете или част от тях.
Да са им живи и здрави, и повече такива прекрасни куриози.

# 26
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
В ранен етап се резорбира,в по късен се мумифицира.В моят случай третото бебе бе се резорбира .
После преди.да.стане плацента е хорион...
Аз разбрах,че съм била бременна с близнаци след като родих.Второто бебче се беше мумифицирало и излезе с плацентата.Лекаря, който ме изражда ми следеше и бременноста,но нито веднъж не каза че са две.Чак като родих и плацентата извика акушерката да и покаже,а на мен ми каза "а нищо важно няма".

# 27
  • TX
  • Мнения: 590
Противно на прочетените мнения е има вариант да не ги видят и така 7 видеозона, като първия път на ехограф бе в 5-та седмица и  при все, че всички индикации бяха за бегимини.
Но това беше 2004 г. Доктора хамав и пр. А тогава техниката му бе най-добрата, но както често съм цитирала "най-добрата техника в ръцете на некадърника е куп желязо" .
В родата сме първите с близнаци.

Общи условия

Активация на акаунт