За любителите на салати - тема 2

  • 98 230
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 413
Забравих да снимам,салатката за вечеря беше :розов домат,червен лук,маслини,патладжан,магданоз ,сирене,риган,зехтин и лимонов сок.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 831
Напоследък се чудя как да разнообразя зелената салата. Като че ли ни поомръзна традиционния вариант.

С домати и сирене.

Спаначена салата обичам с печени чушки и карамелизиран лук.
Ние напоследък ядем точно такава салата - зелена, пресни лук и чесън, магданоз, домати, краставици и сирене.

# 32
  • Мнения: 8 880
Ако традиционната зелена салата е тази с репички, с години не съм яла такава. Но каквото ми падне слагам - домати, краставици, авокадо, маслини, лук, чушка, цвекло, яйце, шунка, сирене, гъби, боб ... не заедно, разбира се, две-три неща пак са достатъчни.

# 33
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Блу,и аз така правя,но само за мен. Мм иска всичко отделно. Или само маруля с лук и евентуално маслини,или ,ама много рядко,малко домати. Тук на салата от домати слагат сух риган(origano),който аз не понасям на домати. Така че си имаме голямо разделяне,но пък сме двама и се търпи.

# 34
  • Мнения: 9 468

това е истината! заедно със студена домапна ракийка Wink
радвам се, че започнаха сносните домати, че вече от зелени салати ми се...
аз напоследък слагам джоджен в салатите - много освежаващо. вчера правих и червен боб, царевица, печени чушки и лук.
друга любима - варени яйца и много лук /обърква се повечко време със зехтин, оцет и сол/, знам я като гръцка салата.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 831
Варените яйца сигурно биха станали добре и с пресен лук? Не харесвам много стария.

# 36
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Таз вечерната салата е домати, краставици, червен лук, овче сирене на кубчета поръсени с италиански подправки и зехтин. Много вкусно се получи.

# 37
  • Мнения: 9 468
Варените яйца сигурно биха станали добре и с пресен лук? Не харесвам много стария.


рецептата е с пресен лук /около една връзка на 4 яйца или по желание/. върви и черен пипер.

# 38
  • Мнения: 6 915
Варените яйца сигурно биха станали добре и с пресен лук? Не харесвам много стария.


рецептата е с пресен лук /около една връзка на 4 яйца или по желание/. върви и черен пипер.

Аз правя варените яйца с праз, много вкусно става.

# 39
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Pipi_, ами той на призът не му ли мина сезонът? Аз на пресен лук не устоявам. Точно днес мм е закупил един такъв хубав,ще слагам на салатата задължително тази вечер.

# 40
  • Мнения: 41
От мен едно предложение, което много ми допада, а именно:
Домати, нарязано на кубчета сирене и песто! Става уникално. : )

# 41
  • Мнения: 6 915
Pipi_, ами той на призът не му ли мина сезонът? Аз на пресен лук не устоявам. Точно днес мм е закупил един такъв хубав,ще слагам на салатата задължително тази вечер.

Да, затова я правя през зимата тази салата.

# 42
  • Мнения: 6 915
От мен едно предложение, което много ми допада, а именно:
Домати, нарязано на кубчета сирене и песто! Става уникално. : )

Аз замествам пестото с пресен босилек, нарязан. Ако нямам пресен, слагам замразен. Наистина е много вкусна, особено ако е с домашни доматки.  Heart Eyes

# 43
  • Русе
  • Мнения: 5 181
Варените яйца сигурно биха станали добре и с пресен лук? Не харесвам много стария.


рецептата е с пресен лук /около една връзка на 4 яйца или по желание/. върви и черен пипер.

Аз правя варените яйца с праз, много вкусно става.

Салата от пресен спанак и варени яйца

# 44

Общи условия

Активация на акаунт