Животът в Костинброд :)

  • 12 717
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, мами. Много се рових, но не попаднах на подобна тема, за да придобия представа за това, което ме вълнува в момента. От София съм, на 30г., но искам да се преместя в Костинброд, защото търся по-спокоен и уютен начин на живот, задължително да се стига спокойно в София. В колебание съм, защото нямам представа какъв е животът там относно хората, намирането на работа, удобства, просто съм минавала и ми харесва. За първи път споделям тема и се надявам да съм на правилното място. Всяко мнение ще е от полза за мен. Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 13:42 от maraq999

# 1
  • Мнения: 9 052
maraq999 не знам за Костинброд, но понеже живея на място, където пътуване по 100 км в едната посока за работа е ок и имам наблюдения .. бих ти препоръчала ако ще работи някой от вас в София търсете място с бърз и достъпен и удобен транспорт. НЕ разчитайте само на колите. По пътищата положението е ужас особено както вие ще сте със стандартното движение сутрин село-град ивечер извън града .
Имате ли познати там да им отидете на гости за месец и да се опитате да водите ежедневието от там ? ДА тествате ?

# 2
  • Мнения: 10
Bandiera rossa да, има транспорт, проучих точно поради тази причина, която ти каза. И за съжаление нямам приятели, при които мога да остана, за да видя как ще е. При всички случаи, ако това се осъществи мисля, че е по-добре да се започне с под наем. Simple Smile Но преди наем и преместване исках да видя тук какви биха били мненията. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 052
Гледам по-спокойни са хората , които нямат голям път към и от работата. В къщи колко време ще се стои ?
Няма ли по-близко място? Няма ли работа в Костинброд?

# 4
  • Мнения: 46 492
Костинброд е много близо, пътят е хубав и без задръствания, не мисля, че в това отношение ще има проблем.

# 5
  • Мнения: 10
Да, пътят е хубав действително и придвижването мисля, че не е проблем. Надявам се да се включи някой местен или по-запознат с обстановката по-отблизо. Благодаря за коментарите Simple Smile

# 6
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Доста хора от Костинброд работят в София, което ме навява на мисълта, че там няма голямо предлагане на работни места. Ако имате вече работа в София, то може би, но е по-добре тази работа да е в северните квартали, иначе времето на пътуване ще се удължи много, а колкото повече време минава, толкова повече пътуването ще натежи. По мое мнение, по-добре да огледате селата наоколо, Волуяк например, ако не държите чак толкова на самия Костинброд.

# 7
  • Мнения: 9 052
Въпроса е и в коя част на София работят ... защото ако са в Подуяне или Х. Димитър то Волуяк може да им излезне през носа.

# 8
  • Мнения: 10
Аз в момента не работя, предстои да си търся. А приятелят ми Костинброд го устройва за пътуване. Иначе, както казвате би било ужас. Ще разгледам и околностите, но някак Костинброд ми е влязло в акъла. А за работата също ми е интересно как стоят нещата. Вероятно е по-трудно, да.

# 9
  • Мнения: 46 492
Въпроса е и в коя част на София работят ... защото ако са в Подуяне или Х. Димитър то Волуяк може да им излезне през носа.
Е, то и в София да живеят, ако са примерно в Гоце Делчев, пак ще им излезе през носа до Подуяне.

Доколкото разбирам пътуването ги устройва, интересуват се от самия Костинброд, какви са хората, магазините, проблеми има ли някакви, тишина и т.н. Дано се включи някой, който живее там Hands Plus1

П.П. Във Волуяк цените са по-високи, а пътуването същото (извънградско имат малко повече, но е път като слънце и не е натоварен, а вътре в София и в двата случая е едно и също).

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
П.П. Във Волуяк цените са по-високи, а пътуването същото (извънградско имат малко повече, но е път като слънце и не е натоварен, а вътре в София и в двата случая е едно и също).

Може и да са по-високи цените, не знам, но не им пречи да огледат. Пътят, обаче, не е ненатоварен, баш нормално натоварен си е.

# 11
  • Мнения: 10
Да, абсолютно това ме вълнува най-вече. Дано се включи някой по-запознат, от кухнята. Пътя вече го обсъдихме. Благодаряя виии  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46 492
Може и да са по-високи цените, не знам, но не им пречи да огледат. Пътят, обаче, не е ненатоварен, баш нормално натоварен си е.
Имам предвид, че не се виси в задръствания. Ползваме го в пикови часове и дни и никога не е имало запушване. След новите промени вече няма проблем и на изходите от София.

# 13
  • Мнения: 10
Дотук темата с придвижването е супер. Това не е никак малък проблем, така че нещата дотук са положителни. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
  • Мнения: 11 063
Никакъв проблем няма да се работи и в центъра - метрото в северните части на София е много близо до околовръстното, има буферни паркинги и после се слиза до града с метро. Колежката, която седи срещу мен, зиме живее в Люлин (но далеч от спирка на метрото), а пролет-лято в съседно до Костинброд село, което има маршрутка до северните части на София и оттам лесно става прекачването на метро. Не шофира, ползва градски транспорт. Казва, че стига по-бързо и удобно до село, отколкото до апартамента си. За другите предимства е възторжена - има разкошна градина, собствена семейна къща.
Няма деца. За мен подобна логистика би била проблем, ако трябва да се мъкнат и деца.

Общи условия

Активация на акаунт