CЕПТЕМВРИйчета 2017г. - тема 3

  • 71 386
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 176
Здравейте, момичета и честит Лазаров ден!

mam-Mim84, благодаря, че питаш за нас. Аз родих преди 3 месеца, вече съм щастлива майка на 3 момченца Blue Heart Естествено лудницата е меко казано голяма, опитвам се да си запазя разсъдака. Имахме някои тежки и стресови ситуации, но вече нещата се нормализират. Чакам вече да се затопли трайно и да спрат дъждовете, за да можем да прекарваме повече време навън.

Как са вашите пораснали септемврийчета? Тези, които посещават ясла, споделете как са нещата там? Моето момче още не е прието и като гледам ще си дочакам септември месец, за да го пусна.   

# 286
  • Мнения: 3 499
Честито, MamaJay и добре дошла в отбора на многодетните! Зара ходи на ясла вече половин година. В началото беше трудно, а и боледуваше. Но вече свикна и всичко е наред.
Дано има кой да ти помага, защото си представям колко ти е трудно с 3-ма малчовци!

# 287
  • Мнения: 176
Ноел, майка ми ми помага през деня, но не всеки ден. Много ми е трудно, няма как да го отреча. Най-вече психически се старя да не се срина, защото буквално от сутрин до вечер правя едно и също и нямам свободна секунда за себе си, камо ли за среща с приятелка или някакво развлечение. Това се отразява и на отношенията ни с моя мъж, но все пак знам, че е приод и ще мине. Леле, как се размрънках, съжалявам.

Относно яслата се притеснявам, че Дани все още заспива с бибата и не знам там как ще процедират, ще му я дават ли, ще го отучват ли, но да тръгне пък ще се нагласяме.

Ти как се справяш с ходенето на работа, трите деца, домакинсването, домашните... направо ми се вижда невъзможно Scream

# 288
  • София
  • Мнения: 5 606
Честито! Много да те радват тримата!
Как се държи Дани с бебето? Сигурно са умилителна гледка!

Аз ще пускам моя син септември на ясла. Надявам се да съм махнала бибата до тогава, но и да не съм - в яслата казаха, че помагат това да се случи.

# 289
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Честито !!! Много смели мами сте вие, макар че предполагам , че и мъжете ви активно се включват в гледането.
Елия посещава ясла от началото на март. Мисля че й харесва много, тъй като като я водя ми мята за чао :д все още си е с биба - едва преди седмица изби първи зъб отгоре, отдолу са само три. В яслата й я дават, но съдейки , че като я взимам е в шакфчето, не й я тикат нон стоп в устата.Памперс ще махам като се стопли хубаво. Много бързо минава това време Sad

# 290
  • Мнения: 3 499
MamaJay, ами моите са по-големи. Най-голямата е почти на 13, средната е на 8. Те се оправят общо взето сами, но аз нямам помощ от баби. Даже свекърва ми е болна и мъжа ми гледа и нея. Почивам си в работата. Като се прибера започвам да готвя, да пускам перални. Събота и неделя изобщо не сядам. Съветът ми е нещата, които не са ти спешни и жизненоважни да ги зарязваш. Не се втелясвай чисто ли е навсякъде, почивай си всеки път, когато можеш. Средният го пускай на ясла. Там имат всичко - кърмени, с биби. Ще се справят без проблем, дори и да не си го отучила от бибата. Проблема на яслата е, че първите месеци много боледуват, а ти вкъщи си и с бебе. Не отказвай никаква помощ. Щом майка ти идва - товари я с каквото можеш. Мъжа ти по същия начин. Второто и третото са ти много малки и се представям какво безкрайно хранене, приспиване и сменяне на памперси пада. Затова карай го спокойно и вечер като заспят всички вместо да оправяш /възложи го на мъжа ти/, седни с чаша вино и си вземи твоето време за почивка.

# 291
  • Мнения: 360
Честито Мама Джей! Напълно подкрепям Ноел. Аз съм с две деца с 3 год.разлика,че ми се увижда,та представям си при теб как е.
 Йоана я записах на ясла за септември. Памперсите ги махнах,но все още слагам нощно,защото не винаги успявам да смъкна пижамата навреме. Проблем е храменето,т.к.още я кърмя почти не яде твърда храна. Утре ще кажа на педиат. На консултация сме за 18 м. и ще я боцкат.

# 292
  • Мнения: 176
Охх, при нас е малко сложно, защото ремонтираме жилище и моя мъж, освен с работата си, се занимава цял ден и с майстори, поръчка на мебели и всичко останало, свързано с новия дом. Вечер е някакъв ад, аз едвам гледам, той едвам гледам, едвам успяваме да изкъпем и приспим децата. Толкова сме изтощени, че имаше случай едно от децата точно е изкъпано и облечено и аз го събличам и го вкарвам отново да го къпя, мислейки, че къпя всъщност друго дете Sweat Smile
Разделяме си някак задълженията, но не мога да го натоваря вечер с всичко, просто периода е доста труден, но децата растат бързо и става по-леко.
Честито! Много да те радват тримата!
Как се държи Дани с бебето? Сигурно са умилителна гледка!
По-скоро най-големия батко е по-умилителна гледа, защото взима бебето, гушка го, нищо, че е само на 6 години Blush Говори му, разсмива го, за сега се разбират. Иначе Дани в началото му взимаше и лапаше бибата, искаше да му облича дрешките, само дето не засука и той от мен Joy Аз му купих една кукла бебе, за да свиква и сега той си се грижи за неговото бебе, аз за моето. Завива го, приспива го, слага си го на гърдите му казва Ам-ам JoyJoy

Ралито, супер е, че на малката й харесва яслата и сте избегнали трудния период с тръшкането и плача сутрин.

Ноел, то си е така с толкова деца, човек обикновено ходи на работа, та да си почине Blush

mam-Mim, браво на вас, че още се кърмите, а тя никаква любима твърда храна ли няма? И бързо си махнала памперса. Аз го пробвам поне за акането, но той категорично отказва да седне на гърнето или тоалетната. Ще го изчакам още малко.  

# 293
  • Мнения: 564
MamaJay, Честито бебче и от мен!
Не мога да си представя как е с още едно малко човече вкъщи, много изтощително звучи. И ние се гласим за ясла от октомври. По-скоро аз се подготвям да се върна към предишният ежедневен ритъм, малкият не знае още какво ще се случва с него Simple Smile. Памперс ще се опитам да михна през лятото, но не очаквам, че ще има 100 % успех. От опит знам, че детето само си показва кога е готово. Отскоро има желание да се храни сам и добре му се получава. Не говори още нищо разбираемо, освен ам-ам. С вашите деца как е положението с проговарянето?

# 294
  • София
  • Мнения: 5 606
Моят говори доста на бебешки, буквално има дни, в които не млъква. Има речник от около трийсетина думи, познава 7-8 животни, няколко части на тялото и разни други тип "как се прави тихо".

# 295
  • Мнения: 176
Даниел си говори цял ден бебешки неща, но осъзнато казва мама, тати, баба, беби и ам-ам. Почти през целия ден се чува всъщност ам-ам, защото той непрестанно яде. Закуската, обяда и вечерята при него са сляти в едно хранене. Дори докато играе на земята до него стои винаги чинийка, пълна с нещо за ядене Joy Батко му като не си изяде храната, Дани му я дояжда, той и затова ака по 3-4 пъти на ден.
Иначе мяука като коте, лае като куче, показва къде са му очи, уши, носле, зъбки, коремче, дупе и още някои части на тялото Blush
Като чуе песен почва да се върти в кръг и да пляска. Навън ходим и пипаме всеки камион, автобус, багер и техните събратя.

# 296
  • Мнения: 355
Честит втори рожден ден на всички септемврийски бебета (а те, моля ви се, се обиждат, като им кажеш, че са бебета!) и много сили за всички септемврийски мамчета Wink
Не знам за вас, но аз съм много доволна, че растат и вече разбират всичко, и че бебешкото е далеч назад! Хохохохо!

# 297
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Честити да са всички септемврийчета Heart На мен малко ми липсват моментите, когато тихо и кротко си стоеше в количката и не се налагаше да я отскубвам от близането на някое кошче за боклук.... Grinning

# 298
  • София
  • Мнения: 5 606
Честити да са!

# 299
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 543
Честити да са! Да растат здрави и безгрижни!
На мен "бебешкото време" изобщо не ми липсва, предпочитам да ме разбира, и аз нея също, да се занимава и играе осъзнато, да казва какво иска и я вълнува (в това число и в случаите на дискомфорт)...изобщо предпочитам комуникацията на по-високо ниво.

Общи условия

Активация на акаунт