Кажете нещо за 76-то училище, моля.

  • 6 557
  • 9
  •   1
Отговори
  • България, София
  • Мнения: 638
Категорично реших да не се поддавам на това безумие със записването на първолаците..... Close Да чакам 3 денонощия..... как ли пък не!

Няма да я играя тази игра!!!

Вече се чувствам далеч по-добре, но си остава въпросът с избор на училище.

Чувах, че 76 -то не е лошо - намира се точно по диагонал на 32-ро....


Всяко мнение ще ми бъде от голяма полза.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 626
Я, още един съмишленик.
Синът ми в момента е първи клас там. Доволна съм. Най-добре отиди разгледай, отвътре в интерес на истината е уютно, и поговори с директора.

# 2
  • Мнения: 3 886
Категорично реших да не се поддавам на това безумие със записването на първолаците..... Close Да чакам 3 денонощия..... как ли пък не!

Няма да я играя тази игра!!!

Вече се чувствам далеч по-добре, но си остава въпросът с избор на училище.

Чувах, че 76 -то не е лошо - намира се точно по диагонал на 32-ро....


Всяко мнение ще ми бъде от голяма полза.
незнам много комшиики казват че е добро но синът ми ше е в 32 там сам решила живот и здраве контола е по добър.а каде живееш м/у другото може да се познаваме????? newsm78  bouquet bowuu hahaha

# 3
  • България, София
  • Мнения: 638
Не съм никак близо до този район - живея до Обувен завод - жк. Сердика.

Искам да "избягам" от кварталното училище, заради средата там. В близкото училище директорът беше казал, че има над 45% роми.

За 76-то чух добри неща, но не знам кой взима 1-ви клас.
Другото, което ме интересува е, какво е обучението 5-7 кл. Казват, че в този период не най-голямата трагедия.....

Меду другото това училище ли наричат "арменското" и защо?

# 4
  • Мнения: 1 413
Аз съм учила в него - първи до трети клас беше много добро ниво, след това - български и литература Ирен Милде - препоръчвам я с две ръце и знам, че още преподава. Математика - Христова, много зле, но сигурно се е пенсионирала. Точни науки - много сериозно, както и руски език, не знам дали сега е задължителен. Английски- постоянно сменящи се преподаватели, не беше добре.
Арменско му казват, защото до него е залепен арменския дом и много арменчета учеха с нас, много прилежни и скромни, досега ги срещам изпоженени помежду си.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 657
Меду другото това училище ли наричат "арменското" и защо?
Нарича се арменско не само защото е залепено до арменския дом и там учат арменчета,а защото още навремето е било арменско училище и се е изучавал арменски език.След демокрацията отново е започнало изучаването на арменски и така до ден днешен!Отзиви не мога да дам или поне тези,които съм чувала май не са от най-добрите.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 626
Да, арменско му казват, и така се води от край време. Подозирам, че е спонсорирано от арменска общност. Не съм много сигурна обаче. Изучават се английски, арменски и арабски езици, като английския е задължителен, останалите са по избор.

Училището е основно, малко -  по два класа от випуск. На синът ми класът се състои от 18 ученика. Охраната е бдителна, непознат не може да влезе в сградата, ако не представи лична карта. Също така си познават децата. Учи се на две смени - от първи до четвърти клас едната смяна, и от пети до осми другата смяна. Първолаците учат само сутрин.

За начално образование ми се вижда много добро решение, защото е спокойно.  За нататък имам други планове, дано и синът ми да е съгласен с тях Laughing

# 7
  • България, София
  • Мнения: 638
Благодаря за мненията.

Защо ли ме притеснява това, че се учи арменски и вероятно се подпомага от тази общност.....??? Дали имам някакво основание?

# 8
  • Мнения: 2 013
Благодаря за мненията.

Защо ли ме притеснява това, че се учи арменски и вероятно се подпомага от тази общност.....??? Дали имам някакво основание?


Ми, нямаш. Арменците са православни християни, добри хора, "отломка нищожна от някога (забравих какъв) народ"....

# 9
  • Мнения: 1 413
"отломка нищожна от винаги храбър народ мъченик" bowuu
арменската общност е доста затворена и както ти писах общуват предимно помежду си, прилежни са като ученици, възпитани...не смятам, че имаш основания за притеснение...
Успех в избора и наесен ще се броим!

Общи условия

Активация на акаунт