Трапеза за Нова година

  • 66 474
  • 319
  •   1
Отговори
# 300
  • In transit
  • Мнения: 11 917
Ще стане, но според мен, за да се получи хубаво дърпаното, трябва да се готви дълго време на бавен огън месото. 

# 301
  • Мнения: 6 312
По-скоро може би да се пробва готвене в затворен глинен съд за повече часове.

Последна редакция: пт, 29 дек 2023, 09:37 от Fatalina

# 302
  • Мнения: 1 216
Готвих дърпано телешко за Рождество, бавно, в керамичен съд 10-12ч. Стана изключително крехко, сочно и вкусно.

# 303
  • Мнения: 3 887
Дайте рецептите за тези дърпани меса, моля!

Относно салатите, напоследък обирам овациите с Испанска руска салата, има рецепти в нета, основното е, че вместо шунка се слага риба тон, а от мен си добавям и аншоа.

# 304
  • In transit
  • Мнения: 11 917
Дайте рецептите за тези дърпани меса, моля!

Относно салатите, напоследък обирам овациите с Испанска руска салата, има рецепти в нета, основното е, че вместо шунка се слага риба тон, а от мен си добавям и аншоа.

Вземаш едно парче свинско месо, врат или плешка, добавяш му малко подправки, ароматен алкохол( Марсала, ром, бренди, коняк) и го задушаваш на бавен огън, докато се разпадне месото. После го надърпваш с вилица.
Почти идентично е с френския рийет.

Моята салата с риба тон я правя, като настъргвам зеленчуците. Получава се много приятна на вкус.


Ако някой иска рибно меню, този рийет със сардини е много вкусен.


И едно любимо ястие от последните години, задължително за Новогодишната трапеза. Котекино с леща.
В Италия има поверие, че ако се консумира преди 12 часа, носи късмет и благодат. Подобно на яденето на грозде в Испания.

# 305
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 154
давайте идеи за трапезата. засега  си знам  само питката и салата снежанка и разни ядки.
 не съм много по месата , така че събирам идеи за ястия без месо.

# 306
  • Sofia
  • Мнения: 26 500
Мм ще пържи сом,аз ще направя руска и картофена салата,пилешко със зеленчуци,сусам и соев сос…има купени гръцки и турски десерти…и това ще е.

…сега направих и крем карамел с тиква 😋
Мислих да пропусна погачата,но си я искат и ще направя.Също и пилаф/фиде с ориз/.

Последна редакция: нд, 31 дек 2023, 14:25 от Doli

# 307
  • Мнения: 69 024
Ние ще сме на пилешки крилца със снежанка/руска.
Не мога да ям по много, ММ също...

# 308
  • Мнения: 586
Тета, и ние така, не ядем много, гости няма да има. Ще направя сьомга с течна сметана, синьо сирене и копър. Салата с валериана от Лидл, скариди, портокал, пармезан и дресинг. Салата с ролца от раци. И за шампанско няколко брускети от франзела с хайвер от сьомга и пушена сьомга. До десерт не знам дали ще се стигне, но имам от Лидл делукс замразени парфета.

# 309
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 154
Аз до десерт никога не стигам, така че не го  мисля.  не знам как другите хоря успяват да ядат толкова много, че накрая имат място и за десерт!?

# 310
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
То зависи от десерта, нещо малко... Simple Smile Пък и ако преди него не се прекалява...

# 311
  • Мнения: 69 024
Без десерти сме и ние. Стомахът колко е...
Изобщо не мога да седя седнала на маса с храна за часове.
Хапваме и раздигам Simple Smile

# 312
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 154
Аз мога да седя на маса, но не мога да ям през цялото време! Grinning

# 313
  • Мнения: 2 607
Муми, би ли написала салатата от рачешките рулца.
И някоя добра душа да ми каже как се правят картофите, който Тони Димитрова е правила в Черешката.
Нямам време да я гледам.

# 314
  • Мнения: 69 024
Нарязани се сваряват картофките, изсипва се водата, слага се масло и тенджерата с капака я раздрусваш...ако за нея питаш ...

Общи условия

Активация на акаунт