WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

  • 99 477
  • 1 205
  •   1
Отговори

Анкета

За кой отбор стискате палци да стане световен шампион?

Опции:

# 15
  • София
  • Мнения: 11 457
Сега, специално за вас и само за нас си, ето един списък с предстоящите (най-близки) контроли на участниците на световното. Е, сложих за цвят и България  Grinning

22.03.2018 г.
Дания – Панама

23.03.2018
Португалия – Египет
Русия – Бразилия
С.Арабия
– Украйна
Уругвай – Чехия (China Cup)
Тунис – Иран
Сърбия – Мароко
Германия – Испания

Норвегия – Австралия
Франция – Колумбия
Аржентина
– Италия
Полша – Нигерия
Шотландия – Коста Рика
Гърция – Швейцария
Холандия – Англия
Япония – Мали
Сенегал - Узбекистан
България – Босна

24.03.2018
Мексико – Исландия
Северна Ирландия – Южна Корея
Швеция – Чили
Перу – Хърватска

26.03.2018
Португалия – Холандия
България - Казахстан

27.03.2018

Египет – Гърция
Русия – Франция
Белгия – С. Арабия
Иран
– Алжир
Мароко – Узбекистан
Испания – Аржентина
Колумбия – Австралия
Дания
– Чили
Нигерия – Сърбия
Германия – Бразилия

Тунис – Коста Рика
Швейцария – Панама
Полша – Южна Корея

Румъния – Швеция
Англия – Италия
Сенегал - Босна

28.03.2018
Мексико – Хърватска
Исландия – Перу



Ще се грижа своевременно да ъпдейтвам резултатите, ако темата ми позволява да редактирам...

# 16
  • София
  • Мнения: 11 457
Стадион-кукла в Брьондби, наполовина.... пълен, само, а два отбора световни фиалисти играят - Дания - Панама.
Мачът завърши 1:0 за Дания, с гол през втората част. Панама предимно се защитаваха и се очертават като "боксова круша" в групата си. Дания също не впечатляват, обаче...Simple Smile Ще им е трудно срещу Перу....

В друг приятелски мач от днес (23.03.) игран в Белгия, пред 250 зрители, Япония за малко да загуби от... Мали. 1:1 все пак, с изравнителен гол за самураите в 90-та минута!

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 17:23 от Ronald

# 17
  • София
  • Мнения: 27 025
Забравих да напиша, че гласът на дяволчето е за Португалия! Колебаех се между тях и Белгия, но избрах Португалия заради великия Крищяну. Ест. избирах само измежду отбори с някакви шансове за титлата.
Принципно съм против ЮА, но все пак там Уругвай и Колумбия са ми симпатични, особено вторите. Твърдо против Бразилия (или както им викам Мангазилия) и Аржентина.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 11 457
Здравейте всички,
Малко ъпдейт, какво се случи в контролите на участниците в Мондиала след изиграни, по календар, от всеки отбор от по 4 до 7 приятелски срещи, в периода ноември 2017 – март 2018 г. По календара на ФИФА до началото на световното всеки участник ще има още 3 възможности за контроли, повечето от които, буквално в навечерието на WORLD CUP RUSSIA 2018.

Кратък обзор кой как се справи дотук след приключване на квалификациите и в периода на „обиграване“ на отбора и избистряне на състав и тактика. Станахме свидетели както на някои доста интересни сблъсъци, случиха се изненади, доколкото такива може да има във френдли мачовете.

Домакините не успяха да впечатлят, след като за 5 контроли, записаха 3 загуби и 2 равенства, едно от които престижно – срещу Испания. С останалите класни съперници, с които домакините имаха привилегията да играят – Аржентина, Бразилия и Франция, Сборная тотално отстъпи. И като игра, и като резултати. Предстои да видим две по-лесни проверки - срещу Австрия и Турция, които се очаква Русия да „вземе“ безпроблемно, може би с цел здравословно надъхване преди старта.

Уругвай изигра 4 срещи, в които инкасира изненадваща загуба от Австрия, равенство с Полша и победи над Чехия и Уелс. На Урусите им предстои само още една контрола (поне засега) срещу Узбекистан, явно за да се ориентират в азиатския футбол. Саудистка Арабаия и Египет записаха само по една победа, съотв. над Молдова и Конго.

Единственият отбор, записал само победи от всички приятелски срещу до момента е в група Б, и това е тимът на Мароко. Най-впечатляващи са разгрома над Нигерия с 4:0 и победата над Сърбия с 2:1. За Мароко предстоят две проверки още – срещу Швейцария и Тунис.

Португалия записа малко очаквана загуба от Холандия с 0:3, а Испания – 2 равенства (срещу Русия и Германия), но разгром над Аржентина с 6:1 и още един – над бойкия тим и сензация от миналото световно - Коста Рика с 5:0.

Иран пък има само една загуба, но от друг участник на световното – Тунис, и победи над непретенциозни тимове. Равенството с Русия също трябва да се отбележи.

Франция допусна много изненадваща загуба от Колумбия с 2:3 в мач-спектакъл, а Перу записа впечатляващи победи в „единствените“ си 2 контроли – на Хърватия и над евро чудото Исландия. Дания се представя неубедително в контролите до момента (загуба от Швеция, загуба от Йордания, равенство с Чили, а предстои още един мач с Швеция).

Аржентина игра на приливи и отливи - победа над Русия с 1:0, последвана от загуба срещу Нигерия с 2:4. През март 2:0 срещу Италия и печалното 1:6 от Испания. Аржентина за момента не са обявили други контроли преди старта на световното.

Исландия се представят доста неубедително, и към момента от 6 контроли имат само 2 победи над един и същи съперник – Индонезия. Същото важи и за другите два отбора в групата – Хърватска (загуба от Перу с 0:2, но пък победа над Мексико с 1:0) и Нигерия (победа над Аржентина, загуба от Мароко с 0:4, победа над Полша, но загуба от Сърбия). Наистина, твърде непредвидима група....

Бразилия до момента нямат загуба, при само едно равенство (срещу Англия), победи над домакина, Германия и Япония. Предстоят проверки срещу Хърватска и Австрия. Швейцария не блести с голям брой изиграни приятелски срещи (победи над Гърция и Панама), но това е обяснимо, тъй като кръстоносците играха баражи. Предстоят им по-сериозни контроли с Испания и Япония.

Коста Рика, достигнали до ¼ финал в Бразилия, сега записват само една победа на Шотландия с 1:0. Предстои да ги видим как ще се справят с по-класни класни съперници през юни – Англия и Белгия.

Сърбия отстъпи изненадващо от Мароко с 1:2, но победи Нигерия с 2:0 като гост. Освен това съседите имат победа над Китай и равенство с Корея. Засега нямат уговорени предстоящи други проверки.

Интересни са резултатите на Германия. Три равенства (Англия, Франция, Испания) и една загуба (Бразилия)! Предстоят надъхващи контроли срещу Австрия и Саудитска Арабия...

Мексико за сметка на това е по-скоро на другия полюс – 3 победи (Полша, Босна и Исландия, загуба от Хърватия и равен с Белгия (3:3). Швеция играят без Златан (засега), като записаха равенство с Естония, победа над Дания по съседски (предстои им още една контрола с Дания), загуби от Чили и Румъния... А отборът на Южна Корея е изиграл цели 9 приятелските срещи (победи над Колумбия(!), Латвия и Молдова, равенства със Сърбия и Ямайка, загуби от Русия, Мароко, С. Ирландия и Полша) и пълен календар до края – 4 срещи с Хондурас, Босна, Боливия и Сенегал.

Белгия записа равен с Мексико (3:3), победи над Япония и С. Арабия, предстоящи по-сериозни срещи с: Португалия, Египет и Коста Рика през юни.
Панама взеха една победа над ... Гренада, престижно равенство с Уелс и загуби от Иран, Даняи и Швейцария (последната с 0:6).
 
Тунис, скритите лъвове на Африка, записват победа на Иран с 1:0, и над Коста Рика със същия резултат, предстоят им обаче мачове с Португалия, Турция, че дори и с Испания, в които мачове вероятно ще се види имат ли скрит потенциал.... Англия няма загуба, но има 3 ремита – Германия, Бразилия, Италия и победа над Холандия с 1:0.Последни проверки – срещу Нигерия и Коста Рика.

