Животът в Костинброд :)

  • 12 184
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
С моят съпруг също търсихме нещо по-спокойно, но за момента оставаме в жилището си в София.
Правихме доста огледи и в Костинброд.
На мен лично не ми хареса, тъй като няма красива природа и е доста далеч от София.
Ако не работиш от вкъщи е безумно да пътуваш толкова всеки ден.
Половината от града е без канализация, а на септична яма, което си е проблем.
Предлагат доста имоти около ж.п линията, но няма смисъл да споменавам, че е доста шумно,
 По-добре гледай нещо по-близо до София Simple Smile но от личен опит и над 100 огледа на парцели и къщи, мога да кажа, че е много трудно да харесаш перфектното място. В момента има балон на цените на имотите и е по-добре да се изчака.

# 16
  • Мнения: 10
С моят съпруг също търсихме нещо по-спокойно, но за момента оставаме в жилището си в София.
Правихме доста огледи и в Костинброд.
На мен лично не ми хареса, тъй като няма красива природа и е доста далеч от София.
Ако не работиш от вкъщи е безумно да пътуваш толкова всеки ден.
Половината от града е без канализация, а на септична яма, което си е проблем.
Предлагат доста имоти около ж.п линията, но няма смисъл да споменавам, че е доста шумно,
 По-добре гледай нещо по-близо до София Simple Smile но от личен опит и над 100 огледа на парцели и къщи, мога да кажа, че е много трудно да харесаш перфектното място. В момента има балон на цените на имотите и е по-добре да се изчака.
За закупуване, да, в момента са много високи цените. И на мен ми се иска да е по-китно градче, в Костинброд има какво да се желае, действително, но сега си задавам въпроса кое пък да е това място съвсем близо до София.

# 17
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Нови Искър-Градът се намира на 14 km северно от София. Район „Нови Искър“ включва град Нови Искър с неговите 5 квартала: Славовци, Кумарица, Курило, Изгрев и Гниляне, както и 12 села: Балша, Войняговци, Доброславци, Житен, Кубратово, Кътина, Локорско, Мировяне, Негован, Подгумер, Световрачане и ... И там е приятно . Огледайте.

# 18
  • Мнения: 10
Нови Искър-Градът се намира на 14 km северно от София. Район „Нови Искър“ включва град Нови Искър с неговите 5 квартала: Славовци, Кумарица, Курило, Изгрев и Гниляне, както и 12 села: Балша, Войняговци, Доброславци, Житен, Кубратово, Кътина, Локорско, Мировяне, Негован, Подгумер, Световрачане и ... И там е приятно . Огледайте.
Благодаря, ще ги погледна и като км от София Simple Smile.

# 19
  • Мнения: 14 718
Половината град без канализация??? Това къде го видяхте или прочетохте? 🙄 Сигурно сте влизали във всяка къща наред.
Никак не е далеч от София и в 7:30-8 се стига много по-бързо до Обеля,от колкото нататък,от Обеля до центъра,но това са наблюдения до преди 3 години. За хората не мога да кажа,на всякъде си има и добри и лоши. Магазини има СВА, Промаркет,Т маркет. Люлинското Метро е много близо,както и Джъмбо,Хиполенд. Като цяло е спокойно. Направиха няколко нови детски площадки и градинки. Детските градини са малко ,но се намират места. Ако нещо друго ви интересува,питайте.
А и между другото жилища под наем се намират трудно,именно заради локацията,така че не е лошо от сега да търсите и гледате,дано изпадне нещо добро. ☺

# 20
  • Злокучене
  • Мнения: 455
Въпрос на нагласа и организация Simple Smile Всеки ден пътуваме с деца към София и вечер се връщаме. Задръстванията са  в София и тя не е почистена. Като гледам и как последните години само 1-2 дни в годината има по-сериозен сняг не мисля че ще ви е проблем пътуването Simple Smile

# 21
  • Мнения: 393
За мен е трудно пътуването-без кола. Живея в Маслово, съвсем близо до гр.Костинброд. За работа и дума не може да става-трудно се намира. В гр.Костинброд има заводи за производство, но дали търсите нещо такова за работа? Работя в кв.Изток в гр.София и докато стигна до там-първо хващам рейс и след това метро от Връбница, близо 1:30 мин.
отива. Ако съм с кола-това са близо 90 км. отиване и връщане-всеки ден, но може да оставите колата на метрото. Всичко е въпрос на организация. Вярно тишина, спокойствие е, няма го това натоварване на големия град.

# 22
  • Мнения: 12 627
В Костинброд има доста сериозни предприятия. Но познавам и доста хора, които пътуват всеки ден до София. И като време не е повече от това, което аз изразходвам до работа. Simple Smile
Аз съм в Южните квартали на София, а работя в района на Централна гара. Зависи къде ще работиш, може и по-бързо да стигаш от Костинброд до месторабота в София. Предимство според мен е, че там можеш да живееш е къща с двор. Близо е и до гарата, и до метрото на Ломско шосе.

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 09:37 от Uncommon

# 23
  • София
  • Мнения: 618
Аз се преместих да живея от София в с. Петърч. То се намира на 5-6 км. след Костинброд. Има моменти в които съжалявам, но това е обикновено зимата. Недостатъци - често спира тока и ако разчитате само на него е неприятно зимата. Води се София окръг /задължително трябва винетка/, докато Нови Искър се води квартал на София и там не трябва винетка. Иначе е тихо и спокойно малко градче. Близо до София с кола си за 10 мин до околовръсното и от там накъдето пожелаеш. С автобус за 25 мин до метростанция Ломско шосе. Автобусите се движат по разписание и много рядко се случва да имат закъснение. Работа също има, но повече е в производството.
Аз лично съм убедена, че след пренаселването на София тепърва ще почват да се съживяват малките селца и градчета около София.

# 24
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Здравейте, тази зима пътувах често през Костинброд, защото продаваме къщата в Дреново. Да споделя, че въздухът е по-мръсен, отколкото в София. Всички се отопляват на дърва и въглища и мъглата от дим е по-гъста отколкото в кварталите на София, в които се отопляват по същия начин. Само на десетина километра на север цените на имотите са двойно по-евтини.

Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 11:53 от BGdedi ®

# 25
  • Мнения: 1
Включвам се с голямо закъснение,но живея в Костинбродските иии...да кажа.Ж животът в Костинброд е доста по-спокоен от този в София.И ма транспорт,автобуси и маршрутки,има и влак но ме е много на често.По повод работата!В Костинброд са фирмите:Олинеза,Кока-Кола,Нова Бразилия,Санитекс,Ролпласт,Нютела,печатница Мултипринт и още доста, други фирми.Градът се развива, доста добре.А Ко сте решили да се преместите тук,мисля,че няма да съжалявате.Успех!

# 26
  • Мнения: 193
Здравейте,въпросът ми не по темата,но никъде не намирам информация за въпроса ми.
Може ли някой да напише телефон за връзка с жената,от Костинброд,която приготвя мехлема за рани .Спешно ми трябва,живея много далече от Костинброд.Благодаря .

# 27
  • София
  • Мнения: 1 958
Здравейте, мами. Много се рових, но не попаднах на подобна тема, за да придобия представа за това, което ме вълнува в момента. От София съм, на 30г., но искам да се преместя в Костинброд, защото търся по-спокоен и уютен начин на живот, задължително да се стига спокойно в София. В колебание съм, защото нямам представа какъв е животът там относно хората, намирането на работа, удобства, просто съм минавала и ми харесва. За първи път споделям тема и се надявам да съм на правилното място. Всяко мнение ще е от полза за мен. Simple Smile

Здравейте,
как се развиха нещата при вас? Закупихте ли си парцел някъде?
Каква според вас е промяната на Костинброд за изминалото време?

# 28
  • Мнения: 1 598
Събуждам темата!:)

Разглеждаме парцели/къщи в Кастинброд .
Не познавам никой, живял там и нямам кой знае какво мнение изградено, но ми харесва , че първо не е София и е доста спокойно, поне на пръв поглед. Цените на имотите не са баснословни, както в Банкя ( къде изначално исках, но..).

Събирам актуални мнения за живота там!:))

# 29
  • Мнения: 898
Ние се преместихме преди година и половина. Доволни сме, около нас е тихо и спокойно, все едно сме на село. Но сме в края на града и далеч от центъра, където е шумно. Пишете ми на лично, ако нещо конкретно ви интересува
Има доста проблеми с градския транспорт, но ние сме с коли и до сега не сме го ползвали. Децата са малки, в детска градина, така че и за тях е далеч да го ползват. Надявам се те като пораснат да са оправили положението, защото гледам че е сложно придвижването до София без кола

Общи условия

Активация на акаунт