Изкачвайте стъпала.

  • 4 776
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Изкачването на няколко етажа дневно стяга задните части и коремните мускули,но да се получи добър резултат трябва да се спазват няколко правила:
1)Докато влезете във форма изкачвайте стъпалата едно по едно на пръсти.Необходимо е да стягате дупето и корема.Така 4 етажа за 50сек.=12калории.Ползата:бедрата отслабват и обиколката на талията намалява.
2)Вземайте стъпалата две по две.За мах.ефект вдигайте високо коляното и стъпвайте с цялото си ходило.Така 4ет.за 30сек.=20калории.Ползата:извайват се не само задните части,но и мускулите в предната част на бедрата и корема.
3)Подскачайте.Изкачвайте стъпалата на бегом и на върха на пръстите си стягайте корема и дупето.4ет. за 40сек.=32калории.Ползата:пулсът се засилва,циркулацията на кръвта се активизира,организмът се освобождава по лесно от токсините.
Надявам се,че  тази статия ще ви помогне към пътя за мечтаното тяло. Peace

# 1
  • Мнения: 6 874
Аз живея на седмия етаж и ще ми дойде малко в повече Laughing Но ще се опитам поне веднъж на ден да ги качвам де.

# 2
  • Мнения: 695
аз живея на 5 етаж и нямаме асансьор така,че всеки ден слизам и се качвам по няколко пъти.сега мога да пробвам да се качвам по начина описан в статията.само се чудя как ли ще го правя с детето на ръце newsm78 обаче ще пробвам nuts

# 3
  • Мнения: 1 934
Докато живеех на шестия етаж редовно се качвах по стълбите и имаше ефект,но сега живея на втория и стълбите са ми малко но въпреки това не използвам асансьора.

# 4
  • Мнения: 730
Аз съм на 3-тия и си ги изкачвам всеки ден,но май вече ще уважавам асансъора,защото искам да кача 2-3 кила Party,кажете ми как да ги кача newsm78

# 5
  • Мнения: 291
Живея на 7-и етаж, нямаме асансьор, и стълби качвам всеки ден, ама да ви кажа въобще не съм заслабнала. Сигурно не го правя както трябва Sad

# 6
  • Мнения: 5 299
И аз съм на 5_я етаж без асансьор. Слизам и се ка4вам по няколко пъти на ден, при това с детето на ръце. До скоро мъкнех и коли4ката= бях като един Рамбо Mr. Green Crazy

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ами всеки ден изкачвам поне веднъж 3 етажа, при това или с дете, или с количка с дете в нея и не съм се стегнала нито в бедрата пък да не говорим за корема.
 А колко калории се изразходват при свалянето и качването на 6кг количка и 12-13кг дете в нея? Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз съм имунизирана Close Живея в мезонет и по цял ден изкачвам стъпала, ама ставам все по-разплута и по-разплута #Crazy

# 9
  • Мнения: 1 629
Дрън-дрън е туй със стъпалата. Да се отчета - 6-ти етаж, без асансьор, 60кг и няма мърдане. Глад му е майката, ама като ми се яде Sad

# 10
  • Мнения: 2 956
Еми аз съм на 4-ия етаж ама с количка 13кг и дете -10 кг малко не ми идва отръки  Laughing
не че не съм вдигала и по 40 кг ,ама тва беше на младинки  Crazy  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Живяла съм на 3-тия етаж без асансьор 20 год. Не ми е проличало.
 После бяхме 1 год на 4-тия етаж без асансьор и аз бях с бебе с количка.
Нищо. Е, поне се изкачвах тичешком без да се задъхвам.

 За отслабването не знам, но пък изкачването на стълби помага против остеопорозата и се препоръчва особено при жените.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз съм на 6 етаж, и всеки път като излизам без малкия гледам да не ползвам асансьора

# 13
  • София
  • Мнения: 39 723
Аз рядко слизам пеша от 8мия етаж.
В старата квартира постоянно изкачвах стъпла с количка на ръце, и бебе в нея, резултат за стягане на задните ми части - ник'в.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз се чудя защо съм направила такъв мускул на баджака, а то от какво било  newsm78. От един месец нямаме асансьор, а живея на 12 етаж  Rolling Eyes. Малкия е 15 кг. и нали се сещате с тая тежест, на горе, на долу, то диването не ще да върви пеша и аз го мъкна постоянно. Така, че има логика  Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт