Мнението ви за различните автомобили

  • 66 181
  • 574
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 998
Grandland X има plug in версия.
https://opel.bulvaria.bg/news/grandland-x-hybrid/
Гледах Опел Grandland X,  ама ти трябва допълнително wallbox за него, пък и не виждам никъде колко му е пробега
Това пише в брошурата: "Opel Grandland X Hybrid4 може да измине до 50 километра пробег в изцяло електрически режим според в WLTP цикъла  и 60 километра според изискванията на NEDC. "

# 466
  • Мнения: 15 454
Здравейте пак.
Имам питане относно Plug-in хибридите. Огледала съм е в новия Jeep Compas Plug-in хибрид и, тъй като обикновено ми отнема около 6 м. мислене и тюхкане каква кола да взема, имам нужда от повече информация относно този вид хибриди.

https://www.jeep.bg/model/compass-my21/

Нямам гараж и единствения вариант да я зареждам е да спирам до къщата ми и да изваждам кабела навън, на улицата. Притеснява ме, ако в момент на зареждане завали дъжд, дали е възможно да стане инцидент, колата да се подпали, да стане късо и т.н. Т.е. задължително ли e, за да си купиш такъв вид хибрид, да имаш гараж или закрито помещение за зареждане?
Другото, в което се оглеждам е новата Тойота CH-R, която ще излезе това лято. Ще я има във вариант хибрид, което в крайна сметка, поради липсата на гараж, може да се окаже по-добрия вариант.

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/51506-toyota-c-hr-prolo … ROPDE8LERjuY2N-iM

И, разбира се, метнала съм око на Ауди А4 2019 г. Повече ми харесва от фейслифта през 2020, а пък аз като цяло съм фен на Ауди и то винаги стои на дневен ред.

Та накратко - имам нужда от информация за Plug-in хибридите Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 дек 2022, 20:09 от Lady Cassiopeia Duval

# 467
  • Мнения: 592
Само се замисли, ако даде на късо и дай Боже, не се запали, кой ще ти я поправя - нито е за автомонтьор, нито е за електротехник, официалните сервизи са скръб!? Иначе гледам няколко дами CHR карат предимно .

# 468
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 924
Притеснява ме, ако в момент на зареждане завали дъжд, дали е възможно да стане инцидент, колата да се подпали, да стане късо и т.н. Т.е. задължително ли e, за да си купиш такъв вид хибрид, да имаш гараж или закрито помещение за зареждане?
Разбира се, че не. Напълно обезопасени са.

# 469
  • Мнения: 592
Притеснява ме, ако в момент на зареждане завали дъжд, дали е възможно да стане инцидент, колата да се подпали, да стане късо и т.н. Т.е. задължително ли e, за да си купиш такъв вид хибрид, да имаш гараж или закрито помещение за зареждане?
Разбира се, че не. Напълно обезопасени са.

Само за инфо, ако сте се полъгали, че ще опазите я природа, я нещо друго с тия недоразумения - https://automedia.investor.bg/a/2-novini/45650-zarezhdashtite-se … o-malko-efektivni

# 470
  • Мнения: 15 454
А, изобщо не ми е за природата. Разхода ме интересува, защото всеки ден минавам по 100 км.

Аз питах за кабела - ако завали и го намокри. Нали наскоро имаше случка на автомобил, който се запали точно на зарядна станция.

# 471
  • София
  • Мнения: 6 308
Читав автомобил би трябвало да е максимално обезопасен.
Тоя дет се запали, май беше от дефект, не намокряне.
А разхода е нещо много относително.

# 472
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 924
Само за инфо, ако сте се полъгали, че ще опазите я природа, я нещо друго с тия недоразумения -
Опазваш, не опазваш, все тая, други автомобили почти не се продават вече.

# 473
  • Мнения: 592
Искаш справка от КАТ ли? Само че да се хванем на бас! Спри да гледаш СНН и подобните и ще ти светне малко!

# 474
  • Мнения: 2 881
Нямам гараж и единствения вариант да я зареждам е да спирам до къщата ми и да изваждам кабела навън, на улицата. Притеснява ме, ако в момент на зареждане завали дъжд, дали е възможно да стане инцидент, колата да се подпали, да стане късо и т.н. Т.е. задължително ли e, за да си купиш такъв вид хибрид, да имаш гараж или закрито помещение за зареждане?
Притеснява те да не се запали колата, а не да не убиеш някой минувачи с кабела? Страхотни приоритети. Това с кабела през прозореца е абсолютно незаконно и ако го правиш редовно ще те хванат. Аз ако съм ти съсед всяки път ще ти викам полиция.
Като нямаш гараж гледаш не-plugin хибриди, които нямат нужда от зареждане. Или платени зарядни станции, ама то смисъла на plugin хибриде ако не можеш да го зареждаш всеки ден е нулев, то затова е и това несъответствие в разхода описано в статията. Батериите им са много малки и не стигат до никъде, а тежат много.

# 475
  • Мнения: 15 454
В моят случай няма как да убия минувачи с кабела, защото колата ще е паркирана на тротоара, точно до къщата. А пред нея стои паркирана друга кола. И на този тротоар никой не минава. Кабелът ще е много къс - буквално ще излиза от прозореца на мазето и ще се включва в колата, която ще е точно до самия прозорец. Няма как да ти го обясня, но реално колата ще е паркирана на сантиметри от прозореца, от който ще излиза кабела, който ще се включва в нея. Много вероятно е изобщо никой да не види, че има кабел.

Но да, като цяло гледам повече обикновени хибриди или бензинови коли. Плъгин само, ако става въпрос за посочения Jeep Compas - друг не.

# 476
  • Мнения: 2 881
Като има сняг или вали дъжд може и на няколко метра встрани тока да убие човек. По-миналата зима така умря момче в София от кабела на павилионче в двора на болница, кабел уж монтиран от ЧЕЗ.
Пускането на кабели през прозореца, както и паркирането на тротоара, е незаконно независимо каква марка кола си харесаш.

# 477
  • Мнения: 571
Здравейте, включвам се да питам за мнението ви относно Нисан кашкай дизел 2010-2012 година. Какъв е разхода на гориво. Скъпа ли е подръжката?

# 478
  • Мнения: 448
Пускането на кабели през прозореца, както и паркирането на тротоара, е незаконно независимо каква марка кола си харесаш.

 И в кой закон го пише това? Паркиране на тротоара си е напълно разрешено при спазване на определени отстояния до сградите.

# 479
  • Мнения: 8 914
Пускането на кабели през прозореца, както и паркирането на тротоара, е незаконно независимо каква марка кола си харесаш.

 И в кой закон го пише това? Паркиране на тротоара си е напълно разрешено при спазване на определени отстояния до сградите.
Забраниха паркирането на тротоара някъде след 2014г. май беше... Може да се паркира само на този тротоар,на който е разрешено със знак...

Общи условия

Активация на акаунт