Последната група, поне според изиграните проверки, се очертава като може би най-завързаната – в нея само Сенегал няма загуба, две равенства от два мача – срещу Узбекистан и Босна. Явно Сенегал имат намерение да трупат на самочувствие преди световното, предстоят им проверки срещу Люксембург, Корея и Хърватска.... Полша на Левандовски има 2 загуби (Нигерия и Мексико), равенство с Уругвай и трудна победа над Корея с 3:2.

Япония, които съвсем наскоро останаха без треньора, който ги класира на мондиала, имат изиграни 6 мача – 3 загуби (Бразилия, Белгия, Украйна ) непрестижни равенства с Мали и Хаити, победа над Нова Зеландия... Предстоят мачове срещу по-сериозни съперници – Гана, Швейцария и Парагвай, преди старта на световното! Колумбия започнаха „тестовия“ период със загуба от Корея (1:2), след което победиха Китай и Франция, но завършиха 0:0 с Австралия. Предстои им да уговорят други приятелски срещи, тъй като в момента нямат обявени.

# 19
  • Мнения: 11 505
Много интересно!
Ronald, благодаря за труда!  bouquet

# 20
  • sf
  • Мнения: 10 081
Нямам търпние! Подкрепям Испания, и само Испания! 😁

# 21
  • Мнения: 11 505
Нямам търпние! Подкрепям Испания, и само Испания! 😁
Аз съм любопитна какво ще направят на това първенство, след неубедителното си, да не кажа срамно представяне на последните две( Световно и Европейско).

# 22
  • София
  • Мнения: 11 457
Мисля, че минимум като на Евро 2016 ще се представят, т.е. - ще прескочат групата, и после -зависи от съперника, може поне до 1/4-финал. А защо не и повече, имат силен тим.

Интересно ми е, какво мислите за Група А, и най-вече отборът на Египет? Как ще се представят? Само Мо Салах стига ли...?

# 23
  • sf
  • Мнения: 10 081
Нямам търпние! Подкрепям Испания, и само Испания! 😁
Аз съм любопитна какво ще направят на това първенство, след неубедителното си, да не кажа срамно представяне на последните две( Световно и Европейско).

Мисля,че трудно ще издрапат дори в групата, но пак ще ги подкрепям. Обикновено спирам да гледам след тяхно  отпадане 😂

# 24
  • София
  • Мнения: 27 025
Мартинез сучпи тъпомера. Да не извика Наинголан???  ooooh!
Аржентинците без Икарди?!  ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 11 457
Много ме е яд за решението на Мартинез.!
Относно Икради - не е баш толкова нечувано и нечовешко решението му, освен това, продължавма да твърдя, че Аржентина (за които ще стискам палци на това световно) имат далеч по -проблемни линии, отколкото нападението, където...със или без Икарди.....Simple Smile)

# 26
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Да се запиша в темата, ще следя. Чакам другата седмица старта и аз.

Винаги съм подкрепяла Италия и Германия, а сега като я няма скуадрата (голяма мъка, още не мога да го повярвам), ми остават само немците. Стискам палци.
Доволна съм от окончателния състав на Льов и не се учудвам, че не взе Лерой Сане. Дисциплината в Бундестима е на първо място, а и след изпълненията му - Льов е направил логичното. Не е нужно да трови атмосферата.  

# 27
  • София
  • Мнения: 30 085
Да се запиша и аз в темата преди старта.

По повод Бундестима аз се чудя, дали Льов ще заложи на ter Stegen, който направи страхотен сезон в Барса или ще даде шанс на Neuer, което няма да е много премерен риск?

# 28
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Едва ли... Гледаме ги сега в последната контрола със Саудитска Арабия (на полувремето са и водят с 2:0).
Нойер е на вратата и едва ли Льов ще заложи на друг в първите мачове.

П.С. Допълвам се. Сега започва второто, а Льов смени Нойер с тер Щеген.
И Зюле влезе в игра на мястото на Боатенг.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 21:39 от rossonera

# 29
  • София
  • Мнения: 30 085
Скрит текст:
Едва ли... Гледаме ги сега в последната контрола със Саудитска Арабия (на полувремето са и водят с 2:0).
Нойер е на вратата и едва ли Льов ще заложи на друг в първите мачове.
П.С. Допълвам се. Сега започва второто, а Льов смени Нойер с тер Щеген.
И Зюле влезе в игра на мястото на Боатенг.
Peace
Да, тъкмо това щях да коментирам, че явно все още има колебания. То затова са контролите всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт