Списание Кулинарен журнал

  • 23 206
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
От известно време на пазара се появи списание "Кулинарен журнал". Някоя (някой) от вас да си го е купил? А с какви впечатления останахте (съдържание, дизайн, достъпност на рецептите)?

Списанието е на Санома-Блясък и се продава по реповете за левче.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Аз го разгледах, майка ми го донесе. Беше великденско издание и имаше интересни рецепти. Но не знам какво има в обичайно, редовно издание  Thinking Рецептите бяха доста като количество, нямаше изцепки от рода на скъпи съставки. Като цяло - добра оценка  Simple Smile

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Купувах много списания, но вече престанах, защото има ужасно много готварски книги, списания, чешки книги и рецепти бол, но най-много се радвам напоследък на този форум, всичко останало съм позанемарила.  Joy

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Много ми хареса списанието-оформление,съдържание...Но мнооого трудно го открих ooooh!
Единствената ми забележка е ,че не всички рецепти са придружени от снимки.
Ще си го купувам-никога не са излишни идейки-обичам разнообразието Peace

# 4
  • Мнения: 218
На мен също ми хареса кулинарното списание.Подредено и оформено добре с разнообразни рецепти за всеки вкус на достъпна цена. Изданието се намира трудно, но според мен си струва търсенето:)

# 5
  • София
  • Мнения: 767
Ами според мен не струва..посредствено е-рецептите,оформлението,снимките.. Confused Няма да си го купувам. Предпочитам да дам 1-2 лева повече и да си чета нещо  по-качествено и интересно.За мен кулинарното списание не е сборник от рецепти ..просто.. Tired.За това си има книги от времето на майка ми (от какъвто ранг са и рецептите във въпросното списание- ретроградни.. Rolling Eyes).Колкото до достъпността на рецептите.. Rolling Eyes, достъпни са,но какво от това след като са безинтересни  Thinking ?

Съжалявам, ако обиждам някого, но това е мнението ми.. Peace  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 370
Имам си цели три готварски сайта-освен това аз търся тясно специализирани рецепти-само вегетариански.
Списания за кулинария не купувам.....а, притежавам и книгата на Пенка Чолчева, за мене тя си е класика. Peace

# 7
  • Мнения: 1 464
Аз не купувам кулинарни списания но това приятелка ми го препоръча,все още немога да го намеря обаче ConfusedИначе в журнал за жената има интересни рецепти и в никакъв случай не са ретроградни Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 378
Имам и двата броя -има интересни рецепти  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 767
Иначе в журнал за жената има интересни рецепти и в никакъв случай не са ретроградни Peace

Вероятно си права, аз никога не съм го купувала..не си падам по женски списания..аз си купувам само кулинарни.. Simple Smile  Sunglasses

# 10
И аз съм на мнение, че в интернет се намират най-интересните рецепти и оригинални идеи. Преди 2-3 години купувах няколко кулинарни списания редовно. Наскоро просто изхвърлих насъбралата се купчина. Тъпо ми е да разлиствам няколко десетки списания докато намеря това, което търся. В интернет е къде-къде по-бързо и лесно. И този форум ми е фаворит.

# 11
  • Мнения: 90
Ако трябва да направите сравнение между "Кулинарен журнал", "Меню", "Сол Пипер", "Бон Апети", "Плейбой" (шегичка!) как бихте ги оценили по различни критерии: дизайн, съдържание, достъпност на рецептите?

@tanyag,
Съгласен съм, че намирането на рецепта от списание е нелека задача понякога, но пък и готвенето пред печката с компютър не е приятно, особено ако е настолен. Mr. Green Идеята ми е, че списанието е по-скоро като наслада за душата (красиви снимки, които не можеш да публикуваш в нета), докато интернет сайтовете помагат, коагто ти трябва да сготвиш нещо набързо (с компа пред печката Wink) или когато търсиш някаква рядка рецепта.

# 12
  • Мнения: 732
Много добро е списанието PeaceИ първия брой и великденския много ми допаднаха. Даже в първия брой имаше доста рецепти от този форум smile3521
Мисля да продължа да си го купувам Grinning

# 13
  • Мнения: 90
Цитат на: vickey
Даже в първия брой имаше доста рецепти от този форум smile3521
В смисъл имаше рецепти от този форум директно прекопирани или имаше рецепти, които са подобни на рецептите от този форум?

Цитат на: vickey
Мисля да продължа да си го купувам Grinning
Ако рецептите можеш да ги намериш в този форум, какъв е смисълът да си купуваш списанието?

# 14
  • Мнения: 732
Цитат на: vickey
Даже в първия брой имаше доста рецепти от този форум smile3521
В смисъл имаше рецепти от този форум директно прекопирани или имаше рецепти, които са подобни на рецептите от този форум?

Цитат на: vickey
Мисля да продължа да си го купувам Grinning
Ако рецептите можеш да ги намериш в този форум, какъв е смисълът да си купуваш списанието?

На първият въпрос:
Искам да кажа, че имаше рецепти от форума - на 100% съвпадаха. За пиле фрикасе и още няколко. И след като казвам, че имаше доста рецепти от този форум в първия брой на списанието, това не значи че и във втория брой съм намерила рецепти от форума.

На вторият въпрос:
Смисълът да го купувам е, че всеки месец за 1 лв. вземам около 100 рецепти, които са интересни поне за мен, оценени са по трудност на изпълнение, по време за приготвяне и приблизителна стойност.
А рецептите, които вече съм пробвала бяха супер.

Други въпроси Mr. Green

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 10:00 от vickey

# 15
  • София
  • Мнения: 2 100
MR.LAZY    а ти защо питаш?  Thinking
На мен ми хареса
Доста интересни идейки намерих!
 

# 16
  • все тук
  • Мнения: 1 716
От форума по-убаво нема в това отношение.  Grinning
Всички рецепти в списанията не мога да заменя за тези, които съм намерила тук и в някои други кулинарни сайтове.
Но може пък на някои да им харесва списанието - въпрос на мнение.

# 17
  • София
  • Мнения: 587
MR.LAZY,много груба реклама,не мислиш ли?То е ясно , че от форума по- убаво нема smile3521 newsm10
Едно списание не може да ме запали да сготвя нещо,за разлика от постингите на десетки потребителки......А и за снимките - коя точно снимка не можеш да публикуваш в нет-а????? ThinkingКато 99% от снимките по списанията са от нета........ Twisted Evil
Ако трябва да направите сравнение между "Кулинарен журнал", "Меню", "Сол Пипер", "Бон Апети", "Плейбой" (шегичка!) как бихте ги оценили по различни критерии: дизайн, съдържание, достъпност на рецептите?Идеята ми е, че списанието е по-скоро като наслада за душата (красиви снимки, които не можеш да публикуваш в нета),


Последна редакция: ср, 03 май 2006, 11:05 от strawberry

# 18
  • Мнения: 90
Цитат на: vickey
Други въпроси Mr. Green
Да, евентуално някакъв паралел между гореописаните списания.

Цитат на: Ybag
MR.LAZY    а ти защо питаш?  Thinking
Да речем, че просто ми е интересно защо на някои български мами им харесва списанието Wink.

Цитат на: strawberry
MR.LAZY,много груба реклама,не мислиш ли?То е ясно , че от форума по- убаво нема smile3521 newsm10
Сакън, не и на това списание. Ако трябва да направя реклама ще кажа: Четете списанието на другаря Дянков!!!

Цитат на: strawberry
А и за снимките - коя точно снимка не можеш да публикуваш в нет-а????? ThinkingКато 99% от снимките по списанията са от нета........ Twisted Evil
Тези снимки, чиято резолюция не ти позволява да ги разглеждаш нормално а екран 1024х768 или пък тези чиято големина изисква зверско търпение, докато се заредят.

Моята половинка лично е потърпевша от няколко кражби на нейни снимки в БГ и в Русия, но нямам предвид точно този тип снимки.

# 19
  • Мнения: 286
На мен също ми допада списанието!Има и конкурси в които може да се участва! Дори вече имам награда от него!Доволна съм!

# 20
  • Мнения: 252
Списанието е хубаво и има интересни рецепти

# 21
  • Мнения: 57
И на мен това списание ми харесва и даже често се въодушевявам от някоя рецепта да зарадвам домашните. Обаче тука във форума .... има такива произведения на изкуството дето като ги погледна и ми се ще да се откажа да готвя изобщо. Шапка им свалям на тези момичета който могат да ги правят.  smile3501

# 22
MR.LAZY    а ти защо питаш?  Thinking
На мен ми хареса
Доста интересни идейки намерих!
 


MR.LAZY е представител на конкуренцията Simple Smile
Надяваше се повече да оплюят Журнал, но ... уви Sad

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И списанието купувам, и форума чета! Като има кой да мисли вместо мен какво да сготвя за вечеря, защо да не се възползвам.

# 24
  • Мнения: 90
MR.LAZY е представител на конкуренцията Simple Smile
Съжалявам, че трябва да "побутна" темата нагоре, но се възползвам от правото си на отговор. НЕ СЪМ ОТ КОНКУРЕНЦИЯТА. С Меню ме свързва дружбата с главния и това, че съм автор на няколко статии
Надяваше се повече да оплюят Журнал, но ... уви Sad
Честно казано се надявах на конкретни оценки, а не на ах и ох, ама нейсе. Просто исках да разбера какво толкова се харесва в списанието. В крайна сметка е ясно, че се харесва, защото е шарено и струва само левче. Ако днешните деца играеха на фунийки, щяха да са много по-доволни от майките си Wink.

# 25
  • Мнения: 732
И какво лошо има в това, че списанието е шарено, има над 100 рецепти и струва само левче? newsm78
Ако искаш конкретна оценка - аз му пиша 6 Mr. Green
Всичко, което съм пробвала беше много сполучливо Grinning
Има много интересни рецепти, за всеки вкус и джоб

# 26
  • Мнения: 90
И какво лошо има в това, че списанието е шарено, има над 100 рецепти и струва само левче? newsm78
Зависи какво точно търсиш и какво очакваш да получиш.

Нека те питам, разглеждала ли си западни кулинарни списания? Ако да, ще разбереш какво имам предвид.

# 27
  • In transit
  • Мнения: 11 778
Скоро установих, че списанието  на 100% копира едно руско кулинарно списание. Дори като оформление на страниците, това ме подразни, защото толкова пък да нямат фантазия  дизайнерите на изданието. Друго което забелязах, че в един от броевете рецептите бяха 1:1 дублирани с публикувани в стари броеве на списание "Журнал за жената". И незнам защо ама все си мисля, че тия конкурси са доста нагласени. Лично мнение! Колкото до рецептите, не съм забелязала нещо интересно( може би просто като идеи) въпреки, че досега си купувах книжлето.

Нека те питам, разглеждала ли си западни кулинарни списания? Ако да, ще разбереш какво имам предвид.

Напълно съм съгласна с теб. За западните и руски кулинарни списания, които  свалям от нета, дума за сравнение неможе да става. Дори  списания като Бон Апети бледнеят.

# 28
  • Мнения: 732
И какво лошо има в това, че списанието е шарено, има над 100 рецепти и струва само левче? newsm78
Зависи какво точно търсиш и какво очакваш да получиш.

Нека те питам, разглеждала ли си западни кулинарни списания? Ако да, ще разбереш какво имам предвид.

