Кандидат снаха : американка от китайски произход

  • 28 108
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Обаче верно си обичат лютичко, и ММ умира за люто.
Обичат и "прозрачни" супи определено.

# 31
  • Мнения: 1 110
А какво общо има лактозната непоносимост? Авторката каза, че момичето е алергично към скариди.
Е, как какво, къде скариди, там и лактозна непоносимост  ooooh! сигурно вървят ръка за ръка  Thinking
Много азиатци имат лактозна непоносимост. Връзка с алергия към скариди вие правите. Латозната непоносимост е към прясно мляко. В киселото лактозата е превърната в млечна киселина.

Последна редакция: сб, 23 дек 2017, 23:43 от maya_alex

# 32
  • Мнения: 2 111
Е, предполагам ако имаше лактозна непоносимост, щеше да спомене, както е направила със скаридите. Все пак това не е нещо, което може да се премълчи лесно.

# 33
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Цитат
Връзка с алергия към скариди вие правите. Латозната непоносимост е към прясно мляко. В киселото лактозата е превърната в млечна киселина.
Не, не правя, точно обртното. Кандидат свекървата, вече каза към какво има алергия момичето, а  Вие се включихте  след нея с въпросното предположение.

# 34
  • Мнения: 22 036
Имам доста приятели и мъже и жени от най-различен азиатски произход и ги намирам за доста сходни като манталитет в частта с уважение към родителите и полагани грижи. Родените на запад са си интегрирани и по нищо не се различават от останалите.

Завиждам им за гените, защото масово изглеждат с години по-млади. Аз вече различавам азиатците от различните части.

# 35
  • Мнения: 31
Много бели мъже в западни държави залитат по азиатки. Даже в някои скандинавски държави си е цяла епидемия. Нещо като белите жени и африканците.

Като цяло азиатките не са толкова еманципирани като европейките и си падат по по-традиционните семейни роли. Друг е въпросът, че някои азиатки 2-3 поколение взимат някои лоши черти както на западния, така и на източния начин на живот.

# 36
  • Мнения: 1 110
Белите мъже залитат по азиатки, защото им изглеждат мили и послушни, за разлика от еманципираните западнячки. Азиатките обаче не толкова са покорни, колкото прикрити. Бързо настъпват когато са силни и отстъпват, ако са слаби. Могат да чакат своя миг. Не се конфронтират никога директно.
Имам много преки вътрешни впечатления.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Кротки били азиатките... не сте виждали свекърва ми. Grinning Grinning

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Имам приятелка китайка с която се запознахме ,докато учих в Германия.Тя не понасяше мляко и млечни продукти-особено различните видове сирена.Пиеше само соево мляко.
И като идваше у нас и приготвях някаква риба със зеленчуци или ориз.
Чувала съм от нея,че родителите , свекърите ,по-големите братя и сестри  се уважават много,че не е прието да им се възразява,да се спори с тях,да им се повишава тон....
Беше много чиста и стаята и беше винаги подредена .
Много дисциплинирана.

# 39
  • Мнения: 1 368
Моята снаха е азиатка...обича баница,баклава,яде таратор и лютеница,обаче не яде домати в салата.Казва,че били сурови.Така,че едва ли ще я впечатлиш с шопска салата например.Simple Smile.Те ги правят печени на фурна,иначе не.Същото и със салата с прясно зеле с настъргани моркови.Една позната филипинка се смее и ми казва,че това било за зайците .Не слагат на всяко ядене някаква салата както ние.Имат си специфични техни храни-нудълси,бамбукови пръчиции и други,а за ориза ползват райскукър.Но тя ми каза,че харесва повече аз как го правя-по-мазничък.Почти не ядат хляб,но ако направя питка и харесва.Не разбират смисъла на празничната погача например,защото при тях не хляба,а ориза е основна храна(макар,че сега различните видове нудълси го изместват,но по традиция е така). Обичат и кисело зеле(и на сърмички),защото и те го имат в кухнята си и са свикнали.
Не смея да правя обобщения като цяло,защото много неща са до човек и възпитание.Но като цяло са уважителни,внимателни,изслушват те.И да, не влизат в директна конфронтация и спор, дори да не са съгласни с нещо.
Аз още като я видях я харесах визуално,то ли кой ме пита де...ама да си кажа .С едно бяло като порцелан миловидно лице и черни дълги коси-като картинка.
Важно е да не живеете заедно и всеки сам да си определя правилата в дома.Както навсякъде важи това,но тук с една идея повече защото и различната култура е фактор.Макар,че тя е учила в Англия от 16годишна(в нашия случай) и е глътнала доста от местната култура,но все пак.

Последна редакция: пн, 25 дек 2017, 18:45 от Zhani

# 40
  • Мнения: 10 518
Единственото, което знам, че е много обидно за тях е да си издухаш носът в кърпичка в тяхно присъствие, а още по-зле на маса. Прието е да се подсмърча юнашки или да излезеш от стаята и да духаш в кърпичка насаме.
Моля?! Тука се посмях, щото веднага се сетих как китаеца и цялото му семейство от китайско "левче" храчеха със всички сили (не знам в какво, а и не искам да си представям), така че задължително да бъдат чути от всички клиенти в магазина. Тогава си казах "тез' китайци - егати отвратите били". Grinning За протокола - всеки път влезна ли в този магазин ги чувам да храчат.

# 41
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Единственото, което знам, че е много обидно за тях е да си издухаш носът в кърпичка в тяхно присъствие, а още по-зле на маса. Прието е да се подсмърча юнашки или да излезеш от стаята и да духаш в кърпичка насаме.
Моля?! Тука се посмях, щото веднага се сетих как китаеца и цялото му семейство от китайско "левче" храчеха със всички сили (не знам в какво, а и не искам да си представям), така че задължително да бъдат чути от всички клиенти в магазина. Тогава си казах "тез' китайци - егати отвратите били". Grinning За протокола - всеки път влезна ли в този магазин ги чувам да храчат.
Да не си от Търново??? Simple Smile))
Имаме си магазин Пинко в Търново.На щанда с кссата си работят китайци.Всеки път като влизам и правят лошо впечатление.Веднъж мъж, жена и детето им китайче.Така силно разговаряха, че се чуваха из целия магазин.Не разбрах дали си говорят или се карат.Никога не поздравяват.Мъжа всеки път играе втренчено и на компютъра или си яде манджите до касата отгоре.Като прасета са.

# 42
  • Мнения: 10 518
А, не, не съм от Търново. Simple Smile Ние си имаме магазин Панда, където гледката, която описваш е 1 към 1. По цял ден си гледат сериали на таблета или говорят на висок глас с някой по скайпа и като си на касата не те поглеждат, ами продължават да си гледат таблета и мързеливо да махат пищялките от стоката си.
Това, което аз казах, че плюят и храчат така че да ги чуват всички, е гледката от китайски магазин тип "левче" в Мадрид.

Като прасета са, да, и не можеш да разбереш дали си говорят или се карат когато са повече китайци на едно място. Grinning

# 43
  • Мнения: 22 036
Голяма част от постовете са за смях. Азиатците са над милиард. Няма как да са еднакви.

# 44
  • Мнения: 1 110
Голяма част от постовете са за смях. Азиатците са над милиард. Няма как да са еднакви.
Не са еднакви. В Япония няма как да чуеш шумни разговори и да видиш мърсотия. Не съм била в Китай, но повечето китайци, които съм срещала, са шумни и безцеремонни. Е, срещала съм и учтиви и приятни китайци, но те като че ли са изключение. За другите азиатци нямам никакви впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт