Детската градина към НУКК

  • 3 902
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 157

Здравейте, ако някоя мама,чието дете е кандидатствало в градината и се е подготвяло по книжките на Надя Симеонова и сега не са и необходими вече, може да ми пише на лични за да и ги откупя.
Линк към старата тема
http://m.bg-mamma.com/?topic=187456





Последна редакция: ср, 03 яну 2018, 17:42 от sunshine through the rain

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 157
Да избутам по-напред темата. Има ли дечица, които ще кандидатстват тази година ? Споделете как върви подготовката? Само по книжките на Надя Симеонова ли се готвите ? Има ли 3 годишни деца,които ще явяват на изпита?  Ние влизаме в " родени до 31-ви март " и можем две години поред да кандидатстваме, но се чудя дали на 3 ще имаме шанс или направо следващата година да опитаме?

# 2
  • Мнения: 178
Здравейте,
ние няма да кандидатстваме тази година, но имам дете във втора група. Систематично сме се готвили само по книжките на Надя Симеонова, но иначе имаме и разни други книжки, с които също се е занимавала. Вече е излязла и трета книжка от тези на Надя Симеонова, когато ние кандидатствахме я нямаше още.
На въпроса дали приемат 3-годишни деца - да, приемат, в групата на дъщеря ми има поне 2. Но, доколкото знам, предпочитат 4-годишни, така беше казала и една бивша учителка от градината на моя приятелка. Доколкото разбрах предпочитат 4-годишни, защото се обслужват доста по-добре от 3-годишните. Моето дете кандидатства на 3г. и не я приеха, а всъщност тя се беше готвила само до тогава. За следващия изпит сме погледнали съвсем бегло 4-5 от задачите, които я затрудняваха повече и това ни беше подготовката. Тоест по отношение на задачите в книжките, тя не е била по-подготвена втория път. Разбира се, може първия път да се е притеснила повече и заради това да не се е представила добре, не знам.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте,
ние няма да кандидатстваме тази година, но имам дете във втора група. Систематично сме се готвили само по книжките на Надя Симеонова, но иначе имаме и разни други книжки, с които също се е занимавала. Вече е излязла и трета книжка от тези на Надя Симеонова, когато ние кандидатствахме я нямаше още.
На въпроса дали приемат 3-годишни деца - да, приемат, в групата на дъщеря ми има поне 2. Но, доколкото знам, предпочитат 4-годишни, така беше казала и една бивша учителка от градината на моя приятелка. Доколкото разбрах предпочитат 4-годишни, защото се обслужват доста по-добре от 3-годишните. Моето дете кандидатства на 3г. и не я приеха, а всъщност тя се беше готвила само до тогава. За следващия изпит сме погледнали съвсем бегло 4-5 от задачите, които я затрудняваха повече и това ни беше подготовката. Тоест по отношение на задачите в книжките, тя не е била по-подготвена втория път. Разбира се, може първия път да се е притеснила повече и заради това да не се е представила добре, не знам.
Да, определено е била по- уверена на 4 годинки. А колко време преди изпита започнахте да се готвите за него? И от коя група задачи я затрудняваха най- много?

# 4
  • Мнения: 178
Готвили сме се по-сериозно 3-4 месеца преди изпита, и от време на време преди това. Тя се затрудняваше със задачите със запомнянето на няколко предмета, също нямаше търпение да прави тези, на които трябва да се задраскат само борчетата (примерно), правеше ги хаотично и започваше бързо да се разсейва. Също, фината моторика със сигурност се е подобрила доста за 1 година.

# 5
  • София
  • Мнения: 3
А къде могат да се намерят тези книжки?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 157
А къде могат да се намерят тези книжки?
По онлайн книжарниците,примерно в стор.бг.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте, тази градина (https://montessori-bg.org/), за която пише, че се помещава в сградата на НУКК, е отделна частна ДГ, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт