Градски транспорт - Варна

  • 25 997
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 864
Здравейте, тъй като ще ми се налага да ходя до Варна може ли да ми помогнете с градския траспорт?

1. Трябва да стигна от Автогарата до ИУ - Варна/катедра Счетоводна отчетност/
2. После пък от ИУ - Варна до 2ри корпус.

Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравей,
1. Автобусът е 148, излизаш от автогарата, пресичаш и си на спирката в посока центъра.
2. Автобусът е 13, спирките са настрани от университета - две са най-близките - Нептун и на ул. Ген. Колев.

# 2
  • БГ
  • Мнения: 1 273
Здравейте,
с кой номер градски автобус трябва да хвана от автогарата, за да стигна до Община Варна? Благодаря предварително Simple Smile

# 3
  • Мнения: 158
ето сайта на градския транспорт, много е удобен https://www.varnatraffic.com/RoutePlanner

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте,
с кой номер градски автобус трябва да хвана от автогарата, за да стигна до Община Варна? Благодаря предварително Simple Smile
Автобус 148 ще Ви е от полза.

# 5
  • Мнения: 1 780
Здравейте дъщеря ми на 26.06 ще идва до Варна с влак и продължава до обзор. Автобусите за Обзор спират ли близо до жп гара Варна ?

# 6
  • Мнения: 6 577
Интересува ме транспорт от автогара Варна до Св. Константин и Елена. Номер на такси, евентуално, коя фирма да ползвам и ако имате представа долу-горе какви пари вземат за курса? Има ли градски транспорт, автобус?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Автобус 409, две фирми обслужват линията.

"Ченсфийлд", автобусите са стари и билетът се купува от кондуктор в автобуса. Цената на билета е за разстояние, казвате докъде пътувате, около 2 лв. (слизам по-рано).

"Градски транспорт", автобусите са нови, билетите се купуват от машини по спирките или в автобусите, цената е 1 лв., за един час пътуване.
За автобусите на Градския транспорт има и уебсайт (приложение мисля, че още няма) MPassTixi, през което можете да си купите билет за един час пътуване. Това време стига за вашия маршрут. Контрольорите минават на случаен принцип и сканират баркода на хартиения билет от машина (от спирка или от автобуса) или QR кода от електронен билет от MPassTixi.
Хартиен билет, купен от машина на спирката, се валидира в автобуса.
Хартиен билет, купен от машина не важи за автобусите на Ченсфийлд.

Такси - препоръчвам Триумф Такси, 052 644444, за това разстояние, в едната посока сметката би била около 30 лв. Пътувам междинно разстояние, от моите сметки изхождам.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 19:25 от Мира Иванова

# 8
  • Мнения: 6 577
Много благодаря Hug от хотела ми казаха същата фирма за такси така, че явно това е фирмата.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Радвам се, че съвпадат отзивите за такситата.
Гледам сега пак автобусите. 409 не влиза в курорта и ще се наложи да вървите до хотела. Влиза друг - 31а, но той не минава през автогарата.
Да погледна ли къде да се прехвърлите? Билетите само се валидират във втория автобус,  а ако случайно е минал час от закупуването на билета, се взима нов билет, от машината в автобуса, тези новите, на "Градски транспорт".
Има билети и с по-голяма продължителност час и половина, и два часа май.
Ако ще се качите от 409 на 31А по-разумно е да имате билет с час и половина продължителност.

# 10
  • Мнения: 6 577
Благодаря, таксито ще ползваме.

# 11
  • Мнения: 6 577
Не мога да си редактирам мнението...
Ако на някой ще му е полезно, 12 лв направи таксито от автогарата до Св. Константин и Елена. Понеже бяхте написали, че към 30лв би било, затова пиша, че няма и половината. С тази фирма, поне.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз написах, че ще е около 30 лв., радвам се, че съм сгрешила. Ползвам ги за междинно разстояние, затова съм попрекалила с цифрата Simple Smile
Приятна да ви е почивката пожелавам Simple Smile

# 13
  • Мнения: 189
Здравейте!
Може ли някой да ми каже кои линии минават през Катедралата (или в близост до нея) и стигат до Аспарухово?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Dragonfly_94, виж тези или конкретизирай свое търсене. Не е нужно да се инсталира приложението, виждат се и в сайта:

# 15
  • Мнения: 3 877
Как по ягодите се купува пластика за 10лв/11 пътувания, уж от машините на спирките, но явно НЕ или поне не от всички!
Никой от нас не пътува редовно с ГТ, дори ученическа карта не купувам и сега искаме да вземем две карти за 11 пътувания

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Скаридка, аз купувам от машината на спирката на ИУ-Варна в посока Чайка.

# 17
  • Мнения: 1 432
Здравейте, откога стават билетчетата 1,60 ?

# 18
  • Мнения: 3 877
Здравейте, откога стават билетчетата 1,60 ?

Няма да е скоро, ще трябва да пренастройват и машините Simple Smile

# 19
# 20
  • Мнения: 3 049
Здравейте, може ли насоки как може да се стигне от автогарата до МЦ Хелиос? Ако е най-удобно с такси, моля за препоръка за таксиметрова компания, която не лъже с таксуването.

# 21
# 22
  • Мнения: 208
Здравейте! Когато закупя билет от приложението от кога до кога важи и трябва ли някъде да го покажа?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Viki, валидността на билета е от момента на плащането му и я има изписана на самия електронен билет.
Показва се ако мине контрола, сканират баркода. С приложението могат да се купят повече от един билет. Като мине контрола просто им казваш, че не е един и сканират и долните в списъка. Много лесно и удобно е. Само първият път се въвеждат данни на карта, от която се плащат билетите  Купен билет изглежда така:

Опциите за билети и началният екран на инсталирано приложение изглеждат така:


След всяка покупка имам мейл за успешно закупен билет, без допълнителни такси.

# 24
  • Мнения: 208
Мира Иванова
Благодаря Ви много за информацията!

# 25
  • sf
  • Мнения: 10 156
Здравейте. Пускат ли кучета в градския транспорт?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Donsita, може, но при спазване на следните текстове от наредбата за ГТ. Чл. 12(1) дава размера на клетката, затова го показвам:

"Чл.12 (1) Безплатно до 2 броя ръчен багаж, включително музикални инструменти, като сбора от трите измерения за всеки от тях не надвишава 140 см. Багаж с по-големи размери или над допустимия брой, се таксува за всеки свръхбагаж поотделно с билет на хартиен носител или електронен билет.
(3) Безплатно домашен любимец, поставен в клетка с размери до разрешените за безопасен превоз на ръчен багаж по ал. 1, при условие, че не създава опасност от причиняване на травма, увреждане и не представлява заплаха за останалите пътници или водача, като не се поставя на седалките на превозното средство."
"Чл. 14. В обществения градски транспорт на територията на Община Варна пътуват безплатно, без да са поставени в клетка, полицейски кучета, както и техния придружител, кучета-водачи на незрящи хора и кучета в обучение като водачи на незрящи хора, както и техния обучител, след представяне на ветеринарномедицински паспорт на кучето и карта, удостоверяваща статута му."

Ето цялата наредба: https://varna.obshtini.bg/doc/4510680?searchText=%D0%9A%D1%83%D1%87%D0%B5

# 27
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте,

Ако може да ми помогнете с малко информация как мога да стигна от Варна до Шкорпиловци? Онлайн откривам само един автобус в  16:40, който не ми върши работа. Благодаря предварително.

# 28
  • Мнения: 1 434
Здравейте. Скоро се преместих във Варна и се чудех от къде се изкарва карта за градския транспорт? Някои ми казаха, че е от пощата, други-че там не изкарвали. Sad

# 29
  • Варна
  • Мнения: 259
Срещу училище Димчо Дебелянов, кръглата сграда.

# 30
  • Мнения: 85
Имате възможност да вземете карта за градския транспорт от няколко пункта, в зависимост от това в кой район на града е удобно за Вас да го направите.
Ето линк към сайта на Градски транспорт- Варна
http://www.gtvarna.com/punktove-za-prodazhba-na-karti

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте. Скоро се преместих във Варна и се чудех от къде се изкарва карта за градския транспорт? Някои ми казаха, че е от пощата, други-че там не изкарвали. Sad
Thank you, добре дошла във Варна Simple Smile
Градски транспорт имат и приложение, свързано с дебитна или кредитна карта,с което можеш да си купуваш билети на цена 1 лв. Аз ползвам него и не се занимавам с карти, банката е ДСК и такси нямам. Varna Ticket се казва. Въвеждаш картата само първия път, после преди всяко плащане те пита да потвърдиш.
Само за линия 409 имаме два превозвача ГТ и Ченсфийлд, карти и билети на единия не важат при другия. При Ченсфийлд (автобусите имат надпис) има кондуктори. Те продават билети на 1.60 лв. В автобусите на ГТ има машини, от които също можеш да си купиш билет, пак на 1.60 лв. С приложението цената е 1 лв., ако нямаш банкови такси.

# 32
  • Мнения: 1 432
Може да си закупи предплатена карта от машините, които са по спирките /например такава има пред Ц.поща и не само/. Плаща 10 лв., има право с нея на 11 пътувания по 1 лв. / 1 е бонус/.  Презареждането става чрез машините за билетчета в самите автобуси, тролеи.
http://www.gtvarna.com/elektronnikarti

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Има и пластики да, предплатени, но валидаторите често са начупени (поне един от има работещ в автобус) и блъсканицата докато стигнеш до него си остава. Имам и пластика, ползвам я при достъп до работещо устройство.

# 34
  • Мнения: 1 434
Благодаря на всички, успях, даже вече я използвах няколко пъти😊 Мира Иванова, благодаря, добре заварила!

# 35
  • София
  • Мнения: 394
Продават ли се билетчета в автобусите, или от друго място се купуват?

# 36
  • Мнения: 1 434
Продават ли се билетчета в автобусите, или от друго място се купуват?

Да, а някои спирки имат и машинки, откъдето може също да се вземе.

# 37
  • Мнения: 2 114
Здравейте!

От летището до Делфинариума виждам, че има директен автобус 409. За 4 човека как е най-лесно и изгодно да се купят билети? С банкова карта или някаква друга опция, защото в рамките на деня ще ползваме отново градски транспорт.

Скрит текст:
И от спирката на Делфинариума лесно ли се стига до него? Има ли някакви заведения около него?

# 38
  • Мнения: 1 434
Здравейте!

От летището до Делфинариума виждам, че има директен автобус 409. За 4 човека как е най-лесно и изгодно да се купят билети? С банкова карта или някаква друга опция, защото в рамките на деня ще ползваме отново градски транспорт.

Скрит текст:
И от спирката на Делфинариума лесно ли се стига до него? Има ли някакви заведения около него?
Хартиения билет е 2лв за час. Според мен щом ще го ползвате повече от веднъж си купете дневен за 4лв/човек.

А има и приложение, за плащане с карта, на градския транспорт, където за час е 1лв. За цял ден не се сещам колко беше.

Общи условия

Активация на акаунт