Пролет се задава, ОКТОМРИйчето усмивки ни раздава - Тема 6

  • 55 484
  • 780
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема?

Опции:

  • Мнения: 1 130


16.09.2017
DesGS - Тодор - 2520 кг., 48 см.


21.09.2017
dessince - София, 3420 г., 50 см.


28.09.2017
maldini88 - Адриан, 3230 г., 50 см., много коса
keitihope - Александър, 3470 г., 51 см.


09.10.2017
Regalo Mio Piu Grande.. - Калоян, 3630 г., 51 см.


12.10.2017
Toni_sti - Боян, 3750 г., 52 см.


18.10.2017
telly - Габриела


20.10.2017
NikolovaV - Адриана
midnightStar - Елени - 4290 г., 53 см.


23.10.2017
TsvetelinaP - Лорен - 3520 г., 50 см.


24.10.2017
AleksandraT - Симеон, 4040 кг., 53 см.


30.10.2017
E.M.A - Станислав


31.10.2017
Hitrushana - Хитрушка, 3220 кг., 50 см.


01.11.2017
amalinka - София, 3400 г., 50см.




Има две Фейсбук групи, който иска да се присъедини, нека пише на Ich Bin или Наичка за група Октомврийски мами 2017
и на Tochica3 за група БГмама октомври 2017.

Тема 1

Тема 2

Тема 3
Тема 4
Тема 5




Последната ни "бременна" тема

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 07:58 от dessince

# 1
  • Мнения: 18 268
Деси, отново благодарности за темата!  Дадох преди малко от моя банан. Интересно й беше, но не прояви охотата, която си представях.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 606
Благодарности за темата.
При нас започва да вали и ще си седим вкъщи. Мрън

# 3
  • Мнения: 1 130
И тук вали от снощи, а вчера излязох в 9,30 сутринта и се прибрах в 19,30 ч., голям  кеф.

# 4
  • Мнения: 4 005
Благодаря за темата!  bouquet
Днес продължихме да се борим с моркова.Има напредък,вече успявам да го излъжа да отвори уста и си хапна малко. Simple Smile Вчера така се мръщеше и стискаше уста,че май нищо от това което му дадох не е глътнал.Поне ако съдя по съдържанието в памперса нямаше и следа от морков.

# 5
  • Мнения: 1 639
Мерси за темата Деси:)
Аз се чудя с какво да захранвам защото моя хубостник без аз да му направя клизмичка не ака, а кво ли не ям вече, колбаси даже ям, ябълков сок пих...мнем. По 5 дена си седи без да ака, а аз не чакам повече и правя клизмички с тоя мелилакс. С тиква бях почнала с големия май...май по-добре от картоф и морков щото те затягат май.

# 6
  • Мнения: 1 872
Да, в тоя случай с картоф ще стане страшно.

Аз му давам от една седмица по малко банан и днес хапна доста. Харесва му да го ближе, ама нещо яденето от лъжица не го блазни много.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 917
Витамин ц по цяла ампулка 2 мл ли давате? С лъжичка или разтворена с вода?

# 8
  • Мнения: X
По 1/2 ампулка давах с лъжичка.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 635
Благодаря за темата.

# 10
  • Мнения: 627
Благодарности за новата тема!
Има ли вече седящи бебета? Или такива, които се обръщат на всички страни? Сверявам си часовника просто. От вчера е на 5 месеца и се върти само от гръб по корем и в двете посоки. Вчера го сложих седнал в количката и много му хареса, но не смея да го държа повече, сам не може да се задържи и клюмва напред. А в количката се подпира с ръчички отпред.

# 11
  • Мнения: 4 005
Моят вече иска да сяда.Като го хвана за ръчичките сам се изправя без да го дърпам.Като седне много се кефи,а аз го подпирам,но не го оставям за дълго в това положение.Иска постоянно да седи по корем.Обръща се от гръб по корем,но обратно не може.Хем се обръща хем после започва да нервничи,че не може да се върне обратно,много е смешен. Grinning Някой знае ли техника как да му покажа как да стане номера?И в кошарата постоянно се върти и после иска по гръб,но номоже.Постоянно дежуря да го обръщам.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 606
Моя спря да се обръща. Правеше го много малко и вече не го прави. Не иска ли, не го знам. Предпочита да си лежи по гръб, да си говори с играчки и това е. Чак ме притеснява.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 917
Моят става на 5 месеца след 2 дни. Преди няколко седмици се научи от корем по гръб, прави го няколко дни и спря. Сега само стои по корем и вирва дупето. От гръб по корем не може сам. За сядането, педиатърката каза чак 7 месец, ама то как ще се научи милото ако изобщо не го тренираме това.... не мога да си представя да си лежи все пл гръб и хоп да седне после. Та в този смисъл щях да питам поне за малко можем ли да го подпираме?

# 14
  • Мнения: 1 716
Да, в тоя случай с картоф ще стане страшно.

Аз му давам от една седмица по малко банан и днес хапна доста. Харесва му да го ближе, ама нещо яденето от лъжица не го блазни много.
Има едни мрежички/смукалки, в които слагаш парче плод и детето си го дъвче от мрежичката - има ги в хиполенд и са страшни.

Моя спря да се обръща. Правеше го много малко и вече не го прави. Не иска ли, не го знам. Предпочита да си лежи по гръб, да си говори с играчки и това е. Чак ме притеснява.

Същата е Ради. Като бяхме на ортопед във ВМА, човекът ми казва да не изкрейзвам - двигателно е окей детето, просто си обича рахатлъка, спокойна е и така.  Просто ако може да стои в шезлонга по цял ден или да лежи на активната гимнастика, дето за нея е толкова активна, нямам думи - слагам я и тя заспива :Д

Не ни сложиха ваксина, заради диарията там дето имахме проблеми. За 30-ти я отложиха. Малката е качила само 200 гр за 20 дни и ги притеснява това, но го обясниха с диарията. Да почвам захранване казаха.

Общи условия

Активация на акаунт