Питки

  • 2 849
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 264
Една приятелка ми даде следната рецепта за питки :
3ч.ч. брашно
2ч.ч. натрошено сирене
1ч.ч. кисело мляко
1к.л. сода
Всичко се смесва на леко лепкаво тесто , правят се 11 топки  нареждат в намазнена тавичка ,после на всяка от топките по средата се слага парченце масло или маргарин .  Пече до порозовяване .
Стават много бързо и са вкусни
 Grinning  Grinning

# 1
  • Мнения: 151
Аа знам ги тези питки. Много са вкусни. Може да се сложи и шарена сол вътре, много добре им се отразява.

# 2
  • Мнения: 60
Звучат чудесно тези питки, но в студена или топла фурна се слагат? Embarassed

# 3
Разглеждам форума и много ми харесва. И аз мога да предложа Питки, по-скоро Голяма Пита, която е разделена на по-малки:
25 гр. мая(1пакетче), по1/2 чаена лъж. сол и захар се размиват в 250 мл. хладка вода и се изчаква около 30 мин. да втаса
1 кг брашно + малко (за домесване)+ 1 щипка сол + 1кофичка кисело мляко + 2 яйца - 1 цяло, а от другото жълтъка. От всички продукти се замесва средно меко тесто (да не лепи по ръцете). Втасва около 30 мин. Тестото се разделя на 4 части, разточват се кори от всяка част, колкото тавата в която ще печем. Корите се редят една върху друга, като между тях се маже с олио. След това всичките кори се разточват на голям кръг, който се разделя на 12 триъгълника- може 16 или18 . Триъгълниците се навиват откъмто широкатат част към върха.Нареждат се в тавата и се оставят още 30 мин. да втасват.Намазваме с жълтъка и печем в загрята на 200 фурна.

Вижте на долния линк и снимка на готовата пита:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/vasko_kn/detail?.dir=/61f4&.dn … d.jpg&.src=ph

# 4
  • Мнения: 1 264
Цитат на: zaeto
Звучат чудесно тези питки, но в студена или топла фурна се слагат? Embarassed

Топла Grinning Стават бързо , вкусни са и с много малко продукти Grinning  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 251
Цитат на: rozmari
Разглеждам форума и много ми харесва. И аз мога да предложа Питки, по-скоро Голяма Пита, която е разделена на по-малки:
25 гр. мая(1пакетче), по1/2 чаена лъж. сол и захар се размиват в 250 мл. хладка вода и се изчаква около 30 мин. да втаса
1 кг брашно + малко (за домесване)+ 1 щипка сол + 1кофичка кисело мляко + 2 яйца - 1 цяло, а от другото жълтъка. От всички продукти се замесва средно меко тесто (да не лепи по ръцете). Втасва около 30 мин. Тестото се разделя на 4 части, разточват се кори от всяка част, колкото тавата в която ще печем. Корите се редят една върху друга, като между тях се маже с олио. След това всичките кори се разточват на голям кръг, който се разделя на 12 триъгълника- може 16 или18 . Триъгълниците се навиват откъмто широкатат част към върха.Нареждат се в тавата и се оставят още 30 мин. да втасват.Намазваме с жълтъка и печем в загрята на 200 фурна.

И аз я имам тази рецепта,става разкошна пита-правих я за прощапулник на малкото Sign Exclamation  Grinning

# 6
  • Мнения: 6 243
Цитат на: aq_kiara
Цитат на: zaeto
Звучат чудесно тези питки, но в студена или топла фурна се слагат? Embarassed

Топла Grinning Стават бързо , вкусни са и с много малко продукти Grinning  Grinning


Ако си забравила да загрееш фурната - сложи ги в студена - пак ще стане! Аз пускам фурната на 200* С преди да започна и докато ги направя, те вече се е позатоплила ... Стават за 15тина минути, често ги правя дори за закуска събота и неделя.

# 7
  • Мнения: 60
Мерси, за пояснението, че днес съм решила да я правя тази питка, за гости и се притеснявах да не се изложа Laughing

Общи условия

Активация на акаунт