Отговори
# 30
  • Мнения: 2 024
agitak, да, за взаимопомощ е темата, но не за това как да излъжем държавата, която сме ние всички останали, т.е. да помогнем да ни излъжат. Законът е променен и АКО тя съжителства с мъж, трябва да го декларира.

Водиш се, значи не си...

Наясно ли си колко огромна разлика има между двете ти изречения в черно... Едното предполага, а другото заклеймява!

Водиш се (еди какъв си) може да е базирано на различни обстоятелства - ще дам само два от тях:
* на база реалното ти положение;
* на база документи ( с всичките им пълни или непълни съответствия с реалното)

Ти как прозря кое обстоятелство е валидно тук, че да правиш извода "Водиш се, значи не си..."


Ако напиша за себе си "водя се шеф на отдел (примерно)" ще генерализираш ли по същия начин, че щом се водя, значи не съм? Т.е. под "вòдя" се разбира единствено ЛЪЖА?
...
Възмущавам се от директното заклеймяване, а не от съветите и предупрежденията на база предположения ... "АКО...". В първия ти постинг нямаше АКО...!

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 09:51 от agitak

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не само от репликата ѝ съм направила заключение. Прочетох ѝ публикациите и от тях става ясно, че не живее сама, а само се води такава.
Ако ти се водиш шеф, само по документи и от публикациите ти става ясно, че не си никакъв шеф - да, ще кажа, че не си шеф.

# 32
  • Мнения: 2 024

Не само от репликата ѝ съм направила заключение. Прочетох ѝ публикациите и от тях става ясно, че не живее сама, а само се води такава.
Ако ти се водиш шеф, само по документи и от публикациите ти става ясно, че не си никакъв шеф - да, ще кажа, че не си шеф.


Това одчертаното никъде не присъства в думите ти от въпросния постинг (цитата по-долу)! В него се хвашаш единствено за думата и правиш еднозначно заключение.

...
Здравей те искам да попитам аз се водя самотна майка с две деца какви помощи мога да вземам освен детски от социалните.Решила съм вече да не оставям нищо което ми се полага и мога да взема от държавата. Писна ми за нас Българите все да няма а за Ромите които живеят само от помощи всичко да им дават.Даже ще кандидатствам за общинско жилище.
Водиш се, значи не си. Полага ти се да работиш и да си гледаш децата.Още ти се полага да разберат, че лъжеш и да те глобят.


Съвсем отделно - имаш "стахотна база за истина" - публикациите на потребителите във форума! ХА! А къде ли се подвизава лъжата, изопаченото, поукрасеното, промененото, пропуснатото, премълчаното, недоизказаното и пр.?

# 33
  • Мнения: X
Момичета, въздържайте се, темата е за въпроси и отговори, не за нападки.

# 34
  • Мнения: 477
Това къде живея с кого и тем подобни никой не го интересува.Поне така мисля аз.Аз не искам да лъжа държавата защо така решихте просто не съм запозната а искам да си взема каквото ми се полага.Питам тук не за да ме съдите а защото като питам в социалните и те само увъртат все едно от тях ще ги вземам.Не е ли по добре да живея с децата си на наем 50лв отколкото на 250лв.

# 35
  • Мнения: 154
Здравейте! Въпросът ми е следният,април месец трябва последно да взема детски,но сега започнах работа и вече доходът ни се надвишава доста над това за получаването на тази помощ! Трябва ли да отида да подам някаква декларация или молба за промяна на обстоятелства или просто ще си ми изплатят за тези два месеца,които ми остават ? Благодаря предварително за отговора.

# 36
  • Мнения: 68 349
Май в 7 дневен срок си длъжна да декларираш новото обстоятелство....пред социалните.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не трябва. Обстоятелствата ти не са променени, а те са били такива, каквито си декларирала при подаването - доходи от една година назад. Ако имаш промяна в минал период, тогава да, но ми се струва малко вероятно. Дори и сега има вероятност да се вместиш в сумата, ако е както пишеш, че скоро си започнала работа. За месец - два едва ли ще ти се вдигне толкова много годишният доход.

Май в 7 дневен срок си длъжна да декларираш новото обстоятелство....пред социалните.
Когато не сте сигурни, не подвеждайте хората. Ново обстоятелство няма.

# 38
  • Мнения: X
Въпреки, че си започнала работа и доходът ти за март ще е висок, през април най-вероятно пак ще се класираш за детски, защото ще подаваш документи за 12 месеца назад - от април 2017 до март 2018, а в този период реално не си имала високи доходи. В промяна на обстоятелствата се има в предвид дете, което е завършило средно образование, дадено за отглеждане в институция, развод на родителите или друго подобно.

# 39
  • Мнения: 154
Благодаря ви за отговорите.Става въпрос,че до сега подавахме само с доходите на мъжа ми,сега вече работя и аз и ме осигуряват на доста пари,започнах от този месец.Значи просто ще си ми изплатят за тези два месеца и после просто няма да подавам.

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Можеш да подадеш, но щом си решила, че не искаш, никой не може да ти ги даде насила.

# 41
  • Мнения: 68 349
Май в 7 дневен срок си длъжна да декларираш новото обстоятелство....пред социалните.
Когато не сте сигурни, не подвеждайте хората. Ново обстоятелство няма.

Лилянче, писала съм принципно какъв е редът.
А ти като работеща в АСП ще направиш анализ каква е легалната дефиниция на "ново обстоятелство" по смисъла на ЗСПД....

# 42
  • Мнения: X
Михаела, като дойде времето, събери документите, сметни, сега и до 500 лв. праг пак можеш да взимаш, макар и 80% от помощта.

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговорът ти е подвеждащ. Момичето пита дали трябва да подава за промяна на обстоятелство и ти отговаряш, че трябва за новото обстоятелство. Кое ново обстоятелство имаш предвид, тета75?

# 44
  • Мнения: 154
Да,разбрах ви,че щом е 12 месеца назад,мога отново да подам.Благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт