Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 97 847
  • 754
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Аз се храня на два пъти между 13 и 17 часа. Сутрин и без това освен кафе нищо не мога да сложа в устата. Така ми е добре, освен че свалям още сантиметри. За килограми не знам, защото не се меря на кантара. Но от сантиметрите съм доволна. По този начин хем не преждам, хем не гладувам.

# 691
  • Мнения: 7 759
а на работа ходиш ли?

# 692
  • Мнения: X
80% хоум офис съм, което много ме улеснява.

# 693
  • Мнения: 18 542
Да не забравяме и че на нашите баби/прабаби/пра-пра-пра-баби, ежедневието не е било легло-кола-бюро-кола-диван-легло....   Smiley  Хората са се движили от сутрин до вечер.
Сега на масовия човек движението е от дома до колата и обратно.

Именно.  И въпреки това поемаме двойно и тройно повече храна от тях навремето.
Е, навремето не са имали и такова разнообразие 365 дни в годината, на една ръка разстояние, внесени от цял свят храни.

Сами са си приготвяли храната, без да добавят тонове захар допълнително с каквито са пълни полуфабрикати и консерви сега. В миналото, дебели са били основно по-заможните. За това и "бяла и дебела" е бил идеал за красота. Бяла щото не ходи да копа на нивата и дебела, щото има какво да яде.  Laughing
 
Хранели са се семпло, с каквото им дава земята и каквито животни си отгледат. Ако не даде реколта земята, няма какво да ядат животните, няма какво да ядат и хората - глад. Въобще, много по-различно е било само до преди едни 50-100 години.

Има и друг момент, когато предците ти са гладували повечко, си възпитан да ядеш когато има и да ядеш колкото може повече, защото не се знае кога пак ще има.
Майка ми ако я питаш, ако не ядеш 1-2-3 дни си направо пътник. Тя е възпитана, че трябва да се яде три пъти на ден и не мога да я накарам все още да опита периодично гладуване. Осъзнава, че би ѝ било полезно, но психически още не е узряла.

# 694
  • Мнения: X
На мен без закуска ми е трудно/не ми е добре, но след това нямам проблем до ...следващата закуска. Странното е,че като пушех (до преди 25 години) не закусвах. Кафе +цигара и готово.
Вечерята я пропускам и се чувствам отлично.
За пра-баба и баба имам лични наблюдения. През земеделските месеци яко се работеше и малко се ядеше, но след прибирането на реколтата направо си мързелуваха. Това да се нахранят животните и издоят си беше нищо. Май и за това най-дългите пости се падат по това време.

# 695
  • Мнения: X
Ти си като мъжа ми. Сутрин се тъпче все едно циганин пълни торба с хуманитарни помощи, а после почти нишо не яде. И е кльощав като манекен на Освиенцим.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 23:10 от Анонимен

# 696
  • Мнения: 13 866
Съни, фастваме нали  food010  Hug
има ли някой, правил дълго OMAD - one meal a day, да сподели умира ли се от глад  Laughing

Да аз, От около 30 години. Не изпитвам глад, мога да седя на маса с храна и да не ям. С всичко се свиква.

# 697
  • Мнения: 7 759
Ееее, к’во да кажа, освен да завиждам на мъжкия уишмастър и ре-ге

# 698
  • Мнения: 13 866
Ееее, к’во да кажа, освен да завиждам на мъжкия уишмастър и ре-ге
Аз съм предразположена към напълняване. Това беше единственият начин да си държа килограмите под контрол.

# 699
  • Мнения: 823
В първи курс си бях на ОМАД цяла година.Ми по-слаба не съм била никога.Хем и въглехидрати хапвах.Обаче по цял ден на крак ,хич нямах време за ядене .Само вечер или следобяда хапвах нещо.Тогава не го практикувах с цел,така ми се получаваше просто.Повече от 1 хранене имах 1-2 пъти месечно.

# 700
  • Мнения: X
От днес мисля да включа 2-3 дни постове в седмицата.
Днешният съм го нарекла да е 36 часа, т.е. до утре на обяд.

# 701
  • Мнения: 7 759
И аз днес тук, 36 часа, до утре сутринта

# 702
  • София
  • Мнения: 1 877
Включвам се и аз в режима, избрала съм си ежедневен фаст 16/8, който се надявам да превърна в рутина (първо хранене към 11:00, последно в 19:00). Днес ми беше втори ден, честно казано вечер ми е гладно, но се надявам с времето да свикна.

Иначе спортувам 2-3 седмично по обяд и ще пробвам в тези дни първото хранене да ми е след тренировка (около 14:00).

# 703
  • Мнения: X
Изкарах го, е още не съм де, но най-критичният момент беше снощи, щом не се храних ще устискам и днес до обяд.
Две малки фрапета, две кафета, вода.
Следващото такова гладуване ще в неделя.

# 704
  • Мнения: 4 346
Аз днес реших,но капнах сметана в кафето.И се провалям не от глад,но ей тъй как вечер да не мушна нещо..
Дух,браво!

Общи условия

Активация на акаунт