112 ОУ "Стоян Заимов"

  • 14 009
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 794
А къде пише как се прави избор при повече кандидати за дадена(та) паралелка? "Първи по време-първи по право" къде е написано, че е критерий при разпределението по паралелки? Разпределението по паралелки се прави на по-късен етап, не при записването в училище. И ако едно дете е записано в училище на второ или трето класиране, това означава ли, че ще го набутат в някоя паралелка, която и да е, за запълване на свободно място.
Разпределението по паралелки е "тъмна Индия", вЕрвай ми.
Моето впечатление е, че по някакви "странни" причини в дадена паралелка се събират деца, чиито родители класната ги познава (били са в предучилищна към училището), а деца, които са непознати за учителката (или ръководството), които са от една и съща група в детската градина, ги разбишкват по паралелки без видими поне за мен критерии. И отношението на класната (поне на някои класни) към "познатите" деца е различно. И това различно отношение не се влияе от успеха или дисциплината на децата.

# 46
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Учителите в предучилищната към 112то са други и не преподават в училището!Както знаете те се помещават и в други сгади!Ако не знаете проучете преди да се изказвате.Не трябват връзки за да се запише дете в целодневната форма на обучение.Както назад някой писа при записването на детето се отбелязва.

# 47
  • Мнения: 1 698
Благодаря много за отговорите, бих искала да попитам целедневното обучение в какво се състои? предполагам следобяд си пишат домашните и си учат уроците?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 378
Целодневната форма е редуване на урок-домашно по урока.Примерно имат час по  математика, след това следва самоподготовка,тоест писане на домашното.И така следва редуване през целия ден.
Не знам какви и как са критериите за подбор за тази паралелка и дали въобще са записани някъде.Аз казах при мен как са се случили нещата,като подчертавам, че нито сме били в предучилищна в училището,нито пък познавам лично някой от ръководството или учителките.Да не говорим, че когато се записвахме, даже не се знаеше кои ще бъдат 2-те учителките за тази паралелка, че да търся съдействие от тях.

Последна редакция: чт, 13 окт 2022, 20:53 от PetraDi

# 49
  • Мнения: 65
Здравейте! Интересувам се от мнение за 112 ОУ "Стоян Заимов" за госпожите, които ще водят 1ви клас през тази учебна година 2022г./2023г., а именно:
1. С.Пешева
2. Ю.Иванова
3. Т.Христова
4. Г.Горанова
5. Д.Йовчева
6. ще има и 6-та паралелка, но за нея няма информация, за името на   г-жата

За ПГ (предучилищна група) на 112 ОУ "Стоян Заимов", във филиала на ул. Чаталджа 68, изключително сме доволни от преподаването на г-жа Василева!

Дъщеря ми беше в ПГ към 112 ОУ при г-жа Василева и напълно споделям горното мнение. Изключително съм доволна, че навремето реших да преместя дъщеря си от целодневна детска градина в полудневната ПГ на 112 ОУ при г-жа Василева. Както се дърпаше и мрънкаше, че и поплакваше пред детската градина, така почти тичаше, за да влезе в ПГ на Чаталджа.

# 50
  • Мнения: 65
Здравейте,понеже тази година завърших 112-то и видях,че доста хора се интересуват от училището-реших да споделя и моето мнение като човек учил там 7 години.Според мен обучението от 1-4клас е чудесно,но все пак и учителят има огромно значение и лично аз попаднах на страхотна учителка(Г-жа Якимова).А относно обучението от 5-ти до 7-ми клас,имам доста неща да кажа,разбира се,добри и лоши,но това е нормално.Ще започна с лошите-госпожата по химия(Г-жа Ковачева)и господинът по математика(Г-н Андреев)ми отровиха здравето.Обучението по математика е под всякаква критика,материалът не се преподава разбираемо,а отношението на учителя също не е от най-добрите.Същотото се отнася и за госпожата по химия-прекалено изискваща,материалът се преподава по ужасен начин-бързо и претупано,колкото да мине часът и,,да си свърши работата,,.Относно добрите неща-страшно доволна съм от господина ми по български език и литература,а именно Г-н Андонов(класен).Мога да кажа много неща за този човек и абсолютно всички ще са добри.Прекрасен педагог и учител,обогатява децата с много повече от отлични знания по БЕЛ,има иновативен начин на преподаване и определено му се получва и всички много го обичат.Също така Г-н Тони Вълчев(по история)е един страхотен учител и ще го помня вечно.И като за финал Г-жа Велева(по английски)-лично според мен тя е един наистина добър учител,който със сигурност си върши работата на 100%,макар и доста строга на моменти,определено,детето ви ще научи английски.Като цяло 112-то е едно доста добро училище на прекрасно местоположение в центъра на София и го препоръчвам с две ръце.

Тук също съм съгласна. Изключително доволна бях от ПГ и обучението 1-4 клас в 112 ОУ, но за съжаление не мога въобще да кажа същото за това 5-7 клас. Впечатленията на моето дете от г-жа Ковачева са същите като горните. Тони Вълев вече не преподава (поне в нашия клас) от тази година. Учителката, която го замени, успя да накара детето ми (което обмисляше кандидатстване с история) да намрази историята още преди да е прикл'чил първият срок. Г-жа Велева е доста взискателна, но има за какво - изключителен преподавател, който наистина успява на научи децата на нещо. От нея също сме много доволни. Не мога, обаче, да кажа същото за г-жа Лалева (по английски, 1-4 клас) - тя просто не става.

# 51
  • Мнения: 9 794
О да, Лалева по английски на малките не става, определено. Аз мога да издържа семинар 3 часа без почивка, но по време на онлайн обучението на 10-тата минута при нея едвам се удържах да не заспя. Скучно, та скучно, равен тон без капка емоция (все пак преподава на малки деца). Но пък е с огромно самочувствие.
Така или иначе родители, които искат децата им да напреднат с английския, ги записват на частните курсове (мисля, че са от Престиж) - взимат ги от занималнята, организирано. На първата родителска среща идват и раздават флаери, няма как да ги пропуснете. Родителите са доволни.

# 52
  • Мнения: 10
Здравейте, и аз се интересувам от това училище. Тъй като чувам коментари, че училището е прехвалено и не е за предпочитане, моля за още допълнителна информация от тези които учат в него последните години. Директорката отворена ли е за разговори и разрешаване на проблеми? Има ли иновативни и модерни учители или са традиционни и не се напрягат много? Има ли забавления за децата като например вокална група, клубове по интереси (платените извън класни дейности са ясни)? Правят ли коледни концерти? Имат ли зелени училища? Как ги подготвят за матурите в 4ти клас, защото не са много напред в класациите с резултати.

# 53
  • Мнения: 369
Здравейте, и аз се интересувам от това училище. Тъй като чувам коментари, че училището е прехвалено и не е за предпочитане, моля за още допълнителна информация от тези които учат в него последните години. Директорката отворена ли е за разговори и разрешаване на проблеми? Има ли иновативни и модерни учители или са традиционни и не се напрягат много? Има ли забавления за децата като например вокална група, клубове по интереси (платените извън класни дейности са ясни)? Правят ли коледни концерти? Имат ли зелени училища? Как ги подготвят за матурите в 4ти клас, защото не са много напред в класациите с резултати.

Здравейте! Моята дъщеря завършва 4-ти клас. Аз съм много доволна от училището. Директорката винаги е готова за разговори с родителите. Ходят на зелени училища,има извънкласни дейности. А за матурите доста ги натискат,даже може би в повече,сега ще видим резултатите. Има една учителка по английски, казва се г-жа Христова. Много е строга,обаче супер добре ги подготвя по английски. В четвърти клас са със знанията за 6-ти.
Според мен за началното училище е най-важна началната г-жа. Нашата е млада и с доста интересен и добър подход към децата.
Дано съм била полезна.

# 54
  • Мнения: 10
Благодаря! Разбира се, че всяка информация от извора е полезна, а не от разни слухове. Ще се радвам да чуя и други мнения.

# 55
  • Мнения: 9 794
На първата родителска среща една след друга се нижат фирми - английски (Престиж, с групово вземане на децата, родителите са доволни), иначе в училище (което и да е училище) няма много да научат, джудо, карате, водна топка, лего и какво ли не. Срещу заплащане, разбира се, и не в училище.
Зелена екскурзия - Земенския манастир и някаква близка мандра, да си напазаруват учителките без да плащат транспорт, на двойна цена от офертите в нет-а от всяко дете. Екскурзия до НИМ и Камбаните - 20 лв. на дете. Не че са бог знае колко пари, ама защо?
Най-важният критерий, според мен, трябва да ти е учителката, при която ще попадне. В начален курс може и да извадиш късмет/връзки. От 5-ти до 7-ми е ужас, като дисциплина.

# 56
  • Мнения: 202
Здравейте!
Обмисляме да пуснем дъщеря ми на майското класиране да кандидатства за ПГ в 112то ОУ.
Има ли някой актуална информация кои са учителите във филиалите, все още ли са тези, за които чета главно положителни отзиви?
И също така знаете ли какъв е напливът за тези групи, понеже кандидатстваме от съседен район и няма да сме с максимален брой точки, за съжаление.
Ще съм благодарна на всякаква информация!

# 57
  • Мнения: 1 269
Здравейте,
Искам да кандидатства детето ми в 1 ви клас 112 училище
Имам списък с г-жите, дали имате инфо кои са по-добри

Общи условия

Активация на акаунт