Родители в заетост

  • 98 092
  • 793
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 553
Здравейте, откъде мога да изтегля заявлението за кандидатстване онлайн? И къде го изпращам след това попълнено?

# 421
  • Мнения: 7
Здравейте, знаете ли дали след като е наета детегледачката може да подпише и допълнителен граждански договор? За преди да е наета, ясно, че трябва да е безработна, за след това ме интересува. Тъй като жената е художник и си имала поръчки от време на време

# 422
  • Мнения: 2 485
Може граждански. Наред с трудов договор, всеки може да си има и граждански договори. Но за всеки случай питайте в бюрото по труда, да не би да са си сложили някакво тяхно изискване. Макар че се съмнявам да ограничават така хората.

# 423
  • Мнения: 43
Здравейте,
Откъде мога да си изтегля отчетните документи за месеца? Извинявам се ако вече е коментирано, но не намерих.
Благодаря!

# 424
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Здравейте,
Дали има одобрени кандидатствали началото на януари?

# 425
  • Мнения: 2 485
Ние кандидатствахме точно преди 1 месец. Одобрени бяхме за две седмици, но все още чакаме за подписване на договора.

# 426
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Ние кандидатствахме точно преди 1 месец. Одобрени бяхме за две седмици, но все още чакаме за подписване на договора.
По мейл ли получихте одобрението?

# 427
  • Мнения: 2 485
Не, на място в бюрото.

# 428
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте, има ли вероятност изобщо да не бъдем проверени? Включени сме в програмата от вече почти 8 месеца и никой не е идвал на проверка,а бях останала с впечатление,че проверяват всички.

# 429
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте, към вече включените в програмата, има ли преведени заплати на детегледачите този месец?

# 430
  • Мнения: 9
Нашата детегледачка е назначена на 02.01.2020 и още няма преведена заплата. Казаха до края на тази седмица.....

# 431
  • София
  • Мнения: 131
А може ли съвсем нетактично да попитам колко пари се изплащат за детегледачка при 8 часа? Ние кандидатсваме като многодетно семейство, като децата са на 6г, 2г, и малката е на 2 месеца. Планирам да се върна на работа през февруари, големите са на училище, ясла и малката вкъщи.
Въпросът е, кое е по-изгодно: тази програма или да се прехвърли майчинството на дядо? И може ли, евентуално, да се прехвърли майчинството на дядо, ако той е мол и управител на фирма?

Здравейте, малко късно виждам поста Ви. Най-добре говорете с инспекторката директно за да ви подскаже кое е най-удачно във Вашия вариант. Аз също исках да кандидатствам като многодетен родител, но се оказа при нас, че е по-удачно да кандидастваме само с малкото дете (беше на 1г). Въпреки това многодетните семейства се разглеждат с приоритет. Предвид това, че доста дълго време отнема одобрението и подписването на договор, не съм сигурна, че ще успеете. Парите, които получава детегледача е 1 мин.заплата. Ако се грижи за 2 деца - съответно х2. Има значение дали средното дете посещава детско заведение, дали вие вече сте прекъснали майчинството си и сте започнали работа и много други нюанси.
Прехвърлянето на майчинството ми е непозната територия, особено щом дядото е МОЛ. Бих ви посъветвала освен да говорите с БТ, да си задавате всички въпроси писмено през мейл, за да имате отговорите черно на бяло, защото те самите доста често не знаят. На два пъти ми се е случвало да им пиша за казуси и да ми връщат отговор по телефона - настоявайте за писмен такъв.

Желая ви успех!

# 432
  • Мнения: 4 242
Здравейте мили момичета,
Пиша ви по молба на една моя приятелка.Тя е безработна и иска да кандадатсва за гледачка на нейна позната.
Доколкото разбирам нейната позната в момента е на граждански договор и детето и не ходя на ясла.Има ли право майката да кандидатства по програмата в този случай, че не е на трудов договор? Момичето е отишло до социалните и и казали, че трябвало да подаде документи докато била в майчинство, когато била на трудов.
Благодаря ви за всяка информация ,която споделите!

# 433
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте мили момичета,
Пиша ви по молба на една моя приятелка.Тя е безработна и иска да кандадатсва за гледачка на нейна позната.
Доколкото разбирам нейната позната в момента е на граждански договор и детето и не ходя на ясла.Има ли право майката да кандидатства по програмата в този случай, че не е на трудов договор? Момичето е отишло до социалните и и казали, че трябвало да подаде документи докато била в майчинство, когато била на трудов.
Благодаря ви за всяка информация ,която споделите!

Идеята на програмата е да осигури възможност на майката да се върне на работа. Вариант е или да е безработна, или да е в отпуск за гледане на дете.

# 434
  • Пловдив
  • Мнения: 2 165
Има ли някой,  който се е върнал преди 2-рата година на детето. Интересувам се дали изплащат половинята от майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт