Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 128 116
  • 449
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
пускам нова тема, където искам да обсъдим начини за шиене на гоблен по схема.
Аз съм самоука, ползвам схемата и шия по нея, като се придържам към правилото да нямам участъци с ушити повече квадрати нагоре и да не се получават дупки с липсващи цветове. Имам два начина за прикриване на конеца, когато го прокарвам под нишката и втори, когато прегъвам конеца  и след като съм направила първия шев с конеца в полученото ушенче прекарвам иглата.
Видях интереса в другата тема и затова ще се радвам, ако така обясним нещата, че и други да се запалят по това хоби.
Поздрави на всички  гобленарки bouquet

# 1
  • Мнения: 883
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501Б Р А В О ! ! ! С огромен интерес ще следя темата! Малко съм песимистично настроена, защото не съм от най-схватливите, но вие сте упорити, а аз много искам да се науча. baby_neutral

# 2
Благодаря dididi,
Надявам се и други да се влючат.
Гобленът е добро оправдание, за неоправена къща и неучастието в несъществени спорове smile3508.
Броиш си там нишки, квадратчета и си мълчиш... а дали броиш или си шиеш щото си го знаеш...., а  ушите са ти като пеленгатори... ЦРУ - "ряпа да яде"... smile3533.
А ти купувала ли си си гоблен?

# 3
здравей,
аз също съм запалена гобленарка и също абсолютен самоук. Гледам си модела, шия си и никой за нищо да не ме търси. Честно казано така бягам или по-точно временно се изолирам от проблемите.
Поздрави на всички гобленарки.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 748
И сега всеки ще почне да си пренася постовете от предишната тема Simple Smile Няма лошо.
Майката на бившето ми гадже ме учи да шия гоблени Simple Smile Щото бях отишла на гости и нямаше какво да правя. Добре напраи женицата Simple Smile

# 5
Благодаря ви ety и AnMary,
надявам да научим доста нови неща.
Има някой момичета, които могат да шият огледален шев, виждала съм такива гоблени.
Ще се радвам ако някой ден се съберем и обменим идеи, схеми  и трикове (за по-бързо шиене или разчитане на схема).

# 6
  • Мнения: 3 251

Има някой момичета, които могат да шият огледален шев, виждала съм такива гоблени.
Кармелита, какво означава огледален шев, как изглежда? Ти как шиеш гоблените - 1:4 /за 1 знак=4 бода/ или 1:1 /знак=бод/ ?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Огледален шев означава, че и от обратната страна гоблена е също толкова хубав като отпред. Само че как се прави толкова добре не ме питай. Само съм виждала снимки.

# 8
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Здравейте,колеги! LaughingИ аз шия гоблени,но предимно 1:4,въпреки че имам и икона на св.Ана,която е 1:1,но ми е по-трудно.
Днес се опитах да сваля схема на гоблена "Рози в ориенталски вази",но при принтирането скицата не става ясна-може би защото увеличавам с лупата,за да стане по-голяма и удобна за шиене.Ако някоя от вас може да помогне как да направя по-разбираема скицата,ще съм й много благодарна. Hug
Досега не съм шила гоблени по скица от Интернет,но този ми хареса много и бих искала да го ушия http://steff4eto.multiply.com/

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм шила гоблен от 1 год.- не ми остава време (или ме мързи- не знам кое повече). Ушила съм 3 гоблена (но не са големи, като два от тях са на вилеров бод).

# 10
  • Мнения: 3 251
Огледален шев означава, че и от обратната страна гоблена е също толкова хубав като отпред. Само че как се прави толкова добре не ме питай. Само съм виждала снимки.
Благодаря, Ментолка, за пояснението. Шия гоблени с огледален шев, а виж, дори не го знаех...От самото начало ме научи/показва една много възрастна дама /гъркиня/ от Созопол и винаги съм се старала да се придържам към това, което ми е показвала - като започване, завършване или прескачане на конеца.

# 11
  • Мнения: 1 599
Zdraveite...
az shiq gobleni ot malka.... (e kato malka pone imah poveche vreme za tova de...sega ne znam koga namirate vreme za tova?) nauchih da shiq gobleni ot maika mi poneje tq e dosta dobra goblenarka...makar, che i na dvete ni ne ni ostava mnogo vreme za tova.

# 12
  • Мнения: 271
хайде да се разпиша и аз.
като уяеничка шиех много.имах огромно желание да видя какво ще излезе.разочаровах се накрая и оттогава не съм шила,защото си бях купила ,,Сиси'',който много ми харесваше.дадох около 70 лв. за него.въпросът не беше в парите,а в това,че за последната схема изобщо не ми достигаха конците.купувах допълнително,но така и не пасваха/в гоблена имаше най-малко 10 нюанса на бежовото/.така си стои и до ден днешен в шкафа недовършен.
шие ми се страшно много,но нямам никакво време за ,,такива екстри''

# 13
  • Мнения: 1 264
Има някой момичета, които могат да шият огледален шев, виждала съм такива гоблени.


Проблема при огледалният шев е , че при него отиват повече конци , не можеш да шиеш първо изцяло 1 схема после  друга схема защото стават гадни черти на гоблена и трудно се шие на гергеф .
С вилеров бод става много по-бързо и не прозира панамата под тъмните конци  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 271
aq kiara,точно така е.Вилер дава само лицата 1 към 4

Общи условия

Активация на акаунт