Кафяво зацапване в 5г.с!!

  • 39 202
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 785
Ами аз имах кафеникаво до леко розаво, нямах кървене, но веднага ми изписаха терапия, прегледа дали плацентата не беше отлепена - не беше. Но въпреки това и че не е кръв ми изписа разни неща за 10 дни. Принципно тогава ми каза, че никое кървене не е нормално под каквато и форма да е и правилно съм отишла.

А при меседа ми първия път, нямах кървене и изобщо не се появи пулс. Нямаше причина. Говорихме си, че напоследък е нарастнал броя на миседите на първа бременност без причина и после вече никакви проблеми няма с втората, при мен така стана. Не го мисли, приеми, че си в тази "статистика" и втората ще ти е напълно успешна и лека Blush При мен така стана, скоро ще раждам.

# 31
  • Мнения: 845
Леко раждане ти желая Blush ! Гледам да гледам положително за напред. Тези дни трябва да ми дойде, силно се надявам да не ми Grinning и да минат нещата гладко! Благодаря ти за отговора!

# 32
  • Мнения: 391
Момичета, да подбутна темата. Закъснява ми с 4 дни, направих тест - положителен, т.е има бременност, но днес ми започна едно кафеникаво зацапване по тоалетната хартия? Започнах нош па и дуфастон, но знам ли? Омръзна ми, вече имам един мисед и след него мина 1.5 година докато отново видя 2-те черти, а сега и това зацапване? На практика е 4-та седмица и 6 дни, с две думи почти 5-та. Хич не зная какво да очаквам. 😐😐😐

# 33
  • Мнения: 1
Zdraveyte dnes cakah da mi doyde cikala idva mi imah menstrualni bolki i vidqh ce vmesto kriv mi tece kafyavo molq vi pomognete mi nezman kakvo da pravq

# 34
  • Мнения: X
Момичета, да подбутна темата. Закъснява ми с 4 дни, направих тест - положителен, т.е има бременност, но днес ми започна едно кафеникаво зацапване по тоалетната хартия? Започнах нош па и дуфастон, но знам ли? Омръзна ми, вече имам един мисед и след него мина 1.5 година докато отново видя 2-те черти, а сега и това зацапване? На практика е 4-та седмица и 6 дни, с две думи почти 5-та. Хич не зная какво да очаквам. 😐😐😐

evtixia123 Здравей! Може ли да споделиш какво се случи с теб и твоето зацапване? Аз също съм бременна в 5 г.с и имам Кафяво зацапване. Една нощ плаках и на другия ден хукнах към докторката. Тя ми каза, че ембриончето като се "вкопава" в лигавицата и прави такова течение, само че вече 2-3 дни не спира. Изписа ми Утрогестан за мое спокойствие, като ми се смя, че съм толкова уплашена. Каза, че е нормално, но мен не спира да ме е страх, понеже е много желано, чакано и изстрадано бебенце.

# 35
  • Мнения: 391
Момичета, да подбутна темата. Закъснява ми с 4 дни, направих тест - положителен, т.е има бременност, но днес ми започна едно кафеникаво зацапване по тоалетната хартия? Започнах нош па и дуфастон, но знам ли? Омръзна ми, вече имам един мисед и след него мина 1.5 година докато отново видя 2-те черти, а сега и това зацапване? На практика е 4-та седмица и 6 дни, с две думи почти 5-та. Хич не зная какво да очаквам. 😐😐😐

evtixia123 Здравей! Може ли да споделиш какво се случи с теб и твоето зацапване? Аз също съм бременна в 5 г.с и имам Кафяво зацапване. Една нощ плаках и на другия ден хукнах към докторката. Тя ми каза, че ембриончето като се "вкопава" в лигавицата и прави такова течение, само че вече 2-3 дни не спира. Изписа ми Утрогестан за мое спокойствие, като ми се смя, че съм толкова уплашена. Каза, че е нормално, но мен не спира да ме е страх, понеже е много желано, чакано и изстрадано бебенце.

Здравей!!! Същото ми казаха и на мен, само че аз пих дуфастон по схема 2х2, тъй като съм в чужбина и нямах възможност да си взема утрогестан. При мен зацапването беше много, много оскъдно -само по тоалетната хартия и то не винаги. Продължи 2 дни и спря. Сега съм 11-та седмица и още пия дуфастон - не знам до кога. Също така комбинирах дуфастона с нош па, при болки. Трябва да ти е отпусната. матката/ до колкото разбрах/, затова го комбинирай с нош па утрогестана- така беше при мен. От все сърце ти желая успешна , прекрасна и щастлива бременност! Да подчертая, че аз изпитвах и още изпитвам ужас дали всичко е наред с моята бр, тъй като за капак нямам нито един бременен симптом😫😫😫😫! Успех и се пази!!

# 36
  • Мнения: X
О, браво, мила, при теб са се стабилизирали нещата. Много се радвам да го чуя. Това със симптомите е супер индивидуално, някои жени нямат никакви(и по-добре) . При мен са налични може би 100% от познатите симптоми😁, така че надявам се сега на 14- ти март да видим пулсчето. За но шпа не ми е споменавала, а тя по принцип обича да изписва но шпа. Притеснявам се да пия нещо на своя глава, но ще я питам. Успех ти желая, благодаря  ти🤗😍лека бременност и здраво и красиво детенце да си имаш.

# 37
  • Мнения: 391
О, браво, мила, при теб са се стабилизирали нещата. Много се радвам да го чуя. Това със симптомите е супер индивидуално, някои жени нямат никакви(и по-добре) . При мен са налични може би 100% от познатите симптоми😁, така че надявам се сега на 14- ти март да видим пулсчето. За но шпа не ми е споменавала, а тя по принцип обича да изписва но шпа. Притеснявам се да пия нещо на своя глава, но ще я питам. Успех ти желая, благодаря  ти🤗😍лека бременност и здраво и красиво детенце да си имаш.

Ох... настръхнах от твоето пожелание Simple Smile Благодаря от сърце! Дано най-после да си имам бебе ☺☺☺ От все сърце същото желая на теб, миличка и на всички останали жени!!! Късмет и стискам палци!!!!

# 38
  • Мнения: 14
Здравейте.. Включвам се и аз тук.. В 5 г.с. съм (все още не е установена от лекар, тъй като трябваше да съм на гинеколог на 16.03)и вчера вечерта получих леко зацапване първо кафяво, после съвсем леко кръв- няколко капки и пак мина в кафяво.. Продължава и днес.. Звъннах на гинеколога ми и му обесних ситуацията и той ми каза да намеря и да си купя дуфастон или нещо подобно на това (защото аз в момента се намирам в Турция - не съм на почивка, няма как да се върна.. Баща ми е на химиотерапия) Връщам се в четвъртък вечерта и петък отивам при гинеколога. Нямам по различни болки или силни от това, което съм имала до сега.. Моля ви кажете ми, че може и всичко да е наред..

# 39
  • Мнения: 6
Дано не съм права, но миналата година моят спонтанен аборт започна така. Бях 4 дена с такова зацапване докато не направих кръвоизлив. Също пих утрогестан за задържане, но за жалост плода нямаше СД и всичко приключи в спешното АГ в 11ч през нощта. Почивай си повече и дано всичко е наред!

# 40
  • Мнения: 27
Здравейте,

Моля за информация по моя случай.
На 23.03 правихме замразен трансфер на 5 ден от развитието на ембриона.
На 05.04 полужителен тест 190.
Доктора ми назначи утрогестан 2*3, преднизол кортико 2*1, естрофем 2*1, фолиева 2*1, инжекции - фраксипарин на 24ч. По 1, прогестерон депо мускулно през 5 дни по една.
Каза ми след + тест добавяш и инжекция зарзио през 2 дни по 1.
Всичко беше страхотно хранех се здравословно по-малко разходки, колкото това бе възможно с тази епидемия.
Казаха ми след 10 дни на преглед да установим дали всичко е наред - на 15.04 трябваше да е прегледа.
Уви на 13.04 бях навън и след ставане от един камък(много се обвинявам че бях седнала въпреки че постелих якето за да ми е меко и топло) Направих 5 крачки и усетих как нещо протече, ярко червена кръв със огромен съсирек , веднага звънях на АГ, в спешното на надежда, след преглед се видяха два плодни сака - единият празен АГ се учуди защо са два след като имаме върнато едно ембриоче. Не можех да спра да плача, успокои е като каза че вижда пулсация на едното.
Взеха ми кръв за кръвна група и за ковид 19, чаках цял час проклетият резултат и не спирах да кървя. Дойде др докторка и отново ме прегледа и каза, Не виждам пулсация. Качиха е бързо и ми включиха банка нямам представа с какво. След час отново ме свалиха за преглед при АГ тя каза че не вижда пулсация но сака е там. Изчакваме до сутринта да си те види твоят АГ и той да реши това бяха думите.
На следващият ден ме прегледа моят АГ каза че мн рано за пулс в 5г.с според него, докато има плоден сак чакаме, предписани още 2*500мг витамин ц и Кавит 7 по 10 капки., лежах 4 дена изписаха ме на 17.4 с кафеникаво зацапване, тъй като имаше мн съсиреци според АГ в матката те щели да се усвоят, да ама не днес 18.04 кафеникаво ти течение се засили като падат и малки парченца съсиреци.
Нормално ли е вече 5 ден да не спира отделно е съпроводено и с бяло лигаво течение и неприятна миризма.
Пропуснах да кажа че ми пускаха чхг два пъти като то нарастваше- но АГ отново вместо да ми даде кураж каза това не е фактор, чакаме само пулс и нарастване на плода.
Извинявайте че съм толкова детайлна, но мине много притеснено на 21.04 ще е прегледа и много се страхувам.
Благодаря и успех на всички.

# 41
  • Мнения: 2
Здравей Преси, аз имам същия проблем от 11.11 прокървих във края на 5 гестационна седмица. Веднага отидох на лекар прегледа ме и каза че всичко било наред бременност и плоден сак има. Каза да лежа и да си вземам лекарствата. Не издържах и вчера отидох в спешното прегледаха ме и ми казаха че не виждат плоден сак. Но HCG ми беше 1776. Казаха ми да си бия 100 мг Прогестерон инжекции. В понеделник имам преглед отново. Аз съм с Инвитро на 26.10 ми беше ембриотрансфера. Много съм притеснена и незнам какво се случва. Моля се до понеделник! Успех и на теб, дано всичко е наред.

# 42
  • Мнения: 1
Колко дни ги пиехте.

# 43
  • Мнения: 8
Момичета, да подбутна темата. Закъснява ми с 4 дни, направих тест - положителен, т.е има бременност, но днес ми започна едно кафеникаво зацапване по тоалетната хартия? Започнах нош па и дуфастон, но знам ли? Омръзна ми, вече имам един мисед и след него мина 1.5 година докато отново видя 2-те черти, а сега и това зацапване? На практика е 4-та седмица и 6 дни, с две думи почти 5-та. Хич не зная какво да очаквам. 😐😐😐
Здравей, как се развиха нещата при теб след това зацапване? При мен е абсолютно същото! Приемам утрогестан (вакинално) и нош па...но много се притеснявам. Имам 2 миседа точно по същото време 😭

# 44
  • Мнения: 17
споделям моя опит:

последния ми цикъл беше на 8.11 . . .между 21-26.11 забременях. На 08.12 ЧХГ ми бе 77, на 14.12. ЧХГ ми беше 1114 . .. на 13.12 късно вечерта белезникавото ми течение, което се появяваше от време на време, беше се премесило с кръв . .. и имаше бледо лилав до кафеникъв цвят. Същото продължи и на 14.12 и на 15.12, макар че на 14.12. ми изписаха дуфастон + нош шпа 3*1 на ден.
На 15.12 както си работех на бюрото и тръгна една кръв, веднага по спешност в АГ . . където ми казаха и с двата ехографа че всичко се изчистило и сакчето го няма . .. .
Така че не, вече никой не може да ме убеди, че каквото и да е зацапване при бременност е нормално. Опитах да не изпадам в паники, но ето че все пак .. .
Успех на всички които са успели да си запазят бебчо след зацапване

Общи условия

Активация на акаунт