Тайната на дългата и гъста коса - 2

  • 196 574
  • 675
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 33
Това съм го пропуснала,но аз давам на моето куче едни витамини с биотин и на опаковката пише ,че оказват благоприятно въздействие върху кожата и козината на кучето.Не знам обаче дали този биотин е полезен за нашите глави. newsm78Не бих си го сложила ако не съм сигурна ,че някой го е ползвал

# 376
  • Мнения: 33
Ама като се замисля,то и другите витамини са за овце... hahaha

# 377
  • Мнения: 139
Аз доста време говорих с Вет. Д-р. Така, значи освен Тривитаминол, съм използувала и доста мазила за рани, за изгаряния..., от така наречените "кучешки" лекари. Някои от техните лекарства са по-високо процентни, става въпрос за мехлемите и много са ми помагали. Казвам го от личен опит.    
   ooooh!

# 378
Аз лично вече не слагам газ, мн гадно ми мирише! И мисля, че точно тя не спомага по никакъв начин за хубава и лъскава коса, последния път и мас не сложих, вместо нея долях хининова вода, жълтък и един ацетизал! До сега 3 пъти я правя тази маска по различен начин с различни добавки, но винаги слагам 2 те задължителни лъжици 3-витаминол и миризмата си е от него, просто за някои не е толкова поносима. И на мен не ми харесва, остава си след измиването, на суха коса не мирише, но ако се намокри пак се размирисва. Не знам кога ще даде ефект (бърз растеж), но искам да е по бързо!  Praynig Praynig Praynig А вие колко често я правите тази масчица и кога намирате време да постоите с нея?  newsm78

# 379
  • Мнения: 1 243
Момичета,много се извинявам за въпроса,сигурно е много пъти обсъждано,но сте писали толкова много,но време и сили не ми стигнаха да прочета всичко! Та исках да питам сместа от маската на мокра или суха коса се нанася?? newsm78

# 380
  • Мнения: 147
Аз на суха коса я нанасям.  Като се замисля, въпреки че съм изчела почти всичко от темата, май тоя въпрос не го срещнах никъде, така че незнам дали има някакво значение на каква коса (мокра или суха) се нанася маската. При мен на суха коса си има ефект маската Laughing- по плътна, лъскава и мека е ефекта за два пъти  Hug

# 381
  • Мнения: 9 077
На суха, разбира се Simple Smile

# 382
  • Мнения: 382
не мога да разбера защо ви е толкова трудно да се придържате към рецептата на Десислава и си измисляте разни варианти.Може ли без газ,може ли без мас.....Ами не може!Всяка съставка е необходима и като не изпълнявате точно рецептата ,естествено е резултата да не ви задоволи и после ще започнат разни мрънканици и няма да се учудя ако накрая Десислава излезе виновна,че е споделила с нас тайната си за хубава коса(не се познавам лично с Десислава,но съм правила много години преди нея тази маска и добре познавам ефекта и).Не мога да приема и това,че косите станали сухи, и че миришело и не отмивало!Явно не правите нещо както трябва.И не са необходими кристали и други "подобрители" за косата след тази маска,ако ги прилагате ,това за мен мен е само от глезотия,а не от нужда.За сведение косата ми е дълга повече от 1м,и ширината на плитката(при стегнато сплетена коса) е 7-8см и височина2.5см.

# 383
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Добре де мами аз не слагам мас. Слагам тривитаминол, бадемово масло или зехтин, оцет, мед, кис. мляко, хин.вода. Ето сега излизам от банята и едва изтраях като си свалих найлоновата торбичка. Да не би моя тривитаминол да е такъв миризлив. Я кажете като помиришете самия тривитаминол на гадно ли ви мирише на какво ви мирише.
Аз си го купих от аптека на Хали Шипка във Варна. Има ли мами купили си го от там. Или пък я ми кажете ако вашия не мирише лошо на кои производител е. Моя е на Вет Пром АД / Радомир- България/. Така пише. newsm78
   Мирише отъврат Sick

# 384
  • Мнения: 33
Съгласна съм стеб Didik,но едва ли косата ти е изрусена.Предполагам,че е естествена и те поздравявам,че си успяла да я отгледаш.Но специално относно газта мога ти кажа,че наистина допълнително изсушава така или иначе сухите руси коси.Да ви кажа обаче аз какво започнах да правя,за да се придържам към рецептата.Разделям маската на две.В едната половина слагам газ,а в другата не.Тази половина с газта я втривам само в корените,а другата по цялата коса,за да избегана изсушаването.А иначе нямам проблем с миризмата,та това са само няколко капки

# 385
  • Мнения: 1 802
Здравейте! Аз съвсем от скоро следя вашата темичка, защото възбуди любопитството ми  Simple Smile
Имам въпрос, съжалявам ако някъде се е писано нещо подобно, и ако сте се уморили да отговаряте  Embarassed но,  косата ми определено има нужда от подхранване, прочетох че тази маска подхранва , та моята коса е доста суха по принцип, искам да знам дали тази маска може допълнително да я изсуши? Не искам да пробвам нещо, без да знам...защото толкова много неща съм слагала по главата си че...някои ден може и без коса да остана  Simple Smile Засега ползвам само стимуланта на Икаров, но ако тази маска е по добра ще започна с нея... Simple Smile  Успех!

# 386
  • Мнения: 463
Убих се да я търся тая газ ,а тя била съвсем на близо-Бурлекс и в Практикер я имало ,сигурно и в Пикадили,Метро и т.н.Наистина косата ми е мекичка и с блясък от първия път ,изправих я чудесно ,много съм доволна и предполагам че ако я правя редовно след година ще имам страхотна дълга коса.Деси благодаря ти за чудото...       

# 387
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Днес се подстригвах и си говорих с фризьора за тази маска. Оказа се, че майка му е правила дипломна работа на тази тема и е патентовала маската - тривитаминол+прогестерон+жълтък. Маската се е произвеждала известно време, но заради липсата на прогестерона е била спряна преди 15тина години.

# 388
  • София
  • Мнения: 3 787
За мен най-хубавата маска е тази с мас и газ,но не съм я правила от години.След като си третирам костата с нея става разкошна направо.Цял месец след това е жизнена и блестяща.
Ама много мирише,бееее.Не се трае направо и няма измирисване после Sick

# 389
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен.  Simple Smile
След като изчетох всичките 50 страници реших и аз да пробвам тази маска. Обаче тъйкато днес не можах да се снабдя с тривитаминол (обещаха ми в една ветеринара клиника да ми поръчат), си направих подобна маска която садържаше газ, мас, оцет, кис мляко, ракия, сок от суров картоф (четох че много помага срещу косопад) и готова маска. Косата ми също стана много мека и бухнала.
По принцип съм с кичури, но сложих съвсем малко газ и косата вообще не ми стана суха.  Simple Smile
Следващия път вече ще добавя и от тривитаминола за още по-добър ефект.

Едно голямо благодаря на Деси и всички мами които споделиха "тайната на дългата и гъста коса"  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт