Мартеници 2019

  • 17 947
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 717
Тъй като не видях актуална тема реших да пусна нова . Ако все пак има тема вече се извинявам и моля тази да бъде изтрита. 

Пишете тук всичко свързано с мартениците .
Ако продавате : на какво наблягате ?
Ако купувате : какви мартеници предпочитате ?

Приемам забележки,ако нещо не съм пуснала ,както трябва 

# 1
  • Мнения: 4 022
Купувам.
Не купувам нищо, което не е за ръка, не купувам нищо, което да е накичено с метални или блестящи камъчета, фигурки, буквички, детелинки и всякакви кичотии. Предпочитам неща от този сорт

Скрит текст:


# 2
  • Мнения: 36 666
Направих си няколко от стъклени мъниста (бели и червени - знам, че за здраве се носят преплетени конци, но така или иначе - ще ми подарят). Тези, които направих са за мен и за някои много близки мои роднини (жени, предполагам, че мъжете няма да искат да носят мъниста).
Може да купя няколко гривни за други познати - колкото да има какво да им върна, като ми подарят мартеничка.

# 3
  • Мнения: 6 618
Тази година съм решила да направя персонализирани мартеници с плочка и надпис с името.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Аз купувам прежда и разни дървени мъниста и правя подобни на тези, които са на снимките по-горе, но по-семпли.

# 5
  • Мнения: 648
Миналата година купих на всички за ръчичка като за мъжете бяха с конци и дървени мъниста, за жените пак с конци , но с други мъниста, а за по- младите и децата целите от мъниста тип гривна! Само на мъжа ми направих лично аз!

# 6
  • Мнения: 1 179
Аз купувам мартенички от благотворителни базари. Предпочитам от естествени материали, но се е случвало да купя и тип "значка" с логото на фондацията.

# 7
  • София, България
  • Мнения: 2 222
От няколко години вкъщи си правим мартениците, противни са ми всички китайски мартеници, които ни заляха. Ако купувам понякога гледам да е от някоя баба или по нещо да личи, че са ръчно правени.
Влагам лично отношение в мартениците, които правим, децата също участват, което е важно.
Обикновено навиваме гривнички по различни начини, купувам вълна от кинкалерията и гледам да вложа и нея. Въпреки, че изцяло вълнените бодат и не са добри.

# 8
  • Мнения: 960
Аз също предпочитам ръчно правените мартеници. Предимно купувам, но когато имам възможност си правя, бих включила и детето ми, ще му бъде забавно, въпреки че е малък още Simple Smile

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Реших да опитам  и да си помогна , че останах без работа ,  както се казва , защо не !
С огромно желание ,  без особени знания направих няколко моделчета ,  ще ми позволите ли да, ви ги покажа ?  

http://prikachi.com/images.php?images/304/9273304Q.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/305/9273305L.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/308/9273308R.jpg

# 10
  • София
  • Мнения: 717
Страхотни са .  Аз също от известно време правя мартеници (от 2 години) . Бих показала ,но точно в момента няма как да снимам ...

# 11
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Честна ли си ,  аз съм доста неуверена ,  притеснявам се дали всичко е както трябва ,  но от друга страна ,  с две ръце няма как вдичко да е до мелиметър точно .
Имам ядове с това макраме ,  не зная как да го напраВя да не се нищи ,  то всъщност от него нямам продадено де ☺
Лъжички ,  метлички и няколко кученца ми поръчаха ,  което ме ☺ направи страшно шастлива  😊

# 12
  • Мнения: 6 618
Мадам Тиква, страхотни са мартеничките ти bouquet  Метличките как ги направи? СЕга гледам, че много се харесват точно метлите, като семейна голяма мартеница.

# 13
  • Мнения: 648
И аз да споделя моето мнение .. та днес докато избирах мартенички видях едно със стъклени топченца и между топченцата имаха или обувка с ток висищулка или червило или надпис love,кучета, котета и т. Н и те бяха метални и изглеждаха като красиво бижу! Направи ли впечатление , че страшно много се харесваха

# 14
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Мадам Тиква, страхотни са мартеничките ти bouquet  Метличките как ги направи? СЕга гледам, че много се харесват точно метлите, като семейна голяма мартеница.
Намерих малки метлички ,  на които съм навила червен пан ,  поиграх си , докато направя тази част за закачане здрава . Възлите съм скрила под конците . Залепих на детелинките , калинки и после върху метличката .  Купих креп листи селени за цвят и с пресукан конец ги фиксирах ,  много съм зле с обясненията Joy

# 15
  • София
  • Мнения: 717
Това е мойта скромна стойка ^_^

# 16
  • Мнения: 13
Според мен зависи от това на кой се подарява тази мартеничка. На моите дъщерички най-често взимам гривни с мъниста (подобни на тези: https://martenicite.bg/image/cache/catalog/products/314-832x1000_0.jpg), защото ги дразнят и шушкат тези от прежда. За по-малки дечица около годинка-две взимам от тези за закачане с безопасната игла. За мъже взимам най-обикновени изчистени, по-удебелени. Ето такива най-често: http://dias-bg.com/wp-content/uploads/2012/07/martenica-grivma-mujka-pletena.jpg . За баба и дядо подаряваме ръчно изработени. Или Пижо и Пенда. За жени взимам различни. Гривни, кожени мартеници, мартеници с повече мъниста...http://cdn1.shopmania.biz/files/s1/119100065/content/DSC00413a1.jpg. За детската градинка и за училище взимаме от най обикновените мартеници с едно мънисто http://kalinski.bg/wp-content/uploads/2015/02/%D0%9C%D0%B0%D1%80 … E%D0%BA%D0%BE.jpg . Като гледам тази година има доста разнообразни видове и предполагам ще си намериш каквато си търсиш.

# 17
  • Мнения: 110
Предпочитам мартениците за ръка, които са изчистени, но все пак оригинални по някакъв начин. И винаги си взимам една голяма с Пижо и Пенда за дома Simple Smile) Аз имам малко страничен въпрос - слагате ли мартеници на бебчетата си?

# 18
  • Мнения: 13
Предпочитам мартениците за ръка, които са изчистени, но все пак оригинални по някакъв начин. И винаги си взимам една голяма с Пижо и Пенда за дома Simple Smile) Аз имам малко страничен въпрос - слагате ли мартеници на бебчетата си?
Моите дечица не са бебенца Smiley , но помня, че всяка година съм им слагала. Когато са били малки бебченца на 2-3-4 месеца съм слагала тези с безопасната игла, но на 1-2 годинки съм им връзвала от тези мъничките с оченца, меченца и такива. Все ме е било страх, ако им сложа от тези с безопасната игла, да не вземат да се набодат и затова...Smile

# 19
  • Мнения: 648
За мен тази е страхотна !Вече ми е любима

# 20
  • Мнения: 648
Честита Баба Марта да сте живи и здрави и много щастливи!

# 21
  • Мнения: 4 022
С предварително извинение за наранените чувства - 
Скрит текст:
ама това е кичозна евтина китайска гривничка, която няма нищо общо с мартениците по никакъв начин.
Иначе честита баба марта на всички!

# 22
  • Мнения: 1
Честита Баба Марта на всички.
Попаднах случайно на темата и реших да се включа. Още от ученическите си години правех мартеничките за близки и приятели сама. Като студентка дори продавах мартенички 2 години. Зареждаше ме изключително много, още в началото на февруари вадех конците и почвах да мисля модели Simple Smile И винаги само от конци, с по някое цветно мънисто тук-там. Ненавиждам пластмасовите червено-бели гривни и всякакви щуротии, които ни заливат. Вчера изхвърлих някакво мече, което светеше като дискотечна топка - някой го е подарил на детето явно миналата години. За съжаление, от няколко години насам не ми остава време да правя мартенички. Или съм изгубила магията, не знам... Миналата година успях да направя за мъжа и децата, но тази им подарих от правените преди. За познатите купувам, но само от конци и евентуално мънисто. И по възможност от някоя баба.

# 23
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Честита Баба Марта !
Моите мартенички останаха , продадох лъжички и метлички ,  а прекрасните ми копчета останаха .
Нищо ,  за другата  година , а и за първи път се захващам с това , разчитах за ФБ единствено  .  Изключително удоволствие ми достави да ги правя ☺

http://prikachi.com/images.php?images/556/9276556X.jpg.
Сложих си такава ❤

Последна редакция: чт, 01 мар 2018, 09:54 от мадам тиква

# 24
  • Мнения: 36 666
Честита Баба Марта! Simple Smile
Ето как изглеждат тези, които ще нося - едната ми е дадена, тези от мънистата са направени от мен:
Скрит текст:

# 25
  • Мнения: 110
Предпочитам мартениците за ръка, които са изчистени, но все пак оригинални по някакъв начин. И винаги си взимам една голяма с Пижо и Пенда за дома Simple Smile) Аз имам малко страничен въпрос - слагате ли мартеници на бебчетата си?
Моите дечица не са бебенца Smiley , но помня, че всяка година съм им слагала. Когато са били малки бебченца на 2-3-4 месеца съм слагала тези с безопасната игла, но на 1-2 годинки съм им връзвала от тези мъничките с оченца, меченца и такива. Все ме е било страх, ако им сложа от тези с безопасната игла, да не вземат да се набодат и затова...:smiles
:

Дъщеря ми е на 7 месеца и половина и се притеснявам безопасната игла да не се отвори, а на ръчичката си мисля, че ще я дразни. Мерси за мнението Simple Smile) Аз реших да й закача по една на легълцето и на количката Simple Smile)

# 26
  • Мнения: 78
Честита Баба Марта 🌼

От няколко години си правим с децата мартеници. Първоначално с миксер (в този форум прочетох за техниката), а после с готови конци, предимно от вълна. Тази година спретнахме от остатъци и една мома за вкъщи 😉

# 27
  • Мнения: 4 868
blush:Браво момичета , продължавайте все така да творите изящни и интересни мартенички Blush

# 28
  • София
  • Мнения: 717
Честита Баба Марта на всички .
Това е първата ми подарена мартеничка за тази година и ми е фаворит Heart Eyes


А това е мое творение , подарявам ви ги виртуално Heart

# 29
  • Мнения: 648
С предварително извинение за наранените чувства - 
Скрит текст:
ама това е кичозна евтина китайска гривничка, която няма нищо общо с мартениците по никакъв начин.
Иначе честита баба марта на всички!

Евтина ли в буквален или преносен смисъл?

# 30
  • Русе
  • Мнения: 248
Здравейте,
аз от няколко години предпочитам за себе си мартеница за врата. Много ми е удобна и мога спокойно да я слагам и свалям сама, а и не се мокри когато съм на мивката Simple Smile. Има доста разнообразни моделчета.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 16 414
Тези двечките са ми любими тази година!


Много ми хареса мартеничката с метлата!

# 32
  • Мнения: 960
Здравейте и Честита Баба Марта и от мен!
Аз предпочитам мартеници за ръката, но и не обичам да нося по много, затова и от няколко години близките знаят и подаряват "домашни" мартенички, които мога да сложа за украса удома Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте,да побутна малко темата,че ми изглежда интересна,а и специално за нея се регистрирах ха ха ха.Тъй като Баба Марта наближава,аз сама си правя мартеничките и основно наблягам на естествени материали,също предпочитам и такива да ми подаряват.Ако има  някой в групата,които изработва мартеници,би било чудесно да обменим опит.Simple Smile

# 34
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
http://prikachi.com/images.php?images/219/9488219u.jpg
Първите  ми опити тази година , сложих им магнитчета  

# 35
  • София
  • Мнения: 717
Ето моята нова мартеничка Heart Eyes



# 36
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Ооох , мамоооо Heart Eyes
Ма тя е страхотна !

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 5
Да покажа и аз моите творения
 

# 39
  • Мнения: 468
Здравейте!
Интересно ми е да разбера, както дали тук има хора, които се занимават с изработване на мартенички - дали като хоби или като бизнес, така и какво мислите да купите тази година на близките и семейството си Simple Smile Мисля, че вече си е тъкмо време - Св. Валентин мина, та най-близкия празник е Баба Марта Simple Smile

# 40
  • Мнения: X
На всички деца в семейството купих мартеници от ЛИДЛ, които тази седмица са по 99ст.

# 41
  • Мнения: 4 022
Само купувач съм - не купувам нищо, което не е за ръка, не купувам нищо, което съдържа: фигурки, камъчета, висулки, калинки, детелинки, буквички, цветенца, бисерчета, метлички, сребристи и златисти топченца и всякакви други боклучета. Предпочитам нещо семпло или с шевици.

Скрит текст:


# 42
  • Мнения: 6 975
Аз не съм нито производител, нито купувач. Плета макраме, правя хубави гривни, а от там обичам да плета и мартеници за ръка. Правя най-различни варианти, плета ги с различни възли, обикновено правя плъзгащ възел, за да могат лесно да се слагат и махат при нужда. Мразя матрениците да се вържат и да нямат сваляне при миене на ръце, къпане - стават на джваньок.
 От години снабдявам цялата рода да подарява. А ММ често се сеща на 7.03. вечерта, че му трябват 20- 30 за следващия ден за колегите. Познай какво става, ако и аз съм забравила да направя на спокойствие и навреме... Simple Smile
Благодаря, че ме подсети!

# 43
  • Мнения: 190
Само купувач съм - не купувам нищо, което не е за ръка, не купувам нищо, което съдържа: фигурки, камъчета, висулки, калинки, детелинки, буквички, цветенца, бисерчета, метлички, сребристи и златисти топченца и всякакви други боклучета. Предпочитам нещо семпло или с шевици.

Скрит текст:



Тези от втората снимка са уникални.
Може ли да споделиш къде мога да намеря такива?

# 44
  • Мнения: 4 022
Нямам никаква представа, картинката е от интернет. Обикновено намирам подобни по мартенските базарчета. Точно такива не съм намирала, но подобни съм виждала. Евентуално по сайтове онлайн може да потърсиш Sad

# 45
  • Мнения: 6
Ние предпочитаме да си ги изработваме сами вкъщи. Доатавя удоволствие за всички, пък и са по красиви от китайско произведените мартеници.

# 46
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Реших да направя малко и ако се харесат да ги продам , не се взимам на сериозно с огромно удоволствие ги творих .
Не работя , налага се да си гледам щерката , има хора , които подигравателно ме питат за 20-30лв.  струва ли си,  но за мен е удоволствие , а ако ви кажа колко бях щастлива , когато моя приятелка ме помоли да и пратя в Англия , това ми стига !

http://prikachi.com/images.php?images/142/9508142y.jpg

# 47
  • Мнения: 36 666
И аз купих от Лидл за познатите. Мисля и да направя малко гривни за себе си и за близки - тази година се изкушавам да взема дървени мъниста.

# 48
  • Мнения: 468
Аз лично не правя - прави майка ми. Да кажем, че аз се занимавам с маркетинга и рекламата Grinning Имаме си и сайт, иначе, но не искам да излезе като реклама, та няма да го качвам тук Wink Ще кача една, надавям се да ви хареса. Изключително ми е интересно, иначе, да прочета какво харесват хората и какво си купуват.

# 49
  • Мнения: 6 975
Реших да направя малко и ако се харесат да ги продам , не се взимам на сериозно с огромно удоволствие ги творих .
Не работя , налага се да си гледам щерката , има хора , които подигравателно ме питат за 20-30лв.  струва ли си,  но за мен е удоволствие , а ако ви кажа колко бях щастлива , когато моя приятелка ме помоли да и пратя в Англия , това ми стига !

http://prikachi.com/images.php?images/142/9508142y.jpg


Мадам тиква, имам позната, която така започна с мартеници. Сега цяла година семейството й прави мартеници и изкарва доста пари от това. Но, освен майстор, е и добър търговец.

Сега разгледах старите постове от м.г. Питала си какво да правиш, за да не се разплитат крайчетата на макрамето. Ако не си решила проблема, изкуствените се разтапят със запалка.

# 50
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте ,малко мартенички и от мен .









# 51
  • Мнения: 3 892
Mартеници и правим, и купуваме.. Тази година съм влюбена в мартениците с шевица
 

Ние правим масовки, простички моделчета за съученици и съотборници
Купувам само правени ръчно мартеници

А за бебенца над 6м взех ленти за глава с мартеница само от конци и плат, наместо панделка

Видя ми се най-безопасно

# 52
  • Мнения: 5 299
Ние не сме в България и детето подари на целия клас. Каза,че децата много са ги харесали. Гривнички подари.

# 53
  • Мнения: 190
Аз ги издирих тези с българската шевица.  Поръчах ги от страница във ФБ. Не съжалявам - уникааални са и хората, на които подарих останаха очаровани.

Общи условия

Активация на акаунт