A ти какво си мислиш, че търся да намеря #Crazy newsm78
Естествено, че рецепти!!!
В "Кулинарен журнал" намирам такива. Честно казано предпочитам съдържанието пред външния вид Mr. Green
Предпочитам списание за левче с много рецепти, които са достъпни за мен, отколкото голямо лъскаво списание с една рецепта на две страници, с огромни снимки, която е неизпълнима (за мен), защото излиза прекалено скъпо или защото трябва да вися в кухнята цял ден докато я сътворя #Crazy

И накрая всеки има право на избор. Незнам защо толкова държиш да наложиш своето мнениеSimple Smile

# 29
  • Мнения: 189
Много е хубаво списанието, достъпно е за масовия читател. А по другите списания - дай им да публикуват само рецепти с аспержи. #2gunfire

# 30
  • Мнения: 90
И накрая всеки има право на избор. Незнам защо толкова държиш да наложиш своето мнение:-)
Точно кое мое изказване те накара да мислиш, че се опитвам да си наложа мнението? Явно, че на повечето от вас се харесва. ОК.

Напълно съм съгласна с теб. За западните и руски кулинарни списания, които  свалям от нета, дума за сравнение неможе да става. Дори  списания като Бон Апети бледнеят.
Съжалявам че, пропуснах руските кулинарни списания Embarassed, от тях наистина има какво да се види и научи. Жена ми си купи няколко броеве на Лиза, което не е кулинарно, но има какво да се види там, и трябва да призная, братушките са много напред с материала.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 110
Купувам си списанието и доста ми харесва. Дадени са достъпни и според мен лесни за изпълнение рецепти. Харесва ми и че са придружени със снимки.
Обаче, няколко пъти се издразних от факта, че например се дава един продукт и после той не фигурира в приготовлението на ястието. Не разбирам това груба правописна грешка ли е или що ли....  newsm78? Така приготовлението на това ястие се превръща в "измисли си сам" и всичко се обезсмисля.
За да не съм голословна изнамерих една такава рецепта и ще я цитирам, за да добиете представа.
Обичам да меся и вниманието ми в случая привлече точно присъствието на айран към рецептата, затова се зачетох, но после айряна премина в нелегалност и не можах да го открия.  Mr. Green

Рецептата е от Кулинарен Журнал, бр.3, стр.37

Питка "Розички"
Продукти:
4 яйца, 400 мл айран, 150 г сирене, 100 г масло или маргарин, 20 г мая, сол, 1 с.л. захар, 1 с.л оцет, 2 с.л. олио, 1 и 1/2 брашно (предполагам кг newsm78)
Маята се разтваря в чаша с малко топла вода и захарта. Добавя се брашно до получаването на не много гъста каша и се оставя да втаса. В средата на брашното се прави кладенче, в което се изсипват разбитите яйца, втасалата мая, оцетът и олиото. Измесва се тесто. Тестото се разделя на шест топки, които се оставят да втасат и след това се разточват на кори с размери по-големи от тавичка за печене. Те се намазват с масло, поръсват се със сирене и се подреждат една върху друга. Навиват се на руло, което се усуква, като двата му края се навиват в противоположни посоки. Леко се разтяга, така че да се удължи и повърхността му отново се намазва с масло. След това рулото се реже на парчета, височината на които не трябва да е по-голяма от тази на тавичката, в която ще се пече питата. Така оформените парчета се нареждат вертикално в намазнена и набрашнена тавичка. Оставят се отново да втасат. Намазват се с разбит жълтък и се пекат в добре загрята фурна . След изпичането питата се напръсква със студена вода и се завива с кърпа, за да се задуши коричката.


# 32
  • Мнения: 732
 Joy JoyМисля, че айрана е за след това. Да си хапваш питката и да преглъщаш с айранче Joy Joy Joy

# 33
  • София
  • Мнения: 1 110
Joy JoyМисля, че айрана е за след това. Да си хапваш питката и да преглъщаш с айранче Joy Joy Joy

Така ще да е, ама само 400 мл.........  newsm78  hahaha  Joy Колко айрянче върви с топла питка!!!!!  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 825
Joy JoyМисля, че айрана е за след това. Да си хапваш питката и да преглъщаш с айранче Joy Joy Joy

Така ще да е, ама само 400 мл.........  newsm78  hahaha  Joy Колко айрянче върви с топла питка!!!!!  Mr. Green

Нееее, той се пие докато втасва питката - 1 глътка от 20 мл на всеки 2 минути  hahaha hahaha hahaha
Като свърши айряна, слагате питката във фурната  Joy Joy Joy

# 35
  • Мнения: 147
Някой знае ли, на коя дата в месеца излиза това списание?  Thinking

# 36
  • Мнения: 90
Някой знае ли, на коя дата в месеца излиза това списание?  Thinking
Трябва да следиш редовно готварския форум на all.bg. Преди да излезне новия брой, МММитов съобщава новината Wink.

# 37
  • Мнения: 678
И аз си го купувам.Пращах няколко рецепти и една даже ми я побликуваха.Сестра ми спечели една от тяхните награди но се разочарова когато я получи. Нямаше нищо общо с тази от картинката.Трябваше да бъде детски комплект,а то черен клин и бял потник/корсаж/ за около 15  години.

# 38
  • Мнения: 311
Купувам го и аз.Излиза след 15-то число всеки месец.Не знаех че копират,но какво лошо има-колко жени на средна възраст ползват ИНТЕРНЕТ?

# 39
  • София
  • Мнения: 565
Списанието е супер на фона например на Цар кулинар, или пък на разни претенциозни, скъпи и пълни с реклами списания като Бон апети. Съвсем достъпно във всякакъв смисъл е Кулинарен журнал. Харесвам го и от известно време редовно си го купувам.

# 40
Аз си купувам редовно Кулинарен журнал и още няколко кулинарни списания:Вкусотии в чинии(това,което излиза през седмица,зеленичкото),Апетитно и Рецепти-това са кулинарните списания,които купувам,а другите,като Цар Кулинар не ми допадат,защото имат и плетки и разни билки...взимала съм и от това списание,но не съм впечатлена!

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За първи път го чувам  Embarassed

# 42
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Купувах си всеки брой,но откакто съм във форума ми е излишно,тук има всичко.

# 43
  • Мнения: 349
Купувах си всеки брой,но откакто съм във форума ми е излишно,тук има всичко.

Аз също,
 суперлативи за Форума  newsm74

# 44
  • Мнения: 258
За мен е най-доброто кулинарно списание, особено броевете с рецепти от читателитеV

# 45
  • Мнения: 780
Имам няколко броя - интересно е - има и лесни рецепти

# 46
  • Мнения: 2 491
На мен също ми хареса кулинарното списание.Подредено и оформено добре с разнообразни рецепти за всеки вкус на достъпна цена. Изданието се намира трудно, но според мен си струва търсенето:)

Споделям  Peace

# 47
  • Мнения: 4 138
с този форум даже и готварски книги не купувам вече, а ми бяха мания. каквото и да търся, намирам. каквото и да попитам, получавам адекватен отговор

# 48
  • Мнения: 946
Купувам си го има интересни рецепти лесни като за мен пишман   chefЕ и тука има много такива ,но......... и списанието ми харесва.

# 49
  • Мнения: 843
               Не знам с каква идея е пуснато запитването.  Аз съм среден потребител.  Купувам , когато ме грабне рецепта от корицата..  Любопитна.. ненаправена..още.
      Много от другите неща ги мога.. или ги намирам тук. Не мога да направя козунаци... ,например, фурната ми е стара..

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
Не съм много впечатлена от това списание - има и добри рецепти, но като цяло....Малко разхвърляно ми се вижда Confused

# 51
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Не съм го купувала, да си призная даже не съм го и виждала по реповете  newsm78
Иначе купувам чат-пат Бон Апети ако и хареса темата и Меню. Но повече ги купувам заради готините снимки, не че си нямам готварски книги  Flutter

# 52
  • Мнения: 1 679
Много ми харесва. Има много интересни идеи. Купувам си и Бон Апети и мисля, че Кулинарен журнал с нищо не му отстъпва.

# 53
Еми на мен много ми харесва списанието каде не съм дала един лев че да не си го купя много е хубаво ема и много хубави рецепти. Страхотно е за него научих от леля си за което съм и много благодарна  chef Hug

Общи условия

Активация на акаунт